Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Sleipnir reče pred 9 minutami:

Prav tisto kar sem se bal, da bodo vse sprostili za Božič, folk kuhanček, frendi ono ovo in od februarja dalje enjoy zaprtje do poletja.

 

 

Letos ne bo decembra. Če odpremo za praznike po 1 mesecu karantene smo na 5k primerov dnevno.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 24 minutami:

Nismo noben unicum. Nemci so isto zaprli in rekli, da zajezijo zdaj in odprejo za decemberske praznike. Sprijaznit se treba, da se bomo na določeni točki vsi okužili. S temi ukrepi samo ustavljajo prevelike hkratne navale na bolnice. Virusa iztrebili ne bomo, vsaj kaj kmalu ne. Zato ga niti totalen lockdown ne zbriše. Pa so se odločili odpirat-zapirat-odpirat-zapirat... samo, da ni vse naenkrat.

Tko nekak. Zapiral in odpiral se bo do poletja ko naj bi mel dovolj cepiva. Demokracija žal ne dopušča kake bolj ekstremne metode ki bi v par tednih zradirala virus na min st primerov.

 

Ursula pravi da bo v EU cepivo predvidoma aprila. Sam najbrž ne za vse in bo šlo po prioritetah. Kolk bo kaosa pr tem bomo pa še vidli.

Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 2 urama:

Podgane bežijo, ko začne voda tečt v ladjo...

tyne reče pred 6 urami:

Švedi šaltajo v višjo prestavo, včeraj skor 2.900 primerov, 2 tedna nazaj so ble cifre še ok. 500.

 

Meni to bolj zveni, kot da gre iz dežja pod kap. Razen seveda, če bo švedski model zares deloval in tam ne bo toliko okužb, delovnega izpada ter posledične ekonomske škode.

 

Pol bo pa res gori na boljšem, ja.

 

Aja, pa @berghaus če še nisi videl, imamo novo odredbo o prepovedi uporabe športnih površin in igrišč.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Res zelo nazorna demonstracija stanja naše policije. To je tko kot da bi ti en dobesedno povedal da so fake, torej da jim ni v interesu varovanje javnega interesa ampak neko kurčenje in nezainteresiranost za javno dobro, bolj transparentnega primera ne moreš najt.

 

Kar me kle razpizdi še posebej je recimo to, da je ta zakon nov in začasen in torej ni razdelan v podrobnosti. Si predstaljam da so vsi zakoni so v štartu bili bolj robustni, potem ko se začnejo pojavljati primeri kršitev se jih dodatno opredeljuje v detajle. Kot recimo kle bi verjetno nastopila dodatna opredelitev da če ješ, si lahko daš masko dol v kolikor ni nobenega vsaj 1,5 m zraven tebe, kar bi moralo biti vsem samoumevno. Ampak ker se ne ukvarjamo s tem zakonom tako podrobno, zato ker smo v nekem kriznem stanju kjer smo ga na hitro sprejeli in bi vsi morali računati na neko zdravo pamet in solidarnost ne - oni grejo bit direkt največji kreteni možni, pa pizda jim materna.

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 1 uro:

Res zelo nazorna demonstracija stanja naše policije. To je tko kot da bi ti en dobesedno povedal da so fake, torej da jim ni v interesu varovanje javnega interesa ampak neko kurčenje in nezainteresiranost za javno dobro, bolj transparentnega primera ne moreš najt.

Ne bereš "Maske Dol"

Kjer vsak dan dobesedno 10x napišejo, da "če ješ ali piješ ti noben ne bo težil za masko... tudi v nakupovalnem centru ali na busu ne... imaš vedno s sabo čokoladico ali plastenko vode ali kaj podobnega pa se delaš da ješ ali piješ... tudi otroku dam, da mu ni treba nosit maske, od kar so te bedni predpisi nisem še mela enkrat maske gor pa noben ni nič reku".

Očitno ne dela več.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 6 urami:

 

Meni to bolj zveni, kot da gre iz dežja pod kap. Razen seveda, če bo švedski model zares deloval in tam ne bo toliko okužb, delovnega izpada ter posledične ekonomske škode.

 

Pol bo pa res gori na boljšem, ja.

 

Aja, pa @berghaus če še nisi videl, imamo novo odredbo o prepovedi uporabe športnih površin in igrišč.

 

Švedski model predvideva čez 14 dni 15.000 novih okužb dnevno. Jaz se ne bi preveč zanašal nanj.

 

Litija je pa po mojem dala odredbo po tistem zadnjič, ko so prišli posnetki redarskih teženj mulariji na igrišču?

Povezava do prispevka

Mene pa preseneča kaki slovenčki ste v večini v tej temi. A ste vsi tak asocialni, v mama hotelu, delate v javnem sektorju, imate službe v dejavnostih, ki jih ta pandemija ni prizadela in ste verjetno tudi brez otrok. Ene od vas prav vidim kake pizde ste in tožarite policiji, da se ljudje družijo in ne nosijo mask. Ljudje smo družabna bitja in večina jih živi življenje tudi sedaj. Česa vas je strah? Da boste dobili virus in boste malo prehlajeni?? Problem virusa pač je, da tiste ki jih rukne potrebujejo dolgo bolnišnično zdravljenje. Smrtnost je izredno nizka in zaradi tega bodo gospodarstvo spravili na kolena. Kaj je pravi pristop k reševanju problema ne vem, sem pa mnenja, da trenutni ni pravilen, ker preveliko število ljudi trpi in mlajši generaciji se dela nepopravljiva škoda.

  • Račka +1 5
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 7 urami:

Ne bereš "Maske Dol"

Kjer vsak dan dobesedno 10x napišejo, da "če ješ ali piješ ti noben ne bo težil za masko... tudi v nakupovalnem centru ali na busu ne... imaš vedno s sabo čokoladico ali plastenko vode ali kaj podobnega pa se delaš da ješ ali piješ... tudi otroku dam, da mu ni treba nosit maske, od kar so te bedni predpisi nisem še mela enkrat maske gor pa noben ni nič reku".

Očitno ne dela več.

OK nisem vedu za to, ampak mislim da ni težko razločiti kdaj gre za glumo kdaj pa dejansko nekdo nekaj uživa (hrano/pijačo). 

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 16 minutami:

Problem virusa pač je, da tiste ki jih rukne potrebujejo dolgo bolnišnično zdravljenje. Smrtnost je izredno nizka...

smrtnost je nizka tudi zaradi delujocega zdravstvenega sistema

enkrat ko le-ta ne deluje vec pa ni lustno ne za covid bolnike niti za katerekoli druge

tako da ima tudi nespostovanje osnovnih higienskih pravil lahko hude posledice za katerekoli bolnke ki potrebujejo zdravstveno oskrbo

odpovedi rednih/preventivnih pregledov/terapij so ze posledica tega

 

nesmiselnost in nekonsistenca ukrepov (in njihova vzdrznost skozi dolgi rok) je pa druga zgodba

ampak napadat z "kaksni slovencki ste v tej temi" in nekimi predpostavkami, ki sploh nimajo veze s cimerkoli je pa samo glupo.

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 9 urami:

Meni to bolj zveni, kot da gre iz dežja pod kap. Razen seveda, če bo švedski model zares deloval in tam ne bo toliko okužb, delovnega izpada ter posledične ekonomske škode.

 

Pol bo pa res gori na boljšem, ja.

Zadnjic ko je bil v drzavi brez mask se je zgodila apokalipsa

Rip Sweden :)

 

 

867F199E-851E-4775-A741-0C1A4449ADEE.jpeg

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 40 minutami:

Mene pa preseneča kaki slovenčki ste v večini v tej temi. A ste vsi tak asocialni, v mama hotelu, delate v javnem sektorju, imate službe v dejavnostih, ki jih ta pandemija ni prizadela in ste verjetno tudi brez otrok.

 

Nisem v mama hotelu, rad imam druženja (pogrešam naše pikadne turnirje, pir s klapo ipd...), ne delam v javnem sektorju, sploh ne bi omenjal prizadetost dejavnosti, to je tudi moj največji strah glede tega virusa. Imam dva otroka. Tole zna biti precej pogost opis najbolj okužene skupine, vsaj po IJSju.

 

Darth_Maul reče pred 40 minutami:

Ene od vas prav vidim kake pizde ste in tožarite policiji, da se ljudje družijo in ne nosijo mask. Ljudje smo družabna bitja in večina jih živi življenje tudi sedaj.

 

Niti na pamet mi ne pade, da grem klicarit policijo. Definitivno se pa ne vključujem v pijanska srečanja na pločniku, brez kakršnihkoli zaščitnih sredstev, brez distanciranja. To je bolj ali manj družabno življenje, ki se dogaja v moji okolici. Vse ostalo je zreducirano, zaprto. Pomeni, da se izdatno posvečam domačim projektom, ki bi drugače visela za kak drugi čas. 

 

Darth_Maul reče pred 40 minutami:

 

Česa vas je strah? Da boste dobili virus in boste malo prehlajeni??

 

Tri tedne nazaj sem preboleval gnojno angino, verjetno s hujšimi simptomi, kot če bi preboleval Covid. Ne, ne bojim se virusa. Precej bolj me skrbi vse ostalo povezano z njim. Omenjaš gospodarstvo, naj pristavim še polariziranost naroda, ki jo virus povzroča, skrbi me za eksistenco, kako bom plačal kredit in podobna sranja. Bolj ali manj kot pri večini folka. Starejši, ogroženi se verjetno tudi samega virusa, logično. 

 

Darth_Maul reče pred 40 minutami:

 

Problem virusa pač je, da tiste ki jih rukne potrebujejo dolgo bolnišnično zdravljenje. Smrtnost je izredno nizka in zaradi tega bodo gospodarstvo spravili na kolena. Kaj je pravi pristop k reševanju problema ne vem, sem pa mnenja, da trenutni ni pravilen, ker preveliko število ljudi trpi in mlajši generaciji se dela nepopravljiva škoda.

 

Ne veš, kaj je pravi pristop k reševanju, ampak trenutni ni pravilen? Tole je malce kontradiktoren stavek. Veliko število ljudi trpi....Potrč je včeraj izjavil, da smo vsi v smrtnem strahu. Wat? O čem to govorita? Od kje vam ideja, da če se po svoji logiki držim nekih pravil (masko v tropu bi nosil tudi če ne bi bila zapovedana), sem v smrtnem strahu, trpim? 

 

Kar se tiče mlajše generacije bom uporabil stari rek, ki pravi, da kar te ne ubije, te ojača. Vstavi še tistega prežvečenega "na napakah se učimo" in podobnih tisoč njih. Jaz sem bolj mnenja, da se bo mlada generacija mnogo naučila iz tega. Tehnološko kot psihološko. In bo precej bolj pripravljena na prihodnost, poglej samo tehnično informacijsko osveščenost. Celo tastari se učijo telekomunikacij, veščin računalnika in interneta. Slika ni tako črno bela, celo s stališča nestrinjanja z vlado. Ne pozabi, prišle bodo volitve, narod bo vedel, kdo se je v tej krizi obnesel in kdo ne in bodo lahko končno izbrali najboljše. Če verjameš.

 

Kaj se bo v resnici zgodilo? Zdaj na polno pljuvamo čez te majmune, ko bo čas, da jim pokažemo, kaj smo si mislili o njihovem delu, se ne bo zgodilo nič. Izbrali bomo iste ljudi, kot jih izbiramo že ves čas. Ni važno koliko obsodb imajo, kolikokrat so bili zaloteni pijani za volanom, brez maske, v položajih, ki so očitno kršili zakon, še vedno so z nami. Zakaj? Zaradi nas, mi smo jih postavili na položaje. Pardon, jih postavljamo. Jaz bi si upal reči, da je problem v narodu. Mrzimo jih, pa vseeno jih postavimo za korito.

 

Ko bo koronce konec, bomo nasmejani spet metali svoj pikado. In karavana bo mirno nadaljevala svojo pot. Ker od vseh rekov, ki sem jih uporabil tu notri, za polarizacijo en definitivno ne drži. Kar se Janezek nauči, to Janezek zna. 

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 20 urami:

Torej ne pri nas.

Ker pri nas velja samo pri sprehodih na zelenih površinah in športno-rekreacijski dejavnosti, pri kateri je mogoče do drugih posameznikov neprekinjeno vzdrževati najmanj tri metre medsebojne razdalje.

 

Navedek

Inšpektorat je prejel veliko vprašanj, kaj je zelena površina in ali je treba maske na prostem nositi, če na razdalji treh metrov ni nikogar. "Če suhoparno povzamem po uredbi o prostorskem redu, so v tej uredbi zelene površine definirane kot vse površine, ki izkazujejo določeno mero naravnosti, in to ne glede na lastnino, funkcijo in lego v prostoru. To torej niso pločniki in ceste. Iz povedanega tako sledi, da je masko na prostem treba nositi povsod razen na zelenih površinah in pri rekreaciji. Za rekreacijo recimo lahko štejemo tudi sprehod, vendar ne po mestnem središču, kar nam nekako pove tudi zdrava pamet."

 

Torej, ce hodim po plocniku, rabim masko, ampak ce je moja hoja rekreacija, je okej. Mestno sredisce je najbrz podala kot skrajni primer lokacije, kjer masko vseeno rabis, ampak bog ve, kateri plocniki in ceste so okej in kateri ne.

Aja, zdrava pamet nam pove :) tako kot redarjem 

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 11 minutami:

 

Nisem v mama hotelu, rad imam druženja (pogrešam naše pikadne turnirje, pir s klapo ipd...), ne delam v javnem sektorju, sploh ne bi omenjal prizadetost dejavnosti, to je tudi moj največji strah glede tega virusa. Imam dva otroka. Tole zna biti precej pogost opis najbolj okužene skupine, vsaj po IJSju.

 

 

Niti na pamet mi ne pade, da grem klicarit policijo. Definitivno se pa ne vključujem v pijanska srečanja na pločniku, brez kakršnihkoli zaščitnih sredstev, brez distanciranja. To je bolj ali manj družabno življenje, ki se dogaja v moji okolici. Vse ostalo je zreducirano, zaprto. Pomeni, da se izdatno posvečam domačim projektom, ki bi drugače visela za kak drugi čas. 

 

 

Tri tedne nazaj sem preboleval gnojno angino, verjetno s hujšimi simptomi, kot če bi preboleval Covid. Ne, ne bojim se virusa. Precej bolj me skrbi vse ostalo povezano z njim. Omenjaš gospodarstvo, naj pristavim še polariziranost naroda, ki jo virus povzroča, skrbi me za eksistenco, kako bom plačal kredit in podobna sranja. Bolj ali manj kot pri večini folka. Starejši, ogroženi se verjetno tudi samega virusa, logično. 

 

 

Ne veš, kaj je pravi pristop k reševanju, ampak trenutni ni pravilen? Tole je malce kontradiktoren stavek. Veliko število ljudi trpi....Potrč je včeraj izjavil, da smo vsi v smrtnem strahu. Wat? O čem to govorita? Od kje vam ideja, da če se po svoji logiki držim nekih pravil (masko v tropu bi nosil tudi če ne bi bila zapovedana), sem v smrtnem strahu, trpim? 

 

Kar se tiče mlajše generacije bom uporabil stari rek, ki pravi, da kar te ne ubije, te ojača. Vstavi še tistega prežvečenega "na napakah se učimo" in podobnih tisoč njih. Jaz sem bolj mnenja, da se bo mlada generacija mnogo naučila iz tega. Tehnološko kot psihološko. In bo precej bolj pripravljena na prihodnost, poglej samo tehnično informacijsko osveščenost. Celo tastari se učijo telekomunikacij, veščin računalnika in interneta. Slika ni tako črno bela, celo s stališča nestrinjanja z vlado. Ne pozabi, prišle bodo volitve, narod bo vedel, kdo se je v tej krizi obnesel in kdo ne in bodo lahko končno izbrali najboljše. Če verjameš.

 

Kaj se bo v resnici zgodilo? Zdaj na polno pljuvamo čez te majmune, ko bo čas, da jim pokažemo, kaj smo si mislili o njihovem delu, se ne bo zgodilo nič. Izbrali bomo iste ljudi, kot jih izbiramo že ves čas. Ni važno koliko obsodb imajo, kolikokrat so bili zaloteni pijani za volanom, brez maske, v položajih, ki so očitno kršili zakon, še vedno so z nami. Zakaj? Zaradi nas, mi smo jih postavili na položaje. Pardon, jih postavljamo. Jaz bi si upal reči, da je problem v narodu. Mrzimo jih, pa vseeno jih postavimo za korito.

 

Ko bo koronce konec, bomo nasmejani spet metali svoj pikado. In karavana bo mirno nadaljevala svojo pot. Ker od vseh rekov, ki sem jih uporabil tu notri, za polarizacijo en definitivno ne drži. Kar se Janezek nauči, to Janezek zna. 

 

A ni glavni problem bolj v temu da je predvsem premajhna udeležba prebivalstva pri politični angažiranosti ?...torej premalo prebivalstva se dejansko udejstvuje v političnem procesu postavljanja kekcev na vladajoče položaje...zvesta garda je pa itak vedno 100% pri stvari plus hard core opozicija zato pa vedno ene in iste obraze gledamo v palači vladajočih..sem del problema,tudi ne sodelujem..

 

Ne znamo cenit tega kar so nam predhodniki izborili..

 

 

Povezava do prispevka
Ascender reče pred 34 minutami:

A ni glavni problem bolj v temu da je predvsem premajhna udeležba prebivalstva pri politični angažiranosti ?

 

Jup. Po mojih izkušnjah so ponavadni najbolj glasni ravno tisti, ki se jim še volit ne da it. Iz moje skupine kolegov, jih je šlo na zadnjih volitvah volit mogoče 1/4, pa sem kr velikodušen s številkami. Pizdakajo pa seveda vsi.

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 54 minutami:

 

 

Torej, ce hodim po plocniku, rabim masko, ampak ce je moja hoja rekreacija, je okej. Mestno sredisce je najbrz podala kot skrajni primer lokacije, kjer masko vseeno rabis, ampak bog ve, kateri plocniki in ceste so okej in kateri ne.

Aja, zdrava pamet nam pove :) tako kot redarjem 

Če bi le imeli mesta in vasi "specifikacijo" svojih zelenih površin. Lahko bi jo uporabili tudi za določene statistične kazalce, prostorske načrte...
Aja, saj imajo... uf...

Povezava do prispevka

Jaz bi volitve spremenil:

  • Online možnost
  • Obvezno, ali da je vzpodbuda - npr.: davčna olajšava...
  • Po 70/80 letu ne moreš več voliti (not your future), če je omejeno na 18 let, naj bo še navzgor
  • Teža glasu - kolikor prispevaš v blagajno ali državo, bolj se oteži tvoj glas (levičarji bi tukaj ponoreli)
  • letne IQ and EQU teste, kjer bi tudi prispevali na otežitev glasu

Pa povišal bi plače poslancem, da se mogoče bi še kdo sposoben šel politiko.

uredilo bitje black187
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...