Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Smešno ko politiziranje glede Potrča. Takoj povezave s Kučanom, madžarsko, nova TV...

Res smešno, ker po eni strani kritizira objave maistream medijev, po drugi pa ukrepe vlade Janeza Janše. 

Tako da kr malo vedno da se ga probaš politično popredalčkat, ko pa dejansko v covid zadevi zadeve niso tako črno-bele kot sicer v Sloveniji.

 

Vlada zagovarja ukrepe, mediji tako državni kot nova TV pa pomagajo pri ustvarjanju panike. Na drugi strani pa so ponavadi ravno teoretiki zarot pogosto nenaklonjeni maistream medijem, in bolj naklonjeni Janši in  nova tv. tam poslušamo o globoki državi, skritim interesom,  komunistični eliti ki je ukradla državo....

Zdaj pa so ravno teoretiki zarot v veliki meri korona skeptiki.

 

Tako da kr malo vedno je pri Koroni nekako ljudi razdelit na dva pola, kao eni za eni proti, in istočasno eni za drugi proti vladi in istočasno eni za javno TV drugi za nova tv... Dejansko je tu kombinacij in posledično skupin ljudi ogromno.

 

In je malo vedno je ko se Potrča potem probaš nekako popredalčkat v eno od kao dveh skupin.

Saj ni tako težko razumet kaj pravi. Opira se na uradne podatke in ji po svoje interpretira. Ni zdaj to stvar politike ali kakršnekoli opredelitve, ampak zgolj stvar tega kaj pomenijo številke ki se nam jih dnevno servira.

Številka je številka. Kaj je dosti kaj je malo, kje so meje, kje je potrebno kak ukrep uvesti in kakšen bo učinek, pa je vse stvar interpretacije. Ne rečem, stroka je najbolj usposobljena, ker ima neke izkušnje, da interpretira zadeve, je pa daleč od tega da bi bile te interpretacije neka srokovna dejstva, neki natančni izračuni in podobno. Enako se gre za stvar nekega občutka. 

In zato se tudi različne države razlicno spopadajo z epidemijo, majo različne smernice in ukrepe, kljub temu da je znanje globalno in univerzalno. Zato je nenazadnje celo who začela nehat dajat nasvete ampak pogosto svetujejo naj se ljudje držijo lokalnih nasvetov glede varnosti predkorono...

 

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 28 minutami:

Lockdowna ne bo. Folku se bo strgal. Najslabš kar je lahko, da razni potrči dobijo še več cajta za snemat svoje videe. Pol smo pa fucked.

 

Pa misliš da je Potrč tisti ki usmerja ljudi in ustvarja mnenje, ali pa je mogoče samo produkt in glas tega kaj mnogi mislijo, pa nihče nekako javno tega ne "zastopa"?

 

Neglede na to ali je eno ali drugo, a je res Potrč problem, ali je problem neprepričljiva stroka in politika?

Če folk v kar velikem številu ne verjame strokovnjakom, je pol problem v folku?

In če je Potrč vzrok nezaupanja in Potrč lahko bolj prepriča ljudi kot kup najbolj usposobljenih strokovnjakov, a je pol Potrč tisti grdi?

Ne vem no, samo jaz mislim da bi se stroka in politika morali vprašati kaj delajo narobe, da jim folk ne verjame in da se lahko pojavi en laik Potrč in mu folk bolj zaupa. Pa ne to neka nepomembna manjšina,ampak očitno kar zajetno število ljudi.

 

Sploh pa... Politiki živijo od tega da ljudi prepričajo da jim zaupajo in jih podprejo na volitvah. Politiki so strokovnjaki za prepričevanje folka, pol pa dajo Kacinu to nalogo. Ampak ne, Potrč je problem da ljudje ne verjamejo jelkotu, ne jelko sam.

Enako Beoviceva. Saj bi lahko kogarkoli postavili za predstavlja stroko in bi lahko kdorkoli na kakršenkoli način ljudem podajal strokovno mnenje in s tem usmerjal ljudi, pa so njo. Ampak ne problem je v Potrču, ona je čisto vredu....

To je kot da bi se na nekem tekmovanju pojavil čisti amater in dosegaldobre rezultate,potem pa bi se s prsim kazalo na njega da dela nekaj narobe, ne na profesionalce, ki bi pušili.

 

uredilo bitje Alimpija_Mirić
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
johnbi reče pred 7 minutami:

Potrča bi dal kopat grobove za žrtve Covida 

Evo tipičen naci.

Dajmo folk zastraševat in kaznovati za drugo mnenje.

 

Veš pri vseh družbenih odločitvah bi se lahko tako ubilo drugačno mnenje.

Recimo jaz si zmislim danes da se prepove motorizirani promet, ker je nevaren za ljudi in ker ljudje umirajo. Če boš proti, te bomo dali kopat grobove za ljudi v prometnih nesrečah, ali pa negovati poškodovance. 

Vsakih 5 dni boš lahko enega pokopal. Ne davno nazaj bi lahko vsak dan in pol enega pokopal....

 

 

Na drugi strani pa bi ti lahko rekli da vsakemu ki bo zaradi korona ukrepov izgubil službo, mu boš kot zagovornik plačal nadomestilo za plačo. Boš prevzel to odgovornost?

 

Marsikaj v družbi ima svoje pozitivne in negativne posledice in ljudje v družbi različno ocenjujejo in tehtajo zadeve in se odločajo in  nevarno za demokracijo je, če se poskuša nek pogled z nekim zastraševanjem in sankcioniranjem izničiti, medtem koza drug pogled ni teh sankcij oz prevzema odgovornosti...

uredilo bitje Alimpija_Mirić
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 22 minutami:

 

Pa misliš da je Potrč tisti ki usmerja ljudi in ustvarja mnenje, ali pa je mogoče samo produkt in glas tega kaj mnogi mislijo, pa nihče nekako javno tega ne "zastopa"?

 

 

Isto vprašanje kot kaj je blo prej, kura al jajce. Potrč je hkrati posledica in vzrok.

 

Ne glede na to kok ga serjejo politiki in stroka, se še zmer loh odločm da ne bom vzrok nadaljnjim nebulozam (nasprotno od tega kar dela potrč&co).

Povezava do prispevka

Jaz sem v petek klical za testiranje,so rekli da imajo ful gužvo, naj pridem v ponedeljek.

Že zato so dnevne številke bedarija, ker ljudje niso še isti dan testiranj, ker se ljudi od vikenda prestavi na delavnik...

In potem o nekih dnevnih rekordih je bedno govoriti, ko pa dejansko sam razporejas koliko se jih bo kdaj testiralo.

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 37 minutami:

konc januarja je vizionar Sarec vrgel pusko v kukuruz, kr je vedel, da bo marca se zacela stala

pol so hvalabogu prevzel pravi borci zadeve in nabavil opremo

 

zdaj torej ne bo problemov, zihr je vec postelj zazihranih kot marca

A tisto opremo brez ustreznih certifikatov? 

S prerazporejanjem kadra in zagotavljanjem kapacitet se ocitno ne da mastno zasluzit, zato tega nimamo. Imamo pa neodgovorne otroke za drzavljane, ki so itak vsega krivi in jih je treba vsak dan ostevat. 

Politika je glavni vzrok zakaj Potrc&co tako dobro uspevajo v teh razmerah. Stroka itak ne pride do besede, oz gredo slednje cez "dumb filter" do javnosti. 

Povezava do prispevka

V bistvu je ta forum moj stik z mnenji raznih Potrcev. Res nisem vedel za njegove umotvore predno sem tu prebral. Ne vem ce je to dobro ali slabo, ampak tko je.

Sem pa recimo zasledil, da je bolnica v MB polna kar zadeva corona kapacitete. Ok.

Za kolko se je povecala kapaciteta tam odkar je Sarec januarja kot prvi v Evropi zaznal resnost korone in vrgel pusko v koruzo?

 

Koliko vec postelj je tam?

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 2 minutama:

Se enkrat povem, da potrc v redu govori in argumentira, problem je masa drhali, ki mu sledi.

Kaksno stvar da, vecino pa ne. Sploh pa daje v tem trenutku nevarne in nepremisljene izjave, ki jih zenske in moske Karens s pridom pograbijo za izgovor, zakaj tudi v stacuni 10 min ne morejo prezivet z masko - npr. tista izjava o vprasanju aktivnosti okuzbe pri pozitivnem testu, kjer je dobesedno razglasil, da ob pozitivnem testu (verjetno) nikogar ne ogrozas ce hodis naokoli brez maske. 

Potrc ima tezave z razumevanjem stevilk, ki jih interpretira, ker jih jemlje za absolutno resnico. Ob tem da imamo tezave z zanesljivostjo testov (Potrc veselo citira samo eno plat tega, torej da virus ob pozitivnem rezultatu ne kaze nujno na aktivno okuzbo, za lazno negativen rezultat pa ocitno se ni slisal), ni sposoben razmislit, da nimamo niti enotnih kriterijev niti znotraj eu pri objavljanju stevilk. Niti si nismo enotni kdaj se je epidemija zacela in ali je bila za epidemijo gripe januarja zadaj res le gripa.

Ampak ker ni strokovnjak, ga nihce ne bo preganjal zaradi njegovih izjav, ce se cez cas izkazejo kot napacne. Naredi pa v tem trenutku z njimi ogromno skode. 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 26 minutami:

V bistvu je ta forum moj stik z mnenji raznih Potrcev. Res nisem vedel za njegove umotvore predno sem tu prebral. Ne vem ce je to dobro ali slabo, ampak tko je.

Sem pa recimo zasledil, da je bolnica v MB polna kar zadeva corona kapacitete. Ok.

Za kolko se je povecala kapaciteta tam odkar je Sarec januarja kot prvi v Evropi zaznal resnost korone in vrgel pusko v koruzo?

 

Koliko vec postelj je tam?

 

Kar se Potrčevih "umotvorov" tiče, ga jaz tudi nisem sploh spremljal do par tednov nazaj, ko so mediji in nekateri mn3čarji začeli to hajko proti njemu; pol pa sem zaradi Streissand efekta šel še sam počekirat, o čem tip govori.

 

In glej ga šmenta, jaz se tudi strinjam z njim; pa ne kisam asfalta in ne verjamem v reptiloidne overlorde, preden me bo kdo vrgel v ta koš. Preprosto se strinjam s to njegovo interpretacijo statistike - 40 primerov na 1000 testov je vedno 4%, pa če jih je 80 na 2000 testov ali 120 na 3000 testov ali 400 na 10000 testov. In to ni nobena teorija zarote, zgolj običajen statistični izračun.

 

Kar se pa te naše kapacitete tiče, pa je tudi druge sorte komedija: kolko imamo postelj na intenzivni za celo državo, 50, 60? 30 v LJ, 10 v MB, 10 v Celju in 10 v Kopru?

 

Zdaj pa si predstavljajte, da nekje v centru slovenije zgrmi en povprečen turistični avtobus s ceste in iz njega reševalci odpeljejo 40 resno poškodovanih oseb na urgenco. A pol to pomeni, da ena nesreča avtobusa zafilala skoraj vse narodne kapacitete za urgentno oskrbo ranjencev? A si predstavljate pol en teroristični napad v Sloveniji, kjer bi bilo resno poškodovanih več kot 50 oseb? Kam bi jih peljali na urgenco, v Avstrijo in Hrvaško?

 

In seveda ne, da bi povečali kapacitete; šmudlali so s temi ventilatorji, ki zdaj nabirajo prah v skladiščih, postelj in osebja je pa še vedno isto število:ranting:In zdaj bodo to nesposobnost rešili sedmošolci v osnovnih šolah s konstantnim nošenjem mask.

 

Kar se pa tega tiče, še ena sveža komedija:

 

NIJZ ne priporoča nošenja mask med poukom, Kacin bo klical Janšo

 

Navedek

"Ne morem komentirati. Jaz sem samo predstavil sklep vlade, kot je bil. Do tega trenutka drugačne odločitve nisem videl. To je zame nova informacija in jo bom preveril pri NIJZ, ministrici za šolstvo in predsedniku vlade. Ne vem, kako je do tega prišlo, vi ste zame prvi vir informacije in moram preveriti," za Večer pravi Jelko Kacin.

 

Se mi pa malo smili Krek, kako bodo zdaj pritiskali nanj :P

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 18 minutami:

 

Zdaj pa si predstavljajte, da nekje v centru slovenije zgrmi en povprečen turistični avtobus s ceste in iz njega reševalci odpeljejo 40 resno poškodovanih oseb na urgenco. A pol to pomeni, da ena nesreča avtobusa zafilala skoraj vse narodne kapacitete za urgentno oskrbo ranjencev? A si predstavljate pol en teroristični napad v Sloveniji, kjer bi bilo resno poškodovanih več kot 50 oseb? Kam bi jih peljali na urgenco, v Avstrijo in Hrvaško?

Sej zato je Tonin zdej nabavil za 800m vojaške opreme, da se bo lahko prevažal in reševal Slovence ob takih situacijah

 

Rešeni smo

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 30 minutami:

1) In glej ga šmenta, jaz se tudi strinjam z njim; pa ne kisam asfalta in ne verjamem v reptiloidne overlorde, preden me bo kdo vrgel v ta koš. Preprosto se strinjam s to njegovo interpretacijo statistike - 40 primerov na 1000 testov je vedno 4%, pa če jih je 80 na 2000 testov ali 120 na 3000 testov ali 400 na 10000 testov. In to ni nobena teorija zarote, zgolj običajen statistični izračun.

 

2)Zdaj pa si predstavljajte, da nekje v centru slovenije zgrmi en povprečen turistični avtobus s ceste in iz njega reševalci odpeljejo 40 resno poškodovanih oseb na urgenco. A pol to pomeni, da ena nesreča avtobusa zafilala skoraj vse narodne kapacitete za urgentno oskrbo ranjencev? A si predstavljate pol en teroristični napad v Sloveniji, kjer bi bilo resno poškodovanih več kot 50 oseb? Kam bi jih peljali na urgenco, v Avstrijo in Hrvaško?

1) izjava bi imela kredibilnost ce bi testiral nakljucnen vzorec

v kolikor  pa gre za ljudi, ki so sli na test z namenom (torej so dejansko prisli zaradi tezav) pa zadeve ne mors tko banalizirat

in tocno to je problem tega, da ima lahko vsak svoje mnenje, ker "so samo stevilke in je zgolj obicajen statisticni izracun". ja, je. sam tvoj predpostavke so napacne.

 

2) odvisno kaj pomeni 40 resno poskodovanih.

40 resno poskodovanih ljudi v enem rukarju ze zaradi manjka osebja ne bos oskrbel,

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 30 minutami:

 

Kar se Potrčevih "umotvorov" tiče, ga jaz tudi nisem sploh spremljal do par tednov nazaj, ko so mediji in nekateri mn3čarji začeli to hajko proti njemu; pol pa sem zaradi Streissand efekta šel še sam počekirat, o čem tip govori.

 

In glej ga šmenta, jaz se tudi strinjam z njim; pa ne kisam asfalta in ne verjamem v reptiloidne overlorde, preden me bo kdo vrgel v ta koš. Preprosto se strinjam s to njegovo interpretacijo statistike - 40 primerov na 1000 testov je vedno 4%, pa če jih je 80 na 2000 testov ali 120 na 3000 testov ali 400 na 10000 testov. In to ni nobena teorija zarote, zgolj običajen statistični izračun.

pejt si malo prebrat o statistiki in reprezentativnosti vzorcev preden govoriš neumnosti po internetu

Povezava do prispevka

itak je vse 50/50

a si okuzen

al pa nis

 

ej tom7i ena uganka zate 

statisticna pac

ni nobena teorija zarote, zgolj običajen statistični izračun

pol ko bos zracunu pejd pa se zguglat resitev (birthday paradox)

 

mas 23 ljudi v sobi

kok je verjetnost da imata 2 na isti dan v letu rojstni dan

 

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 19 minutami:

1) izjava bi imela kredibilnost ce bi testiral nakljucnen vzorec

v kolikor  pa gre za ljudi, ki so sli na test z namenom (torej so dejansko prisli zaradi tezav) pa zadeve ne mors tko banalizirat

Lol ne, zdrave ljudi službe pošiljajo na testiranje, zaradi možnega kontakta z nekom, ki je bil potrjen. Ni ravno tako, kot ti praviš, da hodijo samo ljudje s težavami, upal bi si trditi da so ti v manjšini.

Povezava do prispevka

Unpopular opinion, ampak jaz sem zdajle pogledal link od Potrča s prejšnje strani  ... In ne zdi se mi nič kaj sporen, ne vem, tudi meni se zdi, da se vse skupaj že spreminja v neko zastraševanje ljudi in neko blazno paničarenje.

 

Kaj, lokale bomo zaprli ob 22 ker  ... Se takrat folk nafuka in se bolj dotika? Prav, se ga bomo pa nafukal do 21:59.

 

Te nove odredbe nimajo nobenega smisla in ja, kot je Potrč rekel, logično, da imamo rekorde, če pa vedno več ljudi testiramo.

 

Zdej grem pa brez maske v javnost, dokler še lahko.

 

Also odgovor nekomu, ki je vprašal, kje se zadržuješ,da rabiš več kot 10 minut nosit masko. Eni na šihtu delamo tudi z ljudmi in jo recimo moram imeti tudi po 8+ ur gor. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...