Skoči na vsebino

Janezov dopust


Priporočeni prispevki

Navedek

Na dopust z bonom že s 1. junijem
Drugi ukrep so boni na področju turizma, ki bodo namenjeni vsem, ki imajo v Republiki Sloveniji stalno prebivališče. Osebe, starejše od 18 let, bodo prejele 200 evrov, mlajši pa 50 evrov. Bon bo izdan v elektronski obliki, državljani pa ga bodo lahko, če bo DZ tretji protikoronski zakon pravočasno sprejel, unovčili od 1. junija do 31. decembra letos. Celotno vrednost bo treba izkoristiti naenkrat, bon pa bo prenosljiv med člani družine do drugega kolena. Storitve, kjer bo mogoče unovčiti bone, se nanašajo na nastanitve in nastanitve z zajtrkom, ki jih nudijo hoteli, počitniški domovi, kampi, turistične kmetije in vsi drugi podobni nastanitveni obrati za kratkotrajno bivanje. Furs bo znesek 50 oziroma 200 evrov ponudniku storitev povrnil v osmih dneh od predložitve bona, je pojasnil Počivalšek.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/na-dopust-s-turisticnim-bonom-ze-s-1-junijem-prenosljiv-bo-med-clani-druzine-do-drugega-kolena/524502

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 4 urami:

Lani sva bila 5 dni z bazo v moravskih toplicah, od tega sva mela za cca 3,5 dneva ogledov, 1 dan v bazenih pa eno v redu popoldne v restavraciji. Lahko bi realno mal manj pila na terasi pa bla mal več v bazenih, sam tud ne morem reč da ni sedlo. Pogledala sva si grad Grad, razstavo okol gradu Lendava, Rotundo v Selu (voden ogled je top), muzej v gradu v Murski Soboti pa mal okol po mestu, farmo orhidej, mal sva šla šetat okol enga kjut bajerja k se ne spomnim imena, pa na Vinarium. Lahko bi šla še v Vulkanijo, sam je pot glih tolk slabo označena da sva zamudila ogled ob uri in pol nisva čakala na naslednjega. Vse to kr priporočam, čeprav verjetno letos ne bo več carske steampunk razstave v Lendavi :D

Jedla pa pila sva fantastično dobr, tko čičo bar v Moravskih toplicah ma enga boljših špricerjev k sem jih kdaj probala.

Midva tudi lani nekaj podobnega, dost carsko. Tvojim predlogom dodajam se Bunker bar (steampunk zadeva, dolga pivska karta) v MS in mogoce Lust (da, paradiznik Lust). Majo za lajk 5e ogled (kr hi-tech stvar) pa za domov dobis ene 3 kile paradajza po glavi, which is nice. Pod Vinariumom majo na stantih (upam, da so skoz) tudi dost carski spricer za pod enim evrom, pa kak Langas in tisto sladko zadevo, ki je oblikovana v tulec in katere imena se ne spomnim. Sva malo prevec spila za ob 10 zjutraj in sva pol morala pocakat, da sem se streznil, tako da sva se kr zadrzala in na vsakem stantu kupla nekaj za pojest. Taisti razlog naju je nato tudi privedel do tega, da sva sla v grad v Lendavi (kjer je na prostem ze omenjena carska razstava), kjer imajo res kr impresivne sobane z metulji. Za hrano priporocam Rajha v blizini MS, zelo na nivoju in kul cene (v primerjavi z bolj osrednjimi deli kokoske).

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka
kola reče pred 6 minutami:

tisto sladko zadevo, ki je oblikovana v tulec in katere imena se ne spomnim. Sva malo prevec spila za ob 10 zjutraj in sva pol morala pocakat, da sem se streznil, tako da sva se kr zadrzala in na vsakem stantu kupla nekaj za pojest. Za hrano priporocam Rajha v blizini MS, zelo na nivoju in kul cene (v primerjavi z bolj osrednjimi deli kokoske).

Pereci? Ampak jaz sem vajen slanih, vsaj večkrat sem dobil slane/nevtralne. Ja Rajh pa je za priporočat, itak je ena najboljšn in tudi najbolj znanih restavracij v SV Sloveniji.

Povezava do prispevka
kola reče pred 14 minutami:

Midva tudi lani nekaj podobnega, dost carsko. Tvojim predlogom dodajam se Bunker bar (steampunk zadeva, dolga pivska karta) v MS in mogoce Lust (da, paradiznik Lust). Majo za lajk 5e ogled (kr hi-tech stvar) pa za domov dobis ene 3 kile paradajza po glavi, which is nice. Pod Vinariumom majo na stantih (upam, da so skoz) tudi dost carski spricer za pod enim evrom, pa kak Langas in tisto sladko zadevo, ki je oblikovana v tulec in katere imena se ne spomnim. Sva malo prevec spila za ob 10 zjutraj in sva pol morala pocakat, da sem se streznil, tako da sva se kr zadrzala in na vsakem stantu kupla nekaj za pojest. Taisti razlog naju je nato tudi privedel do tega, da sva sla v grad v Lendavi (kjer je na prostem ze omenjena carska razstava), kjer imajo res kr impresivne sobane z metulji. Za hrano priporocam Rajha v blizini MS, zelo na nivoju in kul cene (v primerjavi z bolj osrednjimi deli kokoske).

sva bila tud v bunkerju in v rajhu, sam hrane nisem šla posebej naštevat :D oboje je blo vredno ponovitve

Povezava do prispevka

Sem preveril... Kurtos kolac je stvar, ki sem jo imel v spominu kot tulec, ampak je zgleda bolj cilinder :) Iz ene druge prekmurkske dogodivscine priporocam se gostilno Oaza, za meso. Zal nama ni zneslo it h Kodili, ki je baje tudi kul, ampak morda naslednjic.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 8 urami:

kulinarično je mene sigurno najbolj navdušila gostilna K Rotundi (Selo, Prosenjakovci)

 

Meni pa ni bla nič posebnega. Tipičen tourist trap. Maš velik boljših lokalnih pajzlov z lokalno hrano, razn če je nujno na Goričkem jest kalamare.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Aja, pa da ne bo pomote. Jest sm jedu telečja jetrca z ajdovo kašo, kalamare so jedli nemški turisti pri sosednji mizi lol

 

Jim dam pa velik + ker mi je kelnar izpod šanka stisnu litr domačega + slatino, ker je blo vse ostalo že zaprto :wub:

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

A boste porabili?

Imate že idejo za kaj boste porabili?

 

Jaz ne vem kje bi porabil to. V službi so nam rekli da poleti dobimo 2 tedna dopusta v kosu in je to to, od tega že mam rezervirano in plačano morje na hrvaškem  (boga daj da bo šlo skozi). Tako da na kak drug dopust ne morem it poleti.

Če bo šlo, bom smučarske karte kupil. Samo pol pa spet lahko upam da bo decembra sneg...

Drugo sploh ne vem kdaj pa kje bi porabil. Mogoče kje za kako vstopnino, ne vem za živalski vrt, samo to je posvoje stran vržen vavčer.

 

uredilo bitje The-Saint
Povezava do prispevka

Aja pa baje da naj nebi mogel za gostinske storitve zadeve porabit?

Torej lahko gres v hotel pa dobis samo nocitev, ne pa polpenziona?

Kaj pa kmecki turizem?

Razmisljam da bi sli kr v Svecino na kmecki turizem, pa se zmenimo da nam na racun napise nocitev, v resnici pa bo na mizo prinesel pohanega piscanca pa riz pa lepo mero domacega. Za 200 eur se ze da nekaj spit.

Povezava do prispevka

1.) Nekam se bom šel delat da sem gospod upokojenski turist ( v kake manj razvpite konce kjer je ceneje, manj možnosti da vihajo nos nad domačimi turisti in ne bo gneče malomeščanov / Bled , Portorož & Ana Roš odpadejo / )
2.) Če bi se bo dalo bi porabil za kak festival z organiziranim prenočiščem (dve muhi na en mah - prispevek k turizmu in prispevek h kulturi), ampak nekako nisem prepričan da bo uspel kdo organizirati letos kaj kjer bi z mirno vestjo porabil 200€ (šotorenje v blatu med tem ko čakaš Dan D, Elvis Jackson pa Magnifica med tem pa Vid Valič poka vice pač ni 200€)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
The-Saint reče pred 20 minutami:

pohanega piscanca pa riz pa lepo mero domacega. Za 200 eur se ze da nekaj spit.

The-Saint reče pred 31 minutami:

2 tedna dopusta na hrvaške

 

Nije žvaka za seljaka

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Literally 3 strani premlevanja folka, kje in kako bojo zapravli doticne bone, enter this

 

Navedek

A boste porabili?

Imate že idejo za kaj boste porabili?

Fuck me...

 

Drgac, js si sanjske 200 evrske destinacije se nisn izbral. Verjetno dobim vavcer se od sestre. Mikajo me pa kake prekmurske toplice, ceglih sem ze tavzntkrat bil tam. Mogoc kak nepopularen (wishful thinking) kos slovenske obale al pa Tolmin

 

Destinacij je kr dost v Sloveniji sm si zej pogruntal :D

Povezava do prispevka

Ana "mickey rourke" Ros

bi rada bogate peticne goste

 

Tud bled bi jih rad, namesto polnih avtobusov kitajcev, ki jih iz dubrovnika expresno furajo po top destinacijah bivse juge

 

tud ljubljana jih hoce, namesto tisocev backpackerjev, ki jim top nakup predstavlja ipa pivo

 

so what, bi reku pahor

 

zdej mas na voljo belcke slovencke

deal with it

 

sam ona ne bo prlagodila svoje kuhinje, odnosno znizala cen

na slovenncku primeren nivo

ne, ljudje

ona ma standard

ki ga ne bo dosegu noben v stotih letih

lestvica je visoko

nemogoce je znizat

dokler ti ne skace kuzla v rit

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
osis reče pred 41 minutami:

Razmišljam tud za kakšno te butične hiške. Sam ko so vse narejen za ene 4 folka.

 

Ne vem kaj bi si mislil o temle:

https://svetkapitala.delo.si/aktualno/ana-ros-slovenski-gost-ne-bo-resil-turizma-310541

 

 

Ja kako, 

Dobesedno kaviar komunistka Ana Roš rabi predvsem kapitaliste in managerje, ce bi bilo dovolj rdecih direktorjev bi se nekako prezivela.

Brez odprth mej ji bo zelo tezko.

 

Mene moti samo ena zadeva, rada bi imela odprto mejo z Italijo in Avstrijo, ne pa s Hrvasko.

 

Glede turizma ima pa enako mnenje kot en forumas.  Ne turizma navadnih ljudi ampak samo kapitalisti z 500 eur bankovci lahko potujejo. 

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 10 urami:

 

Meni pa ni bla nič posebnega. Tipičen tourist trap. Maš velik boljših lokalnih pajzlov z lokalno hrano, razn če je nujno na Goričkem jest kalamare.

 

ja sej js tud nisem jedu kalamarov, ampak lokalno hrano :)

 

lahko pa zlahka predlagaš kakšnega od teh boljših lokalnih pajzlov

imam namen še hodit po tistih koncih in bom z veseljem preizkusil

Povezava do prispevka
The-Saint reče pred 8 urami:

 

 

Jaz ne vem kje bi porabil to. V službi so nam rekli da poleti dobimo 2 tedna dopusta v kosu in je to to, od tega že mam rezervirano in plačano morje na hrvaškem  (boga daj da bo šlo skozi). 

 

 

Tipicne komunajzerske gnide po eni strani vsi polni domoljubja gre pa Hrnckom rit namakat in spanske kalamare jest. Raje bi dnar vlozil v slovenski turizem ki je v krizi in iz katere skupne malhe tud ti dobis placo

uredilo bitje VonGriffin
  • Nekul -1 3
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 53 minutami:

 

ja sej js tud nisem jedu kalamarov, ampak lokalno hrano :)

 

lahko pa zlahka predlagaš kakšnega od teh boljših lokalnih pajzlov

imam namen še hodit po tistih koncih in bom z veseljem preizkusil

 

Se mi zdi, da mi je tale ostala v spominu: https://www.obcina-grad.si/objava/60641

 

Jedel sem nek zrezek v ciganski omaki s prazenim krompirjem. Domace za popizdit pa zastonj.

 

Pa na vinotoce ne pozabit.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 13 minutami:

ma kak špricer že, nasplošno pač nisem fan

penine mam rad, rdečega se ne taknem, suho belo če je glih treba (polsuha ali bolj sladka sam APAGE SATANAS)

pač pivo >>>> vino

 

Saj jaz tud nisem fen, ampak špricar je car. 

To je isto k da bi šu v Amsterdam pa ne bi pohal :D

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 2 urama:

 

Ja kako, 

Dobesedno kaviar komunistka Ana Roš rabi predvsem kapitaliste in managerje, ce bi bilo dovolj rdecih direktorjev bi se nekako prezivela.

Brez odprth mej ji bo zelo tezko.

 

Mene moti samo ena zadeva, rada bi imela odprto mejo z Italijo in Avstrijo, ne pa s Hrvasko.

 

Glede turizma ima pa enako mnenje kot en forumas.  Ne turizma navadnih ljudi ampak samo kapitalisti z 500 eur bankovci lahko potujejo. 

 

PO drugi strani pa ima prav, da če se odprejo meje s hrvaško bo večina Slovencev tako ali tako šla tja na dopust. Pa tudi se je strinjati da mogoče tile boni zgolj za nočitev niso najboljša ideja. 

 

Mi je pa definitivno mimo, da se ne želi prilagajat in pa preseneča me, da je morala že odpuščati folk. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...