Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

nimious reče pred 7 minutami:

Pa ste res nekateri tok debilni, da se vam ne da dopovedat? Tle ni zajebancije. DEJSTVO je, da bomo zaradi ukrepov padli na rob (ali pa čez, kdo bi vedel ob trenutni histeriji) bankrota. Da 20% padec BDPja pomeni 20% manj davkov, kar pomeni 20% manjši proračun, kar pomeni 20% manj v zdravstveno blagajno (ajde, stvar ni tok preprosta, ampak pri 20% padcu BDPja in poskoku brezposelnosti bo za zdravstvo najbrš še več kot samo 20% padec). 

In moroni ne morte dojet da to povzroča več škode kokr stvar, ki še vedno ni dosegla niti polovice pričakovanih smrti zaradi pljučnice (in glede na to, da umrli načeloma umrejo zaradi pljučnice, ne zaradi korone same, se statistika tukaj malo prekriva...)

Skos o teh primerih z dolgotrajnimi posledicami folk sanja, ne doda pa, da so te komplikacije zelo zelo redke.

Pa vsako leto imamo nov sev gripe, katere dolgotrajne posledice niso povsem raziskane, pa se ne paničari u božjo mater.

Veš kaj je bolj nevarno kot te potencialne posledice? Nediagnosticiran rak. Še bolj uničen zdravstveni sistem, ki se bo pobiral še leta. Zjebane generacije zaradi idiotske oblike izobraževanja se bojo na ekonomiji poznale še desetletja. Državi smo nardil bistveno več škode, kot če bi šli in zbrali vse 70+, ter jim dal metek v čelo...

 

Ma glej, jaz samo povem, kaj so pokazale raziskave, ne pravim pa, da se strinjam z ukrepi, ker se ne, ravno zaradi kolateralne škode, ki jo omenjaš.

 

Hočem povedati le, da se je vredno paziti, držati distanco, nositi masko in upoštevati te osnovne higienske predpise, ker to res ni težko. Sej najbrž, če bi vsi to upoštevali in se ne pizdili vsepovprek glede kršenja človekovih pravic zaradi nošenja maske (?) in razumeli, da virus pač obstaja in ni neka teorija zarote, tudi tako drastični lockdowni ne bi bili potrebni in bi gospodarstvo normalno furalo dalje.

 

Če že nekateri ne razumejo, da je to težava za zdravje, bi lahko razumeli vsaj, da je še večja težava za gospodarstvo. Če pa ne razumejo niti tega pa bog jim pomagaj (in nam ostalim tudi).

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 11 minutami:

Res ne vem kaj tukaj ni jasno. Razumem, da se pred meseci nismo vsi strinjali in razumem, da ste ob manjku date bili prepričani v nasprotno ampak danes, 23.10., ko že lahko tudi v lastni državi opazujemo gibanje virusa pa bi moralo biti tudi najbolj trčenim od vas Potrčevalcev jasno, da je vrag vzel šalo. Poglejmo si skokovito naraščanje obolelih, ki so v zgolj dveh tednih preplavili bolnišnice. In to ob vseh ukrepih in naporih, ki jih vlagamo v to, da bi zadevo omejili. 

Zdaj pa si predstavljajte današnje stanje brez ukrepov. Brez mask, brez omejevanja stikov, brez karantenskih odločb. Še enkrat ponavljam - dejstvo je, da je virus strahotno nalezljiv in da nezanemarljiv odstotek ljudi potrebuje bolnišnično oskrbo. 

Tudi če smo pred mesecem dni na slovenskih številkah še debatirali ali je virus škodljiv samo starejšim je sedaj odgovor odločni ne. 

TU izbire nimamo. Prisiljeni smo omejiti stike in druženja. Prisiljeni smo zapreti bolnišnično oskrbo za nenujne bolnike. Ker če je ne zapremo danes in se nam virus naprej pase nekontrolirano pase bomo slej kot prej zaprli vse in izpad ne bo samo delni ampak nam bo propadla država. To je dejstvo. Očitno je, da ga ustavi samo lockdown, še posebno, če družba ni homogena v doslednem izvajanju ukrepov. 


Torej Švedska? Nekako še vedno obstajajo in živijo, ob dosti drugačnem pristopu, če se ne motim?

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

a ste res tolk potrčevsko debilni da se vem ne da dopovedat? tle ni zajebancije. DEJSTVO je, da virusa ne moremo ustavit. Da nas preplavi, če se z njim ne ukvarjamo. 

 

Ker si se ravno spet obesil na Potrča, in ker očitno še vedno ne veš, o čem tip sploh govori, njegov predzadnji zapis iz FB:

 

Navedek

Virus seveda ni nenevaren (!), a to NI apokalipsa. To je sicer v teh dneh, ko nas dobesedno bombardirajo z novimi in novimi rekordi »okuženih«, marsikomu težko sprejeti. Razumem. Ste tudi vi med njimi? Me zaradi vašega strahu sovražite, pa me osebno sploh ne poznate? Bi mi najraje spustili udarec v obraz? Veste, to je nekaj, kar je očitno nekomu v interesu. Zgrožen sem nad besedami, ki letijo name. Predvsem nad tem, kako hitro in kako zelo nizko je padla komunikacija. Lahkotnost ob uporabi najbolj pritlehnih, žaljivih, nizkotnih besed je postala nekaj sprejemljivega. Danes sem to celo zasledil v enem prispevku. Poniževanje na račun priimka, izgleda ter gora resnično ogabnih žaljivk je uporabljena na spletnem mediju. In seveda vse temelji na popolni neresnici ter izkrivljanju mojih besed. A se temu očitno ne gre čuditi, ko za krmilom sedijo ljudje, ki narekujejo tovrstno žaljivo komunikacijo.

Zadal sem si, da na vse te ekstremno žaljive, nizkotne napade odgovarjam zgolj z dejstvi, argumenti in predvsem na kulturnem nivoju. Do konca! Ker kdor ima argumente, ne čuti potrebe po primitivnem žaljenju drugih. In če lahko vi (na tako primitiven način), ponavljate neresnice, lahko jaz vedno znova odgovarjam z dejstvi.

 

DEJSTVO 1:

NIKOLI NISEM TRDIL, DA TA VIRUS NE OBSTAJA. TO BI BILO NEUMNO.

 

DEJSTVO 2:

NIKOLI NISEM TRDIL, DA TA VIRUS NI NEVAREN

Skupaj s stroko (!) od začetka govorim, da je virus lahko nevaren za določene ljudi. Še posebej za rizične skupine.

Izpostavljam ter poudarjam pa to, da to ni nekaj novega! Podobno je za te iste ljudi/skupine lahko nevarnih mnogo drugih virusov s katerimi je svet normalno živel oziroma jih sprejel kot življenjski riziko. Zmeraj so bili in zmeraj bodo. 100% varnosti v življenju ni. Tudi in še posebej ne, ko gre za bolezen.

 

DEJSTVO 3:

ZAPLETI PRI POTEKU BOLEZNI SE NISO POJAVILI ŠELE S TEM VIRUSOM

Poudarjam, da je absurdno zaplete pri poteku bolezni prikazovati kot nekaj, kar se je pojavilo šele s tem virusom. To je zmeraj bilo in vedno bo. Tudi pri maljših, t.i. »na videz zdravih ljudeh«. Tudi smrt. Navedel sem tudi primere, ko so mediji poročali o tem, a letos so glede tega tako rečeno izgubili spomin.

 

DEJSTVO 4:

NIKOLI NISEM BIL PROTI UKREPOM

Večkrat sem poudaril, da sem tako zaradi tega, kot tudi zaradi mnogih drugih virusov, ZA celo vrsto ukrepov. A sem za smiselne, življenjsko izvedljive ter posledično tudi učinkovite ukrepe. Opozarjal pa vsekakor sem na nerazumne, pretirane ukrepe. Oziroma na ukrepe, ki družbi povzoročajo neprimerno večjo škodo kot korist. In o tem, kateri to so, nisem sodil sam, ampak je to povedal ali mikrobiolog pred kamero, ali virolog pred kamero, ali pa o tem jasno in nedvoumno govori uraden dokument ECDC (Evropski center za preprečevanje in obvladovanje bolezni).

 

DEJSTVO 5:

NIKOLI NISEM LJUDI POZIVAL K NESPOŠTOVANJU UKREPOV

Niti pri tistih ukrepih, ki so, na podlagi utemeljitve stroke (!), nesmiselni, neizvedljivi, ali celo prinašajo več tveganja in posledično škode kot koristi.

 

DEJSTVO 6:

STROKOVNA MNENJA NISO MOJA MNENJA - SO MNENJA STROKE (!)

Ugotovitve, mnenja, trditve ter informacije strokovne narave v mojih objavah, niso moje, temveč so to besede ter mnenja stroke;

- ki je z mano ali govorila/sodelovala,

- strokovnih institucij kot je recimo ECDC

- tuje stroke, ki je vidna z obrazom, imenom in priimkom v mojih videih ali pa navedena z imenom in priimkom ter ob tem informacija, kje to mnenje najti,

- se je ta stroka celo pojavila ob meni v videih z imenom in priimkom

- v določenih primerih (na začetku mojih aktivnosti) pa je šlo za stroko, ki ni želela, da jo izpostavim z imenom, a je vedno bilo možno odgovoriti na njihove argumente, pomisleke oziroma mnenje, a se to ni zgodilo

Te besede ter mnenja stroke predajam publiki. To poudarjam vsakič (!) Tega ni moč spregledati, preslišati ali narobe razumeti. Razen seveda, če je namen diskreditacija. Razni napadi oziroma žaljenja v smislu »dr. Potrč« ipd., so zato primitivni ter kažejo na veliko željo po diskreditaciji s selektivnim upoštevanjem.

 

DEJSTVO 7:

ŠTEVILKE, KI JIH NAVAJAM, SO URADNE IN LAHKO SAMO DRŽIJO ALI PA NE DRŽIJO

Številke, ki jih prikazujem, so številke uradnih institucij kot je Statistični urad RS, Vlada RS, NIJZ ter ECDC. Napadi, da s temi številkami zavajam, so podobno primitivno nizkotni kot zgoraj omenjeno načrtno ignoriranje strokovnjakov, ki jih navajam.

Številke so, kakršne so. Tukaj ni kaj zavajati. Ali držijo, ali pa ne držijo. Pika. Če sem se pri kateri številki zmotil, brez težav sprejmem kritiko oziroma popravek. Recimo 148 umrlih s tem virusom do 13.10.2020, je podatek z NIJZ. Tega ni moč »napačno interpretirati«. Do primerjav med različnimi številkami (recimo med skupno umrlimi ter umrlimi s tem virusom) imam pravico. Ljudje imajo pravico do tega. Če se recimo ne strinjate s številko skupno umrlih v nekem času, boste morali demantirati Statističen urad RS, ne mene. In podobno velja za vse številke, fakte, ki jih navajam. Zraven namreč navajam vire.

 

DEJSTVO 8:

UMRLJIVOST JE PRECEJ NIŽJA, KOT SE JE PREDVIDEVALO NA ZAČETKU (WHO študija!)

0,23% GENERALNO, ČE STE MALJŠI OD 70 LET PA CELO 0,05%!

Umrljivost s tem virisom, zgolj na podlagi s testi potrjenih primerov v Sloveniji (!), je na dan 19.10.2020 znašala 1,4%.

Torej to zdaleč ni odstotek vseh, ki so se z njim dejansko okužili! Ampak samo med tistimi, ki so bili na testiranju pozitivni! Po mnenju raznih strokovnjakov, s katerimi govorim (to torej ni fakt, temveč mnenje) pa je v Sloveniji okuženih najmanj 5x toliko ljudi kot je potrjenih primerov s testi. To pa prav zaradi tega, ker ima velika večina zelo blag potek bolezni, ali pa je celo brez simptomov. To pa bi pomenilo maksimalno umrljivost 0,27%. To pa popolnoma sovpada s študijo, ki jo je za WHO naredil eden največjih strokovnjakov na svetu, mednarodno priznan ter visoko cenjen dr. Ioannidis.

Njegova študija je umrljivost širom sveta ocenila na 0,23%! Pa ob tem ne upoštevamo, iz katere starostne/rizične skupine je kdo. (!) Če ste mlajši od 70 let, je v tej študiji navedena umrljivost 0,05%!

Študija je bila objavljena 14.10.2020 (torej nekaj dni nazaj), kjer je zapisano sledeče, citiram: »Across 51 locations, the median infection fatality rate was 0.27% (corrected 0.23%)«, kakor tudi »In people <70 years, infection fatality rates ranged from 0.00% to 0.31% with crude and corrected medians of 0.05%.«

In še tole, citiram: »The infection fatality rate can vary substantialy across different locations and this may reflect in population age structure and case-mix of infected and deceased patients and other factors. The inferred infection fatality rates tended to be much lower than estimates made earlier in the pandemic.«

To je torej to, kar mnogi (premnogi) strokovnjaki govorijo že od začetka, a se jih diskreditira ter napada podobno kot mene. In tukaj dopuščam, da se v tej študiji najdejo stvari, ki jih nisem upošteval

Torej za vse »zavajalce« in napadalce med vami, ki bi mi želeli rečti »dr. Potrč«; torej spet sem natančno navedel ime strokovnjaka ter kje študijo najdemo. Na WHO! Če to ni dovolj kredibilno, ne vem, kaj je.

Če si to raziskavo napačno razlagamo mnogi, tudi strokovnjaki, s katerimi sem jo danes večkrat preverjal, bom pa z vesljem sprejel razlago.

 

DEJSTVO 9:

UVRSTITEV TEGA VIRUSA V PRVO SKUPINO NALEZLJIVIH BOLEZNI JE ABSURD (!)

Če upoštevamo zgoraj navedene številke, ni težko razumeti strokovnjakov (vsaj politično neodvisnih, politično ne-motiviranih), da je uvrstitev tega virusa v prvo skupino nalezljivih bolezni preprosto absurd! Kolikor vem, odgovora na poslansko vprašanje (SD), kako oziroma zakaj je v tej skupini, še vedno ni.

Hemoragična mrzlica Ebola ima recimo umrljivost od 50% do 90%. Pljučna kuga brez zdravljenja praktično 100%! (podatek: NIJZ)

Smrtnost tega novega virusa je torej 350 do 430 krat manjša! Zato je pravzaprav absurd premil izraz za uvrstitev v to skupino.

Kot drugo postavlja pa prav ta uvrstirev v prvo skupino določene obvezne kriterije ter omejitve pri obravnavi okuženih s tem virusom. Posledično prav ta uvrstitev postavlja zdravstveni sistem v drugačne okvirje in posledično precej hitreje zapolnjene kapacitete namenje temu virusu po teh kriterijih.

Samo vprašam; a je to razlog, da lani ob več kot 700 hospitalizacijah zaradi gripe in RSV nismo imeli policijske ure, ob manj kot 300 zaradi tega virusa pa to imamo?

Kot tretje pa ta uvrstitev v prvo skupino omogoča tako represivne ukrepe ter grobe posege v človekove pravice in demokracijo, kot bi res bilo sprejemljivo samo in zgolj v primeru prej navedenih bolzeni, kjer je smrtnost med od 50% do 100%.

Ta virus pa se (torej ob umrljivosti 0,23%!) komunicira ter tretira kot eden od teh najbolj smrtonsotnih.

Ni nenevaren! A to strašenje ljudi je nedopustno! Če se boste z njim okužili, imate torej več kot 99% možnosti, da boste preživeli. Če ste mlajši, seveda še precej več.

100% varnosti pa v življenju pač ni. Zato je tudi gripa recimo v prejšnji sezoni stala življenja 38 let mladega moškega in gospa Beović je govorila o tem, kako gripa ogroža tudi mlajše, zdrave... spet vprašanje; a smo imeli policijsko uro takrat?

 

DEJSTVO 10:

TESTI NE POVEDO, ALI JE NEKDO OKUŽEN

Testi, ki se jih opravlja za iskanje prisotnosti tega virusa (PCR) ne povedo, ali je nekdo dejansko okužen ali celo kužen. To je na nacionalni televziji morala priznati tudi Lejko Zupančeva.

Zelo težko je razumeti, da mediji kljub temu še vedno komunicirajo »okužen«.

In prav na podlagi teh testov ter na podlagi polnjenja temu virusu namenjenih kapacitet, imamo vse te ukrepe ter izredne razmere.

 

DEJSTVO 11:

NISEM A PRIORI PROTI MASKAM!

OB NEUSTREZNI UPORABI PA JE DEJSTVO, DA PREDSTAVLJAJO TVEGANJE, NE ZAŠČITO!

IN, KAKO JIH UPORABLJAMO?

Poudarjam: Sam sem nosil masko v teh dneh! Pri zdravniku recimo, kjer je imelo smisel in sem jo lahko uporabil ustrezno.

Maske pa je v vsakdanjem življenju nemogoče uporabljati ustrezno. Neustrezna uporaba lahko kvčejemu pripomore k večji nevarnosti širjenja virusa kot pa neuporaba mask. To je trditev Evropskega centra za preprečevanje in obvladovanje bolezni – ECDC in ne mene!!! Poiščite tehnično poročilo »Uporaba obraznih mask v skupnosti« na spletni strani ECDC. (!!!) Torej maske ob ustrezni uporabi lahko res zmanjšajo širjenje, le ustrezna uporaba mask je praktično neizvedljiva! Zato niso učinkovite.

Če masko nosite več kot 2 uri, se je med nošenjem dotaknete, jo uporabite večkrat, jo imate vmes celo v žepu, torbici, na ogledalu v avtomobilu, na komolcu, isto masko uporabljate celo večkrat, jo neustrezno snamete (!!!) torej brez umivanja/razukeževanja rok in tako naprej... s tem kvečjemu omogočate večje širjenje virusa kot če maske ne bi nosili.

Strošek mask za 4 člansko družino bi, ob ustrezni uporabi (z redno menjavo na vsaj dve uri – marsikdaj pa še prej!) znašal najmanj 350 evrov mesečno.

Vse zgoraj glede mask preberite in mi povejte, v katero skupino spadate. Trdim, da v skupino »neustrene uporabe mask« spada vsaj 99% ljudi. Bodite pošteni.

Če se tega zavedamo in če se zavedamo, da jasno in nedvoumno piše v poročilu ECDC sledeče, citiram: »Obstaja nevarnost, da bi nepravilno snemanje obraznih mask, ravnanje s kontaminiranimi obraznimi maskami ali večja nagnjenost k dotikanju obraza med uporabo obraznih mask pri zdravih osebah lahko dejansko povečali tveganje za širjenje virusa«, o čem se sploh pogovarjamo?!

Nalagamo ukrepe, ki že z vidika financ, kakor tudi glede izvedljivosti v vsakdanjem življenju nikakor niso izvedljivi! To trdim. Poiščite, preberite to poročilo (jaz ga znam na pamet) in mi potem oporekajte.

Prav tako sovpada s poročilom ECDC tudi izjava za javnost WHO, ki smo jo videli na naši nacionalni TV (!!!). Jasmina Jamnik je napovedala izjavo gospoda z WHO (!), Michaela Ryana, ki je povedal, da odsvetuejejo uporabo mask v primeru te epdiemije za zdrave v javnosti, ker ni dokzanih koristi, ob napačni uporabi pa celo prinaša dodatno tveganje (!!!).

Prav tako v poročilu ECDC jasno piše, spet citiram; »Nekatere skupine prebivalstva (npr. otroci) ali osebe s kroničnimi boleznimi dihal obraznih mask ne prenašajo dobro.«

A pri nas zdaj zahtevamo, da tudi otroci maske nosijo na prostem!

 

DEJSTVO 12:

DOLOČENI UKREPI NE VPLIVAJO NA ZAJEZITEV OKUŽB V TEM ČASU (ŠVEDI SO SUPER!)

Okužbe strmo naraščajo marsikje. Ne glede na ukrepe. Tudi recimo tam, kjer maske že vse leto nosijo tudi na ulicah (Španija itd). Kako si torej razlagate to? Sem tudi tam jaz kriv za nove okužbe?

Švedi, ki so dobro vemo kje glede ukrepov (imajo smiselne – kot skupaj s stroko že od začetka poudarjam) so med državammi z najbolj ugodno sliko (!!!)

Število aktivnih okužb na 100.000 prebivalcev:

Češka 770,5

Francija 365,8

Španija 312,4

Slovenija 260,3

...

Švedska 85,3

To so podatki ECDC na dan 17.10.2020

 

DEJSTVO 13:

ŠTEVILNI NELOGIČNI, ABSURDNI, BIZARNI UKREPI PRI NAS

Ljudje na obali marca in aprila so neodgovorno ogrožanje življenja, poleti se jim deli bone, da preplavijo to isto obalo. Takrat je pa smrtno nevarna sosednja, HR obala in neodgovorno je hoditi k sosedom. Čeprav pri njih ni gneče. Pri nas na Obali pa je.

Karantene vse povprek, drama v medijih, če si pozitiven. A zdravstevni delavci, ki so pozitivni na testu, in nimajo simptomov, lahko delajo dalje. Sicer v rdečih conah, a delajo, če je tak pritisk po kadrovskih kapacitetah. Tak grozen virus je to, da zdravstveni delavci smejo in lahko delajo s pozitivnim testom, če nimajo simptomov.

A pri kugi je to enako?

Bregantova torej zapovedaju maske celo na prostem in trdi, da zunaj, na prostem, virus potuje z vami ali lebdi na lokaciji ali ostaja nekje (ne razumem točno) v aerosolnem oblaku, a Jelko Kacin je razlagal, da policista, ki sta aretirala migranta, za katerega se je izkazalo, da je bil pozitiven na testu PCR, ne rabita v karanteno, saj nista imela kontakta z njim več kot 15 minut.

Maše na Brezjah, kjer je bilo več tisoč ljudi (v glavnem ranljiva skupina – starejši), gospod govorec Kacin ne more komentirati, vsem drugim lahko žuga.

Cvetličarne smo imeli odprte (v času velike noči je v njih večinoma ranljiva skupina – starejši), recimo avtopralnice niti pod točko razno!

Gospod premier ima masko in se komolčka s Kurzem. Ko meni, da kamere ne gorijo več, v naslednji sekundi sname masko in ponuja roko.

 

MOJE MNENJE

Do tega imam pravico. Te pravice mi nihče ne more vzeti. In to mnenje sem si ga zgradil na podlagi vseh zgoraj navedenih faktov. S pomočjo stroke (!) ter s trezno presojo.

Menim, da smo sredi neracionalne norosti, ki za nekajkratnik prekaša dejansko nevarnost tega virusa. Še enkrat; to ne pomeni, da je ta virus nenevaren. Vsekakor pa to ni kuga ali podobna bolezen, ki bi življenjsko ogrožala tako veliko število ljudi, da je vredno in potrebno zato utrpeti izgubo svobode, pravic, normalnega življenja oziroma stare dobre realnosti.

Smo sredi blaznosti s policijsko uro ter grobimi kršitvami človekovih pravic ter svoboščin na podlagi virusa, ki je svetlobna leta oddaljen od grožnje, ki bi vso to blaznost opravičevala.

Smo v situaciji, ko je otrokom odvzeta pravica do izobraževanja ter do brezskrbnega otroštva pod pretvezo solidarnosti. Ostali so brez učiteljev ter z goro snovi, ki se jo morajo učiti sami. Kot da učiteljev sploh ne bi potrebovali.

Smo sredi norosti, ki pelje v propad mnoge družine oziroma pod vprašaj postavlja eksistenco premnogih družin.

Smo sredi norosti, ki nam pred oči postavlja bizarno nelogične, nasprotujoče si odločitve politike, a so mediji se odločili obračati glavo proč. Pozabljati. Namesto tega širijo propagando.

Zato vsem, ki si tako močno želite verjeti v apokalipso, da vas tudi tehtni argumetni ne morejo odvrniti od verovanja v njo in bi mene celo najraje pokopali, želim čudovito življenje v tej novi realnosti, ki mene osebno vedno bolj spominja na taborišča. Bodite trdno prepričani v svoj prav, napadajte, žalite ter ponižujte vse, ki postavljajo vprašanja ob več kot očitno nelogičnih ukrepih in v nas še naprej vidite težavo. Tisti, ki ste se pa odločili, da boste raje tiho, da bo že šlo mimo (predvsem stroka, vam to najbolj očitam in zamerim!)... živite v tem prepričanju, da bo šlo mimo. In jaz srčno upam, da imate prav. Upam, da ne pride dan, ko si boste postavili vprašanje; pa kako smo prišli do sem? Ker odgovor na to vprašanje vam lahko že zdaj povem; s tišino.

 

Pa vse dobro, ljudje!

 

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 7
Povezava do prispevka
Marvin reče pred 9 minutami:

Lajkam uporabo caps locka, (!) in (!!!). To vedno uporablja avtor, ki ve o čem piše.

 

Kot je že napisal Potrč, najlažje se je obesit na take brezvezarije in na podlagi takih brezvezarij diskreditirat pisce. Če ga hočeš res učinkovito diskreditirat, pojdi po tem njegovem spisku dejstev in vsako demantiraj z dokazi oziroma linki na izjave, ki dokazujejo, zakaj se pri določenem dejstvu moti.

 

chinasky reče Pravkar:

ajde razlozi nam o cem pise

 

Glede na to, da si to napisal na slovenskem forumu, predvidevam, da si pismen in si lahko prebereš sam.

  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Kdo je bolj patetičen? Tisti, ki pridigajo kako Potrč ne ve kaj piše, čeprav piše o številkah, ki so dostopne na uradnih straneh ali tisti, ki nam pridigajo kako moramo nositi maske tudi ob polnoči sredi Triglavskega narodnega parka? Na eni strani oblast, ki dela kar hoče, ker sedaj lahko, (drugače itak ne morejo na oblast) ali Potrč, ki pove mnenje do katerega ima pravico?Potrč vam samo nastavlja ogledalo...glejte se!

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 22 minutami:

Kdo je bolj patetičen? Tisti, ki pridigajo kako Potrč ne ve kaj piše, čeprav piše o številkah, ki so dostopne na uradnih straneh ali tisti, ki nam pridigajo kako moramo nositi maske tudi ob polnoči sredi Triglavskega narodnega parka? Na eni strani oblast, ki dela kar hoče, ker sedaj lahko, (drugače itak ne morejo na oblast) ali Potrč, ki pove mnenje do katerega ima pravico?Potrč vam samo nastavlja ogledalo...glejte se!

 

Določeni ukrepi so pač takšni, kot so. Menim, da ni potrebe gledati na vse tako negativno. Jaz grem zdaj na šetnjo s psom z masko (jaz z masko, ne pes), na podeželju, kar je precej brezveze ampak mi ni težko, zato ne zganjam takega cirkusa okoli tega kot nekateri.

 

Nošenje mask na javnih površinah (tudi  ob polnoči sredi Triglavskega narodnega parka) je pač določeno zato, da se res nosi maske tudi tam, kjer dejansko koristijo (kjer je več ljudi, kot so npr. mestna središča). Če bi bilo to določilo bolj ohlapno bo bila tudi kontrola težja in učinkovitost ukrepa manjša.

 

Azijski narodi imajo tako mentaliteto, da si sami nataknejo masko, če so bolni, da ne bi širili bolezni. Pri nas pač ni tako in zato mora biti neka zakonska podlaga, da se nosi maske.

 

Jaz tudi na vlado gledam z mešanimi občutki. Po eni strani so nesposobni in te ukrepe kar naključno in nesmiselno sprejemajo, po drugi strani pa je najlažje kritizirati, ampak kako bi se obnašali na mestu nekoga, ki ima odločitev v svojih rokah? Takrat nobeden ni več tako pameten, sploh pa je težko pametno reagirati v takšnem primeru, ko imamo opravka s čisto novim neznanim virusom.

 

Bi si kdo od vas, ki nasprotujete ukrepom in zanikate nevarnost virusa, upal sprejeti vso odgovornost za posledice, če bi imel možnost ukiniti ukrepe? Ko se bodo kapacitete bolnišnic napolnile? Oziroma sprejeti odločitev, ali je za dobrobit vseh boljši lockdown ali normalen potek življenja brez omejitev?

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

Zame enega največjih problemov predstavlja (ne)kredibilnost trenutne oblasti. Če ponazorim s primerom. Imaš dve situaciji ko nekdo reče ljubim te. V prvi situaciji se nahaja mož, ki spoštuje svojo ženo, si stojita ob strani in imata na sploh ljubeče razmerje, ki temelji na medsebojnem spoštovanju. In zvečer preden zaspita reče ženi ljubim te. V drugi situaciji je mož, ki ga je žena ravnokar dobila pri varanju. On se opravičuje, ji govori, da je zanj edina, da ona njemu vse pomeni in na koncu ji reče ljubim te. Kater ljubim te je iskren? Oziroma za katerega bi rekl, da je bolj iskren.

 

Zadeve je vredno postavit v kontekst. Primerjanje vedenja politične oblasti, primerjanje ukrepov in načinov spopadanja z epidemijo je vedno treba postavit v kontekst. Če je ukrep nošenje maske v javnosti jo bodo nosili tako na Novi zelandiji kot v Sloveniji, čeprav bo vzrok povsem drugačen. Na NZ zaradi kolektivne zavesti po varovanju zdravja sodržavljanov, zaradi prepričanja v skupno dobro. Pri nas pa je ta ukrep postavljen na osnovi grožnje, prisile in kaznovanja. Pa ne samo to, dejansko je sama retorika še precej bolj neusmiljena. Če recimo jaz, Lord Baltimore, ne bom nosil maske ko grem po cesti, bom neposredno odgovoren in kriv za morebitno smrt moje babice, ki bo zbolela za Covidom (parafraziram dejanske izjave vladnega govorca in ostalih sporočevalcev, ki se pojavljajo v medijih). Takšno moralistično žuganje in kaznovanje nikoli ni recept za uspeh. Tisti, ki imate otroke si morda to lahko lažje predstavljate, vsi ostali morate pa mal pobrskat po svojem spominu. Govorim zase ko rečem, da so se mi opravila iz mladosti, ki so bila osnovana na grožnji in prisli naravnost upirala - čeprav so bila nujna. Ampak to je naloga oblasti, da skomunicira na način, da bo vsak dojel in rekel aaaa vsakotedensko polurno reševanje vaj iz matematike mi bo koristilo v času pred testom. Logika je ista ko govorimo o maskah. S tem, da se tukaj veliko da naredit z zgledom. Tri najpomembnejše stvari se mi zdijo: zaupanje, zgled in iskrena komunikacija. Sedanja vlada je gladko padla na vseh treh točkah. 

uredilo bitje Lord Baltimore
  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Drug problem pa po mojem mnenju izvira iz zgodnje pomladi, ko so morali na vsak način prikazat Šarčevo nesposobnost in so dejansko zapretiraval s strogostjo ukrepov. Zapretiraval glede na današnjo situacijo, ampak povprečni volivec/državljan ne gleda na tak način. Če je bila spomladi ob 30 novih dnevnih primerov cela država v standstillu, so danes ob 2000 primerih dnevno zaprti fitnesi, lokalčki pa frizerji. Razumem, da se izgubi ta perspektiva, da takrat sploh nismo vedel o čem se gre, da nismo bili pripravljeni itd.. sam to je spet na politiki(h). Sposobni so spinat čist vsako najmanjšo pizdarijo, ne morejo pa narest spina, da bo folk začel verjet v smiselnost ukrepov. 

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 55 minutami:

Če bi bil jaz predsednik vlade bi si upal sprejet odgovornost bi pa tudi prenehal s testiranjem, zdravstvo je tu z razlogom- da zdravi!

 

Po mojem situacija ni tako enostavna. Tudi odločitve, od katerih so odvisna življenja vseh prebivalcev neke države ne moreš sprejemati kar tako, ampak na podlagi nekih dejstev.

 

Trenutna situacija mora imeti poražence, ni druge rešitve. Iz ekonomskega vidika bi bilo vsekakor najboljše virus ignorirati, pa naj pomrejo vsi starejši ker predstavljajo samo strošek. Ampak iz humanitarnega vidika seveda to ne gre. Treba je najti neko ravnotežje, da je čim manj žrtev in da družba funkcionira.

 

Jaz mislim, da bi bila najbolj optimalna rešitev to, da bi čez noč vsi začeli uporabljati vsaj malo pameti in bi se držali osnovnih ukrepov (distanca, maske, higiena). Tako bi se virus precej omejil brez drastičnih ukrepov in bi življenje kolikor toliko normalno furalo dalje. Ker dejstvo je, da virus ne bo izginil in se bomo morali navaditi teh ukrepov tako ali drugače, vsaj še za en lep čas, dokler ne pride cepivo/zdravila ali dokler ne postanemo bolj imuni. Takrat bo ta covid samo še ena random korona med ostalimi.

 

Dokler pa folk nekaj tupi po svoje so pač odrejen lockdown in sankcije edina rešitev. Dejansko je tukaj večji problem človeška neumnost kot virus.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 8 minutami:

Zdej že zlatko obrača plato. Pravi da nikoli ni pozival proti nošenju mask. Kolk cajta mislte da bo trajal da se obrne potrč?

Najprej podaj vir, kjer je Zlatko pozival proti nošenju mask.

 

Kar se pa Potrča tiče, sem na prejšnji strani navedel njegov spisek dejstev. Če trdiš, da je kdaj pozival proti nošenju mask, bo tudi za to treba podat vir.

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 1 uro:

Kdo je bolj patetičen? Tisti, ki pridigajo kako Potrč ne ve kaj piše, čeprav piše o številkah, ki so dostopne na uradnih straneh ali tisti, ki nam pridigajo kako moramo nositi maske tudi ob polnoči sredi Triglavskega narodnega parka? Na eni strani oblast, ki dela kar hoče, ker sedaj lahko, (drugače itak ne morejo na oblast) ali Potrč, ki pove mnenje do katerega ima pravico?Potrč vam samo nastavlja ogledalo...glejte se!

Dr. Potrč

Ima nekaj svetlobnih let naskoka

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 8 minutami:

Najprej podaj vir, kjer je Zlatko pozival proti nošenju mask.

 

Kar se pa Potrča tiče, sem na prejšnji strani navedel njegov spisek dejstev. Če trdiš, da je kdaj pozival proti nošenju mask, bo tudi za to treba podat vir.

 

 

kira dejstva?

 

Naprimer ta, da je bil na češkem in objavljal na IG kako so, za razliko od nas, tam pametni, ker noben ne nosi maske?

 

Zdaj so največje žarišče COVIDa v EU.

 

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
hirabbit reče pred 1 uro:

Določeni ukrepi so pač takšni, kot so. Menim, da ni potrebe gledati na vse tako negativno. Jaz grem zdaj na šetnjo s psom z masko (jaz z masko, ne pes), na podeželju, kar je precej brezveze ampak mi ni težko, zato ne zganjam takega cirkusa okoli tega kot nekateri.

 

Nošenje mask na javnih površinah (tudi  ob polnoči sredi Triglavskega narodnega parka) je pač določeno zato, da se res nosi maske tudi tam, kjer dejansko koristijo (kjer je več ljudi, kot so npr. mestna središča). Če bi bilo to določilo bolj ohlapno bo bila tudi kontrola težja in učinkovitost ukrepa manjša.

 

Brezvezen ukrep racionaliziraš kot smiseln in to je del problema. 

 

Zakaj to delaš? Če je brezvezen je brezvezen, pika. 

 

Večina se strinja, da je brezvezen, da ne rečem vsi. Izhajat iz postavke, da je tak ukrep potreben, da se bodo izvajali vsaj smiselni ukrepi je fail sam po sebi.  

Povezava do prispevka
hirabbit reče pred 21 minutami:

Po mojem situacija ni tako enostavna. Tudi odločitve, od katerih so odvisna življenja vseh prebivalcev neke države ne moreš sprejemati kar tako, ampak na podlagi nekih dejstev.

 

Trenutna situacija mora imeti poražence, ni druge rešitve. Iz ekonomskega vidika bi bilo vsekakor najboljše virus ignorirati, pa naj pomrejo vsi starejši ker predstavljajo samo strošek. Ampak iz humanitarnega vidika seveda to ne gre. Treba je najti neko ravnotežje, da je čim manj žrtev in da družba funkcionira.

 

Jaz mislim, da bi bila najbolj optimalna rešitev to, da bi čez noč vsi začeli uporabljati vsaj malo pameti in bi se držali osnovnih ukrepov (distanca, maske, higiena). Tako bi se virus precej omejil brez drastičnih ukrepov in bi življenje kolikor toliko normalno furalo dalje. Ker dejstvo je, da virus ne bo izginil in se bomo morali navaditi teh ukrepov tako ali drugače, vsaj še za en lep čas, dokler ne pride cepivo/zdravila ali dokler ne postanemo bolj imuni. Takrat bo ta covid samo še ena random korona med ostalimi.

 

Dokler pa folk nekaj tupi po svoje so pač odrejen lockdown in sankcije edina rešitev. Dejansko je tukaj večji problem človeška neumnost kot virus.

Ampak sprejema se odločitve, od katerih so odvisna življenja vseh prebivalcev, in to brez neke korektne podlage (in definitivno brez računice). In iz humanitarnega vidika mi povzročamo precej veliko nepotrebne smrti. Sam ker se bo ta poznala kasneje, je trenutna situacija bolj politično sprejemljiva. Morala in humanitarnost nimata pri tem popolnoma nobene vloge. Celotna zadeva zgleda kot en trolley problem: en tir ima 10 babic gor, drug tir pa je prvih par km prazen, potem ma pa 50 random ljudi gor. In ker se v naši družbi ne dela nič niti mid term, kaj šele long term, je odločitev več kot očitno jasna...

 

Pa že faking miljonitič. Vsak ki sanja o neki uporabi pameti in držanju ukrepov naj se že enkrat fukne po štengah, po možnostjo z glavo navzdol. 95+% ljudi upošteva ukrepe! Maš države k so mele precej bolj stroge ukrepe, pa ni zaleglo. Ker je večina ukrepov neumnih in ne pomagajo, razen da se lahko kdo duva kok veliko je naredil. Virus je preveč kužen da bi ga lahka blazno omejil.

Smiselni ukrepi so omejitev masovnih združb ljudi recimo, pofukane maske sredi noči pa pač ne.

 

Sam sankcije in lockdowni se pač bojo izvajal tok časa, dokler bo folk tok tup da bo to palilo kot politična poteza. "We are doing something!"

In ja, človeška neumnost in idiotizem je mnogo večji problem kot virus...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...