Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

Četudi cesar zahteva, kar je cesarjevega, je to 'posredovanje', ki stane 30-krat več od davka, lopovščina. Bi jih šlo prijavit na vse konce.

 

Sam pa sem ravno dobil neobičajno izkušnjo z Bookdepositoryjem. Knjigo sem želel zaradi moje napake vrniti in sem oddal zahtevek, nakar sem dobil odgovor, da se iz Slovenije ne da vrniti, ampak da naj ne skrbim, ker mi bodo kupnino vrnili. :nicjasno:

 

Navedek

Please do not worry about returning your item to us, as we currently cannot accept returns from Slovenia.

I can confirm that a full refund has now been processed for this order. 

Please allow 3-5 working days for this to appear back onto the payment method used when placing the order."

 

Povezava do prispevka

Kljub temu da sedaj (načeloma) pošiljajo iz EU, imajo pa naslov za vračanje še vedno v UK. Predvidevam, da je šlo za cenejšo knjigo v rangu 10€? Meni so letos že pisali naj vrnem na ta UK naslov ali pa partial refund, tako da sem izbral slednjega.

 

@BostjanG Ta znesek bi ti morali iz bookdepository vrniti. Ni mi pa jasno zakaj se včasih zgodi, da knjige, ki grejo na naslov v EU pošljejo iz UK. Sicer pa ti niso računali carine, to je samo cena tega uvoznega/carinskega postopka. Vsaj na Pošti Slovenije so ceno spustili na malo bolj normalnih 2,5€.

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 5 minutami:

Kljub temu da sedaj (načeloma) pošiljajo iz EU, imajo pa naslov za vračanje še vedno v UK. Predvidevam, da je šlo za cenejšo knjigo v rangu 10€? Meni so letos že pisali naj vrnem na ta UK naslov ali pa partial refund, tako da sem izbral slednjega.

 

@BostjanG Ta znesek bi ti morali iz bookdepository vrniti. Ni mi pa jasno zakaj se včasih zgodi, da knjige, ki grejo na naslov v EU pošljejo iz UK. Sicer pa ti niso računali carine, to je samo cena tega uvoznega/carinskega postopka. Vsaj na Pošti Slovenije so ceno spustili na malo bolj normalnih 2,5€.

 

da, knjiga za 5,86€

 

da, to je strošek, ki ga računa UPS!! In, glede na to, da ne zbiraš ti dobavitelja, si prepuščen njim.

 

Bomo vdeli, kaj bo book depository odgovoril

Povezava do prispevka
BostjanG reče pred 5 urami:

Ta knjiga je bila poslana iz Anglije, sem jim pa pisal, pa da vidim, kaj bodo odgovorili.

 

Razun od UPS pa je:

DDV - 0,29€

Postopek carinjenja - 8,20e

+DDV

skupaj 10,29€

Prvič vidim, da bi knjigo dostavil UPS. Letos sem na Bookdepository naročil že vsaj 50 knjig in vse je dostavila Pošta Slovenije direktno v nabiralnik. Poleg tega so vse knjige poslane iz UK in ne iz EU, kot je en gor napisal. V Avstrijo prispejo in potem uredijo prepošiljanje v Slovenijo. Če pogledaš ima vsaka pošiljka dve nalepki, ena je čez drugo prelepljena.

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 5 urami:

Četudi cesar zahteva, kar je cesarjevega, je to 'posredovanje', ki stane 30-krat več od davka, lopovščina. Bi jih šlo prijavit na vse konce.

 

Zakaj prijaviti? UPS je privatna firma in lahko računa, koliko sem jim zdi. Odpri svojo dostavno službo in računaj carinsko posredovanje po svoji tarifi.

Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 1 uro:

Zakaj prijaviti? UPS je privatna firma in lahko računa, koliko sem jim zdi. Odpri svojo dostavno službo in računaj carinsko posredovanje po svoji tarifi.

 

Določene storitve bi pač morale biti regulirane. Tako kot so nedovoljene oderuške obresti, tudi take skrajnosti ne bi smele biti prakticirane. Nasploh bi od UPSa pričakoval, da so prav v izogib takim primerom uvozne davščine poravnane ob poštnini. Oziroma bi to pričakoval tudi od Book Depositoryja. Če nekaj kupiš na Amazonu ali na Ebayu, plačaš DDV vnaprej. 

Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 1 uro:

Zakaj prijaviti? UPS je privatna firma in lahko računa, koliko sem jim zdi. Odpri svojo dostavno službo in računaj carinsko posredovanje po svoji tarifi.

Lahko že računajo, kolikor želijo. Ampak mi lahko izpostavljamo svinjskost njihovih cen in jih prijavljamo na razne inšpekcije in regulative, da preverjajo, če vse poteka v redu. 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 7 minutami:

 

Določene storitve bi pač morale biti regulirane. Tako kot so nedovoljene oderuške obresti, tudi take skrajnosti ne bi smele biti prakticirane. Nasploh bi od UPSa pričakoval, da so prav v izogib takim primerom uvozne davščine poravnane ob poštnini. Oziroma bi to pričakoval tudi od Book Depositoryja. Če nekaj kupiš na Amazonu ali na Ebayu, plačaš DDV vnaprej. 

Saj imajo urejeno. Book Depository = Amazon. Nekaj mora biti to pri UPS Slovenija nevednosti, saj kot sem napisal prvič slišim, da je dostavil UPS. Pošta Slovenije dostavi direkt v nabiralnik brez dodatnih stroškov. Enako za Blackwells UK knjigarno, ki ima tudi brezplačno poštnino in vračunan slovenski ddv. 

Povezava do prispevka
Navedek

Aja pa na pošti nikol ne plačujte s kartico, ker te še dodatno opalijo... 

LakomLačen reče pred 5 urami:

 To velja za bolj zakotne pošte. Večje imajo urejeno preko POS terminala brez dodatne provizije.

Navedek

Men se je zgodilo v Ljubljani Šentvid, imajo pos ampak ti zaračunajo uporabo njega

 

haha, mene so tut za dobre 3/slabe 4 €

barbari

 

 

 

Povezava do prispevka
keiraa reče pred 9 urami:

"pošiljatelj je označil, da je plačnik vseh stroškov, povezanih s pošiljko." Bodo oni to potem plačali? 🤷‍♀️

IMG_20210714_215608.jpg

Tudi jaz sem podobno pošto dobil par dni prej, samo brez tistega "Pošiljatelj je označil...". Upam, da je to UPS dodal, ker je zmeda s tem. Na telefon in mail mi pa tako niso odgovorili.

Povezava do prispevka
keiraa reče pred 9 urami:

Evo, zgodilo se je tudi meni. Še nikdar UPS dostavil, danes pa dobim pošto. Me že skrbi, koliko mi bodo sedaj zaračunali, svašta. Isto dostavljeno z ZK, poročam, kaj bodo naumili... 

 

@BostjanG, prosim poročaj, kaj ti bodo zapisali z book depositorija.

evo, tole so mi odgovorili

 

Hi Boštjan,

I'm sorry you were asked to pay additional fees upon delivery of your order.

Our prices are inclusive of local VAT or import duties so I'll be happy to refund these additional charges.

Please reply to this email with a picture of the invoice/receipt and the amount of the charges requested and we will refund you as soon as possible.

Kind regards,

Ayanda Njodo
Customer Advisor

Povezava do prispevka
kebab reče pred 24 minutami:

Tudi jaz sem podobno pošto dobil par dni prej, samo brez tistega "Pošiljatelj je označil...". Upam, da je to UPS dodal, ker je zmeda s tem. Na telefon in mail mi pa tako niso odgovorili.

no, to sem plačal 10e

Povezava do prispevka

OK, torej je Bookdepository spremenil dostavno službo in nastala je cela zmeda. Kdo se bo ubadal z vsem tem za vsako knjigo. Hvala lepa. Tole bodo verjetno enkrat uredili, sicer bodo zasuti s pritožbami in poslovali z minusom. Medtem je treba pogledati drugje.

Je kdo v juliju naročil preko Blackwells in že dobil pošiljko brez zapletov preko pošte?

Povezava do prispevka

Meanwhile in Slovenia:
 

Navedek

Državljani bodo bon lahko unovčili v turističnih namestitvah, restavracijah in barih, v knjigarnah, muzejih in na koncertih, ob najemu športne opreme in ob obisku športnih klubov. Ogledali si bodo lahko razstave, obiskali zabaviščne parke in smučarske centre.


Ima že kdo kak info v katerih knjigarnah bodo sprejemali bone? In ali to velja tudi za e-knjige? ;) 

Povezava do prispevka

Tehle 100€ za knjige je res vabljivih. mam kar v mislih par zadev, ki si jih sicer ne bi nikoli privoščil. Samo zdj sem malo v precepu; slovenski al tuji avtorji :D Oziroma moralna dilema je še hujša, če računam na to, da bi verjetno lahko tudi npr. v Konzorciju naročil nekaj z Bookdepositorija, pa potem plačal z bonom? To res razširi možnosti...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...