Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

BooksEtc... naročeno 29.12. do danes 24.2 še ni knjige - sem pa danes prejel obvestilo carine, da je ddv sicer plačan ampak bi radi račun... pa 3,25€ kot je zdaj Neposredno carinsko zastopanje do 150 EUR

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

 

Navedek

Amazon to close Book Depository online shop

Gloucester-based bookseller bought by the retail giant in 2011 will shut at the end of April
Tue 4 Apr 2023 12.07 BST
 

The online shop Book Depository is due to close at the end of April, vendors and publishing partners have been told. This comes after the bookseller’s parent company Amazon announced it had decided to “eliminate” a number of positions across its Devices and Books businesses.
 

The Gloucester-based bookseller was founded in 2004 by Stuart Felton and Andrew Crawford, a former Amazon employee, with the mantra of “selling ‘less of more’ rather than ‘more of less’”. It aimed to sell 6m titles covering a wide variety of genres and topics, as opposed to focusing solely on bestsellers. While originally a rival to Amazon, it was acquired by the retail giant in 2011, causing some in the publishing industry to worry about the tightening of the American company’s “stranglehold” on the UK book trade.

 

According to the trade magazine the Bookseller, an email sent out to vendors and publishing partners explained that Book Depository will be closing, and that the last date customers will be able to place orders is 26 April. “Over the coming weeks we will complete a winding down of the business, including discontinuing our listings as a marketplace seller and closing our website,” Andy Chart, head of vendor management, wrote.

“I would like to take this opportunity to say a big thank you, from everyone at Book Depository and our book-loving customers, for your supportive partnership over the years in helping us to make printed books more accessible to readers around the world,” he concluded.

This move is part of wider cutbacks at Amazon outlined in a blog post in January. “In November, we communicated the hard decision to eliminate a number of positions across our Devices and Books businesses,” as a result of the “uncertain economy,” CEO Andy Jassy wrote. “I also shared that we weren’t done with our annual planning process and that I expected there would be more role reductions in early 2023.” In total, the company was planning to make just over 18,000 people redundant, Jassy added. Amazon has not shared how many jobs will be lost specifically at Book Depository.

 

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče Dne, 24. 2. 2023 at 16:26:

BooksEtc... naročeno 29.12. do danes 24.2 še ni knjige - sem pa danes prejel obvestilo carine, da je ddv sicer plačan ampak bi radi račun... pa 3,25€ kot je zdaj Neposredno carinsko zastopanje do 150 EUR

 od BooksEtc sem preko njihove štacune na Ebayju.co.uk nekajkrat nabavil, in je prišlo vse ok, brez ustavljanja pri carnikih. Pa še tracking je na voljo.

 

Tole je kar žalostno glede bookdepositoryja. Do brexita sem tam res ogromno knjig naročil (pravzaprav brez njih ne bi imel takšne zbirke knjig, kot jo imam), potem pa na njih kar malo pozabil, resnici na ljubo bi se morali učinkoviteje odzvati na spremembe (je pa res, da ne vem, koliko je to njihova krivda in koliko amazonova, kot njihovega lastnika). Je pa letos pri tehnoloških gigantih res ogromno prestrukturiranja (=odpuščanja) in temu kar ni videti konca. Sicer zelo veliko kupujem na Amazonu, ker je za nas Slovence pogosto to edina dobra možnost, a upam, da vrzel dobro izkroristi konkurenca. Monopoliziranje trga ne prinaša ničesar dobrega.

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 1 uro:

od BooksEtc sem preko njihove štacune na Ebayju.co.uk nekajkrat nabavil, in je prišlo vse ok, brez ustavljanja pri carnikih. Pa še tracking je na voljo.

Jaz sem naročil preko njihove mednarodne spletne strani. Dobil sem carinski pregled za 3,25€. Nisem pa dobil trackinga - ker ga nimajo. Vem, ker se je originalna pošiljka izgubila še pred carino (so promptno odgovarjali na maile in nemudoma poslali nadomestno, isto brez trackinga)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Uff, grda tale z BD. Sem se prav razvadil, ker so imeli večinoma (za moje potrebe) vse pri roki in tudi samo naročanje je bilo hitro in enostavno.

Bo treba najt zamenjavo. Gor ste sicer nalepili tono različnih imen trgovin in bo zgleda čas, da si jih malo ogledam in ugotovim kera ustreza mojim "okusom".

Povezava do prispevka

Fuck, jest čakam še Elden Ring Official Strategy Guide, Vol. 2 : Shards of the Shattering, ki izide šele 31.5., tako da (verjetno) dobim refund :/ direkt na amazon.co.uk je pa itak dražje. Jaz sem naročil še za 41eur, na amazonu je že 40 funtov plus 10 funtov poštnine :/ 

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 40 minutami:

Fuck, jest čakam še Elden Ring Official Strategy Guide, Vol. 2 : Shards of the Shattering, ki izide šele 31.5., tako da (verjetno) dobim refund :/ 

 

Ni nujno. Sicer je dvoumno napisano ampak piše "...we will continue to deliver your purchases and provide support for any order issues until 23 June 2023"

 

Ker preorderji s krajšim rokom so še možni. Preorderji za knjige, ki izidejo julija (ipd) pa so onemogočeni (unavailable).

Vprašanje pa je koliko si upaš tvegat. Če bo iz nekega razloga knjiga potovala dlje in bo nekaj narobe ali pa ne bo dostavljena, komu boš pisal po 23.6.? Sploh glede na to, da lahko reklamiraš "izgubo" šele po xy dneh...

Povezava do prispevka

FAQ pravi takole:

Q8. Will I still receive my pre-order?

A. If your pre-order is released before the 26 April 2023, we will aim to deliver this to you within our normal delivery times. Please bear in mind that release dates may change and we may not be able to fulfil your pre-order. If it is not possible to ship your pre-order by the 26 April 2023, we will let you know and issue a refund to the payment method used to place the order.

Povezava do prispevka

Bookdepository je tako dvignil cene za Slovenijo od Brexita naprej, da res nisem veliko naročal.  In cene še kar rastejo po malem, na vse knjige, ki jih imam na listi želja.  S par triki se je sicer dalo priti do nekaj ugodnejših cen, npr po irskih cenah + slovenski DDV.

 

Edino preglednost njihove trgovine bom res pogrešal, ker je tako osnovno enostavna in vse informacije imaš na dosegu. Ostale trgovine s knjigami, vključno z Amazonom, imajo več ali manj,  porazne spletne trgovine in iskalnik,

Povezava do prispevka

Evo, bookdepository danes vrnil denar za Elden Ring Vol.2.... treba nekje drugje najdit or smth..... sam da ne bo tko pocen več :P mogoče grem v konzorcij vprašat...

 

edit:Blackwells, samo 37 centov dražji prišlo :D not bad... pa mislim, da sem že prejšnji teden gledal, pa ni bila na voljo za (pred)naročilo. Oh well, crisis averted

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

Kako je s cenami in prednaročili na Blackwell's? Imajo Amazon sistem in ti prednaročilo enačijo z nanižjo ceno znotraj obdobja prednaročila, ali se upošteva cena ob času prednaročila, pa tudi če vmes in pade za 10% (pa potem scenarij da ostane do izida -10% ali pa da pred izidom nazaj naraste)?

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 5 urami:

Kako je s cenami in prednaročili na Blackwell's? Imajo Amazon sistem in ti prednaročilo enačijo z nanižjo ceno znotraj obdobja prednaročila, ali...

Upošteva se cena v času prednaročila. Če pravočasno ugotoviš, da je cena vmes med čakanjem padla lahko prekličeš naročilo in odpreš novega. Med tednom ti prekličejo v nekaj urah, se zgodi da celo prej kot v eni uri.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...