Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

@tyne v ta paket moraš dodati še: Daron Acemoglu, James A. Robinson: Ožina svoboščin in Zakaj narodi propadajo, Naill Ferguson: Trg in stolp ter Civilizacija, za piko na i, ker potem že iber obvladaš vse o človeški družbi o preteklosti in sedanjosti, vržeš uč še v prihodnost s knjigo Jamesa Lovelocka: Novacen  :P in da  ostaneš še aktualen sta tu Joshua S. Goldstein, Staffan A. Qvist s knjigo Svetla prihodnost. Aja, pa z Ridleyjem narediš zelo dober combo z Mariano Mazzucato: Podjetniška država.

Pri UMcotu bodo zelo veseli. :D

uredilo bitje Flegma
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 2 urama:

@tyne v ta paket moraš dodati še: Daron Acemoglu, James A. Robinson: Ožina svoboščin in Zakaj narodi propadajo, Naill Ferguson: Trg in stolp ter Civilizacija, za piko na i, ker potem že iber obvladaš vse o človeški družbi o preteklosti in sedanjosti, vržeš uč še v prihodnost s knjigo Jamesa Lovelocka: Novacen  :P in da  ostaneš še aktualen sta tu Joshua S. Goldstein, Staffan A. Qvist s knjigo Svetla prihodnost. Aja, pa z Ridleyjem narediš zelo dober combo z Mariano Mazzucato: Podjetniška država.

Pri UMcotu bodo zelo veseli. :D

Tnx za predloge :) zakaj narodi propadajo sem že prebral, super knjiga 👌

Povezava do prispevka
keba reče pred 2 urama:

Naročil knjigo na Awsomebooks 8. julija. Morala bi priti okoli 20. jullija, pa jo še vedno ni.

0,5%

 

Sicer ni res, da bi knjiga od 8. (verjetno junija). morala že priti. Res veliko naročam iz tujine in po mojih zapiskih redko kaj poslano z navadno pošto iz knjigarn pride prej kot v 14 dneh, tudi iz Nemčije, ki je v EU, Awesomebooks pa ni. Ok, pride Amazon, ker imajo s pošto poseben deal.

 

Problem je bolj ker... ne vem, ampak mislil sem, da je splošno znano dejstvo, da knjige iz Awesomebooks ne prihajajo. Oziroma jih pride res res malo, pa še za te je treba plačat ddv. Jaz sem od brexita naročil 5 knjig, uspešnost 0%. Znanka pri njih naroča za angleške police neke interne knjižnice na veliko ... od 1500€ naročil dobila 10 ali nekaj takega knjig. Vse takoj vrnejo denar.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 58 minutami:

0,5%

 

Sicer ni res, da bi knjiga od 8. (verjetno junija). morala že priti. Res veliko naročam iz tujine in po mojih zapiskih redko kaj poslano z navadno pošto iz knjigarn pride prej kot v 14 dneh, tudi iz Nemčije, ki je v EU, Awesomebooks pa ni. Ok, pride Amazon, ker imajo s pošto poseben deal.

 

Problem je bolj ker... ne vem, ampak mislil sem, da je splošno znano dejstvo, da knjige iz Awesomebooks ne prihajajo. Oziroma jih pride res res malo, pa še za te je treba plačat ddv. Jaz sem od brexita naročil 5 knjig, uspešnost 0%. Znanka pri njih naroča za angleške police neke interne knjižnice na veliko ... od 1500€ naročil dobila 10 ali nekaj takega knjig. Vse takoj vrnejo denar.

 

Res je. Jest tud kupujem preko Abebooks-a in so mi iz Awesomebooks v zadnjih par mesecih poslali dve knjigi in jih nisem nikoli dobil. Čakaš en mesec, jim pišeš da še nisi dobil, rečejo da počakaš še en teden, spet pišeš da nisi dobil in dobiš denar nazaj. Bedno. Tudi z dvema drugima posrednikoma iz Abebooks sem imel enake težave. Se pravi so posredniki od katerih dobiš zadeve, od katerih ne dobiš in od katerih mogoče dobiš - če dosti naročaš že pogruntaš vzorec kdo je kdo. V bistvu najrajši zadnje čase naročam iz Bookdepository-a kjer dobiš novo buklo malo dražje kot na Abebooks-u rabljeno in kjer nikoli ne veš a boš dobil al ne. Iz Bookdepository-a sem vedno dobil v doglednem času. Pa ti posredniki iz UK nikoli ne pošiljajo pošiljk s sledenjem tako da nikoli ne veš kaj se dogaja z zadevo, poštnina je pa od 5-12€.

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Za Bookdepository trenutno še obstaja ena finta, oziroma luknja v njihovem sistemu, kjer lahko knjige dobiš ceneje od cen objavljenih za slovenski trg. Ni VPN, ker to ne gre več skozi, malo pobrskajte po redditu. Ne smem razglašati, ker bodo hitro zadevo zakrpali.:D 
 

Drugače meni je top Kennys iz Irske. Res občasno kanček dlje traja dostava, ker večino knjig nimajo na zalogi, ampak cene so zelo konkurenčne, poštnina je en eur po knjigi in dobro zapakirajo. Ostali so nenormalno dragi wordery, blackwells, booksetc. Razen amazon.de imajo konkurenčne cene, samo kaj, ko je poštnina 12 eur. Ostali eu amazoni nimajo konkurenčnih cen, za vse kar sem do sedaj gledal. Amazon uk in us imajo pa bolane poštne postavke.

Povezava do prispevka
LakomLačen reče Dne, 26. 6. 2022 at 12:54:

Drugače meni je top Kennys iz Irske. Res občasno kanček dlje traja dostava

 

Običajno se res držijo roka, ki je zabeležen pri posamezni knjigi, v mojem primeru 4-9 days, a tokrat bo očitno dolga, še kar čakam, da odpremijo kar sem naročil 8. junija.

/edit

Vse prišlo danes, dva naročila so poslali v enem paketu, za drugo naročilo ni bilo emaila zato čudenje z moje strani.

So pa izredno lepo in dobro zapakirali, bubble wrap, narezan karton, ni da ni.

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
LakomLačen reče Dne, 26. 6. 2022 at 12:54:

Za Bookdepository trenutno še obstaja ena finta, oziroma luknja v njihovem sistemu, kjer lahko knjige dobiš ceneje od cen objavljenih za slovenski trg. Ni VPN, ker to ne gre več skozi, malo pobrskajte po redditu. Ne smem razglašati, ker bodo hitro zadevo zakrpali.:D 
 

Drugače meni je top Kennys iz Irske. Res občasno kanček dlje traja dostava, ker večino knjig nimajo na zalogi, ampak cene so zelo konkurenčne, poštnina je en eur po knjigi in dobro zapakirajo. Ostali so nenormalno dragi wordery, blackwells, booksetc. Razen amazon.de imajo konkurenčne cene, samo kaj, ko je poštnina 12 eur. Ostali eu amazoni nimajo konkurenčnih cen, za vse kar sem do sedaj gledal. Amazon uk in us imajo pa bolane poštne postavke.

če si imel v mislih Instagram glitch, tudi ta ne deluje več že vsaj 3 tedne - torej odkar si objavil svoj post :D

Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 18 urami:

Saj Folio  ne pošilja več v Slovenijo od brexita naprej. Edino, če uporabljaš storitev preusmeritve, kar pa naredi njihove knjige še precej dražje.

ja brexit je folio vzel, mal po brexitu so se mel sicer ampak ne vec so pa kul, preprodajalci spet nimajo tolk marze ...

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 22. 6. 2022 at 9:01:

Javi, kako so Izvori. Ta me zanima

Men so super. Ni ravno zahtevno branje in ne izvem veliko novega, lepo pa poveže stvari in dobro napisano. Super poletno branje.

 

EDIT: prejšni komentar sem napisal po prebranih 2/3, zadnji del knjige mi je pa naravnost fantastičen, ker se loteva zgodovine od nastanka civilizacij naprej (my favorite). Res hud vpogled v pomen geologije in geografije za človeško civilizacijo in tudi za faktorje, ki so bistveno vplivali na zgodovino.

 

Če se je prvi del osredotočal bolj na geološko zgodovino, je v drugem delu poudarek na človeški.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Evo, danes sem gladko opalil eno Karen in napisal pritožbo Emki oziroma Mladinski knjigi. Res mi gre na kurac to, da je naša vodilna slovenska knjigarna tako jebeno nesposobna, da je že dobesedno žalitev za uporabnika. Saj bi se dalo naštevati, kaj vse je narobe, ampak res me najbolj pogreje ta debilna Emka, ki ti "omogoča" vpogled zalog knjig v knjigarni. In tega sploh ne posodabljajo, mislim, jaz ne vem, a je to v letu 2022 tak jeben problem poskenirat črtno kodo pa jo dat v neko bazo? 

 

Sem čekiral, če imajo knjigo The Mutant Project na zalogi v Konzorciju. Grem na Emko, najdem knjigo, piše ni na zalogi. Ok. Se še isti naključno ustavim v Konzorciju, malo brskam po policah in valda najdem to knjigo, ki je ni na zalogi. Pa še po drugačni ceni, kot je navedena na spletni strani. Saj vem, lahko bi jo pač vzel in bi bil mir, ampak se mi je že več let tega tako zamerilo, da se mi je zameril in nakup in branje. 

 

Da ne omenjam šalabajzerskega naročanja knjig v Konzorciju, ki pa jih imajo na zalogi. Neke knjige, predvsem krimiče, kupujejo dobesedno na kile, po nevem koliko izvodov iste knjige in potem jih tam gledaš dobesedno leta in leta na policah. A neke druge police/žanri so popolnoma zapostavljeni in tja nafukajo celega fuka nekih knjig, ki za nameček še nimajo veze s tem žanrom. 

 

Dobesedno prizadeto vse skupaj.

Povezava do prispevka

@Avion: Mladinska knjiga oz. Emka se žal šlepa na staro slavo. Če bo šlo tako naprej, upam da ne bodo vzdržali naslednjih 10 let. Res katastrofa od knjigarne, ki je bila nekoč sinonim za dobro podjetje.
K temu prištej še e-emko in njihov nelogičen pristop:

Navedek

Eknjige iz naše ponudbe lahko berete na vseh sodobnih pametnih telefonih in tablicah z sistemom Android (večina telefonov) ali iOS (iPhoni in iPadi). Na napravah je potrebna namestitev brezplačne aplikacije "Emka eknjige", ki jo prenesete na vaši napravi iz Google Trgovine ali Appstora. V teh trgovinah poiščite "emka eknjige" in naložite app na vašo napravo.

Knjig ni mogoče brati na napravah Kindle in eInk bralnikih.


Mislim, v letu 2022 še vedno ne omogočajo brezšivnega nakupa in branja e-knjig na e-bralnikih. Samo LoL in gremo dalje..

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Bedaki pri Emki (oz. e-emki) so si pa itak sami krivi. Že samo jaz bi se res konkretno skeširal z nakupom e-knjig in nabavil vse živo kompletnih zbirk, tudi za nazaj. Za e-bralnik (e-ink), seveda. Ne pa da bom na tablici ali celo (bognedaj) na fonu bral. Čas jih je povsem povozil!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 urami:

Neke knjige, predvsem krimiče, kupujejo dobesedno na kile, po nevem koliko izvodov iste knjige in potem jih tam gledaš dobesedno leta in leta na policah. A neke druge police/žanri so popolnoma zapostavljeni in tja nafukajo celega fuka nekih knjig, ki za nameček še nimajo veze s tem žanrom.

+1

Povezava do prispevka

Ma ja, saj njihove prakse so kriminalno debilne ze vrsto let, ampak danes vceraj je bila res tista kaplja cez rob, ko sem jim poslal mail. Saj dvomim, da bo kaksen odgovor, ki ga niti ne rabim, ampak res upam, da to propade, ker to, kar imamo zdaj, je katastrofa.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Hernier reče pred 1 uro:

Čisto prav, da si poslal, podpiram. Tudi meni so ogabni

Aja, update, sem imel še eno pritožbo, ampak sem se lahko v knjigarni direkt pogovoril z vodjo oddelka oziroma vodjo knjigarne. 

 

Dejansko sem našel dve knjigi zase, okej kul, vzamem, grem na blagajno, plačam ... Nekaj ne štima. Preverim račun, preverim ceno na knjigi, valda se ni ujemalo, lol. Zaračunali so mi več, kot pa je pisalo na knjigi. Saj smo vse uredili na licu mesta in, evo, bom priznal, vodja knjigarne je bila res skulirana, ampak pičku mater, da ima MK oziroma Emka vedno več takšnih failov. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Kako je z nakupi preko Amazon, kjer pa je pošiljatelj iz US? Našel sem končno dober deal za eno knjigo in piše, da je shipper iz US.

Košarica mi seveda ponudi 5% DDV (pač knjige). A to pomeni, da gre skozi carino brez dodatnih stroškov? Predvidevam, da me bo "poštar" vseeno pocukal za rokav za kak podatek (UPS/DHL...) ampak sam postopek obračunajo, glede na to da je DDV že plačan?

Pred tednom dni UPS ni nič računal kljub temu, da so vodili nek osnovni postopek, ker je pač stroške kril Amazon, ampat tista pošiljka je bila iz UK in pač drugačna logika...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...