Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Fora teh blokad medobčinskega gibanja je v tem, ker dosti folka si ne zna dopovedati, da pač za časa epidemije naj se ne družijo. In s tem, ko blokiraš gibanje med občinami, je tega manj. Poznam folk, ki so v tem cajtu prirejali nedeljska kosila po maši. Jasno, potem so fasali COVID.

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 minuto:

Fora teh blokad medobčinskega gibanja je v tem, ker dosti folka si ne zna dopovedati, da pač za časa epidemije naj se ne družijo. In s tem, ko blokiraš gibanje med občinami, je tega manj. Poznam folk, ki so v tem cajtu prirejali nedeljska kosila po maši. Jasno, potem so fasali COVID.

razumemo foro blokad

 

ne pa foro, da napišeš izjavo, da greš starim staršem peljat fasngo, če pač rečeš starim staršem grem peljat fasngo, lahko jih pokličete in vprašate gospod polcaj

 

also, taki ukrepi so seveda brezzvezni, dokler folk pač v pisarnah, proizvodnih halah  in podobnih mestih tiči skupaj ko sardele

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

Plus baje je javnost o zapiranju na občine izvedela iz Twitterja gospoda PV. Če to ni neka zblojena surrealistična stvar, potem pa tudi ne vem. Mislim, sploh mi je že brezveze omenjat vse fejle, aktualna vlada je pač situacijo s komunikacijo zavozila na 100 %. Ene stvari ni dobre v njihovi komunikaciji z narodom v tem kriznem času. Sramota. 

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 6 minutami:

In potem imaš izjavo Kacina:

Torej to pomeni da lahko vsi starši peljejo otroke v vrtce zdaj? WTF

 

"Župani mestnih občin so zagotovili, da bodo lahko vsi starši, ki morajo biti na svojih delovnih mestih, svoje otroke pripeljali v vrtec."

 

Boš pa rabil potrdilo delodajalca, da brez tebe na delovnem mestu ne gre :lol:

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 13 minutami:

Plus baje je javnost o zapiranju na občine izvedela iz Twitterja gospoda PV. Če to ni neka zblojena surrealistična stvar, potem pa tudi ne vem. Mislim, sploh mi je že brezveze omenjat vse fejle, aktualna vlada je pač situacijo s komunikacijo zavozila na 100 %. Ene stvari ni dobre v njihovi komunikaciji z narodom v tem kriznem času. Sramota. 

Tocno to. Clovek twita iz domace straniscne skoljke o pomembnih ukrepih, ki vplivajo na vse drzavljane. Naslednjic bo mogoce objavil messenger chat s Kacinom.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 9 minutami:

 

"Župani mestnih občin so zagotovili, da bodo lahko vsi starši, ki morajo biti na svojih delovnih mestih, svoje otroke pripeljali v vrtec."

 

Boš pa rabil potrdilo delodajalca, da brez tebe na delovnem mestu ne gre :lol:

 

lastno napisano potrdilo, da si nenadomestljiv, podpise oce, mami ali babi

to so zdej uradne listine pri nas

 

 

 

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 2 minutama:

Človek hoče kupit avto, ne more, ker lahko širi virus..kje mi živimo?

jst ga morm na servis pelat drug teden in bo avto tam par dni. Za nazaj me nekdo mora pridt iskat, ker ne bom vzel nadomestnega vozila. Bom klical, da mi eno potrdilo izdajo.

Povezava do prispevka
berghaus reče Dne, 24. 10. 2020 at 9:32:

V naslednjih tednih/mesecih napovedujem v ZDA širjenje virusa nevidenih razsežnosti. 

 

A stunning White House claim that the US cannot control the fast-worsening pandemic is overshadowing President Donald Trump's frantic last-ditch bid to turn around his reelection race with Democrat Joe Biden with eight days to go.

The comments by White House chief of staff Mark Meadows on CNN on Sunday alarmed medical experts who argue that letting the coronavirus rage unchecked is akin to a policy of herd immunity that will cost many thousands of lives. Daily new infections hitting record levels

 

Vodja kabineta Bele hiše je presenetljivo neposredno medijem sporočil, da administracija Donalda Trumpa ne namerava zajeziti krize novega koronavirusa. "Pandemije ne bomo zajezili, ker pač gre za nalezljivi virus," je dejal Mark Meadows.

 

Oh wow, tole bo še zanimivo.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 12 minutami:

Lockdown ne bo ustavil tako endemičnega in razširjenega virusa, more news at 11

še zadnjič

 

gre se za to (da se kam pride) da se toliko upočasni, da se lahko bolnišnične kapacitete sproti praznijo, da ne pride do prenasičenosti pacientov

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

Fora teh blokad medobčinskega gibanja je v tem, ker dosti folka si ne zna dopovedati, da pač za časa epidemije naj se ne družijo. In s tem, ko blokiraš gibanje med občinami, je tega manj. Poznam folk, ki so v tem cajtu prirejali nedeljska kosila po maši. Jasno, potem so fasali COVID.

To razumem, ampak potem nastane zaradi našega "Ustanovimo občino v vsaki vasi" sistema takšen absurd, da se jaz niti rekreirat (sam, brez nobene družbe) ne morem normalno, ker po vseh poteh, ki jih imamo, po največ 2km pač prečkam občinsko mejo in ker ne gre za poti, ki so skrite v neki šumi, je pač šansa, da me kdo ustavi malo večja. Razumem, da to v trenutni situaciji ni prioriteta, ker je itak naša vrla politika že zajebala situacijo, mi pa gre vseeno to na kurac, ker ne bi ogrožal nikogar in ker bi verjetno lepše prišel čez, če bi dokazoval da plačujem za en grob v drugi občini, ki ga zdaj moram oskrbeti pa bi se po poti ustavil še na kakšnem kosilu pri družini, ki je v drugi občini...

 

Also, kdaj sledi rant Bandellija v DZ, da "ljudje na Krasi u enih občinah nimajo kej pit inu jest zatu ku ene občine nimajo marketov, vi tm u Ljubljani pej jmaste 34 BTC-jev in vam je uredi k jmaste usega puhno ret"? Kvota je že padla na 1,03, da se bo to slej ko prej zgodilo...

Povezava do prispevka
dandzo reče pred 5 minutami:

To razumem, ampak potem nastane zaradi našega "Ustanovimo občino v vsaki vasi" sistema takšen absurd, da se jaz niti rekreirat (sam, brez nobene družbe) ne morem normalno, ker po vseh poteh, ki jih imamo, po največ 2km pač prečkam občinsko mejo in ker ne gre za poti, ki so skrite v neki šumi, je pač šansa, da me kdo ustavi malo večja. Razumem, da to v trenutni situaciji ni prioriteta, ker je itak naša vrla politika že zajebala situacijo, mi pa gre vseeno to na kurac, ker ne bi ogrožal nikogar in ker bi verjetno lepše prišel čez, če bi dokazoval da plačujem za en grob v drugi občini, ki ga zdaj moram oskrbeti pa bi se po poti ustavil še na kakšnem kosilu pri družini, ki je v drugi občini...

 

Also, kdaj sledi rant Bandellija v DZ, da "ljudje na Krasi u enih občinah nimajo kej pit inu jest zatu ku ene občine nimajo marketov, vi tm u Ljubljani pej jmaste 34 BTC-jev in vam je uredi k jmaste usega puhno ret"? Kvota je že padla na 1,03, da se bo to slej ko prej zgodilo...

Zato pa bi bilo najbolj smiselno kot je to predlagal @maksi in kot je to izjavil celo sam Kacin, da se bi omejevalo na upravne enote, če že omejevanje na regije ne prinese želenega učinka.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

@dandzo

sej zato so pa izjema, ki lahko gredo v drugo občino po nakupih

ti se pa lahko rekreiraš pač 2km naprej, 2km nazaj (ter ponovi) in isto ne zapustiš občine ...

Vem, samo spomnil sem se Bandellijevega ranta med prvim lockdownom in glede na to kakšen baksuz je se lahko pričakuje zdaj kaj podobnega. :D Drugega dela pa raje sploh ne bom komentiral...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...