Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

Chamir reče pred 15 urami:

A je cena teh dveh omnibusov zdaj kaj višja kot pre-brexit? Jaz malo gledam knjige na wishlisti in se mi zdijo na uč dražje, sam nisem ziher, če se mi samo ne zdi, da je tako :D 

Omnibusi so dosti gor/dol glede na cas pred brexitom. Nekateri omnibusi so tudi kaksnih 10€ cenejsi kot so bili. Vecinoma so pa priblizno iste cene kot so bile. Par jih je tudi drazjih.

 

Hardbacki so nekje priblizno enako kot so bili. Variacije v ceni so minimalne kolikor sem uspel sam opazit.

 

Paperbacki so se pa toliko podrazali, da se jih ne splaca vec narocat na bookdepository. Prakticno vse, ki so na mojem wishlistu dobim za priblizno enako ceno v Sloveniji.

 

Npr. Prve 3 knjige na mojem wishlistu. Cena v komentarju je najnizja za posamezno knjigo v zadnjem letu in pol.

D4C21F3B-97FC-4C69-8657-0D1F5721DB62.thumb.png.6198f57d1247134a9897bc8ac4e80a3d.png

 

Tale zapis velja samo za klikanje preko slovenskega ipja. Zgodba je malo drugacna preko britanskega ipja.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni.

V preteklosti sem že kar nekajkrat naročal knjige s spletnih strani, kot so BookDepository, Amazon.co.uk ali Blackwells, vendar še ne od začetka 2021. Glede na prebrano zgoraj s strani uporabnikov mi vse skupaj glede plačila carine in/ali DDV-ja ni najbolj jasno, zato bom vprašal kar na podlagi konkretnega primera.

 

Če naročim 2 books seta iz Amazon.co.uk in je končna cena na spletni strani (vklj. s poštnino), ki je prikazana pred samo potrditvijo nakupa, npr. 58 EUR - je to torej res končna cena ali je treba ob prejemu pošiljke v Slovenijo plačati še 22 % DDV? 
Enako me zanima še za BookDepository in/ali Blackwells - nobena od teh spletnih knjigarn sicer ne zaračunava poštnine oz. je vsaj do nedavnega ni - je cena, prikazana pred potrditvijo nakupa, dokončna, ali se ob prejemu še kaj doplača? 

 

Vnaprej hvala za odgovor oz. pojasnilo s strani tistih, ki ste v tem letu že naročali knjige s katere od zgoraj omenjenih strani.

Lp

Povezava do prispevka

Cena na Amazon.co.uk, BookDepository in Blackwells je končna, saj je že vračunan slovenski DDV (ki je za knjige 5% in ne 22%). Wordery, ki je precej ugoden, pa še nima urejeno, zato imajo blokirano pošiljanje v EU.

 

Na Bookdepository  je trenutno do 16.5. za kupce iz Slovenije na voljo kupon za 10% popusta - KNJIGA10

Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 3 urami:

Cena na Amazon.co.uk, BookDepository in Blackwells je končna, saj je že vračunan slovenski DDV (ki je za knjige 5% in ne 22%). Wordery, ki je precej ugoden, pa še nima urejeno, zato imajo blokirano pošiljanje v EU.

 

Na Bookdepository  je trenutno do 16.5. za kupce iz Slovenije na voljo kupon za 10% popusta - KNJIGA10

Super, hvala za odgovor.

 

Sem videl, da imajo kupon za 10% popusta, ampak so te knjige, ki si jih nameravam naročiti (skupno jih je 7), na Amazonu kljub poštnini (in upoštevanju kupona na Bookdepositoryju) skupno za več kot 10 EUR cenejše ... 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
TheMissM reče pred 11 urami:

A kdo ve za kako dober, po možnosti Indie bookshop, ki ima dobro zalogo raznoraznih knjig in ne toliksne poštnine, da bi rajši kupila letalsko karto in šla v berlin/london za tri dni? 

Bookdepository odpade, ker spada pod Amazon. 

 

Blackwell's, books for life and for learning Blackwell's (blackwells.co.uk)

 

Tudi ni dajatev čeprav iz UK. V bistvu vse že plačaš z nakupom knjige.

 

 

Čemu se ti je pa Amazon tako zameril?

uredilo bitje Dante
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
BostjanG reče pred 2 urama:

mimogrede, od 1.7.2021 so uvedi carino na izdelke in sem danes plačal za knjigo, vredno 5,86€, ki sem jo naročil preko book depository, še dodatnih 10,28€

Tole pa ne bi smeli obračunavati. Bookdepository že odvaja slovenski DDV ob samem plačilu. Piši pošti, da so se zmotili in piši na bookdepository (predloži foto računa za carinsko posredovanje), naj ti povrnejo neupravičene stroške.

uredilo bitje LakomLačen
Povezava do prispevka

Tudi meni se zdi, da tule nekaj ne štima. Bookdepository pošilja iz Avstrije, odkar so ponovno odprli naročila za EU. Jaz sem letos dobil vse pošiljke od tam. Tudi na njihovi strani piše, da je cena, ki jo plačaš končna. Torej piši njim, da ti vrnejo razliko, v kolikor ne gre za napako pošte.

 

Drugače sem pretekli mesec na polno naročal zadeve (ne knjige, ampak drobnarije) iz Kitajske in na žalost (ali pa srečo) je eden od paketov zamudil rok in prispel na carino 1.7., tako da so mi računali DDV in stroške po novem ceniku v višini 2,5€. Nobene carine.

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka

Jaz sem od 1.7. do danes dobi že za ene 150€ refundov samo za neupravičeno plačane uvozne dajatve, ker vse naročam s plačilom davka vnaprej. Vzae sicer neki cajta, klic na carino, mejl retailerju, ampak se reši

 

BostjanG reče pred 5 urami:

mimogrede, od 1.7.2021 so uvedi carino na izdelke in sem danes plačal za knjigo, vredno 5,86€, ki sem jo naročil preko book depository, še dodatnih 10,28€

 

Za tole bi res rad videl račun od pošte, me zanima s kakšno gimnastiko se pride do takšnega zneska. :rofl:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...