Skoči na vsebino

Magisterska naloga


Priporočeni prispevki

Ewo Stipe2, ker sem trenutno na polno v akademiji, zaključuje se doktorat, dela se pleša ni da ni 

 

Dosti anket na 1./2. stopnji je zato, ker je to roko na srce easy way out. Napišeš nekaj teorije, nato pa prilepiš 60 grafov in jih zraven "analiziraš" (aka obnoviš, kar normalen človek vidi z enosekundnim pogledom na graf)

 

Jaz konkretno rollam, ko vidim magisterske, kjer je pol naloge povzetek neke ušive ankete in pol nalepljen graf in spodaj 3000 znakov povzetka jebenih črt. To me kar fino triggera, ker nekdo za magistrsko ščije kri, prebere par tisoč strani materiala in doda neke izvirne metodološke aparate, nekdo pa uleti z random anketo in povzetkom le-te. Seveda pa to ne trdim za vse, nekateri na podlagi ankete naredijo res brutalno raziskavo, ampak to pač bolj ambiciozni študenti ...

Povezava do prispevka

 

95 % uporabnikov foruma Mn3njalnik je obkrožilo DA. To predstavlja 78 uporabnikov. 5 % uporabnikov se je odločilo, da ni obkrožilo odgovora DA. To predstavlja 6 uporabnikov.

 

5 % uporabnikov foruma Mn3njalnik je obkrožilo NE. To predstavlja 6 uporabnikov. 95 % uporabnikov se je torej odločilo, da ni obkrožilo odgovora NE. To predstavlja 78 uporabnikov.

Povezava do prispevka

Joj kaj bi naredili takemu "analitiku" sposobni marketing oddelki, jooooooooooooj :D:D prov v mislih imam zdele ene dva konkretna direktorja, ki jima skoči žila iz čela že daš po nesreči 2x isti podatek v dvourno predstavitev ("Gal, to si že povedal - pojdimo prosim naprej")...

 

Jooooj kako bi to pokalo po nedložnih magistErskih ritkah če so res takale interpretacije :D 

Povezava do prispevka

Malo sem zapretiraval, samo je skoraj tako. Ko sem takoj po faksu še lektoriral diplomske/magistrske (zdaj na srečo več ne rabim, marija mila kaj bi mi delal, da bi še mogel to delat), sem videl ogromno takih magistrskih. Ena izmed zadnjih nalog, ki sem jih lektoriral, je imela dobesedno 50 strani analize grafov, za katere nek midrange pismen uporabnik Jockerja potrebuje 5 sekund na graf, da ga dojame. Dobesedno uno kot da bi RTV enostavno pojasnjeval grafe

 

Je pa res, da večinoma iz raznih banana univerz in fakultet ala fakultete Nove univerze in DOBA. Sploh ker imam občutek, da je tam 80 % študentov takih, ki jim v službi rečejo, da morajo na hitro dobit dodatno stopnjo izobrazbe in pol sam plačajo letnik in nekako zvozijo. Dvakrat sem dobil klic, da če jim jaz napišem magistrsko, pa da je vseeno, da mi plačajo kolikor rečem brez pogajanj :D

 

Holy fuck, sem zadovoljen, da sem dejansko bil perspektiven v svojem poklicu in dva meseca po koncu faksa dobil redno službo, ker pomoje bi se zdaj že obesil, če bi se mogel s tem dlje ukvarjat :D 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 4 urami:

Ewo Stipe2, ker sem trenutno na polno v akademiji, zaključuje se doktorat, dela se pleša ni da ni 

 

Dosti anket na 1./2. stopnji je zato, ker je to roko na srce easy way out. Napišeš nekaj teorije, nato pa prilepiš 60 grafov in jih zraven "analiziraš" (aka obnoviš, kar normalen človek vidi z enosekundnim pogledom na graf)

 

Jaz konkretno rollam, ko vidim magisterske, kjer je pol naloge povzetek neke ušive ankete in pol nalepljen graf in spodaj 3000 znakov povzetka jebenih črt. To me kar fino triggera, ker nekdo za magistrsko ščije kri, prebere par tisoč strani materiala in doda neke izvirne metodološke aparate, nekdo pa uleti z random anketo in povzetkom le-te. Seveda pa to ne trdim za vse, nekateri na podlagi ankete naredijo res brutalno raziskavo, ampak to pač bolj ambiciozni študenti ...

 

Moja je zadnjič prišla od osebnega zdravnika, ji je uvalila isto neko anketo za nečaka, da če lahko kao 3 MESECE beleži vsak dan kdaj je šla spat, kdaj se je zbudila, koliko obrokov je jedla na dan, ipd...in kao če lahko vključi tudi ostale družinske člane. :D

Pro bono, seveda - in na koncu ji še tako "dobronamerno" namigne, da ta nečak bo nekoč njen novi osebni zdravnik in lahko da si bo to zapomnil. :D

Povezava do prispevka

Sem izpolnil anketo, mislim pa, da popularnost ešporta pada. Sam sem vedno rad spremljal velike lan dogodke, kateri sedaj manjkajo, posledično tudi denarja ni toliko v igrah. (CS GO)

V FPSjih vidim problem, kjer se igralci razpršijo in večina odpadnikov cs-ja gre v valorant, ki je lažji (vsaj kar se tiče streljanja) in trenutno igrajo najvišjo stopnjo. Je pa Valorant bolje urejen, matchmaking igraš po ranku, z vsemi, ne pa kot v CS, kjer je potrebno igrati na raznih platformah kot so faceit, dolg grind do lige FPL, kar je za dokaj casual gamerja, nemogoče. CS ni dobil velikega updejta še dolgo časa, pa ga verjetno tudi ne bo, ne razumem zakaj ne dodajo 128 tick matchmaking z lestvico in vzpodbudijo proje. Bral sem že dosti izgovorov, ni razlike, vsi majo slabe kompe... itd., na drugi strani pa sem sam z novim 144 hz monitorjem in 300fps-ji s slabšim kompom, razlika med 144/240/360 hz je ogromna, prav tako pa med 64/128 tick. Mislim, da je prihodnost slaba (torej stagnacija, dober lajf za trenutne igralce), moralo pa bi se razvijati in rasti.

 

 

Povezava do prispevka

Nisem bral vprasanj drugac, a je vsaj kaksno zanimivo, ali yolo klasika "koliko ur na dan igras igrice" "ali se ti zdi da so igrice dovolj cenjene" "kako zelo se strinjas s trditvijo igrice so pravi sport" "kako bi ocenil svoje sociopsiholosko stanje po celodnevnem igranju v neprestanem strahu pred izgubo trdo prigaranega racuna zaradi uporabe besed, ki jih googlovi systemi smatrajo za rasisticne, seksisticne in homofobne"?

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Joj kaj bi naredili takemu "analitiku" sposobni marketing oddelki, jooooooooooooj :D:D prov v mislih imam zdele ene dva konkretna direktorja, ki jima skoči žila iz čela že daš po nesreči 2x isti podatek v dvourno predstavitev ("Gal, to si že povedal - pojdimo prosim naprej")...

 

Jooooj kako bi to pokalo po nedložnih magistErskih ritkah če so res takale interpretacije :D 

so, pokukaj kdaj v kakšno magistratsko

 

ampak to je domet slovenske akademije trenutno - na vseh smereh pač težijo študentom, da morajo imeti "proper praktični del" in ta praktični del so potem takele ankete in epidemija takšnega "empiričnega" dela magistrovih nalog še zdaleč ni omejena na desničarske miki-maus univerze

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 3 urami:

 

95 % uporabnikov foruma Mn3njalnik je obkrožilo DA. To predstavlja 78 uporabnikov. 5 % uporabnikov se je odločilo, da ni obkrožilo odgovora DA. To predstavlja 6 uporabnikov.

 

5 % uporabnikov foruma Mn3njalnik je obkrožilo NE. To predstavlja 6 uporabnikov. 95 % uporabnikov se je torej odločilo, da ni obkrožilo odgovora NE. To predstavlja 78 uporabnikov.

Ma lej

Cilj je isti, da dobis papir in gres wageslavat

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...