Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Tom7i reče pred 39 minutami:

Najprej podaj vir, kjer je Zlatko pozival proti nošenju mask.

 

Kar se pa Potrča tiče, sem na prejšnji strani navedel njegov spisek dejstev. Če trdiš, da je kdaj pozival proti nošenju mask, bo tudi za to treba podat vir.

https://siol.net/novice/slovenija/zlatko-pozival-proti-nosenju-mask-ceprav-zdaj-trdi-drugace-video-537326

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 3 urami:

Kot je že napisal Potrč, najlažje se je obesit na take brezvezarije in na podlagi takih brezvezarij diskreditirat pisce. Če ga hočeš res učinkovito diskreditirat, pojdi po tem njegovem spisku dejstev in vsako demantiraj z dokazi oziroma linki na izjave, ki dokazujejo, zakaj se pri določenem dejstvu moti.

 

Komot. Ampak takšnih (nepotrebno) dolgih črev ne bom napisal.
 

Navedek

 Virus seveda ni nenevaren (!), a to NI apokalipsa. To je sicer v teh dneh, ko nas dobesedno bombardirajo z novimi in novimi rekordi »okuženih«, marsikomu težko sprejeti.

 

Zakaj "okuženih"? A želi namigovati, da je to "larifari"? So testi lažni? Super začetek zapisa. Idealno za sledilce, ki preberejo max. par stavkov.
 

Navedek

  Razumem. Ste tudi vi med njimi? Me zaradi vašega strahu sovražite, pa me osebno sploh ne poznate? Bi mi najraje spustili udarec v obraz? Veste, to je nekaj, kar je očitno nekomu v interesu. Zgrožen sem nad besedami, ki letijo name. Predvsem nad tem, kako hitro in kako zelo nizko je padla komunikacija. Lahkotnost ob uporabi najbolj pritlehnih, žaljivih, nizkotnih besed je postala nekaj sprejemljivega. Danes sem to celo zasledil v enem prispevku. Poniževanje na račun priimka, izgleda ter gora resnično ogabnih žaljivk je uporabljena na spletnem mediju. In seveda vse temelji na popolni neresnici ter izkrivljanju mojih besed. A se temu očitno ne gre čuditi, ko za krmilom sedijo ljudje, ki narekujejo tovrstno žaljivo komunikacijo.

Zadal sem si, da na vse te ekstremno žaljive, nizkotne napade odgovarjam zgolj z dejstvi, argumenti in predvsem na kulturnem nivoju. Do konca! Ker kdor ima argumente, ne čuti potrebe po primitivnem žaljenju drugih. In če lahko vi (na tako primitiven način), ponavljate neresnice, lahko jaz vedno znova odgovarjam z dejstvi.

 

Jej, jej, kakšno jokcanje. JJ style.

 

Navedek

DEJSTVO 1:

NIKOLI NISEM TRDIL, DA TA VIRUS NE OBSTAJA. TO BI BILO NEUMNO.

 

Ok, super.

 

Navedek

  DEJSTVO 2:

NIKOLI NISEM TRDIL, DA TA VIRUS NI NEVAREN

Skupaj s stroko (!) od začetka govorim, da je virus lahko nevaren za določene ljudi. Še posebej za rizične skupine.

Izpostavljam ter poudarjam pa to, da to ni nekaj novega! Podobno je za te iste ljudi/skupine lahko nevarnih mnogo drugih virusov s katerimi je svet normalno živel oziroma jih sprejel kot življenjski riziko. Zmeraj so bili in zmeraj bodo. 100% varnosti v življenju ni. Tudi in še posebej ne, ko gre za bolezen.

 

Virus je lahko nevaren za kogarkoli. In ne, takšna situacija ni nekaj novega, je pa nov virus. To ni "eden izmed mnogih drugih virusov", s temi bivamo že vrsto let.

 

Navedek

 DEJSTVO 3:

ZAPLETI PRI POTEKU BOLEZNI SE NISO POJAVILI ŠELE S TEM VIRUSOM

Poudarjam, da je absurdno zaplete pri poteku bolezni prikazovati kot nekaj, kar se je pojavilo šele s tem virusom. To je zmeraj bilo in vedno bo. Tudi pri maljših, t.i. »na videz zdravih ljudeh«. Tudi smrt. Navedel sem tudi primere, ko so mediji poročali o tem, a letos so glede tega tako rečeno izgubili spomin.

 

To drži, a nima nobene veze z aktualno situacijo.

 

Navedek

 DEJSTVO 4:

NIKOLI NISEM BIL PROTI UKREPOM

Večkrat sem poudaril, da sem tako zaradi tega, kot tudi zaradi mnogih drugih virusov, ZA celo vrsto ukrepov. A sem za smiselne, življenjsko izvedljive ter posledično tudi učinkovite ukrepe. Opozarjal pa vsekakor sem na nerazumne, pretirane ukrepe. Oziroma na ukrepe, ki družbi povzoročajo neprimerno večjo škodo kot korist. In o tem, kateri to so, nisem sodil sam, ampak je to povedal ali mikrobiolog pred kamero, ali virolog pred kamero, ali pa o tem jasno in nedvoumno govori uraden dokument ECDC (Evropski center za preprečevanje in obvladovanje bolezni).

 

Odlično. In kateri so ti "smiselni, življenjsko izvedljivi in učinkoviti ukrepi"?

 

Navedek

  DEJSTVO 5:

NIKOLI NISEM LJUDI POZIVAL K NESPOŠTOVANJU UKREPOV

Niti pri tistih ukrepih, ki so, na podlagi utemeljitve stroke (!), nesmiselni, neizvedljivi, ali celo prinašajo več tveganja in posledično škode kot koristi.

 

Potemtakem bi se veljajo razburjati na sledilce, ki očitno širijo napačno sporočilo.
 

Navedek

  DEJSTVO 6:

STROKOVNA MNENJA NISO MOJA MNENJA - SO MNENJA STROKE (!)

Ugotovitve, mnenja, trditve ter informacije strokovne narave v mojih objavah, niso moje, temveč so to besede ter mnenja stroke;

- ki je z mano ali govorila/sodelovala,

- strokovnih institucij kot je recimo ECDC

- tuje stroke, ki je vidna z obrazom, imenom in priimkom v mojih videih ali pa navedena z imenom in priimkom ter ob tem informacija, kje to mnenje najti,

- se je ta stroka celo pojavila ob meni v videih z imenom in priimkom

- v določenih primerih (na začetku mojih aktivnosti) pa je šlo za stroko, ki ni želela, da jo izpostavim z imenom, a je vedno bilo možno odgovoriti na njihove argumente, pomisleke oziroma mnenje, a se to ni zgodilo

Te besede ter mnenja stroke predajam publiki. To poudarjam vsakič (!) Tega ni moč spregledati, preslišati ali narobe razumeti. Razen seveda, če je namen diskreditacija. Razni napadi oziroma žaljenja v smislu »dr. Potrč« ipd., so zato primitivni ter kažejo na veliko željo po diskreditaciji s selektivnim upoštevanjem.

 

Vse lepo in prav, ampak stroka ni nikoli enotna in strokovna mnenja se razlikujejo. Osnovni greh pa je, če se strokovna mnenja izbira, kot najljubše kepice sladoleda; "en rum-punč, pol pistacije in pol kukija bi, prosm!" 

 

Prevladujoča in podkrepljena strokovna mnenja oblikujejo neko jasno stališče. In v primeru novega virusa je to stališče nekoliko drugačno, kot strokovna mnenja, ki jih po metodi "najljubše kepice sladoleda" navaja g. Potrč.

 

Navedek

DEJSTVO 7:

ŠTEVILKE, KI JIH NAVAJAM, SO URADNE IN LAHKO SAMO DRŽIJO ALI PA NE DRŽIJO

Številke, ki jih prikazujem, so številke uradnih institucij kot je Statistični urad RS, Vlada RS, NIJZ ter ECDC. Napadi, da s temi številkami zavajam, so podobno primitivno nizkotni kot zgoraj omenjeno načrtno ignoriranje strokovnjakov, ki jih navajam.

Številke so, kakršne so. Tukaj ni kaj zavajati. Ali držijo, ali pa ne držijo. Pika. Če sem se pri kateri številki zmotil, brez težav sprejmem kritiko oziroma popravek. Recimo 148 umrlih s tem virusom do 13.10.2020, je podatek z NIJZ. Tega ni moč »napačno interpretirati«. Do primerjav med različnimi številkami (recimo med skupno umrlimi ter umrlimi s tem virusom) imam pravico. Ljudje imajo pravico do tega. Če se recimo ne strinjate s številko skupno umrlih v nekem času, boste morali demantirati Statističen urad RS, ne mene. In podobno velja za vse številke, fakte, ki jih navajam. Zraven namreč navajam vire.

 

Ne vem, kaj ima to veze s čemerkoli. To so podatki za t.i. prvi val, za katerega se vsi strinjamo, da smo ga dobro preživeli. Lahko pa se pogleda podatke za Italijo in NYC, ki niso imeli te sreče...

 

Navedek

  DEJSTVO 8:

UMRLJIVOST JE PRECEJ NIŽJA, KOT SE JE PREDVIDEVALO NA ZAČETKU (WHO študija!)

0,23% GENERALNO, ČE STE MALJŠI OD 70 LET PA CELO 0,05%!

Umrljivost s tem virisom, zgolj na podlagi s testi potrjenih primerov v Sloveniji (!), je na dan 19.10.2020 znašala 1,4%.

Torej to zdaleč ni odstotek vseh, ki so se z njim dejansko okužili! Ampak samo med tistimi, ki so bili na testiranju pozitivni! Po mnenju raznih strokovnjakov, s katerimi govorim (to torej ni fakt, temveč mnenje) pa je v Sloveniji okuženih najmanj 5x toliko ljudi kot je potrjenih primerov s testi. To pa prav zaradi tega, ker ima velika večina zelo blag potek bolezni, ali pa je celo brez simptomov. To pa bi pomenilo maksimalno umrljivost 0,27%. To pa popolnoma sovpada s študijo, ki jo je za WHO naredil eden največjih strokovnjakov na svetu, mednarodno priznan ter visoko cenjen dr. Ioannidis.

Njegova študija je umrljivost širom sveta ocenila na 0,23%! Pa ob tem ne upoštevamo, iz katere starostne/rizične skupine je kdo. (!) Če ste mlajši od 70 let, je v tej študiji navedena umrljivost 0,05%!

Študija je bila objavljena 14.10.2020 (torej nekaj dni nazaj), kjer je zapisano sledeče, citiram: »Across 51 locations, the median infection fatality rate was 0.27% (corrected 0.23%)«, kakor tudi »In people <70 years, infection fatality rates ranged from 0.00% to 0.31% with crude and corrected medians of 0.05%.«

In še tole, citiram: »The infection fatality rate can vary substantialy across different locations and this may reflect in population age structure and case-mix of infected and deceased patients and other factors. The inferred infection fatality rates tended to be much lower than estimates made earlier in the pandemic.«

To je torej to, kar mnogi (premnogi) strokovnjaki govorijo že od začetka, a se jih diskreditira ter napada podobno kot mene. In tukaj dopuščam, da se v tej študiji najdejo stvari, ki jih nisem upošteval

Torej za vse »zavajalce« in napadalce med vami, ki bi mi želeli rečti »dr. Potrč«; torej spet sem natančno navedel ime strokovnjaka ter kje študijo najdemo. Na WHO! Če to ni dovolj kredibilno, ne vem, kaj je.

Če si to raziskavo napačno razlagamo mnogi, tudi strokovnjaki, s katerimi sem jo danes večkrat preverjal, bom pa z vesljem sprejel razlago.

 

Ob vseh preventivnih ukrepih in zdravstvenemu sistemu, ki zmore obdelati povečanoštevilo obolelih. Nezanemarljiv delež potrebuje bolnišnično zdravljenje. Kaj se zgodi, ko se sistem sesuje?

 

 

Navedek

  DEJSTVO 9:

UVRSTITEV TEGA VIRUSA V PRVO SKUPINO NALEZLJIVIH BOLEZNI JE ABSURD (!)

Če upoštevamo zgoraj navedene številke, ni težko razumeti strokovnjakov (vsaj politično neodvisnih, politično ne-motiviranih), da je uvrstitev tega virusa v prvo skupino nalezljivih bolezni preprosto absurd! Kolikor vem, odgovora na poslansko vprašanje (SD), kako oziroma zakaj je v tej skupini, še vedno ni.

Hemoragična mrzlica Ebola ima recimo umrljivost od 50% do 90%. Pljučna kuga brez zdravljenja praktično 100%! (podatek: NIJZ)

Smrtnost tega novega virusa je torej 350 do 430 krat manjša! Zato je pravzaprav absurd premil izraz za uvrstitev v to skupino.

Kot drugo postavlja pa prav ta uvrstirev v prvo skupino določene obvezne kriterije ter omejitve pri obravnavi okuženih s tem virusom. Posledično prav ta uvrstitev postavlja zdravstveni sistem v drugačne okvirje in posledično precej hitreje zapolnjene kapacitete namenje temu virusu po teh kriterijih.

Samo vprašam; a je to razlog, da lani ob več kot 700 hospitalizacijah zaradi gripe in RSV nismo imeli policijske ure, ob manj kot 300 zaradi tega virusa pa to imamo?

Kot tretje pa ta uvrstitev v prvo skupino omogoča tako represivne ukrepe ter grobe posege v človekove pravice in demokracijo, kot bi res bilo sprejemljivo samo in zgolj v primeru prej navedenih bolzeni, kjer je smrtnost med od 50% do 100%.

Ta virus pa se (torej ob umrljivosti 0,23%!) komunicira ter tretira kot eden od teh najbolj smrtonsotnih.

Ni nenevaren! A to strašenje ljudi je nedopustno! Če se boste z njim okužili, imate torej več kot 99% možnosti, da boste preživeli. Če ste mlajši, seveda še precej več.

100% varnosti pa v življenju pač ni. Zato je tudi gripa recimo v prejšnji sezoni stala življenja 38 let mladega moškega in gospa Beović je govorila o tem, kako gripa ogroža tudi mlajše, zdrave... spet vprašanje; a smo imeli policijsko uro takrat?

 

Osnovna težava tega virusa je, da je lahko človek kužen še preden se pojavijo simptomi. Dodatna težava je, da se lahko zelo hitro prenaša. Zanimivo, da nekdo, ki tako zelo povzema stroko tega ni napisal...

 

Gripa je nevarna in ogroža tudi mlajše, kar bi gospa Beović nedvomno potrdila (zanimivo, zgoraj joka nad tem, da ga ljudje žalijo, sam pa nima težav omadeževati izobražene predstavnice stroke). Bi pa verjetno ponovila tudi to, kar je bilo že neštetokrat povedano. Zdravljenje gripe je enostavnejše, hospitalizacija traja krajši čas, zdravstveno osebje pa ne potrebuje popolne zaščitne opreme (in ločenega "gripa oddelka"). Zadošča navadna kirurška maska in polni hodniki infekcijske klinike.

 

Navedek

DEJSTVO 10:

TESTI NE POVEDO, ALI JE NEKDO OKUŽEN

Testi, ki se jih opravlja za iskanje prisotnosti tega virusa (PCR) ne povedo, ali je nekdo dejansko okužen ali celo kužen. To je na nacionalni televziji morala priznati tudi Lejko Zupančeva.

Zelo težko je razumeti, da mediji kljub temu še vedno komunicirajo »okužen«.

In prav na podlagi teh testov ter na podlagi polnjenja temu virusu namenjenih kapacitet, imamo vse te ukrepe ter izredne razmere.

 

Tega zapisa ne razumem? A človek loči med pojmi "okužen" in "kužen"?

Vsak, ki je okužen z novim virusom je lahko kužen. Ni pa to nujno, jasno. A tega ne vemo, zato je ključno, da se vsako okuženo osebo tretira kot potencialno kužno in zato izolira. Nič osebnega, samo stroka.

Kaj ni tukaj jasno?

 

Navedek

DEJSTVO 11:

NISEM A PRIORI PROTI MASKAM!

OB NEUSTREZNI UPORABI PA JE DEJSTVO, DA PREDSTAVLJAJO TVEGANJE, NE ZAŠČITO!

IN, KAKO JIH UPORABLJAMO?

Poudarjam: Sam sem nosil masko v teh dneh! Pri zdravniku recimo, kjer je imelo smisel in sem jo lahko uporabil ustrezno.

Maske pa je v vsakdanjem življenju nemogoče uporabljati ustrezno. Neustrezna uporaba lahko kvčejemu pripomore k večji nevarnosti širjenja virusa kot pa neuporaba mask. To je trditev Evropskega centra za preprečevanje in obvladovanje bolezni – ECDC in ne mene!!! Poiščite tehnično poročilo »Uporaba obraznih mask v skupnosti« na spletni strani ECDC. (!!!) Torej maske ob ustrezni uporabi lahko res zmanjšajo širjenje, le ustrezna uporaba mask je praktično neizvedljiva! Zato niso učinkovite.

Če masko nosite več kot 2 uri, se je med nošenjem dotaknete, jo uporabite večkrat, jo imate vmes celo v žepu, torbici, na ogledalu v avtomobilu, na komolcu, isto masko uporabljate celo večkrat, jo neustrezno snamete (!!!) torej brez umivanja/razukeževanja rok in tako naprej... s tem kvečjemu omogočate večje širjenje virusa kot če maske ne bi nosili.

Strošek mask za 4 člansko družino bi, ob ustrezni uporabi (z redno menjavo na vsaj dve uri – marsikdaj pa še prej!) znašal najmanj 350 evrov mesečno.

Vse zgoraj glede mask preberite in mi povejte, v katero skupino spadate. Trdim, da v skupino »neustrene uporabe mask« spada vsaj 99% ljudi. Bodite pošteni.

Če se tega zavedamo in če se zavedamo, da jasno in nedvoumno piše v poročilu ECDC sledeče, citiram: »Obstaja nevarnost, da bi nepravilno snemanje obraznih mask, ravnanje s kontaminiranimi obraznimi maskami ali večja nagnjenost k dotikanju obraza med uporabo obraznih mask pri zdravih osebah lahko dejansko povečali tveganje za širjenje virusa«, o čem se sploh pogovarjamo?!

Nalagamo ukrepe, ki že z vidika financ, kakor tudi glede izvedljivosti v vsakdanjem življenju nikakor niso izvedljivi! To trdim. Poiščite, preberite to poročilo (jaz ga znam na pamet) in mi potem oporekajte.

Prav tako sovpada s poročilom ECDC tudi izjava za javnost WHO, ki smo jo videli na naši nacionalni TV (!!!). Jasmina Jamnik je napovedala izjavo gospoda z WHO (!), Michaela Ryana, ki je povedal, da odsvetuejejo uporabo mask v primeru te epdiemije za zdrave v javnosti, ker ni dokzanih koristi, ob napačni uporabi pa celo prinaša dodatno tveganje (!!!).

Prav tako v poročilu ECDC jasno piše, spet citiram; »Nekatere skupine prebivalstva (npr. otroci) ali osebe s kroničnimi boleznimi dihal obraznih mask ne prenašajo dobro.«

A pri nas zdaj zahtevamo, da tudi otroci maske nosijo na prostem!

 

Tale zapis me spomija na tisto, "nisem rasist, ampak..."
Glede na to, da izpostavlja problematiko nenehnega natikanja in odstranjevanja maske verjetno podpira nov odlok in nošnjo maske tudi na prostem?

 

Navedek

DEJSTVO 12:

DOLOČENI UKREPI NE VPLIVAJO NA ZAJEZITEV OKUŽB V TEM ČASU (ŠVEDI SO SUPER!)

Okužbe strmo naraščajo marsikje. Ne glede na ukrepe. Tudi recimo tam, kjer maske že vse leto nosijo tudi na ulicah (Španija itd). Kako si torej razlagate to? Sem tudi tam jaz kriv za nove okužbe?

Švedi, ki so dobro vemo kje glede ukrepov (imajo smiselne – kot skupaj s stroko že od začetka poudarjam) so med državammi z najbolj ugodno sliko (!!!)

Število aktivnih okužb na 100.000 prebivalcev:

Češka 770,5

Francija 365,8

Španija 312,4

Slovenija 260,3

...

Švedska 85,3

To so podatki ECDC na dan 17.10.2020

 

23. 10. 2020

 

Švedska 1065

Slovenija 848

 

Navedek

DEJSTVO 13:

ŠTEVILNI NELOGIČNI, ABSURDNI, BIZARNI UKREPI PRI NAS

Ljudje na obali marca in aprila so neodgovorno ogrožanje življenja, poleti se jim deli bone, da preplavijo to isto obalo. Takrat je pa smrtno nevarna sosednja, HR obala in neodgovorno je hoditi k sosedom. Čeprav pri njih ni gneče. Pri nas na Obali pa je.

Karantene vse povprek, drama v medijih, če si pozitiven. A zdravstevni delavci, ki so pozitivni na testu, in nimajo simptomov, lahko delajo dalje. Sicer v rdečih conah, a delajo, če je tak pritisk po kadrovskih kapacitetah. Tak grozen virus je to, da zdravstveni delavci smejo in lahko delajo s pozitivnim testom, če nimajo simptomov.

A pri kugi je to enako?

Bregantova torej zapovedaju maske celo na prostem in trdi, da zunaj, na prostem, virus potuje z vami ali lebdi na lokaciji ali ostaja nekje (ne razumem točno) v aerosolnem oblaku, a Jelko Kacin je razlagal, da policista, ki sta aretirala migranta, za katerega se je izkazalo, da je bil pozitiven na testu PCR, ne rabita v karanteno, saj nista imela kontakta z njim več kot 15 minut.

Maše na Brezjah, kjer je bilo več tisoč ljudi (v glavnem ranljiva skupina – starejši), gospod govorec Kacin ne more komentirati, vsem drugim lahko žuga.

Cvetličarne smo imeli odprte (v času velike noči je v njih večinoma ranljiva skupina – starejši), recimo avtopralnice niti pod točko razno!

Gospod premier ima masko in se komolčka s Kurzem. Ko meni, da kamere ne gorijo več, v naslednji sekundi sname masko in ponuja roko.

 

Ne razumem tega polemiziranja vsepovprek, skače iz stavka v stavek za več mesecev nazaj in naprej. Gremo po vrsti:

 

- Hrvaška meja je bila dolgo odprta (po mojem mnenju predolgo);

- Gneča na obali ni nikakor vplivala na epidemiološko sliko Slovenije, je pa bil problematičen "uvoz" okužb iz Hrvaške;


- Popolno zavajanje. Oboleli oz. okuženi zdravstveni delavci so seveda na bolniški. Tisti, ki so bili v stiku z okuženimi ne gredo več v izolacijo.
- Zdaj spet skačemo v novico nekaj mesecev nazaj; policista sta imeli zaščitno opremo, stroka je bila mnenja, da ne potrebujeta karantene. Očitno nista zbolela, drugače bi že bilo v vseh medijih. Kaj sploh želi povedati s tem primerom?

 

- Maša na Brezjah je bila napaka in neumnost, se strinjam. Je pa to bilo 2 meseca nazaj, zakaj se pogovarjamo o tem?

- Kaj ga moti pri odprtih cvetličarnah za veliko noč (6 mesecev nazaj!)? Mar ni za "razumne ukrepe"? Zakaj so bile avtopralnice zaprte? Ker so vlažno okolje, idealno za enostavnejši prenos virusa.

- Se strinjam, napaka, četudi so roke razkužene.

 

Navedek

MOJE MNENJE

Do tega imam pravico. Te pravice mi nihče ne more vzeti. In to mnenje sem si ga zgradil na podlagi vseh zgoraj navedenih faktov. S pomočjo stroke (!) ter s trezno presojo.

Menim, da smo sredi neracionalne norosti, ki za nekajkratnik prekaša dejansko nevarnost tega virusa. Še enkrat; to ne pomeni, da je ta virus nenevaren. Vsekakor pa to ni kuga ali podobna bolezen, ki bi življenjsko ogrožala tako veliko število ljudi, da je vredno in potrebno zato utrpeti izgubo svobode, pravic, normalnega življenja oziroma stare dobre realnosti.

Smo sredi blaznosti s policijsko uro ter grobimi kršitvami človekovih pravic ter svoboščin na podlagi virusa, ki je svetlobna leta oddaljen od grožnje, ki bi vso to blaznost opravičevala.

Smo v situaciji, ko je otrokom odvzeta pravica do izobraževanja ter do brezskrbnega otroštva pod pretvezo solidarnosti. Ostali so brez učiteljev ter z goro snovi, ki se jo morajo učiti sami. Kot da učiteljev sploh ne bi potrebovali.

Smo sredi norosti, ki pelje v propad mnoge družine oziroma pod vprašaj postavlja eksistenco premnogih družin.

Smo sredi norosti, ki nam pred oči postavlja bizarno nelogične, nasprotujoče si odločitve politike, a so mediji se odločili obračati glavo proč. Pozabljati. Namesto tega širijo propagando.

Zato vsem, ki si tako močno želite verjeti v apokalipso, da vas tudi tehtni argumetni ne morejo odvrniti od verovanja v njo in bi mene celo najraje pokopali, želim čudovito življenje v tej novi realnosti, ki mene osebno vedno bolj spominja na taborišča. Bodite trdno prepričani v svoj prav, napadajte, žalite ter ponižujte vse, ki postavljajo vprašanja ob več kot očitno nelogičnih ukrepih in v nas še naprej vidite težavo. Tisti, ki ste se pa odločili, da boste raje tiho, da bo že šlo mimo (predvsem stroka, vam to najbolj očitam in zamerim!)... živite v tem prepričanju, da bo šlo mimo. In jaz srčno upam, da imate prav. Upam, da ne pride dan, ko si boste postavili vprašanje; pa kako smo prišli do sem? Ker odgovor na to vprašanje vam lahko že zdaj povem; s tišino.

 

Pa vse dobro, ljudje!

 

Dodal bi še, da si želim mir na svetu.

uredilo bitje Marvin
  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

medtem je češki PV svojemu zdravstvenemu ministru(!), po tem, ko so ga dobili na večerji v restavraciji, rekel, če ne odstopiš sam v 24h, te odstavim.

 

pri nas je pa nepreklicno odstopljeni spužvar še zdaj minister v vladi, ker 'so preresni časi, da bi iskali njegovega naslednika'.

 

Navedek

Slovaki se bodo hodili testirat enako, kot hodijo na volitve, je o množičnem testiranju državljanov na novi koronavirus na Slovaškem povedal slovaški veleposlanik v Sloveniji Peter Zelenak.

 

Morali bodo pokazati osebno izkaznico, nositi masko, si očistiti roke, nato jim bodo vzeli bris, rezultate pa bodo dobili že v pol ure, saj bodo uporabili hitre teste, je povedal slovaški veleposlanik Peter Zelenak.

 

Na Slovaškem se je sicer preizkusno danes že začelo testiranje vseh prebivalcev, starejših od deset let. Glavnina testov pa bo opravljenih naslednja dva konca tedna.

 

Slovaška jutri zaradi porasta okužb uvaja delno karanteno za celotno državo. Veljala bo do 1. novembra.

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
opflipo reče pred 1 uro:

 

Brezvezen ukrep racionaliziraš kot smiseln in to je del problema. 

 

Zakaj to delaš? Če je brezvezen je brezvezen, pika. 

 

Večina se strinja, da je brezvezen, da ne rečem vsi. Izhajat iz postavke, da je tak ukrep potreben, da se bodo izvajali vsaj smiselni ukrepi je fail sam po sebi.  

 

Ma jaz gledam na to tako, da je mogoče boljše maske prepisati povsod, ker to pač ne škodi, kot pa samo v določenih situacijah. Ker se ljudje vedno do neke mere temu izogibajo. Se mi pač maske zdijo precej smiseln ukrep.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 1 uro:

Ampak sprejema se odločitve, od katerih so odvisna življenja vseh prebivalcev, in to brez neke korektne podlage (in definitivno brez računice). In iz humanitarnega vidika mi povzročamo precej veliko nepotrebne smrti. Sam ker se bo ta poznala kasneje, je trenutna situacija bolj politično sprejemljiva. Morala in humanitarnost nimata pri tem popolnoma nobene vloge. Celotna zadeva zgleda kot en trolley problem: en tir ima 10 babic gor, drug tir pa je prvih par km prazen, potem ma pa 50 random ljudi gor. In ker se v naši družbi ne dela nič niti mid term, kaj šele long term, je odločitev več kot očitno jasna...

 

Pa že faking miljonitič. Vsak ki sanja o neki uporabi pameti in držanju ukrepov naj se že enkrat fukne po štengah, po možnostjo z glavo navzdol. 95+% ljudi upošteva ukrepe! Maš države k so mele precej bolj stroge ukrepe, pa ni zaleglo. Ker je večina ukrepov neumnih in ne pomagajo, razen da se lahko kdo duva kok veliko je naredil. Virus je preveč kužen da bi ga lahka blazno omejil.

Smiselni ukrepi so omejitev masovnih združb ljudi recimo, pofukane maske sredi noči pa pač ne.

 

Sam sankcije in lockdowni se pač bojo izvajal tok časa, dokler bo folk tok tup da bo to palilo kot politična poteza. "We are doing something!"

In ja, človeška neumnost in idiotizem je mnogo večji problem kot virus...

 

Sej dejansko ti dam prav, omejevanje virusa ne pelje dolgoročno nikamor. Hotel sem samo povedati, da bi upoštevanje osnovnih ukrepov mogoče dovolj upočasnilo širjenje da ne bi bilo potrebno uvajati tako drastičnih ukrepov, kot je lockdown vsega.

 

Ampak kaj je potem rešitev situacije? Pustiti virus, da se širi in kar bo bo?

 

Potem je še najbolj pametne poteze naredila kitajska s strogim nadzorom ljudi, ker edino tako ni okužb in gospodarstvo deluje. Ampak pitaj boga, koliko je njihova statistika glede okuženih/žrtev resnična.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

https://worlddoctorsalliance.com/

 

 

Navedek

 

Open letter to the UK Government, Governments of the World and the Citizens of the World

Introduction

We were told initially that the premise for lockdown was to ‘flatten the curve’ and therefore protect the NHS from being overwhelmed.

It is clear that at no point was the National Health Service (NHS) in any danger of being overwhelmed, and since May 2020 covid wards have been largely empty; and crucially the death toll from covid has remained extremely low.

We now have hundreds of thousands of so-called ‘cases’, ‘infections’ and ‘positive tests’ but hardly any sick people. Recall that four fifths (80%) of ‘infections’ are asymptomatic (1) Covid wards have been by and large empty throughout June, July, August and September 2020. Most importantly covid deaths are at an all-time low. It is clear that these ‘cases’ are in fact not ‘cases’ but rather they are normal healthy people.

So-called asymptomatic cases have never in the history of respiratory disease been the driver for spread of infection. Rather it is symptomatic people who spread respiratory infections - not asymptomatic people.(2)

It is also abundantly clear that the ‘pandemic’ is basically over and has been since June 2020. (3)

We have very highly likely reached herd immunity and therefore have no need for a vaccine.

We have safe and very effective treatments and preventative treatments for covid, we therefore call for an immediate end to all lockdown measures, social distancing, mask wearing, testing of healthy individuals, track and trace, immunity passports, the vaccination program and so on.

There has been a catalogue of unscientific, non-sensical policies enacted which infringe our inalienable rights, such as - freedom of movement, freedom of speech and freedom of assembly. These draconian totalitarian measures must never be repeated.

Lockdown

  • Covid has proved less deadly than previous influenza seasons – There were 50,100 flu deaths from December 2017 to March 2018 in England and Wales. There were 80,000 flu deaths in 1969. To date we have circa 42,000 covid related deaths in the UK.

  • We have never locked down society for a respiratory virus before.

  • The basis for lockdown was a mathematical model by Professor Neil Ferguson. His modelling which predicted half a million deaths in the UK has been roundly condemned as being not fit for purpose. His estimated death figures were clearly wrong by a factor of 10 or 12 times. (1)

  • Professor Ferguson’s modelling was not even peer reviewed before being acted upon by several nations. Eminent epidemiologists such as Professor Gupta from Oxford University were ignored, they estimated the death count would be far lower in the UK.

  • Professor Ferguson has a long track record of woeful modelling he was entirely wrong about sars, mers, mad cow’s disease (CJD), and swine flu. Why did the world listen to him again? (2)

  • Countries which did not lock down Sweden, Japan, Taiwan, South Korea and Belarus have all done significantly better than us in terms of percentage of population deaths. They also have herd immunity and intact economies.

  • Lockdown did not save lives, and this has been published in the Lancet ‘….in our analysis, full lockdowns and wide-spread COVID-19 testing were not associated with reductions in the number of critical cases or overall mortality.’ (3)

  • The vast majority of deaths occurred in elderly and very elderly people

  • The vast majority of deaths occurred in people with pre-existing serious health issues such as cancer, cardiovascular disease, Alzheimer’s, diabetes etc

  • Covid poses virtually zero risk to the under 45’s who have more chance of being struck by lightning than dying from covid.

  • Covid poses a very small risk for healthy under 60 year olds who have a greater chance of accidental drowning than dying from covid.

  • The entire nation was essentially placed under house arrest. We have never isolated the healthy before.

  • Isolating the sick and those who are immunocompromised makes sense. Isolating the healthy has hampered the establishment of herd immunity and makes no sense.

  • To put it into perspective we had 115,000 smoking related deaths in the UK in 2015 compared to the 42,000 deaths from covid.

  • We usually have around 600,000 deaths every year in the UK, roughly 1600 deaths per day.

Collateral damage the cure is worse than the virus

  • Placing the public under virtual house arrest has caused untold damage to both physical and mental health.(1)

  • Ventilating patients instead of oxygenating patients proved to be a deadly policy and an unwarranted failure. Ventilation resulted in many unnecessary deaths. (2)

  • Sending infected people from hospitals to care homes placed the elderly and frail under unnecessary risk and resulted in many unnecessary deaths. (3)

  • Blanket Do Not Resuscitate (DNR) orders were imposed on thousands of people without their consent nor the consent of their families – this is both unlawful and immoral and lead to unnecessary deaths in care homes. (4)

  • Hospitals became essentially ‘covid only’ centres vast numbers of patients were wilfully neglected, resulting in many thousands of unnecessary deaths. (5)

  • The government’s own report estimates that some two hundred thousand (200,000) people will die as a direct result of lockdown – not the virus. Hospitals being closed, suicide and poverty will result in more deaths than the virus. (6)

  • The cure is worse than the disease!

Death certificates (1)

  • The majority of people who died had significant comorbidities, such as Alzheimer’s, cancer, cardiovascular disease and diabetes.

  • Counting death certificates with a ‘mention’ of covid as being a death caused by covid is a gross misrepresentation of the facts and has vastly over exaggerated the death toll.

  • The rules for the signing of death certificates have been changed solely for covid by the Coronavirus 2020 Act.

  • Doctors do not even need to have physically seen the patient in order to sign death certificates.

  • The Act has removed the need for a confirmatory medical certificate for cremations.

  • Autopsies have virtually been banned, no doubt leading to misdiagnosis of the true cause of deaths; and also reducing our understanding of the disease itself.

  • Worse still, care home staff who largely have no medical training are able to give a statement as to the cause of death.

  • Covid was put on death certificates merely on the ‘suspicion’ of people having covid. This may well be unlawful, since it is a crime to falsify death certificates.

  • People who die within 28 days of a positive pcr test are deemed to have died from covid, even if they die in a car crash or from a heart attack; clearly over inflating the death toll (2)

Economic ruin

  • Reports now estimate that as many as six and a half million (6,500,000) people in the UK will lose their jobs as a result of lockdown. (1)

  • It is well known that poverty directly adversely affects health, we can expect to see many people suffering with poor health and resulting in many premature deaths, as a direct result of lockdown.

Censorship

  • Government have acted maliciously in censoring doctors, nurses and NHS staff. The people have the perfect right to hear what is going on in hospitals, and the medical profession have a duty to look after the public and to reassure them. (1)

  • The medical profession have not been allowed to let the public know that covid wards have been empty for months, nor that covid deaths have reached an all-time low for months, and this has unnecessarily added to the public’s distress and anxiety.

  • Doctors and scientists with views that differ from the government narrative have had their videos and articles removed from the internet

Testing - False positives

  • PCR tests cannot be verified for accuracy as there is no ‘gold standard’ against which to check them. The virus has not been purified. (1)

  • PCR tests cannot detect viral loads and are prone to false positives. (2)

  • A positive PCR test does not mean that an individual is infected nor infective. (3)

  • In fact approximately 90% of the PCR positive ‘cases’ are false positives. We therefore have no second wave and no pandemic. (4 , 5)

  • The government’s report estimates a false positive rate of between 0.8 to 4.0 % using data from other viral infections – not from covid (6)

  • Viral fragments may remain in people’s bodies for several weeks following recovery from infection. (7)

  • The crisis will never end if we are waiting for zero positive tests. Everyone has probably had a cold caused by a coronavirus and will likely have a few viral fragments matching those of the cousin SARS-CoV-2 virus (8)

  • Testing healthy asymptomatic individuals is non-sensical, unscientific and a colossal waste of money. The governments moon shot daily testing program will cost £100 Billion roughly two thirds of the annual NHS budget.

  • Antibody testing is not the gold standard as many people have T-cell immunity, and antibodies may not circulate following recovery from infection.

Hydroxychloroquine

  • The controversial drug Hydroxychloroquine (HCQ) has been unfairly smeared, by the WHO, CDC, NIH and the media.

  • However HCQ has very firm support from, amongst others: Professor Harvey Risch epidemiologist from Yale, The American Association of Physicians and Surgeons (AAPS), American Frontline Doctors, the Henry Ford Health System and Professor Didier Raoult microbiologist and infectious disease specialist - to name but a few. (1)

  • The Lancet was even forced to retract a study on HCQ after it was revealed by the Guardian newspaper that they had been completely fabricated and written by a sci-fi writer and a porn star. Even following this astounding revelation HCQ was still banned in most countries. (2)

  • HCQ according to AAPS has a ninety per cent (90%) cure rate when given early and alongside zinc (3)

  • HCQ is safer than many over the counter drugs such as aspirin, Benadryl and Tylenol.

  • The AAPS also point out that there has never been a vaccine as safe as HCQ. (4)

  • HCQ has been licensed for over sixty years and has been safely used by billions of people worldwide. There is a very small risk of arrythmia which is easily monitored.

  • Why was HCQ banned then? Could it be that there are no huge profits to be made from this out-of-patent drug?

  • HCQ was used to great effect in the Sars1 outbreak of 2005 (5)

  • In short had HCQ been available then there would not have been a pandemic !

Prevention

  • Preventative measures such as hydroxychloroquine or vitamins D, C and zinc should have been recommended for the public. (1)

  • Early calcifediol (25-hydroxyvitamin D) treatment to hospitalized COVID-19 patients significantly reduced intensive care unit admissions (2)

  • Vit D reduces the severity of covid. (2,3)

  • Voluntary isolation of the frail - should they so choose; in combination with preventative measures would have been a far better strategy. The rest of society could and should have continued as normal.

Vaccine

  • A rushed vaccine is clearly not in the public’s best interest

  • Indemnifying vaccine manufacturers against all liability is also clearly not in the public’s best interest

Conflicts of interest

  • Chief Scientific Officer Sir Patrick Vallance has £600,000 worth of shares in GSK Glaxo Smith Klein. He has in recent years sold £5 million of shares in GSK which he ‘earned’ whilst chief of GSK (1)

  • Sir Chris Whitty, Chief Medical Officer UK, accepted over £30 million in funding from the Bill and Melinda Gates foundation to study malaria vaccines. (2)

  • It has become clear that members of SAGE, Public Health England (PHE), World Health Organisation (WHO), Centre for Disease Control (CDC), National institute for Health (NIH) etc have many conflicts of interests. They all accept very large ‘donations’ from the pharmaceutical and vaccine industry. These conflicts of interests may well have effectively corrupted their integrity. (3)

  • It is also clear that governments are heavily lobbied by the pharmaceutical industry and the vaccine industry, again this may have compromised their integrity. (4)

Cui bono? Who benefits?

  • Vaccine manufacturers will make trillions from this, as will track and trace manufacturers, and the pharmaceutical industry stand to make trillions from covid testing.

  • Prime minister Boris Johnson announced the new ‘moon shot’ testing will cost £100 Billion, approximately two thirds of the annual NHS budget.

  • Surely these vast sums would be far better spent on treating all of the neglected patients who have been wilfully neglected during lockdown and who now face huge waiting lists.

Conclusions

We have effective and safe treatments and preventative medications for covid, therefore there is no need for any lockdown restrictions and associated measures. The pandemic is essentially over as can be seen by the consistent low death rate and hospital admissions over the past four months.

We demand the immediate and permanent ceasing of all lockdown measures.

Lockdowns do not save lives, that is why they have never been used before. Civil liberties and fundamental freedoms have been unnecessarily removed from the public and this must never happen again.

Preventative measures such as Hydroxychloroquine, vitamin C, Vitamin D and zinc must be made readily available to the public.

Isolation must be voluntary. People are perfectly capable of making their own assessment of the risks and must be free to go about their lives as they so choose. People must have the right to choose whether to isolate or not.

Likewise, businesses must have the right to remain open if they so choose.

We demand that doctors, nurses, scientists and healthcare professionals must be permitted free speech and never be censored again.

Professor Mark Woolhouse epidemiologist and specialist in infectious diseases, Edinburgh University Member of the Scientific Pandemic Influenza Group on Behaviours, that advises the Government stated that -

‘…Lockdown was a monumental disaster on a global scale. The cure was worse than the disease.’

I never want to see national lockdown again. It was always a temporary measure that simply delayed the stage of the epidemic we see now. It was never going to change anything fundamentally, however low we drove down the number of cases,’

We absolutely should never return to a position where children cannot play or go to school.’

I believe the harm lockdown is doing to our education, health care access, and broader aspects of our economy and society will turn out to be at least as great as the harm done by Covid-19.’(1)

The World Doctors Alliance agree fully with Prof Woolhouse’s assertions, he is right! We must never lockdown again!

NB the term ‘covid’ has been used to represent Sars-CoV-2 and Covid-19

 

 

 

TL,DR 

 

Stroka v opoziciji trenutnemu pristopu do obvladovanja pandemije

Povezava do prispevka

Tl;dr

 

namerno prikazovanje višjega števila smrti zaradi covida, kot jih je v resnici.  Ukrepi sprejeti na podlagi "študije" človeka, ki je znan po temu da prihaja do napačnih zaključkov (in je možno smrtnost precenil za 10x). Prvič v zgodovini se izvaja take ukrepe za tak tip virusa in prvič v zgodovini se izvaja karantene za zdrave ljudi. Takega tipa virusa asimptomatiki ne prenešajo, za razliko od tega, kar trobijo po tv.  PCR test za covid ni točen.  Uporaba Hydroxychloroquine je bila po krivem oblatena v medijih (vemo zakaj)

 

Negativne ekonomske posledice in posledice na zdravje prebivalstva pa so itak znane

 

 

uredilo bitje gladius
Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 7 urami:
 

 

HellAngel reče pred 7 urami:
 

 

bna reče pred 7 urami:

 

Še izjava obtoženca:

Zdaj torej čakamo, da Zlatko ali bilokdo drugi objavi kontekst oziroma celoten video. Meni se iskreno rečeno ne da brskat, se mi pa zdi, da bi lahko bil ta posnetek oziroma ta kratki del zajebancija ob prvem zaključku epidemije - takrat ko je Janša razlagal, kako smo premagali virus - in je pač rekel "gospa, masko dol, ni več nevarnosti" as in "Janša je rekel, da smo epidemijo premagali in zdaj smo vsi varni in ne rabimo več nosit mask." Bom rajši počakal na še kak video z dodatno razlago :)

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 urami:

Može Jože :D

 

Evo je Gladius zrihtu

 

gladius reče pred 10 urami:

Tl;dr

 

namerno prikazovanje višjega števila smrti zaradi covida, kot jih je v resnici.  Ukrepi sprejeti na podlagi "študije" človeka, ki je znan po temu da prihaja do napačnih zaključkov (in je možno smrtnost precenil za 10x). Prvič v zgodovini se izvaja take ukrepe za tak tip virusa in prvič v zgodovini se izvaja karantene za zdrave ljudi. Takega tipa virusa asimptomatiki ne prenešajo, za razliko od tega, kar trobijo po tv.  PCR test za covid ni točen.  Uporaba Hydroxychloroquine je bila po krivem oblatena v medijih (vemo zakaj)

 

Negativne ekonomske posledice in posledice na zdravje prebivalstva pa so itak znane

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 10 urami:

lahko reces samo kapo dol kitajcem, kako so zownali zahod s tem chinavirusom, vkljucno z nacrtno propagando (state media sirjenje fake posnetkov ljudi ki se sesedajo na ulicah)

 

"Zagotovo gre za naravni virus. Tisti, ki so narejeni v laboratoriju, so hibridi. Ko razvozlamo njihov zapis, prepoznamo sestavo tistih, na ketere je vplivala človeška roka," profesor medicine genetike Paolo Gasparini.

 

Raziskava, ki so jo opravili v tržaški pediatrični bolnišnici, dokazuje, da protitelesa, ki jih razvijemo ob stiku s koronavirusom, ostanejo v telesu povprečno manj kot tri mesece. Kdor je virus že premagal, nanj torej ni nujno tudi imun.

 

 

Povezava do prispevka
Jude reče pred 13 urami:

Danes smo pri poročilih izvedeli, da dr. Krek bencin tanka brez maske, ker je utrujen, minister za javno upravo pa rezultate svojega testa čaka po kozmetičnih salonih. 

 

Potem se pa čudijo zakaj ljudje ne upoštevajo priporočil. Dodaj še Kacina, ki je na vseh tiskovkah brez maske, potem pa doma iz dnevne sobe skypa z maska. Beovička "po koncu snemanja" sname masko. Počivalšek napove zaprtje vseh nenujnih dejavnosti in priporoča, da gremo iz hiše le, če je to nujno potrebno...hkrati pa oznani, da lahko še vedno koristimo turistične bone povsod po Sloveniji, ker ima delež v termah.

 

Povezava do prispevka

ena kost za potrč znanstvenike tukaj:

 

"Universal mask use could save an additional 129,574 (85,284–170,867) lives from September 22, 2020 through the end of February 2021, or an additional 95,814 (60,731–133,077) lives assuming a lesser adoption of mask wearing (85%), when compared to the reference scenario."

 

https://www.nature.com/articles/s41591-020-1132-9

We use COVID-19 case and mortality data from 1 February 2020 to 21 September 2020 and a deterministic SEIR (susceptible, exposed, infectious and recovered) compartmental framework to model possible trajectories of severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) infections and the effects of non-pharmaceutical interventions in the United States at the state level from 22 September 2020 through 28 February 2021. Using this SEIR model, and projections of critical driving covariates (pneumonia seasonality, mobility, testing rates and mask use per capita), we assessed scenarios of social distancing mandates and levels of mask use. Projections of current non-pharmaceutical intervention strategies by state—with social distancing mandates reinstated when a threshold of 8 deaths per million population is exceeded (reference scenario)—suggest that, cumulatively, 511,373 (469,578–578,347) lives could be lost to COVID-19 across the United States by 28 February 2021. We find that achieving universal mask use (95% mask use in public) could be sufficient to ameliorate the worst effects of epidemic resurgences in many states. Universal mask use could save an additional 129,574 (85,284–170,867) lives from September 22, 2020 through the end of February 2021, or an additional 95,814 (60,731–133,077) lives assuming a lesser adoption of mask wearing (85%), when compared to the reference scenario.

uredilo bitje Kunta Kinte
Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 16 minutami:

 

Potem se pa čudijo zakaj ljudje ne upoštevajo priporočil. Dodaj še Kacina, ki je na vseh tiskovkah brez maske, potem pa doma iz dnevne sobe skypa z maska. Beovička "po koncu snemanja" sname masko. Počivalšek napove zaprtje vseh nenujnih dejavnosti in priporoča, da gremo iz hiše le, če je to nujno potrebno...hkrati pa oznani, da lahko še vedno koristimo turistične bone povsod po Sloveniji, ker ima delež v termah.

 

Da ne pozabimo na Koritnika, ki medtem ko čaka na izvid testa gre v kozmetični salon, kjer je dosti več oseb noter kot pa 1 na 20 kvadratnih metrov.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 minutami:

Dejte mi teoretiki zarot, dr. potrčevstva, razložit eno. ZAKAJ?

 

Daj ti meni tudi prosim nekaj razloži. Ti večina izhajaš iz napačnih predpostavk, ki si si jih ustvaril. Zakaj so vsi, ki opozarjajo in kritizirajo na napake vlade takoj Potrč supporteri? Jaz se delam norca in najostreje obsojam dejanja oblastnikov, pa nikakor nisem noben "Potrčevec". In tukaj so v zadnjih par postih ljudje samo opozarjali na nove in nove napake tistih, ki bi se morali še najbolj držati in dajati vzgled raji. Pa saj sam dobro veš, da se norčujemo iz teg lapsusov že od samega začetka. Pa se kljub vsemu pojavljajo non stop. Največ kar se reče... je, da se opravičujejo. Ali pa celo trdijo, da te njihove kršitve ne bi smele priti v javnost. Bo dobil kazen minister ali Kek? Navaden človek pa bo. In nekdo, ki ima 700€ plače pa dobi 400€ kazni se mi zdi čist logično, da bo popizdil, ker politiki imajo mnogo več pa niso kaznovani. Pa ne govorim za primere, ko namerno ne nosijo mask, ker tudi navadni ljudje se lahko spozabijo, pozabijo masko kje in ne je nimajo pri roki, se jim strga gumica na edini, ki jo imajo pri sebi...

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 minutama:

Nikoli nisem ljudi, ki opozarjajo na napake vlade imenoval Potrčevci. Potrčevci so tisti, ki aktivno delujejo proti ukrepom...

 

Potem na srečo ne poznam praktično nobenega "Potrčevca". Vsaj v moji bližini ni takih, ki bi namerno delovali proti ukrepom kot omenjaš. Ampak ne morem se znebiti občutka, da veliko preveč ljudi tukaj na forumu obsojaš tega Potrčevstva, dejansko pa se mi zdi, da so ti zelo, zelo redki. Smo kvečjemu taki, ki podvomimo v posamezne ukrepe in obsojamo določena dejanja oblastnikov. Pravega Potrča pa praktično na forumu ne najdem, razen kakega komentarja, ki je po moje napisan bolj iz zajebancije kot zares s strani katerega uporabnika.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 15 minutami:

Dejte mi teoretiki zarot, dr. potrčevstva, razložit eno. ZAKAJ? Če predpostavimo, da je res in da gre za neke vrste pretiravanje z virusom še vedno ostaja vprašanje zakaj temu stroka sledi? Zakaj se v Evropi uvajajo malodane isti ukrepi povsod in zakaj stroka tako svari pred virusom? 
A gre tu za globalno zaroto, ki se začne že na medicinskih šolah? Ali za kaj tu gre?

Ker so tiste milijarde, ki si jih države ugodno izposojajo za blažitve ukrepov, pogojene s priporočili WHO.

 

More than $10 trillion has been spent on global fiscal policy relief and to contain COVID-19, with new rounds of stimulus to support economic recovery expected as lockdowns relax.

https://www.weforum.org/agenda/2020/09/the-great-reset-financing-a-sustainable-recovery/

 

Poleg tega si oblastniki ne morejo privoščiti očitkov, da niso naredili nič, sploh ob vsej medijski propagandi, ki jo je deležen folk. 

In tudi, če ne bi sedaj zapirali države ob teh številkah, bi poslušali očitke, da smo spomladi vse zaprli in uničili ekonomijo za brezveze.

Povezava do prispevka

meni gre potrč že od nekdaj na kurac, ampak ne rabimo pa bluzit, da je nek ultra ekstremist

 

pač model ma pravico objavljat svojo mnenje, tudi ne predstavlja nekega ful ektremnega pola, imo maš ogromno ljudi po evropi, ki delijo njegovo mnenje

 

ne rabite nasedat janši, da sta za trenutno krizo kriva zlatko in potrč, ker pač nista

 

zlatko ma pač čefursko mentaliteto, ko če mu nekdo dela krivico se ne bo dal tudi za ceno delanja budale iz sebe in v začetku je nova24 objavljala ogromno laži proti njemu, zgolj zaradi tega, ker je sodeloval na protestih

 

obešali so se na njegov status kulturnika, ki pa je imo povsem upravičen, človek skozi dela glasbo je eden najbolj produktivnih glasbenikov pri nas z izdanimi 11 ploščami v desetih letih in ogromno dobrimi komadi ter besedili pa tudi skozi promovira cankarja, murna itd..

 

ma pa res tisto mentaliteto čefurja iz osnovne šole, ki gre do konca, ko misli da se mu godi krivica, pa pač dejstvo je, da ni nek intelektualec in dostikrat v jezi govori največje bedarije

 

kljub vsemu je obtoževanje nekih influencerjev podla poteza politikov, ki so v največji meri sami krivi

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...