Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Torej ne pri nas.
Ker pri nas velja samo pri sprehodih na zelenih površinah in športno-rekreacijski dejavnosti, pri kateri je mogoče do drugih posameznikov neprekinjeno vzdrževati najmanj tri metre medsebojne razdalje.

Pač nešolana tesla... probi izračunat kje je tri metre medsebojne razdalje.
ElbsaIuXIAEZtTE.jpgsmarna-gora-2048x1536.jpg

Mogoče velja za Litijo...
uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Ja, pac bedaki. Po MB je pa tako. Po mestu ima folk v glavnem masko, nasplosno je tudi kar ghost town, vsaj 80% manj folka na ulicah kot sicer. Cim se gostota folka malo sprosti, npr v parku ali predmestju pa bolj ne. Vidis sicer da folk nadeva masko ko se sreca s kakim drugim pescem, tako da sem pozitivno presenecen. Na kakih hribih pa pride do malo vecjega zasicenja ampak vidis da druzbe drzijo razdaljo med sabo, vsaj to. Tudi drugace ne poznam kaj vec kot ene 5 ljudi, ki so zboleli, pa se vsi ti dokaj na izi na sreco, kaka vrocina ampak brez dusenja.

Povezava do prispevka
kola reče pred 4 minutami:

Ja, pac bedaki. Po MB je pa tako. Po mestu ima folk v glavnem masko, nasplosno je tudi kar ghost town, vsaj 80% manj folka na ulicah kot sicer. Cim se gostota folka malo sprosti, npr v parku ali predmestju pa bolj ne. Vidis sicer da folk nadeva masko ko se sreca s kakim drugim pescem, tako da sem pozitivno presenecen. Na kakih hribih pa pride do malo vecjega zasicenja ampak vidis da druzbe drzijo razdaljo med sabo, vsaj to. Tudi drugace ne poznam kaj vec kot ene 5 ljudi, ki so zboleli, pa se vsi ti dokaj na izi na sreco, kaka vrocina ampak brez dusenja.

V LJ je podobno, mesto prazno, folk zunaj občasno brez mask. Ampak all in all ni tako velikih skupin, grem vsak dan en krog okoli bajerja in še nisem videl scene ala una fotka zgoraj 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 uro:

Drugače precej lolam, ko mi mama poroča, da imajo naenkrat vsi bari v največjih rupetinah v slovenskih vaseh "pijačo to go" :D 

po eni strani štekam, po drugi pa ne

če bi mi bila gostilna preživetje bi verjetno tudi jaz ponujal, to pa da se folk pol druži pa ni več v moji domeni. Lahko pa kupijo pijačo na benzi/trgovini pa spet pol družijo po parkih (tega pa ne štekam)

Povezava do prispevka
tyne reče pred 36 minutami:

Švedi šaltajo v višjo prestavo, včeraj skor 2.900 primerov, 2 tedna nazaj so ble cifre še ok. 500.

 

Hordak in nimious, pripravita svoje slajde za november

Vau, 5x manj kot mi per capita in to brez ukrepov. Ne vem na kaj točno ciljaš tule, da še mi uvedemo švedski model?

Povezava do prispevka

500 primerov pred 2 tednoma

zdaj skoraj 3.000

 

6x več kot pred 2 tednoma, slaba, zelo slaba.

 

Če bi bila ista stopnja rasti v 2 tednih, bo potem takrat v enem dnevu 18.000 novih primerov.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

 

Nič kaj spodbuden trend na Švedskem, res. Njihova krivulja postaja vse bolj eksponentna. Če ne bodo uvedli strožjih ukrepov, jim bo ušlo izpod nadzora. Zaenkrat imajo št. mrtvih nizko, a to se bo čez 2-3 tedne spremenilo, ker hospitalizacije in smrti sledijo z zamikom.

 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka
Jude reče pred 16 minutami:

Danes je dr. Logarjeva povedala, da bodo ukrepi učinkovali v 3-4 tednih. :avadodo:

 

Ne.

 

Navedek

In tudi ko se bo epidemija med prebivalstvom umirjala, se bo pritisk na bolnišnice zmanjšal z nekajtedensko zamudo. Covidni bolniki namreč zdravstveno pomoč poiščejo v bolnišnici kakšen teden po prvih simptomih, zdravljenje v bolnišnici pa pretežno traja več tednov. "Blagodejni učinki ukrepov se bodo na bolnišnice pokazali pozneje. Če bi bili zdaj na vrhu epidemije, se bo učinek v stanju v bolnišnicah pokazal šele čez tri tedne," je pojasnila.

 

Povezava do prispevka
Sleipnir reče Pravkar:

Prav tisto kar sem se bal, da bodo vse sprostili za Božič, folk kuhanček, frendi ono ovo in od februarja dalje enjoy zaprtje do poletja.

Nismo noben unicum. Nemci so isto zaprli in rekli, da zajezijo zdaj in odprejo za decemberske praznike. Sprijaznit se treba, da se bomo na določeni točki vsi okužili. S temi ukrepi samo ustavljajo prevelike hkratne navale na bolnice. Virusa iztrebili ne bomo, vsaj kaj kmalu ne. Zato ga niti totalen lockdown ne zbriše. Pa so se odločili odpirat-zapirat-odpirat-zapirat... samo, da ni vse naenkrat.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Nismo noben unicum. Nemci so isto zaprli in rekli, da zajezijo zdaj in odprejo za decemberske praznike. Sprijaznit se treba, da se bomo na določeni točki vsi okužili. S temi ukrepi samo ustavljajo prevelike hkratne navale na bolnice. Virusa iztrebili ne bomo, vsaj kaj kmalu ne. Zato ga niti totalen lockdown ne zbriše. Pa so se odločili odpirat-zapirat-odpirat-zapirat... samo, da ni vse naenkrat.

to je kot v srednjem veku, ko so spuščali kri kot metodo zdravljenja

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...