Skoči na vsebino

Janezov dopust


Priporočeni prispevki

Že dolgo ni več. Med Izolo pa do Piranske punte imaš topika plaže. Pa tudi Debeli rtič je Ok. Ni Korčula, samo je presenetljivo OK. Včasih je bila voda poden (sklepam, ker se je drek iz obale prosto pumpal v morje), ampak odkar so poštelali čistilne naprave se je situacija drastično zboljšala.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 8 minutami:

Ajd to je hrana, kaj pa kopanje, Simonov zaliv itak, še kej boljšega, oz. kak sprehod, hrib za obiskat?

 

kopaš se lahko v mesečevem zalivu, na belih skalah in na območju okoli ankarana (debeli rtič, pa proti valdoltri)

 

vse lahko zgooglaš :p

 

simonov zaliv je kul za otroke, če te ne moti, da imaš filing da je 7000 ljudi na placu za 70 ljudi :D

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 40 minutami:

Aja še to, kje imajo dobro pizzo, jebiga to rada jeva oba :D

 

Fuoriseria je klon ene ljubljanske picerije, pozabil katere. Je pa kul testo in sama pica. Pol pa imaš še ene 3 solidne place, sam že dolgo nisem jedel pice na obali, ki bi bila vau, tko da težko priporoma.

Povezava do prispevka
stena reče pred 2 urama:

klon 5-6?

 

Meni osebno je boljša kot 5-6. V Ljubljani je bila prva Verače. 

 

Sicer v ljubljani imaš zdaj vse povsod napoletanske pice. Pops, Capriccio, Verace, Dežela Okusa, Trappa, 5-6 kg... Pa verjetno nisem vseh naštel.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

Jaz bi ti še gostilno Sonja priporočal.

Glede pic sicer ne morem povedati kaj posebej pametnega... slišal sem, da naj bi bila Primavera OK, jedel pa res še nisem tam... Pred leti so imeli v Guštu dobre pice, ampak me tam tudi ni bilo že kar nekaj časa. Mnenja za tile piceriji?

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 4 urami:

Primavera OK, jedel pa res še nisem tam... Pred leti so imeli v Guštu dobre pice, ampak me tam tudi ni bilo že kar nekaj časa. Mnenja za tile piceriji?

Oboje je "has been". 1998...

Gušt je bil svoje čase res legendaren mislim pa, da se je ne 1x ampak 2x spremenil lastnik in vse ostalo. (tisti 'prvi' lastnik je odprl nekaj drugega in nikoli več požel stare slave)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 4 urami:

V Ljubljani je bila prva Verače.

Ne, ni, je bila pa prva, ki ji je uspelo z izdatnim oglaševanjem in tem da so prva dva meseca pekli skoraj samo za vse mogoče novinarje in influencerje. Pri vsaj dveh ostalih, ki so bile kar par let prej so prišli Italijani z denarjem, odprli picerijo in mislil da bodo Slovenci brez vsake reklame kar sami tekli tja (zadnja še aktivna primera takih Italijanov, ki ne razumeta kaj je reklama, res pa je da nimata tovrstnih pic, sta Tia's v Črnučah in Capriccio na Trubarjevi, ampak ok... prvemu še nekako gre)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 13 urami:

Oboje je "has been". 1998...

Gušt je bil svoje čase res legendaren mislim pa, da se je ne 1x ampak 2x spremenil lastnik in vse ostalo. (tisti 'prvi' lastnik je odprl nekaj drugega in nikoli več požel stare slave)

 

Gušt je zadnjih nekaj let wannabe fine dining, wannabe zato, ker jim res dosti manjka do tega, so pa kul plac za malco za javne uslužbence in folk, ki ima samo 30 min za malico, a bi rad imel vtis, da je šel na proper kosilo oblečen malo bolje kot fizički radnik (delu čast in oblast). Pač nekaj vmes med malicarno in malo boljšo restavracijo. Za odtenek bolj pretenciozno kot Etna v Divači, a z  nižjim gastronomskim nivojem kot Etna. :)

Povezava do prispevka

Moby Dick ima dobre pice, s polnjeni robom je naravnost odlična. 

 

Drgač ležima zadnjič, tam okoli Belih skal al kako se reče...FKK in pridejo modeli in me začnejo vlečt v morje... alo kaj se greste...in pol je bilo ful enih besed, kao smo slišal, da je kit nasedel, pa naravni rezervat, pa sorry, sorry... :D

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Evo pa sem jaz tudi izkoristil bone. Sem šel malo slovenska in italijanska jezera pogledat. In kaj sem opazil

 

- da so itak ponudniki nabili cene. Booking mi je dal za nekje 50-60 € cenejšo ponudbo. In ko ponudniku rečeš kaj pa TIR in kaj je fora, se tudi ne zdrznejo - take it or leave it.

- po drugi strani pa se vidi da ne delajo razlik in sva v hotelu dobila res dobro sobo in in vse je bilo tako kot mora biti. So bili prijazni res in so nama šli na roke, ko sva kaj posebej rabila.

- da so mlajše generacije žensk precej odprte glede golote ali pa sem jaz tako malo zunaj in nisem tega navajen. Ženske slo in tujke niso imele nobenega problema priti na jezero in se vpričo vseh preobleči v kopalke. Tudi te tanga/brazilke stil kopalke so očitno čisto popularne.

- da sem očitno precej zamudil v mladosti, ko nisem žural oziroma potoval po območjih kjer so te malce hippi turistke, ker bi ziher bilo zabavno.

- da so ukrepi zoper COVID- 19 očitno upoštevani premosorazmerno z verjetnostjo da te oglobijo in da so vseeno nedodelani. Nimaš več samopostrežnega bifeja, ampak vsi pa prijemajo isto flašo za sok ali avtomat za pijačo. Seveda rogljičke in kruh ješ z vilcami al pa si greš roke prej umiti/razkužiti? 

- da ne vem od kje kar na 1x je razkužila dovolj za vse hotele, bare, trgovine ipd.

- in najpomembnejše slovenija je res lepa.  

 

Would do again.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...