Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Janša reče pred 14 minutami:

maš na zalogi kakšen članek na to temo? bi se rad bolj poučil

 

specificno clankov se ne spomnim, ceprav sem ze bral cez poletje, bolj hipoteticna razmisljanja kot raziskave

 

106750306-1603110467493-20201019_us_vs_e

 

v glavnem se je videlo iz grafov da ko neka regija doseze neko cifro okuzenih (potrjeno) na 100k prebivalcev, se krivulja zlomi, tudi ce so ukrepi razlicni (predvsem za velemesta je to veljalo)

 

kar ima smisel ce predpostavljas da je res bilo na neki tocki 20% newyorcanov okuzenih/s "tapravimi" protitelesi, in glede na to da je manjsinski del populacije "superspreaderjev" (ta del je verjetno prezastopan med temi 20%, tako da jih potem "zmanjka")

 

tako da po teh prvih 20% imas naslednjih par mesecev precej manj kot 20% manjso kuznost, mogoce recimo 40, 50% manjso kuznost samo po sebi, kar v kombinaciji z lockdownom doseze da celoten faktor R0 pade pod 1

 

 

vse to seveda predpostavlja da je *res* bilo 20% newyorcanov okuzenih, kar se vedno ni potrjeno, isto za moskvo itd.

 

isto za slovenijo kjer so nasi najprej "ugotovili" da je bilo 40-60k okuzenih v prvem valu, potem so pa spodnjo mejo ocene lepo popravili na 0, ko so ugotovili da imajo testi false positive rate kar visok

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
Janša reče Pravkar:

Damn, v kakšnem svetu smo to, ko folk kliote krade. Jaz pa si mislim, kako sem sejf, ker mam cheap-ass avtek, ki ga itak noben neb hotu met lol

 

V takem, kjer bo Clio šel v promet. Se ne rabiš jebat z izvozom. Si predstavljaš da lambota spizdijo, kje ga bodo prodajali, na bovšjaku?

Povezava do prispevka
hordak reče pred 29 minutami:

Koliko imamo mi sploh vojske na voljo, ki ni na raznih misijah. Imo še tistih mulcev na Fužinah ni sposobna obvladati.

sam med vojsko na ulici res ni fajn in pa to bi zahtevalo verjetno razglasitev izrednega stanja, kar pa JJ ni v interesu (temu je bilo namenjeno moje vprašanje glede razlike med izrednim stanjem in epidemijo) 

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 23 minutami:

Lol človk Cliote se najbolj krade ker so deli iz njega razprodani še preden se v chop shop zapelje. Drage avte se krade večinoma po naročilu, pogoste avte pa za dele. Realno si najbolj sejf če kupiš neko poceni semi-rare zadevo.

 

pozabu si še neke strupene barve

lahk tud roza :D

 

če se ne motim so pa pri nas skos na vrhu lestvice ukradenih Clio, Golf, Polo, ...

Povezava do prispevka

Meni so ukradli Cliota ~10 let nazaj na parkingu na Bratovsevi ploscadi. Kar kisla zadeva, ko si student in ti ukradejo avto. Pa se en teden stare zimske gume je mel gor. Nekje 4500 eur takrat je slo po gobe.

 

p.s. zakaj mn3njalo ne omogoci uporabe sumnikov na macu?<_<

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 44 minutami:

Kar je zasrkbljujoče je tole 

 

. Če bo sredino dnevno število pozitivnih testov, ki bo objavljeno v četrtek, manjše od 1580, bo reprodukcijsko število nekoliko padlo, podvojitveni čas pa nekoliko narasel, sicer bo ravno obratno.

 

Računalniški model IJS je izračunal, da nam bo reprodukcijsko število padlo, če bomo pod 1580. Ker smo kar 80 nad se lahko nadejamo okužb nad 1800. Torej, če gre verjeti IJsju bomo naslednji teden, v primeru da današnja številka ni deviacija od pravila, na 2000 +. Slabo se nam piše in mislim da smo predvsem računali na to, da se bodo ukrepi vsaj do neke mere pokazali pri Rt. To se ni zgodilo. 

Jaz sem danes zjutraj nekje bral (mislim da na RTV samo ne najdem več članka) da bi naj bilo danes okrog 1600 okužb, naslednje dni okrog 1800 in konec tedna, zaradi prejšnjih ukrepov, upad okužb. Je pa bila to tudi prognoza IJS-ja. Tako da ne vem.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

Hja, tole je dost čudno vprašanje. Po eni strani je to res in vojska verjetno do neke mere demoralizira ljudstvo

 

Samo po drugi strani pa je to tako. Za vojsko plačujemo ogromno, za vojake še več. Ampak zaradi nekih zastarelih idej in zakonov (mislim da je izraba vojske v 2020 nemogoča v zahodnem svetu) se ta ogromni izjemno dragi aparat aktivira samo v točno določenih krizah. To je nesmiselno. Lahko bi pomagali pune rore hamre. Namesto tega sedijo v vojašnicah/laufajo po gozdu. 

Tako da nisem tako zelo proti uporabi vojske in policije v času  krize. Ampak realnost je pa da glupi levičarji obtožujejo vlado, da jih targetira ko jih popiše med nedovoljenim protestom v času ko javno zbiranje ni dovoljeno. In pol maš neko Makarovičevo kako razlaga da je mogla na nelegalnem protestu pokazat izkaznico. 

 

Mislim da tudi vojska na ulici ni spet tako grozna zadeva. Če bi politika stopila skupaj bi se lahko vojsko na ulicah predstavilo kot način boja s korono. 

 

 

Aja pa NIHČE v Sloveniji noče izrednega stanja dokler klovni volimo predsednike da nam klovnjašijo. 

Poglej usposabljanje vojske in usposabljanje policije. Če daš slo vojsko na ulico se ne bo dobr izšlo. Poglej primer tistega italijana. Slo vojska je trenirana da so kladivo, vsak primer pa vidijo kot žebelj. Ajde imamo tistih par enot, ki so bile za JRM usposobljene in so bili na Kosovem. Sam to je majšina. Sej se da hitro jih usposobit za drugo delo, ampak je treba to naredit. In druge države to delajo. Mi še nismo tam.

 

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 1 uro:

jaz sem zadnjič v lj videl, da jih kar dosti nima

Ipak je tam najbolj pametno prebivalstvo. 

 

osis reče pred 38 minutami:

Poglej usposabljanje vojske in usposabljanje policije. Če daš slo vojsko na ulico se ne bo dobr izšlo. Poglej primer tistega italijana. Slo vojska je trenirana da so kladivo, vsak primer pa vidijo kot žebelj. Ajde imamo tistih par enot, ki so bile za JRM usposobljene in so bili na Kosovem. Sam to je majšina. Sej se da hitro jih usposobit za drugo delo, ampak je treba to naredit. In druge države to delajo. Mi še nismo tam.

 

 

Misija na Kosovu traja že vrsto let, s predstavniki iz praktično vseh bataljonskih skupin. Upam si trditi, da to nanese kar zadostno število usposobljenih pripadnikov za delovanje v civilnem okolju. Tisto z "italijanom" je bilo klasično medijsko pretiravanje in politično napihovanje izoliranega incidenta. Slovenski vojaki niso enoumni "jarheadi". 

 

Vojske seveda ne bo na ulicah (po mojem mnenju niti ni potrebna), saj bi v tem primeru predstavniki določene politične opcije in določenih medijev fasali (še bolj) penasta usta. 

uredilo bitje Marvin
Povezava do prispevka

 

Marvin reče pred 2 urama:

Ipak je tam najbolj pametno prebivalstvo. 

 

Misija na Kosovu traja že vrsto let, s predstavniki iz praktično vseh bataljonskih skupin. Upam si trditi, da to nanese kar zadostno število usposobljenih pripadnikov za delovanje v civilnem okolju. Tisto z "italijanom" je bilo klasično medijsko pretiravanje in politično napihovanje izoliranega incidenta. Slovenski vojaki niso enoumni "jarheadi". 

 

Vojske seveda ne bo na ulicah (po mojem mnenju niti ni potrebna), saj bi v tem primeru predstavniki določene politične opcije in določenih medijev fasali (še bolj) penasta usta. 

Jaz imam tak mix izkušenj. Eni bi ok spocesiral na ulici, drugi majo rambo mode vseskozi ON. Moraš upoštevat, da je samo Kososo misija primerna in če je iz Kosova šel npr. v Afghanistan to ne bo ok. + osebje na kosovu se mal ponavlja. Ne vem ali imamo dovolj osebja :) Se pa strinjam, da je itak ne bomo videli.

 

Koliko do sedaj je ISJ zadel svojimi napovedmi?

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...