Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

toel sem dobila danes.

 

Hi Boštjan,

Thank you for your message.

I can confirm that I have successfully issued a 10.29EUR refund. Please allow 1-3 working days for this to appear back onto the payment method used for the order.

Kind regards,

Nicole
Customer Advisor

Povezava do prispevka

Pa saj načeloma ti Konzorcij naroča knjige tudi iz tujine, zdaj ne vem, če imajo njihovi ponudniki isto zalogo in iste cene kot so recimo na Bookdepository, ampak načeloma prideš tja, poveš, kaj hočeš, oni ti naročijo in ti plačaš. Ne vidim razlike, zakaj naročenega ne bi mogel plačati z boni, ampak ja, je za sprobat :) 

Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 2 urama:

Če predvidevamo, da so cene takšne, kot na emka.si, kar verjetno so, potem so kar višje. Za pet knjig, ki jih nameravam v kratkem naročiti na bookdepository, so v povprečju 25% višje.

 

Uf, sem zdaj preletel svoje wishliste, lepo kar 50%-90% višje cene. Ajd, še vedno je free money, samo vseeno kar boleče

Povezava do prispevka

Ne vem, kakšno je stanje zdaj, ampak ko sem pred leti naročil par knjig prek Konzorcija, je bila cena praktično enaka kot na BookDepositoryju in Amazonu, vsekakor nižja, kot bi bila na Emki. Samo čakal sem vsaj kakšen mesec, po mojem so čakali, da se nabere več naročil.

Povezava do prispevka

Jaz sem danes dobil poziv za carinski postopek iz UPS za knjigo, ki so mi jo iz Bookdepositorya poslali 1.7. Za enkrat sem jim poslal birokratske zadeve, čeprav mi roko na srce za nekaj stvari sploh ni jasno kaj pričakujejo od mene. Bomo videli, kako se bo odvilo. Je pa tudi v najboljšem primeru, če mi BD krije dodatne stroške in če ne bo nobenih drugih komplikacij, tole kar precejšen časovni vložek, da dobiš eno knjigo :(

Povezava do prispevka
samo_hren reče pred 16 urami:

kar precejšen časovni vložek, da dobiš eno knjigo :(

 

+1 na tole

 

Hja, nič, UK je zame off limits, in lahko rezidenčni ekonomist velemojster Slinch še tako telovadi*, kako bomo po novem plačevali manj, mene ne prepriča več, da naša poštarska govna sploh kaj spustijo čez brez mastnega zaračunavanja kljub temu, da vsi (amazon, bookdepo, blackwells) odvedejo davek ob nakupu. Ko sem se januarja opekel z amazon.uk in fasal lokalna doplačila v višini 50%(!) celotnega nakupa, ali pa sedaj, ko bom gladko ignoriral obvestilo za €7.99 steelbook iz zavvi.de, kjer se obeta poštni strošek v višini kar €6.67 ... to je totalna lopovščina ter polnjenje žepov dostavnih služb, in ne zaščita EU trga! :ranting:

 

*telovadba, ko je za nakup knjige treba živeti v pripravljenosti na razne spletne obrazce, in drkanje s customer supporti, ter imeti carino na speed dial ... zakaj že?

 

Zame samo še Kennys.

 

ps: novi poštni postopek (še) NE omogoča spletnega plačila, je samo na papirju, za €2,5 posredovalnino se lahko obrišemo pod nosom, zaenkrat ostaja €4 na pošiljko, in ker npr. bookdepo vsako knjigo pošlje posebej ...

 

Aja, moja je zasledila prispevek na 24kur, da bodo boni v MK samo za učbenike in delovne zvezke.

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka

Spiral, kje je pa Slinch pisal, da bomo plačevali manj? Tega nisem zasledil

 

Sicer pa boni v MK bodo TUDI za učbenike in DZ, ne samo za

 

Sicer pa mi je kisla predvsem za mange, ki sem jih v zadnjem času kar nekaj kupil. Moram rečt, da se jim je na Bookdepositoryju v zadnjem času cena kar lepo dvignila za 5—10 EUR, enemu box setu, s katerim sem odlašal, za 20. One Piece sem recimo začel zbirat 2015, order history imam prvi zvezek za 8,70 € (znižano iz 10,02 €), zdaj je isti artikel za 20. Pa s tem da tega crapa natisnejo dobesedno na tone izvodov

 

Malo mi je škoda, ker sem lih bil na tem, da kupim še par zadnjih manga stvari in manga artbookov, da končam zbirko tega, kar mi je zaenkrat všeč, zdaj pa kar vse nabilo ceno <.<

Povezava do prispevka

Ja, to je resnično žalostno, da  si ti veliki online prodajalci iz UK očitno niso pravočasno uredili pravilno odvajanje davka. Kakor sem razumel, bi se morali registrirati v IOSS sistem,  ki ga je EU uvedla v ta namen  https://ec.europa.eu/taxation_customs/ioss_en

 

In sedaj imamo tako kupci, kot tudi same trgovine in dostava s tem veliko dodatnega dela in stroškov.

 

Prav preseneča me, kako nefleksibilne so te knjigarne. Podobno je bilo ob Brexitu, kjer niso pravočasno uredili formalnosti. Wordery knjigarna recimo še sedaj nima urejeno pošiljanje v EU. V sedmih mesecih od Brexita niso sposobni zadeve urediti.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 urami:

Spiral, kje je pa Slinch pisal, da bomo plačevali manj? Tega nisem zasledil

 

Če ne drugje v post brexit naročila temi v konzolah.

Da ne bo pomote, tipu totalen rišpekt za vse, ampak jaz sem že zdavnaj izgubil voljo in vero v slovenske dostavne službe (pa ne samo zaradi aktualnega 1.7.) ...

 

@Avion - odlično, torej 24kur prispevek še ni imel aktualnih podatkov, ali pa so zavajali

Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 4 urami:

Če ne drugje v post brexit naročila temi v konzolah.

Da ne bo pomote, tipu totalen rišpekt za vse, ampak jaz sem že zdavnaj izgubil voljo in vero v slovenske dostavne službe (pa ne samo zaradi aktualnega 1.7.) ...

 

Hehe, roko na srce sem tudi napisal, da bo nekaj mesecev kaosa, dokler štacune ne ufurajo potrebnih postopkov :D

 

Jaz lahko tako rečem, čez palec, ne vem, 30 "post-brexit" UK paketov, mogoče 15 "post-1.7." ne-EU paketov. Post brexit uk je bilo v kurcu od oka 10-15% orderjev, ampak sem vedno dobil ves keš nazaj (parkrat še viška, zavviju sem nalašč vedno napisal samo številko, koliko sem plačal, ne valute, da sem plačal v €, saj je na računu, ki ga zahtevajo, vse jasno zapisano :whistle:). Zdaj post 1.7. pa kaj, ene 40%? Pač ja, ful. noben ni bil pripravljen, ne tujci (čeprav sem presenečen, koliko štacun dejansko omenja IOSS številke, kot pravim je zgleda res nek pressure), ne EU (vse gre mega počasi, tranzit se je ful podaljšal), ne SLO (danes sem dobil dve obvestili s carine in sploh ne morem v sistem uvoz-izvoz. da bi videl za katere pakete gre).

 

Ja, valda je hassle, samo kot kaže bo, ko bo zadeva ulaufana, za nas ugodneje, kot bi bilo po starem sistemu. Čeprav spet, v vodstvu pošte je totalen kaos, lahko da bo šlo vse v kurac, kaj pa vem.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 10 urami:

Sicer pa mi je kisla predvsem za mange, ki sem jih v zadnjem času kar nekaj kupil. Moram rečt, da se jim je na Bookdepositoryju v zadnjem času cena kar lepo dvignila za 5—10 EUR, enemu box setu, s katerim sem odlašal, za 20. One Piece sem recimo začel zbirat 2015, order history imam prvi zvezek za 8,70 € (znižano iz 10,02 €), zdaj je isti artikel za 20. Pa s tem da tega crapa natisnejo dobesedno na tone izvodov.

 

Mogoče malo dodatnega pojasnila k omenjeni fluktuaciji cen, saj ni vezana na brexit. Veliko večino mang in stripov natisnejo v dokaj omejenih nakladah, tako da bo odvisno od povpraševanja večina serij šla slej kot prej out of print (OOP). Proti koncu naklade se bodo sprva zmanjševali popusti, nato bo zadeva dosegla priporočeno prodajno ceno in na koncu ne bo več na voljo. Za nekatere mange in stripe kasneje opravijo (sneaky) reprinte, druge izdajo šele čez leta v prenovljenih izdajah, velika večina pa preprosto izgine iz retail marketa. Imaš seveda tudi peščico heavy hitterjev, ki so zimzeleni (kar One Piece vsekakor je) in so v neprestanih ciklih printanja, vendar bodo lahko tudi oni šli na neki točki out of stock (OOS). Preden se to zgodi, se bodo cene dvignile (kot v primeru One Piece, Vol. 1), nato pa a) ponovno padle, če se vmes obnovi zaloga, ali pa b) bodo izdelki začasno postali nedostopni za nakup. 

 

Kaj so potem glavni razlogi za zdajšnje nihanje cen v primerjavi s prejšnjimi leti? En razlog je, da se na tem področju kolektorska scena širi hitreje, kot se založbe odločajo za večje naklade. Kar se tiče zahodnjaških stripov, je na dostopnost stripov precej vplivala odcepitev Marvela in DCja od distributerja Diamonda, ki je imel na tem področju skoraj popolen večdesetletni monopol, in se tržišče še vedno prilagaja temu pretresu. Daleč najpomembnejši razlog pa je seveda pandemija COVIDa, med katero so za več mesecev prenehale obratovati mnoge tiskarne in se absolutno pozna še zdaj.

Kaj narediti glede tega? Tržišče se nedvomno pobira na noge in sčasom bodo izdelki vedno bolj dostopni in tako ponovno konsistentno po nižjih cenah kot smo jih vajeni iz preteklosti. Za zimzelene serije to v praksi pomeni, da potrebuješ le potrpežljivost, dokler ne bodo ponovno na voljo.

Za bolj nišne serije in tiste z manjšo publiko pa je mogoče najbolje, če citiram direktorja enega pomembnejših distributerjev: "A Public Service Announcement If you see a manga that you want to read in a store (or online and that manga is "In Stock") You should buy it NOW, The reprint situation is unexaggeratedly apocalyptic and you might not see that manga in stock again for months…" Oziroma, če sploh.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče Dne, 20. 7. 2021 at 10:06:

Velja isto za Blackwells? Pravkar sem dobil racun za 5,59€ za carinske postopke za knjigo iz doticne strani.

 

Ravnokar prek pošte dobil Blackwell's julijsko naročilo brez dodatnih stroškov, na pošiljki pa, da je bil davek odveden v Avstriji.

 

Kot je omenil mojster Slinch, tole je res hassle.

Povezava do prispevka

Jaz pa čakam, da bo DaPubec povedal katere knjige/učbenike rabi za 1. letnik srednje šole. Potem pa pač izkoristiva bone v celotni vrednosti. Zaenkrat imava skupaj 150 (bojda pa bo deda še svojih 100 dodal). To bi pa že moralo biti dovolj za nekaj knjig.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 5 urami:

Drugač sem bil včeraj v konzorciju da bi naročil in so mi potisnili en listek, kamor sem napisal naslove, pa mi bodo javili, kakšna je dobavljivost in cena. A je to standard postopek ali se jim samo ni dalo ker sem bil ful pozen?

 

Ja zgleda da majo tak postopek :rofl:

Mene so potem še isti dan poklicali nazaj da je dobavljivo in so naročili. Me obvestijo ko dobijo. 

Povezava do prispevka

Po štirih dneh in 11 izmenjanih mailih z nekom, ki mu angleščina več kot očitno ni niti drugi jezik, sem dobil ob Bookdespositorya knjigo in vrnjeno carino (10.90 eurov za 20 evrsko knjigo). Danes sem dobil drugi paket za katerega je bila carina 2.11 eurov za 34 evrsko knjigo. Za dve knjigi bo kmalu en mesec od kar sta bili odposlani, tako da sklepam (po preteklih izkušnjah), da sta ali izgubljeni v tranzitu, ali pa me GLS ni obvestil o prihodu in sta romali nazaj v UK. Takle imamo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...