Skoči na vsebino

Janezov dopust


Priporočeni prispevki

MihaKihot reče pred 20 urami:

Ja kuga je pa blo ejga. Tle je cist fino so far :D je pa res teh raftarjev adrenalincev ko rusov


enga spodobnega placa (odprtega) za jest ni, strezno osebje zagovedeno, hrana na ravni hrvaskih ozemalnic za turiste

 

tako zelo zanic, da sem sel spet na dopust v he istro

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 14 urami:

nekje v KG je best western, baje da je ok.

šoik je 3* isto kot 1* v VGlandiji, zatorej pozor

to pravi moj buraz :)

 

Dva hotela sta, starejši ki ima 3* in novejši,ki ima 4*. Pa če primerjam z Avstrijo je recimo ta s 4* enako kot v Avstriji s 3*. Pač tako je.  Samo temu so primerne tudi cene ane.

Povezava do prispevka

Mi smo se odločili za Bohinj, po mojem bo super in tudi hotel izgleda luštno:) jz sm pa za razliko od nekaterih v tej temi kar presenečena kolk ponuja teh par kvadratnih km naše državice in se težko odločim kam bi šla:)

uredilo bitje vrtavka
Povezava do prispevka

Hehe. V bistvu sem si ogledala kar nekaj sveta v zadnjih letih, ko se je turistična ponudba pri nas razvijala. In imamo kaj za pokazat tujcem. Če pa ne zmoreš videti drugega kot to, da imajo v Avstriji višje gore in večja jezera (in 2€ cenejšo hrano v pajzlih), je pa to tvoj problem.

uredilo bitje vrtavka
Povezava do prispevka
Navedek

Če pa ne zmoreš videti drugega kot to, da imajo v Avstriji višje gore in večja jezera

 

boljsi hoteli, boljsa ponudba, boljsa smucisca...etc je razlog zakaj je tukaj polno slovenskih turistov

Bled je vic napram kaksnemu Hallstattu ali Königssee. Pa tudi Avstrijska Koroska je top ker se obcutno vec vlaga

 

Da o Obersalzbergu ki je verjetno ena izmed najslepsih pokrajin na svetu ne govorim

 

in zato za razliko od nekaterih ki poznamo mal svet si prehitro presenecena. Kar ne pomeni da Slovenija ni lepa ni pa potrebno zdej pretiravat vecina domacega turizma bo letos zaradi bonov

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

točno tak 

pojdite malo pogledati v aut kaj je in kako se trži turizem 

slo je glede tega takšna beda da me je sram 

npr 

slo koroška nima enega počivališča oz prostora ob cesti z klopco vodo in wc 

v aut koroški jih je ogromno in povsod 

bled je sramota proti faaker sea ali pa worthersea

recimo še 

iz akumolacijskega jezera maltatal so naredili turistično točko z katero dodatno zaslužijo miljone 

vsaka graščina gor je zrihtana v nulo in se trži 

Povezava do prispevka

v rupetini je single trail mtb prepovedan v At imas stonemana; jodlarji kasirajo vec z biciklisticnim turizmom kot smucanjem 

Skratka vlaga se obcutno vec in odnos do kulture / drzave je drugacen in kot je bna zapisal ne vem za en grad ki bi bila razvalina

 

Kranjska Gora, Bled / Bohinj, Logarska, Portoroz in to je to

 

Goricko ce se kdo zgubi, Kras pa ima tako neizkoriscen potencial da se je za razjokat

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
vrtavka reče pred 4 urami:

Hehe. V bistvu sem si ogledala kar nekaj sveta v zadnjih letih, ko se je turistična ponudba pri nas razvijala. In imamo kaj za pokazat tujcem. Če pa ne zmoreš videti drugega kot to, da imajo v Avstriji višje gore in večja jezera (in 2€ cenejšo hrano v pajzlih), je pa to tvoj problem.

 

Ne gre se samo za to. Ko sem v Avstrijskem hotelu, dobim zraven še kartico ki ima vključene določene dejavnosti in atrakcije zastonj. Recimo primer Saalbach (od spomladi do jeseni) ima Joker card, kjer imaš vse bližnje žičnice zastonj, zastonj so tudi prevozi in kup drugih dejavnosti, malo bolj oddaljene stvari pa imajo popuste. In če gledaš počitnice kot celoto ti tam ponudijo veliko več. Da ne govorim kako imajo na vrhovih zrihtane koče, igrala, proge, letna sankališča, ponudbo hrane in pijače... Malo izven sezone, prvi vikend v septembru smo dali za dva odrasla in otroka 1150 eur all inclusive (vsa hrana in pijača) 7 noči v hotelu 4*S. In v tem hotelu nenehno nekaj prenavljajo in dodajajo. Nobena soba ni starejša od 10 let, jedilnica in vsi prostori se renovirajo na 10 let in tako dalje, vedno ko prideš je nekaj novega. hrana je vrhunska, medtem ko sem v Slovenskem špiku dobil 2 različne v malih paketkih marmelade, je bilo tam vsaj 10 vrst, polovica od teh domačih (samo kot primer, tega je še ogromno)...V sloveniji je veliko hotelov ki so že 20 let enaki in se ne trudijo popolnoma nič...

Povezava do prispevka
keba reče pred 19 minutami:

 

Do sedaj nisem imel takih izkušenj, ko bodo me ne vidijo več.

 

Pa kaj ima politika s tem kam hodiš na dopust :D

Ni to tema za take debate.

 

Glede turisticnih storitev je SLO in CRO se globoko v Jugoslaviji. Enostavno se nivo ne dvigne. Razen redkih izjem.

 

Hrvaska ima sreco mora, turist nacrtno gre na morje tam.

 

Slovenija pa ima kaj?  Random Alpsko pokrajino. 

Lahko bi se oglasevala z geslom taka kot poceni Svica. In ce se storitve pesajo (niso nic slabse ali boljse kot v CRO) potem je res problem.

 

Ce zelimo poudariti da imamo more & alpe & karst & panonijo moramo ponudbo prilagotit temu. Recimo lahko bi imeli v ceni hotela oz turisticne takse celotni javni promet zastonj po celi drzavi. V CH imajo samo lokalni javni prevoz.

 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 18 urami:

Ni to tema za take debate.

 

Glede turisticnih storitev je SLO in CRO se globoko v Jugoslaviji. Enostavno se nivo ne dvigne. Razen redkih izjem.

 

Hrvaska ima sreco mora, turist nacrtno gre na morje tam.

 

Slovenija pa ima kaj?  Random Alpsko pokrajino. 

Lahko bi se oglasevala z geslom taka kot poceni Svica. In ce se storitve pesajo (niso nic slabse ali boljse kot v CRO) potem je res problem.

 

Ce zelimo poudariti da imamo more & alpe & karst & panonijo moramo ponudbo prilagotit temu. Recimo lahko bi imeli v ceni hotela oz turisticne takse celotni javni promet zastonj po celi drzavi. V CH imajo samo lokalni javni prevoz.

 

In potem bi se z vlakom peljal na Bled kjer bi naredil krog okrog jezera. Zvečer ko bi želel iti domov bi pa zadnji bus/vlak odpeljal nabit tako da tud notr nebi mogu sedet.

 

Daj kak boljši predlog prosim

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 19 minutami:

In potem bi se z vlakom peljal na Bled kjer bi naredil krog okrog jezera. Zvečer ko bi želel iti domov bi pa zadnji bus/vlak odpeljal nabit tako da tud notr nebi mogu sedet.

 

Daj kak boljši predlog prosim

Izboljsati javni prevoz. Iz Bleda/Bohinja naj vlaki vozijo vsakih 30 min.

Povezava do prispevka

turiste in teroririste na vile

ne vem kaj večja beda

 

Kam bi se vi oglaševal?!

Pol čez 5 let se pa pizdili kok turistov to ni normalno blabla

 

inbefore 20000 lačnih, družine umirajo brez turističnega dohodka, mama dela 24ur za napitnine od kavice

boli me kurac

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...