Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Pa samo eno stvar bom še rekel. 

Ko smo imeli sarcevo vlado, ko smo se s korono soočili dobesedno čez noč , je takratni minister sabeder sam vse vodil in sam podajal vse podatke in dejansko vse vedel kaj se v državi dogaja. Tip dobesedno ni spal, da je bil na tekočem...

Zdaj imamo za te zadeve vladnega govorca, ki ni tam da bi odgovarjal na vprašanja, ki niti ni kakršenkoli strokovnjak, ampak je tam zato da bi leporecil, pa še to so izbrali verjetno enega najmanj sposobnih ljudi.Ker če bi znal leporecit, potem včasih vodilna slovenska stranka,pod njim nebi potonila....

Gantar pa tudi ne pride do besede, dejansko smo te dni meli celo priložnost ko je Kacin rekel naj se novinarji na Gantarja obrnejo, pa ne zato da bi to kaj koristilo ampak je dejansko šlo za neko podjebavanje med njima...

 

Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 7 urami:

 

 

Se strinjam. Moj post je bil bl provokacija, da posamezniki pizdijo kok država nč ne nardi proti pandemiji, dočim samim se je pa težko (vsaj približno) držat enih minornih ukrepov. Tko da dokler se nau zadeva pošlihtala v glavah posameznikov, ne mormo bi druga švedska/švica.

Povezava do prispevka

https://sebastianrushworth.com/2020/09/19/covid-19-does-sweden-have-herd-immunity/

So, to conclude: Covid is over in Sweden. We have herd immunity. Most likely, many other parts of the world do too, including England, Italy, and parts of the US, like New York. And the countries that have successfully contained the spread of the disease, like Germany, Denmark, New Zealand, and Australia, are going to have to stay in lockdown for at least another year, and possibly several years, if they don’t want to develop herd immunity the natural way.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 18 urami:

Zato ne more bit to edini plan kako se z boleznijo spopadati. 

 

Obnašaš se, kot da niso naredili nič drugega. Vložili so ogromno truda v iskanje krivcev, če gredo stvari po zlu.

Čeferin je zakuhal epidemijo. Šarec je pomagal z zavlačevanjem. Migranti so jo prinesli. Protestniki jo vztrajno širijo. Parčki, ki se mečkajo po klopcah jim pomagajo. Opozicija omogoča nekotrolirano širjenje, ko ne podpre aplikacije za sledenje. Paragrafarji pa ovirajo ukrepe.

Namesto delujočih ukrepov iščejo grešne kozle. Tako da jim ne moreš očitati, da niso pripravljeni. So, samo ne na stvari, ki bi jih želel od njih.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Lej virus se obnaša tako kot si politiki želijo... ker on ve kdaj je ura 22.30 in takrat začne napadat. Zato se zaprejo gostilne takrat. :avadodo:

 

Pa na naše politike se ne prime. Samo na državljane.

 

On a serious note, glede na to da covid izhaja iz Sarsa (če sem prav razumel) in sars je ena grda grda packarija zakaj zanj niso razvili zdravila?

Povezava do prispevka

Ker cepiva za koronovirusne bolezni ne obstajajo, jih namreč ni mogoče izdelati zaradi hitrih mutacij. Še dobro da se je človeštvo povezalo v tem primeru in je cepivo že ready to go. Prav čutim srce kako mi bije, kar toplota me obdaja zaradi tega uspeha človeštva, končno smo pokazali svoj pravi obraz, od sedaj naprej bo vse drugače, yes, we care! 

Povezava do prispevka
iguana reče pred 1 uro:

Ker cepiva za koronovirusne bolezni ne obstajajo, jih namreč ni mogoče izdelati zaradi hitrih mutacij. Še dobro da se je človeštvo povezalo v tem primeru in je cepivo že ready to go. Prav čutim srce kako mi bije, kar toplota me obdaja zaradi tega uspeha človeštva, končno smo pokazali svoj pravi obraz, od sedaj naprej bo vse drugače, yes, we care! 

Pa imamo res cepivo?

Koliko vem še nekatere države hvalijo, druge pravijo da prve nategujejo...

Sicer upam da bo cepivo in da bo učinkovito, samo glede cepiva sem od štarta skeptičen. Če do zdaj nismo dobili cepiv za koronavirusne prehlade, pa bi to bil ogromen biznis, pa če nismo dobili za mera in sars, ki je predhodnik tega virusa, potem sem malo skeptičen da bomo dobili cepivo.

Za zdravilo pa se bolj. Protivirusnih zdravil imamo v resnici ful malo, pa cel kup virusnih bolezni tudi resno ogroža naše zdravje in bi spet nekdo lahko ogromno zaslužil če bi to razvil, pa nekako ni pravih uspehov, prebojev.

Je mogoče zdaj malo posebna situacija, ampak vseeno, nekak sem skeptičen da se lahko le odločiš in rečeš "zdaj bomo pa na hitro iznašli nekaj, z iznajdbo česa smo prej imeli desetletja težave".

Kul bi bilo in zelo pozitivno bom presenečen če se bo to zgodilo, ker to bi bil nek dokaz da če človeštvo nekaj hoče dosečt, da to tudi relativno lahko stori.

Bojim pa se, da se to ne bo zgodilo.

Povezava do prispevka

Trenutno vsi stavijo na cepivo, če se ne motim bodo deli avstralije pod manj ali bolj strogim lockdownom vse do takrat.

Za opcijo, ko cepiva ne bo še lep čas (ali pa nikoli), očitno sploh nismo pripravljeni, saj ne da v tem primeru verjetno lahko rečemo samo j... ga in gremo dalje.

Povezava do prispevka

Jelko Kacin nam sporoča da se je med nami pojavila cesarjeva nova bolezen.

Je med nami, samo je ne vidijo kar vsi. Vidijo jo samo pametni. Tistiki je ne vidijo so glupi.

Zato bolje da tisti ki je ne vidijo tega ne povedo, ker sicer bodo javnosti sporočili da so glupi.

 

Evo tako je to s to boleznijo.

uredilo bitje Alimpija_Mirić
Povezava do prispevka

Pizda no, bolezen je, sam problemi so drugje.

 

Recimo, da mors cakat 2 dni na test: sam sem neki prehlajen in v sluzbi mi recejo nej kontaktiram dohtarja, takoj me napoti na test, ceprav nimam vrocine in ze izkasjujem sluz, test pa sele v cetrtek, wtf zdej sem pa na bolniski za brez veze, sploh se ne pocutim slabo.

Povezava do prispevka

Portugalska bo očitno ubrala Švedsko pot (google translate)

https://www.publico.pt/2020/09/18/politica/editorial/portugal-segue-via-suecia-1932079

Portugal follows the path of Sweden

By placing the “responsibility” for the control of the disease in the hands of each citizen, refusing to close society, Costa follows a path that seemed doubtful at first, but which, at the moment, is having good results in comparison with other countries - the controversial path from Sweden .

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...