Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

Kje kupujete knjige.

Napišite  strani na katerih kupujete in imate dobre izkušnje  oz napišite kje ne kupovat ker imate slabe izkušnje.

 

 

edit.:

Jaz sem danes probal nekaj naročiti na strani https://www.bookdepository.com/ vpišem kreditno dam pay in se nič ne zgodi  knjige še kar v košari in moram še enkrat vpisovat podatke za kreditno.

Ali je kdo kdaj kaj naročal na https://www.bookdepository.com/   ?

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka

Izključno bookdepository. Nikoli nobenih problemov. Ne s trgovino samo, ne s kakovostjo knjig. Razen vsebine :D

 

Edino kolikor toliko slabo izkušnjo s tem sem imel pri naši Emki, ko je knjiga prispela in so bili robovi strani vsi sivi od črnila ali ne vem česa.

uredilo bitje Jurus
Povezava do prispevka
Jurus reče Pravkar:

Izključno bookdepository. Nikoli nobenih problemov. Ne s trgovino samo, ne s kakovostjo knjig. Razen vsebine :D

 

Edina kolikor toliko slabo izkušnjo s tem sem imel pri naši Emki, ko je knjiga prispela in so bili robovi strani vsi sivi od črnila ali ne vem česa.

Jaz sem danes prvič naročeval na bookdepository zgleda da jim stran nekaj ni delala.

 

Povezava do prispevka

Js tudi večinoma samo preko bookdepository in ni bilo nobenega problema zaenkrat. Občasno tudi amazon, če je kakšno znižanje in naročam še kaj drugega zraven. Pred kratkim sem začel čekirat še booksetc.co.uk, samo trenutno ne pošiljajo izven UK. Imajo pa pogosto kar nižje cene kot ostali, tako da bom ziher še pri njih kaj naročil, če/ko znova začnejo dostavljat v Slovenijo.

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka

@MartinPocrezze verjetno si imel smolo, da jim je ravno takrat kaj "zaštekalo", jaz že leta in leta naročam prek njih pa niti enkrat samkrat ni bilo nobenega problema. 

 

Drugače pa sem kar precej fan tudi www.awesomebooks.com, kjer je poleg novih knjig na voljo kar precej rabljenih od cca 2,5€ naprej. Je pa treba bolj spremljat celotno ponudbo, ker vse skupaj malenkost bolj kroži kot pa na BD. Aja, pa poštnina je, vendar nikoli več kot 3€ na celoten paket. 

 

@Slinch sem malo preveril wordery, pa mi za ogromno knjig, ki so drugače precej brez problema dostopne na Book Depositoryu, unavailable. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 5 minutami:

@Slinch sem malo preveril wordery, pa mi za ogromno knjig, ki so drugače precej brez problema dostopne na Book Depositoryu, unavailable. 

 

Korona efekt. Ne vem al nad določeno težo, al določene kategorije, ampak v tem cajtu so za nas skinli velik del ponudbe.

Povezava do prispevka

Ma ja, pomoje naročil ene 100+ knjig iz bookdepository, že samo v času karantene ene 20, tako da pomoje celo prej 200+ kot 100 :D

 

Doslej še nisem imel težav, razen knjige občasno pridejo mal zmečkane in obtolčene, ampak nimam nekega posebnega OCD-ja za to, tako da konkretno gnjavil za zamenjavo sem samo enkrat

Povezava do prispevka

Ko je bila moja mati še član Sveta knjige, sem tam verjetno nabral res na kilograme materiala. Potem je nekako prišla Emka in sem 90% knjig (bodisi prevedenih, bodisi v originalu) nabavljal tam. Šele pred kratkim pa sem začel posegati po e-knjigah, zato tu veliko izkušenj še nimam: Biblos, občasno Kindle in zaenkrat je to to. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 12 urami:

Ma ja, pomoje naročil ene 100+ knjig iz bookdepository, že samo v času karantene ene 20, tako da pomoje celo prej 200+ kot 100 :D

 

Doslej še nisem imel težav, razen knjige občasno pridejo mal zmečkane in obtolčene, ampak nimam nekega posebnega OCD-ja za to, tako da konkretno gnjavil za zamenjavo sem samo enkrat

 

vseen se splača, dobiš kupon, če je res zlamana pa keš nazaj.

Povezava do prispevka

Kar se tiče dobrega customer servicea imam jaz same dobre izkušnje z Awesome Books. 

 

Kadar naročam rabljene knjige že malo pričakujem, da bodo rabljene, kar v njihovem primeru pomeni, da bodo imele tiste linije zaradi pregibov na hrbtišču, to je pa to. No, enkrat je ena knjiga prišla z malce strgano naslovnico pa sem jim pisal bolj kot "v vednost", da mogoče morajo malo bolj zapakirat knjigo. No, v roku 5 minut mi odpiše, da se opravičujejo, da je nova kopija že na poti pa da staro lahko obdržim.

 

Kar fino. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

V večini kupujem s spodnjih strani. Pač odvisno kaj želim: običajna knjiga za branje ali kakšna posebna izdaja. Verjetno sem še kakšno stran tudi pozabil. Bolj kot ne dobre izkušnje, oz če že bilo kaj narobe sem vse brez problema rešil.

 

eBay

Amazon

Bookdepository

Waterstones

Forbidden Planet

Analecta Books

Anderida Books

AbeBooks

Goldsboro books

Hatchards

PS Publishing

LyraBooks

SST Publications

Foruli

 

Barnes&Noble

Betts Bookstore

CamelotBooks

Subterranean Press

Cemetary Dance

Centipede Press

Dark Region Press

Suntup Editions

LetterPress Publishing

Easton Press

 

uredilo bitje Dante
Povezava do prispevka

Večinoma bookdepository, nikoli kakšnih težav.

Bi pa imel za izpostavit eno pohvalo - res me je  pozitivno presenetila založba Sanje s svojo Sanjsko razprodajo (link spodaj).

Sem jim pustil 100+ €, in so ob naročilu oddanem do zgledne ure, paket poslali še isti dan in naslednji dan so bile knjige že pri meni.

 

https://www.sanje.si/sanjska-akcija/sanjska-razprodaja/sanjska-razprodaja-leposlovje

Ogromno knjig po nenormalno nizkih cenah in očitno še traja 👌

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Na wikipedii imaš članek o projektu Library Genesis. Sicer ne vem v kolikšni meri je legalno na tak način najt knjige, je pa članek informativen. Vsekakor se pa splača dobre knjige kupit v fizični obliki, ker se lahko vedno na hitro referiraš nanje.

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...