Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

Btw, če je komu še ostal Bon21, založba Sanje omogoča tudi spletni nakup preko bona. Najmanjši znesek 20 €. In pač, če najdete kaj primernega zase (in če se vam da skenirati in pošiljati te obrazce po mailu). Bojda velja tudi za e-knjige. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Bookdepository meni funkcionira skroaj identično kot pred brexitom v praktično vseh ozirih. Edina razlika je, da dostava poteka preko UPS namesto GLS. Pri UPS mi je sprva kar precej paketov izginilo, vendar sem na neki točki za vsako naročilo začel pisati Bookdepository customer servisu, da na paket dopišejo še mojo telefonsko številko in od takrat skoraj nimam več težav.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Še eno vprašanje. Kako je trenutno z naročili iz Bookdepository - gre gladko direktno v nabiralnik, ali so še občasni problemi s carinsko pošto? Kdo dostavlja trenutno v Sloveniji (pošta ali ups ali naključno)? Vem, da BD vrne stroške v primeru, da pride do carinske obdelave, samo se mi ne ljubi s tem ubadati.

Sicer naročam na Kennys zadnje mesece in sem zadovoljen, vendar nimajo tako obsežne izbire kot BD.

 

@Podobno me zanima tudi za Blackwell`s

uredilo bitje LakomLačen
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

V vednost, pošta se je obesila na čisto vse pošiljke iz Blackwell's, s slednjimi sem tako trajno zaključil, ker pošiljajo v neoznačenih kuvertah in tudi davek očitno ni pravilno obračunan.

Sem že migriral vsa ostala naročila in preorderje na amazon.de, cenovno je tam-tam, poštnina se izgubi v večjem naročilu, roba pride v zelo kratkem roku, in marsikaj je tudi ceneje.

Seveda, ymmv.

Povezava do prispevka

Blackwell's je postal nenormalno drag, podobno kot Bookdepository. Vsak teden pogledam cene knjig iz svoje liste in nenehoma po malo rastejo. Amazon.de je OK, ker je flat rate poštnina, ne glede koliko naročiš. Samo za eno ali dve knjigi se pa ne splača. Zadnje čase največ naročam na Kennys samo imajo slabšo izbiro in kar ni označeno s  "ships quickly", nimajo na zalogi, tako da je dobavni rok daljši.

Povezava do prispevka
LakomLačen reče Dne, 16. 2. 2022 at 14:50:

Kennys samo imajo slabšo izbiro in kar ni označeno s  "ships quickly", nimajo na zalogi, tako da je dobavni rok daljši.

Zadnja dva naročila sem čakal mesec pa pol... in je vse bilo na zalogi, Tretjega čakam od 6.1.2022, kar pomeni da do mesec in pol še malo manjka \o/
Ker gre čez Distriest če se ne motim ali eno od takih firm za distribucijo revij. Neresni šalabajzerji.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
LakomLačen reče Dne, 29. 12. 2021 at 19:59:

A je kdo naročal knjige iz Srbije? Naročil bi nekaj knjig in bi potreboval nasvet, katera knjigarna je zanesljiva, ker jih je res ogromno. Vse ponujajo dostavo preko DHL, zato me zanima tudi, če je to navadni DHL, kar dostavlja naša pošta ali ekspresni DHL, ki ima oderuške manipulativne stroške.

Sem pred nedavnim naročil iz Delfi.rs za cca 135€, pošljejo z DHL, ni oderuških manipulativnih stroškov, je pa DDV. In pošljejo v več paketih kar pomeni kar nekaj akrobacij da DHLju razložiš kako je en sam račun za n-pošiljk.
Vse skupaj ni bilo več tako poceni kot pred nekaj leti, je pa bilo čisto sprejemljivo.

In ne, knjigarn ni ogromno ker so velike povezane med sabo npr Laguna/Delfi in en kup malih ki večinoma sploh ne dostavljajo po svetu, ali pa imajo nikakršno izbiro.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 3 urami:

Zadnja dva naročila sem čakal mesec pa pol... in je vse bilo na zalogi, Tretjega čakam od 6.1.2022, kar pomeni da do mesec in pol še malo manjka \o/
Ker gre čez Distriest če se ne motim ali eno od takih firm za distribucijo revij. Neresni šalabajzerji.

Ne vem, kaj si ti naročal, ampak jaz sem vsa njihova naročila dobil v dveh tednih. Odposlano pa je bilo vse naslednji delovni dan, čeprav piše 2-4 dni. Knjig z daljšim rokom dobave nisem naročeval.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 3 urami:

Sem pred nedavnim naročil iz Delfi.rs za cca 135€, pošljejo z DHL, ni oderuških manipulativnih stroškov, je pa DDV. In pošljejo v več paketih kar pomeni kar nekaj akrobacij da DHLju razložiš kako je en sam račun za n-pošiljk.
Vse skupaj ni bilo več tako poceni kot pred nekaj leti, je pa bilo čisto sprejemljivo.

In ne, knjigarn ni ogromno ker so velike povezane med sabo npr Laguna/Delfi in en kup malih ki večinoma sploh ne dostavljajo po svetu, ali pa imajo nikakršno izbiro.

Sem naročil potem direktno pri založniku Publik Praktikum na naslov sorodnika sodelavca in sedaj čakam, da mi konec meseca pripelje, ko gre na obisk v Beograd. 

Povezava do prispevka

Wordery po dolgem času zopet omogoča brezplačno dostavo v Slovenijo. Cene knjig so žal zelo visoke, kolikor sem  na hitro pogledal in to kljub kodam za popust, ki so praktično vedno na voljo. Nisem pa sprobal preko VPN, če deluje in lahko nakupujemo po UK cenah. Če bo kdo naročal, naj sporoči tudi kako je s carinsko pošto, če zaustavijo pošiljko, ali gre direktno v nabiralnik.

https://wordery.com/

Povezava do prispevka

A ima kdo v zadnjih mesecih težave z BD? K meni knjige nenormalno dolgo hodijo, pred tem se mi od precejšnjega števila naročil nič ni izgubilo, zdaj so mi v zadnjih par mesecih izgubili 5+ knjig (ena pa je prišla v enem tednu, lol). Ena reč je, da sem se preselil, tako da ne vem, a je samo pošta tu nesposobna ali je širša težava.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...