Skoči na vsebino

Formula 1 S2020E2


OBELIX

Priporočeni prispevki

Dirka kot taka mi je vsec. Manjsi snoozefest kot full distance race. Sprasujem se kaj je sicer point Qualijev v petek ce sprint race odloci grid za nedeljo.

 

Je pa hudicevo too much to paradiranje dirkacev okrog proge na tovornjaku. Hudicevo dekadentno ze vse skupaj. Kot da jim celoten PR biznis okrog tega "sporta" ze ni zadost. Dobri so da so at the top of their game ob vsem tem jebenem sranju. Driver of the day intervju isto. Se jebenig misli ne zberejo po dirki, so jim ze na slusalki da so bli votani za drive of the day in da naj zrecitirajo nekaj za rajo... jao.

Povezava do prispevka

Sprint race bi mogu met tockovanje isto kot za nedeljsko dirko, pa startni vrstni red v nedeljo za prvih deset na sprintu obrnjen, tako kot v F2.

 

Potem bi tud na sprintu meli vec motivacije za vec tvegat zarad dodatnih tock pa nedeljska dirka bi bla bolj zanimiva.

 

Ne vem zakaj niso prekopirali formata za ta dva vikenda na sezono.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Sej zdej Toto in Sir #blessedvegan že zahtevata spremembe,prokleta kurca 

 

Navedek

George Russell has been given a three-place grid penalty for Sunday’s British Grand Prix after his first-lap contact with Carlos Sainz in sprint qualifying.

 

Nek Leclerc pa brez problema rine 

Povezava do prispevka
BuLsHiT reče pred 1 uro:

aja potem pa midva gledava razlicno dirko ta vikend zgleda

 

Shadow reče pred 1 uro:

 

so so

tisto kar smo v petek gledali je doloclo sprint grid. Ucerajsna dirka je dolocla pa pozicije za dirko. Se pravi je Max na P1 in ne Lojz

Kvalifikacije so ostale istega formata kot doslej. Se vedno se je slo na izpadanje, se vedno so pritiskali do konca. Razlika je samo, da dolocajo startno pozicijo sprinta, ne dirke. 

 

Tako da Q niso spreminjali, le njihov pomen je drugacen. 

 

Meni je sprint vsec, ker pridoda dodaten nivo nepredvidljivosti. Recimo ce bi se Max in Lewis zapletla v prvem ovinku, bi kljub najhitrejsima casoma v Q startala od zadaj. Ne mi rect, da to ne bi bilo kul. 

 

Kar se gum tice - ce bi dirko startali na istih gumah s katerimi so zakljucili sprint, bi se verjetno marsikdo od P4 navzdol pred koncem sprinta odlocil zadnji krog menjati gume. Tock itak ne bi dobil, bi si pa zagotovil boljse pogoje na dirki. Ker bi vsi prvi trije na dirki sli takoj v bokse. Ali pa bi tudi prvi trije sli na koncu sprinta po nove gume in bi do tock prihajali outsiderji, ki bi raje videli tocko kot sveze gume na dirki. Evo ti spet nepredvidljivost :)

Povezava do prispevka

Meni je pa hecno da kazni talajo za neke neuspele poizkuse prehitevanj po zunanji strani, medtem ko norosti ob vračanju nazaj na stezo s strani Pereza in Saniza ostanejo spregledane. V obeh primerih sta se na progo vrnila kot amaterja, sploh prvi in bi tam lahko Ocon se mi zdi resno kasiral, če bi Pereza zavrtelo. 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...