Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Tom7i reče pred 5 urami:

 

Oglej si še enkrat njegov video od 2:11 do 2:30.

 

TL;DR: naraščanje okužb in omejitev na Švedskem je pričakovano, od Potrča pričakovana razlika pa bo v Švedskih omejevalnih ukrepih zaradi korone. Anti-Potrčarji lahko zdaj le upajo, da bo Švedska uvedla tak lockdown, kot je ta v Sloveniji - ker če ga ne bo, je to točno ta razlika, o kateri tip govori.

Model nalaga in nalaga. Zadeve, za katere se dokaže, da so neumnosti zignorira in nadaljuje z nalaganjem. In jutri bo spet nalagal in nalagal. Spominja me na Alimpijo_Mirica (al kak pač ima nick).

 

Nisi tudi ti na začetku naraščanja uporabljal takrat glavni Potrčev argument in sicer, da najdemo več primerkov zaradi obsežnejšega testiranja in da je % okuženih pač enak?

Povezava do prispevka
hirabbit reče pred 5 urami:

 

Nekako tako, z upanjem, da je čim manj težkih potekov covida in posledično čim manj zasedenosti bolnišnic.

 

Po mojem tukaj ne obstaja neka zmagovalna taktika, vsaj jaz je ne vidim.


Al pa namesto upanja zagotovimo kaoacitete za zdravljenje cim vec ljudi in vzporeeno s tem ne ustavimo ostalega zdravstva, recimo :) 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 5 urami:


Al pa namesto upanja zagotovimo kaoacitete za zdravljenje cim vec ljudi in vzporeeno s tem ne ustavimo ostalega zdravstva, recimo :) 

 

Tako delajo Kitajci (če jim je za verjeti). Gradijo namenske bolnišnice za covid bolnike in jih tako ne mešajo z ostalimi v navadnih bolnišnicah. Na ta način "običajno" zdravstvo normalno deluje dalje.

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 6 urami:

Model nalaga in nalaga. Zadeve, za katere se dokaže, da so neumnosti zignorira in nadaljuje z nalaganjem. In jutri bo spet nalagal in nalagal. Spominja me na Alimpijo_Mirica (al kak pač ima nick).

 

Nisi tudi ti na začetku naraščanja uporabljal takrat glavni Potrčev argument in sicer, da najdemo več primerkov zaradi obsežnejšega testiranja in da je % okuženih pač enak?

Takrat je bil procent relativno stalen, od oka 3,5 do 4,5. To so bli casi.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 35 minutami:


Al izlocimo iz obstojecega in jih damo v locene covid bolnice. Kolikor jih pac je moc zimprovizirat :)

In kako bi to zgledal? A ni to praktično isto kt da se en oddelek bolnišnice rezervira samo za covid kt je zdaj?

 

Al bi ti iz cele Slovenije vozil bolnike v eno samo? Kako to sploh spremeni vseskup?

 

Al maš v mislih da covid paciente ne bi zdravilo proper medicinsko osebje?

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 12 urami:

Nisi tudi ti na začetku naraščanja uporabljal takrat glavni Potrčev argument in sicer, da najdemo več primerkov zaradi obsežnejšega testiranja in da je % okuženih pač enak?

 

To velja tudi še danes, le počakaj, da bodo prišli rezultati nove oz. zmanjšane metode testiranja. Ziher bo kje kaka novica ala "Čeprav je testiranj in s tem zaznanih okužb manj, moramo biti kljub temu enako previdni".

 

Sicer se mi ne da iskat, sem pa skorajda prepričan, da ste se tudi v tej temi že nekaj menili o upadu števila zaznanih okužb za vikend, ker "se za vikend tudi manj testira" (prav ta stavek mi je ostal v glavi).

 

Še vedno sem pa mnenja, da bi se realno število vseh okuženih v državi - tako simptomatskih kot asimptomatskih - pokazalo le v primeru testiranja vseh prebivalcev celotne države, kot je to naredila Slovaška. Drugače pa le tipamo napol na blef in pol na podlagi nekih statističnih projekcij na podlagi nepopolnih podatkov pridemo do cifer 90.000 mrtvih in podobno.

 

Edit, da mi ne bo spet folk limal drekcev: sam se dosledno držim epidemioloških priporočil, razen tiste par dni, ko je blo treba v naravi sredi ničesar nosit masko (v gozdu je res nisem imel gori), tako da sem priden državljan :)

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 58 minutami:

To velja tudi še danes, le počakaj, da bodo prišli rezultati nove oz. zmanjšane metode testiranja. Ziher bo kje kaka novica ala "Čeprav je testiranj in s tem zaznanih okužb manj, moramo biti kljub temu enako previdni".

 

Še vedno sem pa mnenja, da bi se realno število vseh okuženih v državi - tako simptomatskih kot asimptomatskih - pokazalo le v primeru testiranja vseh prebivalcev celotne države, kot je to naredila Slovaška. Drugače pa le tipamo napol na blef in pol na podlagi nekih statističnih projekcij na podlagi nepopolnih podatkov pridemo do cifer 90.000 mrtvih in podobno.

dej nehi basat ze  enkrat ker govoris se vecje pickarije kot takrat ko si govoril o konstantnih 4%

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 23 urami:

še ena vladna bravura. in potem se bodo spet držali za glavo, ko ljudje ne bodo upoštevali pozivov...

 

in seveda si je opozicija rekla, če lahko vlada, bomo pa tudi mi.

 

 

tem bedakom res-res-res ni pomoči.

 

Tom7i reče pred 21 urami:

Anti-Potrčarji

 

Navedek

"Strahopetec ostane strahopetec," je v oddaji Planet18 na Planetu o Marku Potrču povedal mikrobiolog Gorazd Pretnar. Potrču, ki se z njim noče soočiti v neposredni debati, očita, da v svojih "podlih" razpravah manipulira. "Tukaj potem vsakemu odnese pokrov. Ob takih debatah trpijo pamet in sive celice," je poudaril Pretnar. "

 

uf, kako zelo nepričakovano.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Amare reče Dne, 25. 10. 2020 at 20:46:

Ne vem sicer kje si to prebral. Ukrepi bodo prišli, ampak je še daleč od zaprtja javnega življenja. Razen, če bo res vsak dan po 1000 več okuženih. Jih pa tudi zaenkrat še ni strah, ker imajo več kot dovolj kapacitet.

 

Navedek

 

Strenge CoV-Regeln für November

Ab Dienstag gelten in Österreich neue, deutlich verschärfte Regeln zur Eindämmung des Coronavirus. Dazu zählt eine Ausgangsbeschränkung zwischen 20.00 und 6.00 Uhr außer für streng definierte Ausnahmefälle. Die Gastronomie darf nur noch Abhol- und Lieferdienste anbieten, Hotels ist die Aufnahme von Touristen untersagt. Schließen müssen auch Theater, Museen und andere Freizeiteinrichtungen.
 

Gastronomie und Hotels müssen schließen

Die Gastronomie muss schließen, sie darf nur noch Abhol- und Lieferdienste anbieten. Bars, Wirtshäuser und Nachtlokale bleiben geschlossen.

Hotels ist die Aufnahme von Touristen untersagt, eine Ausnahme gibt es für berufliche Reisen.

Freizeiteinrichtungen bleiben zu

Alle Theater, Opern- und Konzerthäuser sowie auch Museen müssen bis zum 30. November schließen. Ausgenommen sind Proben und künstlerische Darbietungen ohne Publikum, die zu beruflichen Zwecken erfolgen. Schließen müssen auch Fitnessstudios und Hallenbäder.

Veranstaltungen sind komplett untersagt. Darunter fallen etwa Kultur- und Sportevents, aber auch Hochzeitsfeiern, Geburtstagsfeiern und Weihnachtsmärkte. Parkanlagen bleiben offen.

Alle Kontaktsportarten sind untersagt, darunter fällt etwa auch Fußball. Individual- und Freizeitsport im Freien bleibt erlaubt, sofern es dabei zu keinem Körperkontakt kommt. Sportstätten sind für Hobbysportler geschlossen, abgesehen von Sportstätten im Freien, bei denen es zu keinem Körperkontakt kommt (etwa Golf- und Tennisplätze, Leichtathletikanlagen).

Spitzensportler und ihre Trainer dürfen Sportstätten hingegen betreten und ihren Sport beruflich ausüben sowie an internationalen Wettbewerben teilnehmen – allerdings ohne Zuschauer.

 

https://orf.at/corona/stories/3187480

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 4 urami:

 

Kdo bi si mislil da bi se aktivno spodbujanje in subvencioniranje folka, da je na veliko hodil v restavracije, pube in bare lahko koncalo z novim sirjenjem virusa. Ampak ok, se bo spet ploskalo za NHS. :rofl:

V sloveniji mamo virus, ker je folk hodu na hrvaško, tam najo virus ker so skušal rešit bare...vsi bomo enkrat umrl pa se bomo že sedaj sekiral zato?

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...