Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

tyne reče pred 6 urami:

Zdravstvo že poka po šivih, ti pa še vedno o nesmiselnih ukrepih.

 

Bra-vo

Stroka se strinja z mano.

 

https://www.news.com.au/world/coronavirus/global/coronavirus-who-backflips-on-virus-stance-by-condemning-lockdowns/news-story/f2188f2aebff1b7b291b297731c3da74

 

The World Health Organisation has backflipped on its original COVID-19 stance after calling for world leaders to stop locking down their countries and economies.

Dr. David Nabarro from the WHO appealed to world leaders yesterday, telling them to stop “using lockdowns as your primary control method” of the coronavirus.

He also claimed that the only thing lockdowns achieved was poverty – with no mention of the potential lives saved.

“Lockdowns just have one consequence that you must never ever belittle, and that is making poor people an awful lot poorer,” he said.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 6 urami:

Zdravstvo že poka po šivih, ti pa še vedno o nesmiselnih ukrepih.

 

Bra-vo

 

Ja poka po sivih ker ti kle bedarije pises namesto da bi ustvarjal dodano vrednost. Ce se prov spomnim si nek ekonomist verjetno tud v sluzbi sam drek mesas, nic kaj dosti ne prispevas da imamo bolnice v nekih starih bajtah

 

Drugo zdravstvo poka ker nimamo dovolj kadra

 

Ne pa zaradi covid 19 pajac

 

A eni pavijani bi se se bolj v koleno ustrelil, namesto da grem v parno savno fejst pluca predihat da bom zdrav, raje zaprite da ne bom zbolel. Pa to zanaslc super banalen primer tega da bi se bolj ustavljali javno zivljenje da bomo mel se manj denarja za zdravstvo pa se vec drugih problemov

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Ja je v kurcu vse, samo se ne bo samo od sebe popravlo ce se bomo v bubble zaprli

 

Po vasi nerativi o ukrepih, sploh ni moznega izhoda iz krize v zdravstvu. Ja ok bo cepivo k bo vsak let nov sev treba cepit. Ampak se kar ne kapirate da si ne moremo privoscit tega

 

Treba presekat pa bit se boljsi, ocitno nismo dovolj jaki

 

Vglavnem samo se nizje dol tonemo v bubblu

 

In ja strinjamo se, ljudje bodo umiral, eni bodo pa komi prebolel, çing pao

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
hordak reče Dne, 27. 9. 2020 at 10:53:

5. najstarejša populacija v USA, velika gostota prebivalstva. Naslednjih 14 dni bo tam ključnih.

 

South Florida bars packed after Gov. gives OK for Phase 3 reopening

Executive order signed Friday lifts most social distancing, mask guidelines

https://www.local10.com/news/local/2020/09/27/bars-owners-patrons-happy-with-phase-3-reopening-city-mayors-concerned/

 

A na Floridi imajo že kak Bergamo? 14 dni je okoli.

Povezava do prispevka

Kako si eni predstavljate, mi bomo v bubblu cakali, mogoce s slabo voljo kaksen renault sestavli alpa tabletke zapakiral, pol nam bo pa letno Bill Gates z letalom rimska fundacija za hrano nobelova nagrada dostavil cepiva

 

Ze zdej se sam zadolzujemo, ecb kr iz riti nekje dnar printa

 

Ampak ja ce se mal pocakamo pa se bo intenziven oddelek razsiril in spraznil

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Folk ma res uno za konje gor da se ne plašijo

 

Isto blo z migrantsko krizo, sem danes spet malo gledal posnetke iz Šentilja od 2015

 

Ne more bit rešitev da se zapiramo, folk da po meji patruljira, samo sami sebe v koleno streljamo

 

Pač treba živet your best life, za migrante mene ni nič strah, ker noben na svetu ne more bolje od mene skrbeti za sadni vrt in travnik, pa tud na ravni države imamo super jako opravljanje z gozdovi rekami in tako.

 

Isto z virusom, ni rešitev da se zapiramo ampak pač zgradimo večji intenziven oddelek. Oziroma to niti ne vem kaj iz zdravstvenega vidika novega virusa potrebno naredit, ampak nej nehajo sam neki testirat pa gredo na delo

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

Upam samo, da ne povejo tega z danes na jutri. Kak dan, dva... fore so nam dolžni dat, da izkoristimo.


Glede na stanje čez vikend, sem skoraj prepričan, da bodo jutri objavili / napovedali konkretne ukrepe. Mogoče res največ dan-dva, da bodo sprejeti in potem smo tam.

Na eDavkih je že postavka (sicer očitno še ni aktivirana, ampak samo vprašanje ur je še:
edavki.png.14986447e919d06c5b1c8f19d11cc772.png

Povezava do prispevka
black187 reče pred 2 urama:

Neuradno, v petek gremo na rdeči seznam/semafor...

 

Saj so jasni pogoji za prehod na naslednje sveznje ukrepov ali alarme.

 

Trenutno se blizamo tretjemu sveznju v oranznem alarmu, ki ze predvideva zaprtje lokalov. Za to manjka se malo vec folka v bolnicah in na intenzivni. Mogoce se pa tud smrti pojacajo pa pade stevilo ljudi na intenzivni, v teh pogojih za alarme stevilo umrlih ali umrljivost ne igrata nobene vloge :)

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Sprijazniti se pač s situacijo, da nas neka bolezen lahko pobere in to je to. Enako kot že tisoče let... enkrat ena, drugič druga. Smrt je sestavni del našega življenja žal (no saj ni žal, če ne nebi blo reprodukcije in napredka).


Hja, načeloma tudi nismo več v času kuge in španske gripe in vsega tega podobnega. Tisoč let nazaj je bilo drugače, zdaj je pa pač tako. Ne moremo kar govoriti, da se enostavno sprijaznimo. Znanost in medicina je vseeno napredovala in z nekimi enostavnimi ukrepi se lahko marsikaj omili, če ne že konkretno omeji. Vsaj do crkota tega covida-19, pridobitve cepiva ali karkoli pač bo ... :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Upam, da te nebom rabil čez par mesecev kaka je situacija, če ne boš imel dela (kot številni drugi ne) in bo zmanjkalo državnega denarja za pomoč.

 

Zakaj nisem nikoli slišal od pristojnih ukrepa, da se strogo pozapre vse nad 65 let, hkrati pa (to pa je ukrep) zaprejo obiski v domovih za ostarele in bolnicah. Srbi so imeli to in so ti lahko šli v posebne trgovine samo med 3h in 5h zjutraj, pa so zdaj edina zelena država. Zapret najbolj rizične, delaven narod pa naj naprej živi in ne bomo imeli preobremenjenih bolnišnic. Za tistih par, ki bojo rabili med mlajšimi, pa bo plac v bolnicah.

Povezava do prispevka
andrejus reče Pravkar:

tak ukrep je imel majhen kanton v centralni švici.

ustavno sodišče je ukrep razveljavilo. človekove pravice pa to..

Sem slepal, da bi nekaj takega lahko bil problem. Ampak mislim, da bi se to dalo nekak zaobiti z razglasitvijo izrednih razmer al nekaj. V vojni to tudi kurc velja... Al pa si ne znam drugače razlagat kot, da so ostareli sebični. Zahtevajo žrtvovanje celih generacij za sebe, oni pa se najmanj brigajo za to.

 

Sam sebe tudi štejem v rizično skupino, saj imam že leta ene precejšnje težave, plus povišan tlak, plus preveč kil, plus verižen kadilec...pa mi na pamet ne pride, da bi zase zahteval žrtvovanje množic. Še sam čist normalno hodim ven in na drink s frendi pogosto. Ne želim si fasat tega sranja, ne pričakujem pa tudi od drugih, da se pozaprejo zaradi mene, meni podobnih in starostnikov... med tem, ko slednji zgleda pričakujejo točno to. Z mano pa pač bo kar bo, če fašem. Mogoče fejst hudo, mogoče nič.

Povezava do prispevka

Uvesti je treba podobne ukrepe,ki jih imamo ob vsaki epidemiji gripe. Omejitev obiskov v bolnicah in DSO. Poudarjati umivanje rok in čim manj prijemanja obraza. Poudarjati, da če ne počutiš dobro ali imaš simptome, ostani doma ali si pa vsaj nadeni masko če je treba nujno ven. V ambulantah ločiti osebe s prehladnimi simptomi od ostalih, veliko pomaga že s polivinilom pregrajena čakalnica. Čuvati starejše in rizične, rezervacija trgovin za njih med 8-10 je smiselen ukrep. Če je že treba koga testirati, naj testirajo osebje v DSO in bolnišnicah, ostalo populacijo pa pustijo pri miru oz po želji. 

To je vse človeško, kar se gremo mi je pa strahovlada. Ti lockdowni z glavo skozi zid bodo vedno nekje ustvarili nek chokepoint za ljudi, kjer se bo virus veselo prenašal in končni rezultat bo isti ali pa še slabši kot sicer.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 6 minutami:

To je vse človeško, kar se gremo mi je pa strahovlada.

Točno to se gremo in mi gre že pošteno na kurac ja. Z ostalimi predlogi pa se tudi načeloma strinjam.

 

Prosim vas lepo, saj nimamo 170 al kolko je že danes umrlih zaradi korone. Bodimo realni, po domovih in bolnicah (poznam nekaj primerov) so umrli ljudje, ki se že mesece in mesece niso dvignili niti s postelje, niti več najožjih svojcev celo večnost prepoznali in so v teh statistikah. Plus raznorazni z diagnosticiranimi hudimi rakavimi obolenji, ki jih niti več zdravili niso, ampak jim samo bolečine še lajšali ipd.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 27 minutami:

kar se gremo mi je pa strahovlada

To misliš vsepovsod v Evropi ali izključno v Sloveniji?

 

Ker Slo spada v neko srednjo skupino držav po striktnosti.

Švedska vodi, pol Švica (mi dobimo obvezne maske danes ob 24:00, Boris jih je dobil že v soboto) pa tam do Francije in Pariza, pa Belgije.

 

Edino kaj se mi je zdelo čudno je bilo čiščenje ograj pa dvigal v blokih ipd Sedaj so pa neki razkužilniki obvezni. To je mal čudno.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 urami:


Po drugi strani pa postaja resno vprašanje kaj drugega preostane državam, ko je kljub vsem ukrepom virus dobesedno v enem zamahu pometel z Evropo v oktrobru.

 


Vse lepo in prav, vseeno malo manj dramatičnega momenta prosim. 

 

Pometel z Evropo, yea right! po katerih standardih, pejt si mal svetovne števce pogledat pa boš videl kakšne banalne, za nas samoumevne stvari dnevno pometajo po Zemlji. 
 

Realno gledano, kar opazujemo sedaj ni mali p od pometanja. 

Povezava do prispevka

Ne mi glede zdravstvenega osebja in prekrivaniji čakalnic lepo prosim. Težava je v neodgovornih ljudeh, ker kličejo, pa jih seveda vprašajo, če imajo kake simptome. Odgovor, neeee, čisto nič. Pridejo k njim, zmerijo in 38 vročine, kar naenkrat že več dni kašlja in glavobol. Ali pa se potem spomnijo, da smrkajo, kašljajo in imajo 38.5 vročine že dva dni, seveda prej ne povejo nič. Oba primerka seveda pozitivna. Pa sva lepo z mojo oba en teden do testa v preventivni samoizolaciji zaradi takih debilov, ker hočeva biti malo bolj odgovorna.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Fak kaj pa je zaskrbljujoče, kot sem že rekel, ja razne medicinske sestre v DSO pa naokoli po bolnicah so preobremenjene in premalo plačane pa premalo jih je

Pa je blo isto pred Covid 19, zdej smo pa itak 2020, 2021 kmal, kaj nam pomaga da dobimo cepivo za covid 2019

Sezmer bomo imeli iste težave, namesto da bi se pri začetku problema lotili, bomo sedaj omejevali javno življenje, kar bo samo potenciralo vse slabosti ki jih imamo. Pa eni se tako blesavo sprašujete kakšni ukrepi, men pač dosti pomeni da grem lahko na koncert in na nogomet.

 

Res ne razumem kaj vas skrbi, kaj kako se zadeva hitro širi, kje pa imaš kakšne podatke za to? Ja rekordi pozitivnih so ker vedno več testiramo in vedno boljši smo pri vzorcu koga se testira, tako da pač večji % pozitivnih

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...