Skoči na vsebino

Tenet


kemik

Priporočeni prispevki

Sori Nolan, ampak ta film je popolna zmesnjava. Sej nolanizmi so kul, podpisan je na vsakem kadru, ampak kaj ko tezko uzivas v njih zaradi trapastega podajanja zgodbe in brezveznih komplikacij v 3pm

 

 

Edit: teaser za Dune realno najboljsi del izkusnje 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Glede na to kok velika grupa nas je sla gledat in kok folka je stekal, pa na odzive tuki gor, bi rekel da to razume ene 5% folka :D vazno da je spet izgubljal cas z razlago paradoksov in 'kaj bo ce ubijes dedka' teorijo, TO ZE VEMO POVEJ RAJ KAJ SE DOGAJA NA EKRANU :D:D

 

Edit: drugace je tip 10 let razmisljal o filmu, mi pa sele 1 dan, tako da njemu je ziher vse jasno 

 

 

uredilo bitje kemik
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

carski film, cist nolanovski komur to pac sede, ce ze v startu odmislis nesmisel o v casu nazaj potujocih objektih, niti ni pretirano zapleten za razumet, samo pac mors pozorno spremljat kaj se dogaja. mogoce bi lahko pri dolocenih prehodih malenkost zmanjsal tempo, da bi blo lazje sledit

 

in pa seveda hvala za karti g. cenjeni uporabnik dzaver :worship:

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka
kemik reče pred 5 urami:

Ameri (oz folk, kjer gledajo filme brez podnapisov) se močno pritožujejo, da se dialog sliši ful slabo zarad preglasnih ostalih zvokov. 

 

 

Ja je neki na tem zvoku.. sicer meni je bil caraki sound, kako se je muzika stopnjevala z akcijo.. kaksen lrar je tako mocno nabijalo kot da sem v diskacu.. prav si cutil sound v prsih

 

Ne sej point ni tezko razumet. Sam... zdaj sem ze malo pozabil.. ne morem navesti kaksnih konkretnih stvari, ko bom gledal se 1x bom obvezno pokomentiral.. sam pac zdi se mi da so neki akcijski nesmisli... kao tvoja entropija deluje lih obratno rabis kisik in to in se neke fore.. a za gravitacijo in druge sile boli te kurac itak.. da ne govorim kako pac tip hodi normalno pol ko se fajta neki za nazaj pol s5 normalno.. in z avtom isti kurac, kao ne more vozit normalno avto, pol gremo v rikverc ni panike in take scene, da ne govorimo ino na koncu.. prav uno sm si reku kurc te gleda sploh ne bom probal razumet teh alcijskih paradoksov, vsaj ne v prvo, ko ne more dam pavze vmes.

Povezava do prispevka

Sicer mi je bil OK film, ampak sem med ogledom parkrat bil za kakih 10 minut zmeden AF. Sploh ko sem sproti poskusil se razumet mehaniko inverznih objektov. Na sreco potem film marsikaj pokaze tudi iz drugega zornega kota/smeri casa, tako da je razumevanje vsaj deloma olajsano. Definitivno bo treba se enkrat gledat in si zraven risat flowchart :D

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka

Film je res hud! Ne vem kaj je tu tak posebnega za stekat, sem se pripravljal da bo ampak v bistvu je cist korektno zlozen film. Skos so namigi, stvari so dokaj jasne, celo predvidljive. Nolan strikes again! 

 

Verjamem pa da ce so ameri gledal brez podnapisov je tezko ker kaksne zadeve preslisis. 

Povezava do prispevka
Kinetic reče Dne, 13. 9. 2020 at 7:29:

Film je res hud! Ne vem kaj je tu tak posebnega za stekat, sem se pripravljal da bo ampak v bistvu je cist korektno zlozen film. Skos so namigi, stvari so dokaj jasne, celo predvidljive. Nolan strikes again! 

 

Verjamem pa da ce so ameri gledal brez podnapisov je tezko ker kaksne zadeve preslisis. 

 

Ko je izšel Inception je blo isto, ogromno hypa kako kompleksna zgodba, pa rabiš miselne vzorce pa 300 strani teorije prebrat da razumeš. Izkazalo se je pa na koncu da je čist simpl film če mu slediš.

Povezava do prispevka

Men se zdi, da vi2 mal bluzita. Inception je bil precej lažji za razumet. Pri Tenetu je folku jasna osnovna premisa filma, ne pa tudi posamezni akcijski prizori, ki so preprosto slabo razloženi. Mam filing, da mi bo film po drugem ogledu (in po enem  YT videu) top, ampak po enkratnem gledanju pa na področju razumljivosti scen mal flopne, kar potrjujejo tudi vse ocene, od rottentomatoes, metacritic in imdbja (v primerjavi z Inception) 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
kemik reče pred 23 urami:

Pri Tenetu je folku jasna osnovna premisa filma, ne pa tudi posamezni akcijski prizori, ki so preprosto slabo razloženi.

This.

 

Osnovna premisa je tako enostavna, da je že skorajda neumna. 

 

Vsem je bilo jasno, kaj se dogaja, ampak problem je bilo pomanjkanje razlage, da mi ne bi sredi filma postalo praktično vseeno, zakaj se dogaja. Saj lepo na začetku filma tista ženska reče "don't try to understand it, just accept it." 

 

To je kar precej vodilo za celoten film.

Povezava do prispevka

Hm, sicer ne vem, a to sprašuješ mene ali kemika, in tole ne bo direkten odgovor na tvoje vprašanje, ampak sem našel review, s katerim se strinjam praktično do potankosti:

 

https://collider.com/tenet-spoiler-review-christopher-nolan/

 

Sadly, Nolan’s new movie Tenet is all gimmick, and devoid of those fascinating questions of identity and truth that invigorated his previous efforts. Playing by the rules of the spy genre, Nolan crafts a rote entry into the genre devoid of personality other than the convoluted concept of “time inversion”, which puts the movie into a palindromic structure. It’s a neat trick, but a hollow one that wears thin over the course of the film’s runtime. Divorced from thoughtful characters or any thematic heft, Tenet is merely an exercise in palindromic storytelling. It’s an immaculately crafted puzzle that offers no reward for solving it. By the time you’re trying to figure out what a “temporal pincer maneuver” is, you’ve ceased to care.

 

Celotna inverzija se mi zdi samo en tak močan gimmick, ki ga gledalec mora sprejet in za katerega mi je do konca filma bilo rahlo vseeno, ne glede na to, kako spektakularno je posneto. 

 

Mogoče bi moral reči, da mi ne manjka toliko razlage kot dejanski razlogi. Recimo to, da je Protagonist na vsak način hotel rešiti Satorjevo ženo ... Zakaj? Dobesedno ni bilo nobenega razloga, razen tega, da je kot malo neumen v vsaki sceni sanjal o njej in na koncu sem izgubil zanimanje, ker ni bilo nekega razloga zares. Isto Satorjev razlog za vse te pizdarije mi je bil kar vreden facepalma, pač sirasto do te točke, da ti potem vsa akcija okoli izpade kot nek čudovit papir, v katerega so zavili drek (malo pretiravam, ampak razumeš, kaj hočem povedati).

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Se deloma strinjam, protagonist se mi zdi malo plehek, karakterno. Pac tipa resijo na zacetku, cez 2 minuti ga en random tip zapre v plavajoco vetrnico in tip je zdaj totalno v dogajanju, brez kaksnegakoli resnega motiva in pojasnila zakaj ...

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
Avion reče Dne, 3. 9. 2020 at 0:30:

Jaz sem očitno preneumen za ta film / 10

 

kemik reče Dne, 3. 9. 2020 at 22:37:

Sori Nolan, ampak ta film je popolna zmesnjava. Sej nolanizmi so kul, podpisan je na vsakem kadru, ampak kaj ko tezko uzivas v njih zaradi trapastega podajanja zgodbe in brezveznih komplikacij v 3pm

 

 

Edit: teaser za Dune realno najboljsi del izkusnje 

 

 

eden od neumnih.

 

joj kva najeda zenska,

 

BUT MY SONNNNNNNNNNNNNNN

Povezava do prispevka

Sem šel  vogled brez pretiranih pričakovanj pa sem še vedno razočaran. Nimam kaj oporekat tehinčni izvedbi ampak raje kot XY prepletajočih se podrobnosti za ponovne oglede bi videl vsaj solidno osnovno premiso in dobro razvita antagonista in protagonista. Ker tbh nimam niti najmanjše želje po ponovnem ogledu sam da bom videl kdaj in kje še je kdo invertiranemu sebi navrgel skrivni pogled.

 

Ne vem aje htel Nolan replicirat Mal twist Inceptiona, s tistim telefonskim klicem v zadnjih minutah filma, ampak ker je pred tem vse votlo se zdi, kot da je cel film inverted in bi ta scena morala bit na začetku. Tko je pa 99% filma Sator kaj, wifebeater, njegova motivacija, ki je imela potencial načet moralne dileme, je pa razložena in pometena nazaj pod preprogo dobesedno v 30 sekundah... meh.

 

Inception je bil več kot tehnično in strukturno impresivna zloženka, Tenet nima pa nobenih ambicij onkraj tega. 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...