Skoči na vsebino

Kje kupujete knjige


Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

bookdepo oz. kurir mi je zafukal en večji order, DBZ boxset za €170

*Aramex tracking kao kaže, da je bilo delievered, a jaz seveda nisem dobil

email na @help, webform so ignorirali, refund uredijo

 

No, ravno pa gledam en drug manga boxset in kar naenkrat, voila :mafija:

 

image.png.fdce7b2e9ab0cec6e8f00cbceb4a18cc.png

 

*ali je kdo že slišal oz imel izkušnje z Aramex dostavo? Sklepam, da nonEU itak ne bi dobil direkt ampak bi se ustavilo na carini

uredilo bitje Spiralmind
Povezava do prispevka
Navedek

https://www.abebooks.co.uk/

 

Je kdo naročal od tukaj? Rabljene knjige mislim. Je še kakšna druga opcija? Ena knjiga ki jo rabim ima malo ekstra ceno. Pa zelo drage so poštnine. 

Abebooks je qrac. Lastnik je zdaj Amazon in  v zadnjem letu imam same probleme z njimi. Imajo dve fori tako kot si napisal, ponavadi je cena kakšne stare knjige smešno nizka, poština v Slovenijo je ponavadi visoka. Ampak največje sranje je, da ponavadi večina firm  sploh ne pošljejo knjige in potem imaš dve možnosti. Potem ko že čakaš tri tedne ali več jim napišeš mail da nisi dobil in ti ali vrnejo denar ali ti takrat pošljejo knjigo. 

 

No tole ti tudi pove vse:

 

https://www.trustpilot.com/review/www.abebooks.com

 

Preden naročaš na Abebooks preveri bookdepostory.com če imajo, ponavadi dobiš za enako denarja ali malo več enako novo knjigo kot na Abebooks rabljeno, pa brez vseh komplikacij ki sem jih napisal. Če iščeš pa res stare knjige jih pa večino lahko dobiš tule: archive.org kjer sicer samo izposojajo, ampak se da mal heknit izposojo in jih laho downloadaš v pdf-ju. (navodila so na redditu).

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 1 uro:

Abebooks je qrac. Lastnik je zdaj Amazon in  v zadnjem letu imam same probleme z njimi. Imajo dve fori tako kot si napisal, ponavadi je cena kakšne stare knjige smešno nizka, poština v Slovenijo je ponavadi visoka. Ampak največje sranje je, da ponavadi večina firm  sploh ne pošljejo knjige in potem imaš dve možnosti. Potem ko že čakaš tri tedne ali več jim napišeš mail da nisi dobil in ti ali vrnejo denar ali ti takrat pošljejo knjigo. 

 

No tole ti tudi pove vse:

 

https://www.trustpilot.com/review/www.abebooks.com

 

Preden naročaš na Abebooks preveri bookdepostory.com če imajo, ponavadi dobiš za enako denarja ali malo več enako novo knjigo kot na Abebooks rabljeno, pa brez vseh komplikacij ki sem jih napisal. Če iščeš pa res stare knjige jih pa večino lahko dobiš tule: archive.org kjer sicer samo izposojajo, ampak se da mal heknit izposojo in jih laho downloadaš v pdf-ju. (navodila so na redditu).

 

 

Hvala za odgovor saj book...je tudi od Amazona. In ne tam nimajo, sem prvo pogledal. Sicer sem pa našel knjigo oz vse kar sem iskal in sem že naročil. Sem tudi napisal zgoraj. Nisem vedel da jih je Amazon kupil, potem še dobro da nisem tam nič naročeval. Ker se izogibam globalistom. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Zadnje čase je za "manjše" trgovine (WOB, MusicMagpie, WeBuyBooks...) treba pazit, ker je ratalo moderno pošiljanje prek Francije - kljub temu, da je poslano iz Francije (nova nalepka na kuvertah/paketih), ker ne prepakirajo, plačaš vsaj obdelavo pa ddv. - Itak vse vrnejo.

 

Do te spremembe mesec-dva nazaj so vse te prihajale brez vseh dajatev. Sem pozabil kako so prej pošiljali, prek FR sigurno ne, mislim da je bil NL)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Armando reče Dne, 24. 10. 2022 at 19:48:

Ja Amazon ima tri četrt pametnih trgovin sedaj.


Bookdepository in Abebooks.

 

Da ne omenim kako bolane so poštnine iz Anglije v Slovenijo.

 

Nekajkrat sem kupoval tudi na Broken Binding in jao bože, rabiš bit milijonar pri njihovih poštninah.

Broken Binding pa res nima tak pretirane poštnine, samo naročilo ne sme presegati 2kg. Potem pa res poskoči na jurja ja :D

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 17 urami:

Zadnje čase je za "manjše" trgovine (WOB, MusicMagpie, WeBuyBooks...) treba pazit, ker je ratalo moderno pošiljanje prek Francije - kljub temu, da je poslano iz Francije (nova nalepka na kuvertah/paketih), ker ne prepakirajo, plačaš vsaj obdelavo pa ddv. - Itak vse vrnejo.

 

Do te spremembe mesec-dva nazaj so vse te prihajale brez vseh dajatev. Sem pozabil kako so prej pošiljali, prek FR sigurno ne, mislim da je bil NL)

Iz Francije prek Francije? 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

 

Za rabljene knjige je opcija tudi Betterworldbooks, pred časom so imeli tudi dokaj normalne poštnine in kar pogosto akcije 3 za 2. Je pa res, da že nekaj časa nisem naročal pri njih in ne vem kako je zdaj z davki.

 

osis reče Dne, 31. 10. 2022 at 14:38:

Mogoče ni ravno prava tema, ampak kako kakovosten je slo prevod

Meditations - Marcus Aurelius ala: https://www.bukla.si/knjigarna/filozofija/anticna-filozofija/dnevnik-cesarja-marka-avrelija-2018.html

Why Has Nobody Told Me This Before?: Smith, Dr. Julie

 

?

Povezava do prispevka
rage reče pred 2 urama:

Za rabljene knjige je opcija tudi Betterworldbooks. Je pa res, da že nekaj časa nisem naročal pri njih in ne vem kako je zdaj z davki.

Pri BetterWorldBooks je carina še najmanjši problem, povprečna dostava dostava iz skladišče v ZDA je bila pri meni med dvema in tremi meseci, pa da dosti (večina) zadev sploh ne pride. Podobno kot Awesomebooks (ki niso iz ZDA, je pa ista scena). Obupal sem nad obema.
Eno knjigo sem pri njih v obdobju petih let dejansko 4x naročil, ker je nisem prejel, tudi v četrto ni prišla in je še danes nimam. Vidim da sem tam med 2017 in 2022 naročil skupaj 20 knjig, dejansko dobil sem jih 13, zaradi predolgega dostavnega časa so mi realno refundali 12 knjig.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 3. 8. 2022 at 13:29:

Evo, danes sem gladko opalil eno Karen in napisal pritožbo Emki oziroma Mladinski knjigi. Res mi gre na kurac to, da je naša vodilna slovenska knjigarna tako jebeno nesposobna, da je že dobesedno žalitev za uporabnika. Saj bi se dalo naštevati, kaj vse je narobe, ampak res me najbolj pogreje ta debilna Emka, ki ti "omogoča" vpogled zalog knjig v knjigarni. In tega sploh ne posodabljajo, mislim, jaz ne vem, a je to v letu 2022 tak jeben problem poskenirat črtno kodo pa jo dat v neko bazo? 

 

Sem čekiral, če imajo knjigo The Mutant Project na zalogi v Konzorciju. Grem na Emko, najdem knjigo, piše ni na zalogi. Ok. Se še isti naključno ustavim v Konzorciju, malo brskam po policah in valda najdem to knjigo, ki je ni na zalogi. Pa še po drugačni ceni, kot je navedena na spletni strani. Saj vem, lahko bi jo pač vzel in bi bil mir, ampak se mi je že več let tega tako zamerilo, da se mi je zameril in nakup in branje. 

 

Da ne omenjam šalabajzerskega naročanja knjig v Konzorciju, ki pa jih imajo na zalogi. Neke knjige, predvsem krimiče, kupujejo dobesedno na kile, po nevem koliko izvodov iste knjige in potem jih tam gledaš dobesedno leta in leta na policah. A neke druge police/žanri so popolnoma zapostavljeni in tja nafukajo celega fuka nekih knjig, ki za nameček še nimajo veze s tem žanrom. 

 

Dobesedno prizadeto vse skupaj.

Večina delavcev v MK-jihj je spjevcev. They don't really give a fuck. MK pa tudi ne, zato pa ne zaposli dejanskega folka, ki bi dejansko opravljal dejanski job. Pač don't use MK ali EMKA, če se le da :D

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka

Jah vse že niso, vsaj te starejše so v lokalnih knjigarnah že dobesedno desetletja. Si pa predstavljam, da mlajšega kadra največkrat ne zaposljujejo na redno.

 

@BuDi Aha, potem so se precej poslabšali, jaz nekih posebnih težav z njimi nisem imel - razen tega, da je bilo treba že pred časom precej čakati, ampak mene to praviloma ne moti, če hočem hitreje niti ne naročam tam.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
BuDi reče pred 18 urami:

Sem opazil da očitno sploh ne pošiljajo več v Slovenijo.

 

Najprej so zvišali poštnino na 2.99 funta po knjigi, sedaj pa so Slovenijo očitno izključili. Sem preko Ebaya pri njih naročil eno malce dražjo rabljeno knjigo v začetku novembra in še ni prišla. Včeraj sem jim poslal sporočilo in sem čez pol ure, brez vprašanj,  dobil povračilo denarja na paypal. Po mojem knjige sploh poslali niso.

 

Tako za rabljene ostaja World of Books, vendar so cene nekoliko višje in tudi imajo poštnino po komadu in ne flat rate, kot je imel prej Awesomebooks. Splača se edino, če naročaš iz "akcije 3+1 free". Ohranjenost je pa loterija, kot povsod, kjer ne objavljajo dejanskih fotografij  knjig.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...