Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Meni je zdej povsem jasno zakaj je toliko okužb pri nas in se ne bo ustavilo.

Primer ene javna ustanove, ki bo ostala anonimna: V prejšnjem tednu so morali inštalirat vsem nek SW. Študent, ki je to delal, je sedaj zbolel s Covid-om. Navodila zaposlenim NIJZ, če nimate simptomov, pridite v službo, pa izogibajte se starih ljudi in ostalih ogroženih skupin 14 dni.

Primer enega trgovske verige, ki bo prav tako ostala anonimna: Če je družinski član okužen, je treba prit v službo, če nimaš simptomov.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 5 minutami:

Meni je zdej povsem jasno zakaj je toliko okužb pri nas in se ne bo ustavilo.

Primer ene javna ustanove, ki bo ostala anonimna: V prejšnjem tednu so morali inštalirat vsem nek SW. Študent, ki je to delal, je sedaj zbolel s Covid-om. Navodila zaposlenim NIJZ, če nimate simptomov, pridite v službo, pa izogibajte se starih ljudi in ostalih ogroženih skupin 14 dni.

Primer enega trgovske verige, ki bo prav tako ostala anonimna: Če je družinski član okužen, je treba prit v službo, če nimaš simptomov.

Mislim, tk ž cel cajt večina proizvodnje dela.

V kr vlko podjetij so tut namest, da bi bli u karanteni delali ponoči.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 34 minutami:

Meni je zdej povsem jasno zakaj je toliko okužb pri nas in se ne bo ustavilo.

Primer ene javna ustanove, ki bo ostala anonimna: V prejšnjem tednu so morali inštalirat vsem nek SW. Študent, ki je to delal, je sedaj zbolel s Covid-om. Navodila zaposlenim NIJZ, če nimate simptomov, pridite v službo, pa izogibajte se starih ljudi in ostalih ogroženih skupin 14 dni.

Primer enega trgovske verige, ki bo prav tako ostala anonimna: Če je družinski član okužen, je treba prit v službo, če nimaš simptomov.

Tole se dobesedno povsod dogaja pri na

uredilo bitje Ne me jeb
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 minuto:

Mi smo mel švedski režim od junija...

Kaj pa je blo narobe junija, julija, avgusta, velik del septembra? Čist klasični grafi... torej je model deloval. To kart imamo danes nikakor ni posledica švedskega režima junija, julija, avgusta in septembra. Prišlo je pač obdobje v katerem je celo človeštvo od nekdaj bolj dovzetno za raspiratorne okužbe.

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

 

tomazek reče pred 4 minutami:

Prišlo je pač obdobje v katerem je celo človeštvo od nekdaj bolj dovzetno za raspiratorne okužbe.

 

Oktobra? Model, vrhunec respiratornih okužb je med decembrom in marcem. Predstavli si kaj bo šele takrat. In zakaj potemtakem nimajo rampe na grafu novookuženih tud na švedskem?

 

In other news, 19% testirancev pozitivnih. Yay.

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 49 minutami:

Mislim, tk ž cel cajt večina proizvodnje dela.

V kr vlko podjetij so tut namest, da bi bli u karanteni delali ponoči.

 

Evo, to gre marsikomu na jetra, vključno z mano - ta nekonsistentnost med:

 

"Treba je zaščitit starejšo/ogroženo populacijo" vs "treba je ohranit ekonomijo"

 

ali pa

 

"Treba je razbremenit zdravnike" vs "ne moremo narest resnega lockdowna, ker nas EU lahko zaradi tega kaznuje"

 

ali pa (to že od spomladi)

 

"Družina ne sme na izlet v gozd v sosednjo občino" vs "Delavci se v kombiju lahko na šiht in nazaj vozijo iz MB v LJ in nazaj brez težav"

 

Kako oziroma zaradi česa nas bo EU kaznovala, če želimo s strogim režimom zaščititi svoje ljudstvo, oziroma starejše in ranljive ter zdravstveni sistem? Kako lahko primerjate Orbanovo reakcijo proti nezakonitim beguncem (takim, ki v državah brez vojne vržejo svoj pasuš stran in se švercajo v Nemčijo za free socialno) ter naš - ali pa Srbski - poskus zaščite lastne populacije pred virusom?

 

Kar se pa švedskega modela oziroma režima tiče: take izjave bi pile vodo le v primeru, če bi imeli švedski režim vse od začetka pa do zdaj; you know, like Švedi. Mi smo imeli v prvem valu balkanski režim kot so ga imeli v Srbiji: močni avtokratski liderji se hršijo, kako bodo rešili državo in vse zaprejo; pol pa ko zmanjka denarja, se jim pa tresejo gate, ker se lahko pol v zgodovino vpišejo kot krivci za propad celotne države. Če bi res imeli švedski model, spomladi ne bi bilo nobenega lockdowna, izvajali bi se milejši ukrepi, ljudstvo bi se bolj prekužilo že spomladi in sedaj ne bi imeli tako visokih številk obolelih, kot jih imamo.

 

Ne pa da 2 poletna meseca, ko se je cel svet malo sprostil in naši liderji niso imeli jajc prepovedat dopustovanja na Hrvaškem okličemo za "švedski model" in smo pol pozimi pametni, kako takšen "švedski model" pri nas očitno ne deluje.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 31 minutami:

Mi smo mel švedski režim od junija do sredine oktobra. Kok nam gre zdej dobro loh sam vidš.

Ter full on paniko v prvem valu. Ja, so meli oni prvi val več smrti. Ampak očitno bodo precej bolje prišli čez drugi val.

Ne me jeb reče pred 28 minutami:

Ja sam smo balkanci.

 

Če bi se folk loh odreku zurkam, porokam itd bi slo imo cist komot cez tko pa nas je treba z gajzl

Ja, mi smo res balkanci, zato mamo največ okuženih na svetu, z daleč največjo smrtnostjo. Oh wait, nimamo....

Sam je pa res da rabimo nekega dežurnega krivca, pa naj bodo to krivi turisti na hrvaškem, al pa folk k hodi na poroke. Me zanima kaj bo zdaj ko teh stvari ni, folk k ne nosi maske v gozdu?

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 25 minutami:

Predstavli si kaj bo šele takrat. In zakaj potemtakem nimajo rampe na grafu novookuženih tud na švedskem?

Porast, nikoli nisem rekel vrhunec. Vrhunec je kasneje ja. Sedaj bi vsi za primerjavo dajali Švedsko, ko vam paše... na  začetku pa so vsi udrihali po njih kako so zajebali, ko so pustili odprti model in pustili ljudi umreti. Mogoča pa bi mi morali tudi to narediti po njihovem modelu. Pustiti v valu, da ljudje umrejo, saj potem jih več ne more tolko, ker najbolj ogroženi bojo že v prvem šli. S tem se strinjaš, če ti je všeč Švedski model?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Porast, nikoli nisem rekel vrhunec. Vrhunec je kasneje ja. Sedaj bi vsi za primerjavo dajali Švedsko, ko vam paše... na  začetku pa so vsi udrihali po njih kako so zajebali, ko so pustili odprti model in pustili ljudi umreti. Mogoča pa bi mi morali tudi to narediti po njihovem modelu. Pustiti v valu, da ljudje umrejo, saj potem jih več ne more tolko, ker najbolj ogroženi bojo že v prvem šli. S tem se strinjaš, če ti je všeč Švedski model?

 

Nikjer nisem napisal da mi je švedski model všeč. Moj post je letel zgolj na to, da se očitno švedi nekako znajo bolj držat ukrepov (ker vedo da so ukrepi zarad njih, ne zarad vlade) kot mi.

Povezava do prispevka

Ne mislim ti iskat video posnetkov kako je na švedskem, ker jih je bilo milijon tukaj zalepljenih in sem prepričan, da si jih videl. En celo čist friški od včeraj al prekvčeraj... kjer ena mlada švedinja snema stanje v javnem prevozu kjer se ljudje stiskajo na kupu in niti en sam nima maske. Pa najmanja 15 takih posnetkov s Švedske je že blo prilepljenih tukaj na forum.

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 2 urama:

 

Daleč najboljši bi bili drakonski ukrepi v začetni fazi, ko bi še lahko bili strogo lokalizirani, po vzoru kinezov. Pa ni blo jajc zanje. Pa ne mislim na nas, ker smiselni bi bili samo na evropski ravni.

 

Kar se dogaja zdaj je v pretežni meri to da oblast mora dajat vtis, da nekaj dela in da situacijo nadzoruje če že ne obvladuje, čeprav dejansko ne enega ne drugega. Cinik bi rekel da zato JJ kadruje in reformira na polno, da spravi pod streho kar se da predno ga odnese.

recimo kakšni? novi primeri bi bili še vedno uvoženi iz Zrč, Avstrije itd. in tudi taki ukrepi nebi kaj veliko pomagali.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Damn, ne morem verjet, da folk hodi v službo, ko ima bližnji kontakt potrjeno okužbo. Okužba je v takem slučaju praktično zagotovljena. Prav tako kužnost okuženega. Vse kaže, da bodo ljudje kužni tudi v primeru 2. in sledečih okužb.

 

Očitno res ne bomo uspeli zamejiti epidemije. Vsaj kontaktom iz istega gospodinjstva bi lahko avtomatsko pripadla karantena x.x

Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 urama:

In kaj točno so zate nujne službe? Se sploh zavedaš, kok zelo so si zadeve prepletene v realnosti? 

V tvoji genialnosti bi ti povzročil lakoto in totalen kolaps družbe....

Pa švedski gre bres strogega lockdowna očitno precej dobro.

Tko mimogrede, Švedska sicer beleži eksponentno rast primerov, so pa še na začetku krivulje.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 53 minutami:

Nikjer nisem napisal da mi je švedski model všeč. Moj post je letel zgolj na to, da se očitno švedi nekako znajo bolj držat ukrepov (ker vedo da so ukrepi zarad njih, ne zarad vlade) kot mi.

Od kje točno ti je to? Samo v tvoji glavi se očitno čisto vsi bolje držijo ukrepov kot mi, kljub temu da maš miljone videov, ki kažejo, da to ni res.

S<3NEC reče pred 6 minutami:

Damn, ne morem verjet, da folk hodi v službo, ko ima bližnji kontakt potrjeno okužbo. Okužba je v takem slučaju praktično zagotovljena. Prav tako kužnost okuženega. Vse kaže, da bodo ljudje kužni tudi v primeru 2. in sledečih okužb.

 

Očitno res ne bomo uspeli zamejiti epidemije. Vsaj kontaktom iz istega gospodinjstva bi lahko avtomatsko pripadla karantena x.x

Če nimaš simptomov je tvoja kužnost minimalna. Pa vprašanje kok folka bi šlo v samokaranteno, tudi če bi jim pripadala. Sploh če bi bili totalno brez simptomov.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 12 minutami:

Če nimaš simptomov je tvoja kužnost minimalna. Pa vprašanje kok folka bi šlo v samokaranteno, tudi če bi jim pripadala. Sploh če bi bili totalno brez simptomov.

Ni minimalna. To je trik nove korone. Dosti ljudi tudi razvije prehladu podobne simptome, ki jih ravno ne odvrnejo od lazenja naokoli.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 33 minutami:

Damn, ne morem verjet, da folk hodi v službo, ko ima bližnji kontakt potrjeno okužbo. Okužba je v takem slučaju praktično zagotovljena. Prav tako kužnost okuženega. Vse kaže, da bodo ljudje kužni tudi v primeru 2. in sledečih okužb.

 

Očitno res ne bomo uspeli zamejiti epidemije. Vsaj kontaktom iz istega gospodinjstva bi lahko avtomatsko pripadla karantena x.x

Folku šef naroči, da morajo prit. 

Povezava do prispevka

Janša bo popoldan nagovoril državljane :mafija:.


To je to, pripravite se na speech kot captain Adama v Battlestar Galactica, kjer bomo vsi čisto mokri in bomo virus premagali v roku tedna. To bo boljše kot Obama ali Kenedy speechi, združili se bomo - celoten narod.

 

Meni že malo stoji v pričakovanju

uredilo bitje black187
Povezava do prispevka
black187 reče pred 36 minutami:

Janša bo popoldan nagovoril državljane :mafija:.


To je to, pripravite se na speech kot captain Adama v Battlestar Galactica, kjer bomo vsi čisto mokri in bomo virus premagali v roku tedna. To bo boljše kot Obama ali Kenedy speechi, združili se bomo - celoten narod.

 

Meni že malo stoji v pričakovanju

kriva bo opozicija, kolesarji, sile tranzicijske levice, Murgle, Kučanov klan in Forum 21. Pa seveda še trenerkarji

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...