Skoči na vsebino

Formula 1 S2020E2


OBELIX

Priporočeni prispevki

ne vem. niti se ne bi trudil tega shitshowa od pravil brat.

 

- lahko prehitevaš pri formation lapu (legleg)

- ne moreš prehitevat pri safety caru (perica)

- rikvercaš lahko (šunka).

- odlappaš se lahko in potem prideš iz p8 na p2.

 

dramatična dirka ampak ko potegneš črto preko teh absurdov, bedna dirka. ta šport je še samo sranje pravil.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

zakaj ni blo standing restarta? aja, hamletu so morali pustit da se je unlapal pa so raj safety car dali, ceprav je bil red flag.

 

dobr ajd, mokra steza pa to. nej jim bo. razumem, da bi na standing restartu imeli prednost tisti, ki startajo na suhi liniji.

 

good: max, hamilton, norris - ampak to so itak vedno
bad: sainz, riki, perez - sem pricakoval vec od njih

Povezava do prispevka
drevored reče pred 44 minutami:

zakaj ni blo standing restarta? aja, hamletu so morali pustit da se je unlapal pa so raj safety car dali, ceprav je bil red flag.

 

dobr ajd, mokra steza pa to. nej jim bo. razumem, da bi na standing restartu imeli prednost tisti, ki startajo na suhi liniji.

 

good: max, hamilton, norris - ampak to so itak vedno
bad: sainz, riki, perez - sem pricakoval vec od njih

Za Ricciarda razumem, tudi za Pereza, ampak Sainz je končal sekundo za Leclercom. Kaj več lahko še pričakuješ od njega v njegovi drugi dirki za Ferrari?

 

Some people...

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka

Za Pereza se meni še vedno zdi, da zna pomembno prispevat v WCC za Red Bull, kar je nakazal že z dirko v Bahrajnu in z včerajšnjimi qualiji. Danes je imel res off day, ampak vseeno ne vidim ponovitve Albona, Gaslyja in Kvyata. Sainz je danes sicer naredil preveč napak, ampak na koncu je rezultatsko izvlekel maksimum. Ricciardo je zaenkrat kar razočaranje in bo moral hitro (Barcelona ali pa Monaco) pokazati precej več, če ne želi postati no.2, ker je Lando res prekleto hiter. Pa lepo je videt, da je McLaren trenutno tretji najhitrejši avto, kar za lani ni veljalo, čeprav so končali P3 na koncu.

 

Razočaranji sta Aston Martin in Alpine, ki sta od lani naredila velik korak nazaj. Alpha Tauri pa tudi niti slučajno nima slabega avta, ampak že drugo dirko zapored so se čisto izgubili po dobrih qualijih. V Bahrajnu je Gasly trčil takoj po štartu, danes pa so z njim nerazumno dolgo vztrajali na full wet gumah in takrat je šansa za kaj več že odšla. Tsunoda je pa precej hiter, ampak je videt, da mu še manjka izkušenj. Pa upam, da imajo pri Haasu dovolj keša za rezerve dele, ker tole letos je še upgrade na K-Maga in Groznega. Komaj čakam Mazepina na street dirkališčih.

 

Za naslov pa se nam očitno tudi obeta res epska sezona. Med RBR-jem in Mercedesom ni prehude razlike in komaj čakam naslednje boje med Maxom in Lojzetom. Danes sta imela oba precej sreče, ker bi komot lahko oba zabeležila odstop, ampak sem siguren, da predvsem pri Lojzu takšnih napak ne bomo videli več veliko letos. Kdaj je sploh naredil zadnjo res veliko napako na dirki? Nemčija 2019, ko se je razbil in je potem sledil še tisti komični pitstop?

Povezava do prispevka
drevored reče pred 13 urami:

sekundo za leclercom ja k so meli restart in so se pol itak vozili v vlakcu.

 

prej je delal pizdarije. 

 

Dvakrat je letel ven, da, ampak v teh razmerah ni niti eden odpeljal dirko brez napak in izletov. Pa upoštevati moraš, da je bil za razliko od Leclerca v prvem delu dirke velikokrat v prometu. Bolj je pomembno, da je vozil podobno hitro kakor Leclerc v njegovi drugi dirki in mokrih razmerah. 

 

Če vzamemo samo dirko od restarta dalje, je Lando proti Ricciardu pridelal 27 sekund prednosti, medtem ko sta Sainz in Leclerc vozila skupaj.

 

Ne trdim, da je Sainz imel vrhunsko dirko, niti pod razno pa ni imel slabe dirke.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka

Ko si je Fetl mislil, da se je rešil kante od avta in prestopil v Aston Mercedes, pardon Martin, ki je še ena kopija Mečke, si verjetno ni predstavljal, da bo to taka gajba od avta :D O katastrofi imenovani Alpine pa raje nebi. Kaj so pa te počeli z lanskim avtom, da so naredili taka jajca? Ali je vse na Alonsu in njegov "šarm" deluje v katerokoli ekipo pač pride :D 

 

Komaj čakam Portugalsko in nadaljevanje dvoboja spredaj.... 

Povezava do prispevka

Aston Martin in Alpine sta res razočaranje, tudi oba šampijona nimata sebi primernih predstav. Nande povsem neprepoznaven, sploh ne veš da dirka, Seb pa na enem autopilotu in tudi nič od nič. Ko daje intervju ima tak obraz ko da išče meter vrvi pa eno drevo da zaključi vse skup, nobenega veselja. Ne vem zakaj se sploh ubada z dirkanjem če mu ne sede, naj bi si vzel leto pavze, mogoče bi mu bolje sedlo.

Tko kot je en zgoraj napisal, ta dva pa Kimi popolna potrata sedežev.

Povezava do prispevka

Alonso je imel na prvi dirki napako v izpušnem sistemu in ovitek od sendviča v zavorah, v Imoli pa težave z ERS-om. Daleč stran od stare forme sicer, kar tudi sam priznava, saj je 2021 predvsem privajanje nazaj, medtem ko Alpine še vedno uporablja evolucijo motorja iz leta 2019, saj očitno polagajo vsa jajca v eno košaro s popolnoma prenovljenim pogonskim sklopom in razvojem bolida za leto 2022.

 

Vettel na drugi strani, še ni našel valovne frekvence z Aston Martinom, ki je z novimi pravili izgubil stabilnost zadka, kar Vettlu absolutno ne odgovarja. Je pa zelo luštno poslušati javkanje Otmarja vsakemu, ki za sekundo odloži telefon.

 

Počakajmo še par dirk, da se vse rošade ustalijo in unesejo, potem lahko realno presodimo, kdo se je dobro znašel in kdo je Mazepin.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka

Vid, če slučajno še kaj pošpegaš sem,- poslušaj, ti si jebeni kralj. :ododava:

 

tukaj sem naravnost umru.

 

Navedek

Preveč mi je bilo enkrat, ko je Tanja Žagar sedela nasproti mene za mizo in mi pila živce. Takrat sem si rekel, da to pa ne. Potem pa je mimo prišel še nek tip z umetnimi joški in raztrganimi »fuk štumfi« in je tam kolegu s prstom kazal po zadrgi in ga namakal v pijačo. No, ni več denarja na svetu, da bi šel tako govejo stvar delati še kdaj v življenju.

 

:ododava:

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka
Navedek

In tudi doma se spomnim, da kadar smo imeli kakšne družinske piknike ali kaj podobnega, sta se oče in stric vedno prepirala, kdo peče in se drug drugem drla, kaj se medtem dogaja na televiziji in dirkališču.

:avadodo:

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...