Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Evo novost.

 

Prav ono, sprejmejo debilen ukrep, folk reče da je debilen, vlada reče ne ni debilen, debili in morilci babic ste vi ki pravite da je debilen,pol čez nekaj časa pa rečejo, ok malo ne debilen pa bomo malo spremenili.

 

In folk ki verjame vsemu kar vlada reče da je prav, bo pač en dan verjel da na prostem ni nevarnosti in ne bo mel mask,drugi dan jih bo mel, ker je neodgovorno bit zunaj bež mask, tretji dan jih spet nebo mel ker ni tako nevarno...

Jaz res ne morem razumet folka, ki lahko mimo vsega tega gre brez kančka dvoma v ukrepe. Kako??? Kako ti lahko iz dneva v dan rečejo različno, tudi nasprotujočo si stvar in ti rečejo da je izjemnega pomena da slediš temu, ker samo tako je prav. Kako lahko to brez najmanjšega kančka dvoma, to mi res ni jasno.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 28 minutami:

Evo novost.

 

Prav ono, sprejmejo debilen ukrep, folk reče da je debilen, vlada reče ne ni debilen, debili in morilci babic ste vi ki pravite da je debilen,pol čez nekaj časa pa rečejo, ok malo ne debilen pa bomo malo spremenili.

 

In folk ki verjame vsemu kar vlada reče da je prav, bo pač en dan verjel da na prostem ni nevarnosti in ne bo mel mask,drugi dan jih bo mel, ker je neodgovorno bit zunaj bež mask, tretji dan jih spet nebo mel ker ni tako nevarno...

Jaz res ne morem razumet folka, ki lahko mimo vsega tega gre brez kančka dvoma v ukrepe. Kako??? Kako ti lahko iz dneva v dan rečejo različno, tudi nasprotujočo si stvar in ti rečejo da je izjemnega pomena da slediš temu, ker samo tako je prav. Kako lahko to brez najmanjšega kančka dvoma, to mi res ni jasno.

 

Ja odvisno od ukrepa. Ker gre za respiratorni virus, ki se prenaša kapljično, potem je maska vsekakor koristna. Masko bi moral v trenutnem stanju v gužvi vsak nositi tudi, če sploh ne bi nihče tega predpisal.

 

Teh sprememb stališča vlade iz danes na jutri pa itak ni za komentirati.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
nekdo reče pred 12 minutami:

Po skoraj 8 mesech ima večina poln k.. tako covida kot ukrepov, to je glavna težava sploh , ker nas čaka še vsaj kako leto iste zgodbe

Dobesedno hvala bogu da je virus "nenevaren".

Ker ce bi bil kaj hujši je to konec civilizacije kot jo poznamo. Število prizadetih ljudi je zelo zelo nizko. Tudi ljudi ki potrebujejo pomoč je relativno nizko. 

Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 7 urami:

In folk ki verjame vsemu kar vlada reče da je prav, bo pač en dan verjel da na prostem ni nevarnosti in ne bo mel mask,drugi dan jih bo mel, ker je neodgovorno bit zunaj bež mask, tretji dan jih spet nebo mel ker ni tako nevarno...

Jaz res ne morem razumet folka, ki lahko mimo vsega tega gre brez kančka dvoma v ukrepe. Kako??? Kako ti lahko iz dneva v dan rečejo različno, tudi nasprotujočo si stvar in ti rečejo da je izjemnega pomena da slediš temu, ker samo tako je prav. Kako lahko to brez najmanjšega kančka dvoma, to mi res ni jasno.

To ne dojameš ker si KORONAIDIOT!!!!111 in morilec babic! Pa nemoralen, neetičen in brez sočutje, ter brez pojma o stroki!

berghaus reče pred 1 uro:

Glavni epidemiolog je zadnjič lepo vprašal, zakaj potem šolamo svoje otroke, če dvomimo v to znanje? Dvomimo v tisto najboljše, kar imamo. 

 

Če bi vsak uporabil malce logike in se zavedal, da sredi epidemije ni smiselno brezveze skakat naokoli, da maska ne ubija, se sploh ne bi ukvarjal s stališči vlade, teh stališč sploh ne bi potrebovali. Dokler pa smo narod, ki se mora apriori upreti vsemu in dvomiti v vse, znamo ubogati samo sistem korenčka in palice. Noben sistem ni idealen, noben epidemiolog ne ve vsega, nikar pa naokoli širiti idejo, kako bi vi/ti/Marko vso to situacijo peljali z levo roko. Ker jo ne bi, ker biti "pameten" ne pomeni prevzemati odgovornosti. Oblekel bi ti skafander, poslal za celi dan v traumo in grem stavit, da bi še pred koncem dneva svoj dvom spremenil v fuck this shit.

 

Mogoče dvomimo v znanje, ker več kot očitno stroka pojma nima kaj počne? In ker niti ponesreči ni enotna? Ter ker večina teh "strokovnjakov" ni nič boljših od random folka na FBju/forumu (en aroganten medicinec, ki misli da je zdravstvo najbolj ključen del družbe bo govoru, kako naj se družba obnaša? kljub temu da je več kot očitno, da bo ta ukaz popolnoma uničil ekonomijo, šolstvo IN zdravstvo?)

 

Sploh pa NE šolamo otrok, to je eden izmed problemov. Tole sranje na daljavo je najbolj neumna stvar povezana s korono, bistveno bolj kokr belilo v žilo. Belilo ti ne bo delal sranja v družbi še naslednje pol stoletja....

 

Če bi vsak uporabil malce logike bi se zavedal, da brez zadostnega gibanja močno poslabšaš zdravstveno stanje ljudi. Že tko so opozarjali, da smo po spomladanski karanteni mel (daleč) najslabše rezultate gibalnih testov med mularijo do zdaj. To je res ful dobro in zdravo, in sploh ne vpliva na njihov razvoj! Res top kombinacija, zmanjšanje gibanja, da se uniči telesni razvoj; in zmanjšanje izobraževanja, da se uniči mentalni razvoj. Ker zakaj pa ne bi šli žrtvovati 15% populacije!

Pol maska ne ubija, pomaga pa tudi ne kaj dosti (proti bakterijam so že super, proti virusom pa kaj prida ne pomagajo). Je sam nek nepotreben finančni strošek, na koncu majo pa še zdravstveni delavci težave z dobivanjem pravih mask. In še miljontič, s tem dissanjem slovencev ste že res neskončno dosadni. Faking povsot je situacija ista, dvomi in upoštevanja ukrepov gor ali dol.

 

Ja, ker v zdravstvu/politiki bo res kdo odgovarjal za hordo ljudi, ki bodo umrli (in so že umrli) zaradi ukrepov samih ja. Na koncu leta bomo imeli v statistiki smrti mogoče kak procent več ljudi, ki so umrli za posledicami dihalnih bolezni (pa še to uprašanje, ker letos očitno za pljučnico in gripo folk ne umira), smrti zaradi raka bodo pa poskočile za par 10%. Smrt zaradi bolezni srca in ožilja bo pa tudi rahlo narasla, končno stanje se bo pa poznalo naslednje leto. Pa zdravstvo si je precej samo krivo za krizo. Brez ukrepov (ki so originalno namenjeni raznim kugam in črnim kozam) bi imeli bistveno večje kapacitete. In tudi sistem bi paciente bistveno hitreje požiral.

 

Mrhovinar reče pred 9 minutami:

Kriv je pa kdo oz. komu pripisat največji del odgovornosti?

Definitivno medijem, ki so tok časa podpihovali s svojim senzacionalizmom, da na koncu še stroka sama verjame v ves ta bullshit.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 3
  • Groot, ki sir je 2
  • Ne me jebat 2
Povezava do prispevka
nimious reče pred 51 minutami:

 

Mogoče dvomimo v znanje, ker več kot očitno stroka pojma nima kaj počne?

 

Po tej izjavi lahko sklepam, da ti veš, kaj je treba početi, oziroma se spoznaš na situacijo? Ker zdaj se ocenjuje, da je stroka zajebala, da se je odzvala prepozno. Beovička je pred mesecem dni težila, da potrebujemo strožje ukrepe. Takrat se je razglašalo, da stroka paničari. Je res stroka tista, ki ne ve kaj počne?

 

Navedek

 

In ker niti ponesreči ni enotna?

 

Večina stroke se prvič ukvarja s tako razsežnostjo problema. In nihče ne ve vsega. meni osebno se zdi srž stroke dokaj enoten, seveda pod stroko ne vključujem bebave vlade. 

 

Navedek

Ter ker večina teh "strokovnjakov" ni nič boljših od random folka na FBju/forumu (en aroganten medicinec, ki misli da je zdravstvo najbolj ključen del družbe bo govoru, kako naj se družba obnaša? kljub temu da je več kot očitno, da bo ta ukaz popolnoma uničil ekonomijo, šolstvo IN zdravstvo?)

 

Ko mi kavčarji ocenjujemo, da so naši epidemiologi random bebčki. Tu mislim na dejanske stručkote, ne wanabe Markote.

 

Navedek

Sploh pa NE šolamo otrok, to je eden izmed problemov. Tole sranje na daljavo je najbolj neumna stvar povezana s korono, bistveno bolj kokr belilo v žilo. Belilo ti ne bo delal sranja v družbi še naslednje pol stoletja....

 

Mislil sem na tiste šolane, ki so dali skozi ne vem koliko letne specializacije in so v sceni po 20-30 let. To kar se danes pojmuje pod šolanje se lepo vidi v fb strokovnjakih.

 

Navedek

Pol maska ne ubija, pomaga pa tudi ne kaj dosti (proti bakterijam so že super, proti virusom pa kaj prida ne pomagajo). Je sam nek nepotreben finančni strošek, na koncu majo pa še zdravstveni delavci težave z dobivanjem pravih mask.

 

Tole je produkt zdajšnjega šolanja. G. Marko je množično produciral dvom v učinkovitost mask pri koroni z dokumentom ECDCja iz meseca aprila, kjer se pojavlja dvom v njihovo učinkovitost. Do tu je bil izredno glasen. Ko so ga komentatorji opozorili, da je ECDC spremenil svoje mišljenje (na podlagi testov), bom kar popnil komentar, da bo bolj jasno:

 

Marko Potrč

 To poročilo ECDC-ja je iz aprila, v avgustovskem poročilu (se pravi kasneje) uporabo mask priporočajo. Kako bi komentirali kasnejše, torej bolj ažurirano priporočilo?

(prilagam link, str, 18). https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/covid-19-rapid-risk-assessment-20200810.pdf?fbclid=IwAR06PqU99295HXstz2bK-ecRJvA4f_dlefYgJRvp1Aa-8tCsxbII3OwhSKg

še odlomek iz teksta: There is increasing evidence showing the effect of face masks for the prevention of SARS-CoV-2 transmission. In

a recent systematic review, Chu et al. determined that on average there was more than a five-fold reduction of

the transmission risk, from 17.4% with no face mask to 3.1% with a face mask (e.g. N95, surgical, or 12-16

layer cotton mask) [55]. In healthcare settings, stronger positive associations have been found with the use of

FFP2 respirators than with the use of medical masks or similar. In addition, several other studies on the use of

either medical or non-medical face masks in the community have provided evidence on the efficacy of this

measure at individual [60-62] and population level [63,64]. The evidence shows that wearing masks is not only

effective in reducing the spread of the virus through respiratory secretions (source control), but also in protecting

the individuals that wear them correctly from contracting COVID-19.

Based on the available evidence, implementing the use of face masks in the community when physical distancing

cannot be guaranteed should be strongly considered, both indoors (e.g. supermarkets, shops and public

transport) and in overcrowded outdoor situations, in areas with increased incidence of COVID-19.

 

Tu je Potrč mrknil iz pogovara, čeprav ga potem še nebroj ljudi prosi za pojasnilo.

 

Na kratko, maska ne ustavlja virusa samega, ga zaradi njegove majhnosti tudi ne more. Izredno uspešno pa zaustavlja kapljevino, ugani kje je gostota virusa največja? Ker zelo redko frči okoli sam od sebe.

 

Navedek

In še miljontič, s tem dissanjem slovencev ste že res neskončno dosadni. Faking povsot je situacija ista, dvomi in upoštevanja ukrepov gor ali dol.

 

Moje disanje je bilo usmerjeno na jamranje kako folk nič ne naredi, se pa nonstop govorno punta. Veliko besed za nič. In se strinjam, da gre za globalen pojav, ne samo podalpski. Razen tam, kjer režim tega ne dopušča, China naprimer.

 

Navedek

Ja, ker v zdravstvu/politiki bo res kdo odgovarjal za hordo ljudi, ki bodo umrli (in so že umrli) zaradi ukrepov samih ja. Na koncu leta bomo imeli v statistiki smrti mogoče kak procent več ljudi, ki so umrli za posledicami dihalnih bolezni (pa še to uprašanje, ker letos očitno za pljučnico in gripo folk ne umira), smrti zaradi raka bodo pa poskočile za par 10%. Smrt zaradi bolezni srca in ožilja bo pa tudi rahlo narasla, končno stanje se bo pa poznalo naslednje leto. Pa zdravstvo si je precej samo krivo za krizo. Brez ukrepov (ki so originalno namenjeni raznim kugam in črnim kozam) bi imeli bistveno večje kapacitete. In tudi sistem bi paciente bistveno hitreje požiral.

Definitivno medijem, ki so tok časa podpihovali s svojim senzacionalizmom, da na koncu še stroka sama verjame v ves ta bullshit.

 

Tole navajaš kot dejstva, se pravi veš več kot stroka. Naredi kaj. To je bil point mojega komentarja na Angelov komentar. 

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka

Meni je pa to ukvarjanje s Potrčem res bizarno. Model ni nek politični zarotnik, pač je influencer in širi neke random informacije. Sem prepričan, da je krog "njegovih sledilcev" izredno ozek oziroma neznaten v primerjavi s preostankom države. So pa influencerji dober escape goat za nesposobnost drugih. Razen če imam res napačno predstavo in ima model dejansko na desettisoče sledilcev, ki mu verjamejo in sledijo njegovim "idejam". Ampak dvomim tho, jaz na modela nisem še enkrat naletel oziroma s komerkoli se pogovarjam, ga noben ne jemlje resno, noben na tem forumu ga ne jemlje resno ... Iz tega zlahka sklepam, da je pač ta situacija z influencerji in Potrčem zapretiravana oziroma gre za klasično prelaganje odgovornosti 

 

Ampak še vedno: dopuščam možnost, da so ljudje v moji okolici dovolj prisebni, pa da v resnici obstajajo velike množice Slovencev, ki sledijo idejam Potrča 

Povezava do prispevka

Mario Potrče je patološki narcis, ki si je začenjal domišljati, da je izredno pameten. Pa zaradi te vedenjske motnje rabi konstantno (medijsko) pozornost, da je srečen.

 

Dejansko je škodljiv družbi.

 

 

Meanwhile danes 1499 okuženih (2kratnik prejšnega ponedeljka).

 

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 9 urami:

Evo novost.

 

Prav ono, sprejmejo debilen ukrep, folk reče da je debilen, vlada reče ne ni debilen, debili in morilci babic ste vi ki pravite da je debilen,pol čez nekaj časa pa rečejo, ok malo ne debilen pa bomo malo spremenili.

 

In folk ki verjame vsemu kar vlada reče da je prav, bo pač en dan verjel da na prostem ni nevarnosti in ne bo mel mask,drugi dan jih bo mel, ker je neodgovorno bit zunaj bež mask, tretji dan jih spet nebo mel ker ni tako nevarno...

Jaz res ne morem razumet folka, ki lahko mimo vsega tega gre brez kančka dvoma v ukrepe. Kako??? Kako ti lahko iz dneva v dan rečejo različno, tudi nasprotujočo si stvar in ti rečejo da je izjemnega pomena da slediš temu, ker samo tako je prav. Kako lahko to brez najmanjšega kančka dvoma, to mi res ni jasno.

Tule se jasno pokaže, da je vlada sprejela povsem v redu ukrep s tem da so rekli maske povsod, tudi zunaj. Takoj ko so skušali prisluhniti sleherniku pride do pojava videnega na sliki. Skratka niso ukrepi neumni, neumni so ljudje, ki ne znajo niti malo razmisliti in jih upoštevati. Tule bi se povsem strinjal z Mazzinijem. Mi je pa logično, da se pri tako hitrih spremembah in odločitvah pojavijo neskladja in nepravilnosti. Navadni zakoni se tenstajo mesece, če ne leta, preden se potrdijo v parlamentu, tule pa se more majhna skupina ljudi (vlada, ekspertna skupina,...) uskladiti, napisati in sprejeti odlok v dnevu ali dveh. Če kaj, jaz predvsem preklinjam, da ni neke centralne internetne strani, ki bi imela na prvi strani napisane zadnje veljavne ukrepe za navadne smrtnike, skupaj s povezavami na zahtevane obrazce.

uredilo bitje Death
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
hordak reče Pravkar:

lol, kere ideje, zakaj bi se hodil testirat, če mi nič ni.

Ker si morebitni asimptomatični prenašalec. Meni se zdi testiranje celotne populacije nesmiselno, ker smo v različnih fazah obolevanja. To pomeni, da bi ga mogli narediti 2x da bi zadeli vse primerke. Tako pa je preprosteje za 10 dni narediti lockdown.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 14 minutami:

Kolikor slišim padajo v vladi ideje o testiranju kompletnega prebivalstva?

Padajo ideje novinarjev na vsaki tiskovki, ker ene države to delajo.

Zaenkrat vsi v stroki in v vladi pravijo da v tem trenutno ne vidijo smisla.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...