Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

Merithyn reče Pravkar:

No idea. Ampak

Saj ravno to. Saj so rekli od tega leta - sicer so prestavli mislim da sedaj na julij boš deležen carinskih dajatev tudi za pošiljke ki ne presegajo 22€. Tako da dvomim da te bo samo 4€ prišlo vsega tega kar bodo zaračunali zraven. :P

 

Ja, ampak govorimo o knjigah in kot take imajo stopnjo dajatev 0. Ko neki uvažaš, te ponavadi cepijo za dvoje. Dajatve (EU) in DDV (SI) + pač njihova "storitev" uvoznega postopka. Knjige so taka vrsta blaga, ki dajatev nimajo (razen, če naročaš puzzle-knjige, ki jih je carina sposobna urvrstit med igrače).

Tako, da tistih 22€ odpade in se gleda samo meja 150€ (al kok je že za DDV). In še za knjige je DDV po "novem" samo 5% in ne 22%..

Povezava do prispevka

na knjige je, če se prav spomnim, 5% ddv, še vedno pa to prinese stroške "storitve carinskega posredovanja", kar je najmanj 7€ (celoten cenik tukaj)

 

sigurno ni zanemarljivo, knjiga za 30€ tako postane knjiga za 39€

 

zanimalo me je bolj, če tele največje uk štacune po novem vključujejo predplačilo DDVja, kot to počne amazon, s čimer se izognemo oderuškemu strošku posredovanja

 

v njihovih FAQjih nič ne piše, bom videl, kaj bodo odgovorili

Povezava do prispevka
Slinch reče Pravkar:

na knjige je, če se prav spomnim, 5% ddv, še vedno pa to prinese stroške "storitve carinskega posredovanja", kar je najmanj 7€ (celoten cenik tukaj)

 

sigurno ni zanemarljivo, knjiga za 30€ tako postane knjiga za 39€

 

S tem, da do tega stroška pride, če se odločijo za pregled. Če je z embalaže jasno razvidno da je knjiga (deklaracija) in nimajo razloga za sumit v istovetnost, bodo upoštevali mejo 150€ - pomojem. Al se v vsakem primeru gleda 22€ tudi če se jasno ve, da ni dajatev??

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 6 minutami:

s čimer se izognemo oderuškemu strošku posredovanja

 

 

OK, takoj na začetku povem, da je ta strošek smrdljiv od tu do Kazahstana.

AMPAK

koliko je oderuški z vidika vloženega dela pa glih ne vem :( Povem iz prve roke, da je carinjenje velik jajc, še posebej, če se povečini ukvarjaš s folkom, ki naroča xy zadeve preko Aliexpresa in podobnega. Pošta (oz kdorkoli) folk kontaktira, jih prosi za račune ali dokaze...ipd in porabi precej časa za tak šmoren. Sam sicer nimam opravka s poštno carino, pač drugi uvozi. Imej v mislih, da večina folka ni kot mi, ki imamo pripravljene račune in "račune" vnaprej in znamo "poštarju" poslat vse kot je treba že iz prvega ruka.

Velika večina pomojem vleče te stvari dneve...

 

Pa ponavljam, ta strošek je velik drek. Lahko bi komot dvignili mejo na recimo 50€ ali celo 100€ (mogoče bi lahko razdelili glede na vrsto blaga...)

Povezava do prispevka

Bookdepository do nadaljnega ne sprejema narocil iz drzav EU. Obrazlozitve pa zaenkrat se ni, razen “brexit”. Upajmo, da to v kratkem uredijo, da lahko do poletja narocim se nekaj zadev, ki so tam bistveno ceneje kot pri nas.

 

DDV na knjige je pa pri nas 5%, tako da tudi, ce bomo kasneje placevali dvojnega pri drazjih zadevah bo vseeno cenejo kot pri nas. Odvisno seveda od tega koliko bo furs zaracunaval za svoje carovnije pri postopkih carinjenja.

 

A Emka oz. Mladinska knjiga ima kdaj kaksne popuste al so tam zadeve skos samo po polni ceni in obcasno znizane kaksne smeti, ki jih nihce noce?

 

Edit - Pardon sem mislil, da odgovarjam na zadnji post na prejsnji strani.

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka

Tako zgleda paket iz booksetc:

6F2B62F6-E562-429D-B64A-425AAEE379BD.thumb.jpeg.573c967b7ec7a8ffa7b272347ed3db9b.jpeg

:D

 

Ni tako slabo kot izgleda. Zapakirajo vsako knjigo posamezno v tist klasicen karton za posiljanje knjig (vecje in tezje celo dvojno) in vse skupaj v skatlo oz. vec njih, ce je narocilo vecje. Okoli namecejo tudi material za oblazinjenje. Jaz se nisem dobil poskodovane knjige od njih. Meni je dostavljal GLS, ce se ne motim ampak sem vedno cakal okoli 1 mesec na dostavo.

 

Je pa njihova stran neuporabna. Pri vecjih narocilih se je meni pogosto zgodilo da so bili datumi odpreme razlicni ali pa jih sploh ni bilo, knjige so pa potem prisle vse v taksni skatli. Customer service imajo odziven.

 

Imajo pa tudi neko foro s postnino. Za dolocene kombinacije zaloznikov in ce se ujemajo datumi odpreme je postnina zastonj pri dovolj visokem skupnem znesku nakupa. Zato sem vedno pri njih narocil veliko naenkrat (£200-£250). Samo to si sedaj zamudil za 2 dni, ker te bojo opalili na carini.

 

Drugace pa ena solzica za booketc. Do sedaj so bili dalec najugodnjesi nacin za nakupovanje knjig v EU.

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 5 urami:

OK, takoj na začetku povem, da je ta strošek smrdljiv od tu do Kazahstana.

AMPAK

 

Ma ja, saj štekam da zna bit konkreten zalogaj, predvsem me moti nesorazmerna višina zneska, sploh pa bo veselo, če se bo enaka praksa nadaljevala po juliju, ko se obdavči vse. Sigurno se ne bo noben zgražal, ko bo imel 8€ stroškov na ovitek za telefon za $2. Sicer pa, tole delo bi komot lahko bilo všteto v ceni poštnine, če smo že pri tem :D

 

LakomLačen reče pred 4 minutami:

Kako misliš na carini opalili? Za knjige ni carine. Kvečjemu mi lahko zaračunajo 5% ddv, pa še to dvomim da bodo. Naročilo imam za 175 eur plus poštnina je okrog 15 eur, ker gre res za težke knjige.

 

No, na tole bo 9,5€ davka in 22€ za "storitev", glede na znesek ni ful, ni pa tudi nič.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 16 minutami:

Ja, če bodo dejansko striktno pregledovali knjige. Sicer pa še vedno ugodneje kot kjerkoli drugje za to, kar mislim naročiti.

Vse pošiljke iz UK naj bi šle skozi carinski postopek, ki ti ga bodo seveda zaračunali. Koliko dosledno bodo to izvajali v praksi bomo pa še videli. Če boš naročil, sporoči potem tu kako je šlo, da vemo kako zadeve potekajo v praksi.

 

To je odgovor, ki sem ga dobil iz fursa:

Navedek

Z vidika izvajanja carinskih postopkov se bo ZK s 1. 1. 2021 štelo kot tretja država, kar pomeni, da bo
potrebno za blago, ki prihaja iz območja ZK, izvesti carinske formalnosti.
Glede na dogovor med EU in ZK bo po 1.1.2021 veljalo, da za izdelke, ki prihajajo iz ZK in so po
poreklu iz ZK, ne bo carinskih dajatev. Če bo vrednost pošiljke nad 22 EUR pa bo potrebno obračunati
DDV.

 

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 14 urami:

Bookdepository do nadaljnega ne sprejema narocil iz drzav EU. Obrazlozitve pa zaenkrat se ni, razen “brexit”. Upajmo, da to v kratkem uredijo, da lahko do poletja narocim se nekaj zadev, ki so tam bistveno ceneje kot pri nas.

 

Aha, zato držav ni na spisku, če greš 'peš' čez checkout.

 

Kot opcijo sem zaenkrat našel Irce

 

https://www.kennys.ie/

 

Povezava do prispevka

Tale Kennys zgleda obetavno. V košarico sem dal iste artikle, kot pri booksetc in me s kuponom za 5% popust (AXABOOKS) pride le nekaj EUR dražje. Poštnino imajo le 1 EUR po knjigi.

 

Ker tudi tukaj še nisem naročil, me zanima isto kot za booksetc

 

- kdo dostavi pri nas in ali je dobro zapakirano in ne površno, kot je pogosto primer za Amazon.

- ali združujejo naročilo, ki ima različen datum odpošiljanja

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

evo, bookdepo mail

 

We are delivering to Slovenia again.
You can now order again from Book Depository with Free Delivery to Slovenia.
Delivery may take longer to arrive due to additional customs processes. Please rest assured we are continually working with our carrier partners to speed up delivery.

 

Od oka so vse cene knjig na mojih wishlistah višje, nikjer v checkout pa oznake*, da je vštet import fees.

Npr. že scifi bargain bin so bile prej vse cene tam okoli €6-7, zdaj so €9-10.

 

*pod FAQ sicer najdem:

All prices include your local Tax.

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka

Na bookdepository  Help --> Terms and Conditions --> Value Added Tax (VAT):

Navedek

When ordering goods from The Book Depository for delivery into the EU, import VAT will be due and you agree that this import VAT will be collected from you at checkout and passed on to our freight carriers, who will make a payment at the customs border on your behalf.

 

In ker na knjige ni carine ampak samo DDV:

KNJIGE Opis blaga Tarifna oznaka Carinska stopnja DDV
  tiskane knjige 4901 0 5
  časopisi, revije 4902 0 5
  otroške slikanice, vključno s tistimi za risanje ali barvanje 4903 0 5
  foto knjiga 4911 0 22

 

Je na koncu torej enako kot pred Brexitom (razen mogoče dostavnih rokov).

Povezava do prispevka

Mal razmišljam, da bi kupu kakšne hude release Harrya Potterja. Odloču sm se za te dve izdaji (ena draga, ena cenejša, se še odločam):  

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/1408871874/ref=ox_sc_act_title_5?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/1408845644/ref=ox_sc_act_title_8?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

 

Kam bi vi pogledali za najnižjo ceno? (grem še enkrat prebrat temo vmes)

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

bookdepository je že v osnovi precej rollercoaster glede cen. Novembra sem imel eno knjigo ogledano in bil precej neodločen. Zato sem praktično vsak dan šel pogledat košarico in v treh dneh se je cena spremenila iz 38€ na 30€ in nato na 33€. Trenutna cena je pa 36€. Ne pravim pa, da niso dvignili cen, ker vsi moji prejšnji nakupi trenutno stanejo več, kot ob času nakupa.

Povezava do prispevka
d3acon reče pred 5 urami:

bookdepository je že v osnovi precej rollercoaster glede cen. Novembra sem imel eno knjigo ogledano in bil precej neodločen. Zato sem praktično vsak dan šel pogledat košarico in v treh dneh se je cena spremenila iz 38€ na 30€ in nato na 33€. Trenutna cena je pa 36€. Ne pravim pa, da niso dvignili cen, ker vsi moji prejšnji nakupi trenutno stanejo več, kot ob času nakupa.

Njihove cene so vezane na vrednost funta, lokacijo iz katere dostopaš do njihove strani in tretja variabla je % popusta, ki ga aplicirajo. Zato se njihove cene konstantno spreminjajo.

Povezava do prispevka
Denny Crane reče Dne, 16. 1. 2021 at 15:36:

Njihove cene so vezane na vrednost funta, lokacijo iz katere dostopaš do njihove strani in tretja variabla je % popusta, ki ga aplicirajo. Zato se njihove cene konstantno spreminjajo.

 

Jop, plus to da smo jih prej kupovali po UK davčni stopnji (0%), zdaj pa po slo (5%). 

 

Vseeno, dokaj hitra in precej ugodna rešitev, vsekakor bolje, kot da bi našim plačevali stroške postopka.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...