Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Cepljenje prot gripi letos je itak joke

mi smo meli na šihtu dogovorjeno cepljenje že kak mesec, moralo bi bit jutr

danes dobimo mail da je NIJZ zaplenil cepivo (da ga bodo imele rizične skupine) in da bo tudi naslednjo novembrsko pošiljko

pa lep lp

uredilo bitje TitanG
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Šele zdaj sem pogledal članke o tem. Pizda pol sploh ne ločijo med gripo in korono po teh testih. To bo letos in naslednje leto potem itak vse šlo v statistiko pod korono :ermm:

 

Hkrati pozivajo naj se zaradi tega čim več ljudi cepi proti gripi. A res? S čim pa? Praktično nikjer ni več cepiva proti gripi (niti v našem lokalnem ZD) in menda ga letos več niti ne bo.

 

Svašta! The End, Fine, Vége...

PCR seveda ne bo lažno pozitiven zaradi gripe. Tudi hitri antigenski testi ne bi smeli biti.

Težava je v tem, da se bodo primarni zdravniki težko odločili, če je smiselno poslati človeka na test. Simptomi so si namreč sila podobni, testirali pa ne bi radi vsepovprek, če je le mogoče.

Sicer pa NIJZ nenehno spremlja nalezljive bolezni, tudi gripo. Določen del obolelih namreč testirajo, da ugotavljajo kateri virusi ali sevi krožijo. To se počne po celem svetu in med drugim pomaga pri izbiri cepiv za prihajajočo sezono na drugi polobli.

 

Gripa mogoče letos ne bo uspela pokazat svojih zob. Ukrepi, ki se jih držimo zaradi korone namreč zaležejo tudi pri drugih respiratornih virusih, ki se načeloma širijo slabše (imamo delno čredno imunost). V Avstraliji so letos komaj zaznali sezono gripe. Upam, da bo podobno pri nas.

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 9 urami:

Cepljenje prot gripi letos je itak joke

mi smo meli na šihtu dogovorjeno cepljenje že kak mesec, moralo bi bit jutr

danes dobimo mail da je NIJZ zaplenil cepivo (da ga bodo imele rizične skupine) in da bo tudi naslednjo novembrsko pošiljko

pa lep lp

Jaz bi moral bit cepljen cez par dni.

Torej ne bom?

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 8 urami:

PCR seveda ne bo lažno pozitiven zaradi gripe. Tudi hitri antigenski testi ne bi smeli biti.

Teoretično bi lahko asimptomatsko prebolel covid nekaj tednov nazaj in potem zbolel še za gripo, v tem primeru bi bil PCR test lahko pozitiven in gripa bi postala covid.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 10 minutami:

Teoretično bi lahko asimptomatsko prebolel covid nekaj tednov nazaj in potem zbolel še za gripo, v tem primeru bi bil PCR test lahko pozitiven in gripa bi postala covid.

 

Kako boš pozitiven na PCR testu, če si prebolel nekaj tednov nazaj? To bi pomenilo, da maš v nosni sluznici še vedno covid-19 virus. Drugo so serološki testi, kjer gledajo protitelesa.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 22 minutami:

 

Kako boš pozitiven na PCR testu, če si prebolel nekaj tednov nazaj? To bi pomenilo, da maš v nosni sluznici še vedno covid-19 virus. Drugo so serološki testi, kjer gledajo protitelesa.

Ja ne vem, dogaja se da so ljudje še tedne pozitivni potem, ko so imeli 1 dan vročino. To se je zgodilo moji sosedi, ki ga je prinesla iz Hrvaške. Bila je pozitivna na treh zaporednih testih in bili so več kot 1 mesec v izolaciji.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 3 minutami:

Ja ne vem, dogaja se da so ljudje še tedne pozitivni potem, ko so imeli 1 dan vročino. To se je zgodilo moji sosedi, ki ga je prinesla iz Hrvaške. Bila je pozitivna na treh zaporednih testih in bili so več kot 1 mesec v izolaciji.

 

Ja potem je pač mela še skoz virus/delce virusa z genetskim materialom, ki se ga prebere s PCR metodo v nosni sluznici.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 5 minutami:

 

Ja potem je pač mela še skoz virus/delce virusa z genetskim materialom, ki se ga prebere s PCR metodo v nosni sluznici.

No, moj point je bil da bi lahko tak človek 14 kasneje nekje pobral gripo in zbolel, se šel testirat in bil pozitiven na SARS CoV2, ki ga je prebolel dva tedna nazaj, v bistvu bi bil pa bolan od gripe.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:

No, moj point je bil da bi lahko tak človek 14 kasneje nekje pobral gripo in zbolel, se šel testirat in bil pozitiven na SARS CoV2, ki ga je prebolel dva tedna nazaj, v bistvu bi bil pa bolan od gripe.

Zakaj bi se šel testirati za covid-19, če si ga že prebolel? Mislim, da tega ne delajo več.

 

Če se ne motim, po novem traja izolacija 10 dni po potrjenem pozitivnem testu (ali verjetni okužbi znotraj družine/rizičnega kontakta) + 2 dodatna dni, če se pojavijo še kakšni simptomi (vročina). Posameznik ostane pozitiven še nekaj časa, ni pa več nevarnosti prenosa okužbe.

Povezava do prispevka

benti. zimske gume imam deponirane pr ta starih v sosednji občini, zdaj mi naj pa mati na email pošlje, da mi dovoljuje priti pošlihtat nujna vzdrževalna dela ker sta onadva pač stara in ne moreta.

needless to say mati pravi ne sekiri se pa se pripelji ne bom ti maila pošiljala :rofl:

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 3 urami:

benti. zimske gume imam deponirane pr ta starih v sosednji občini, zdaj mi naj pa mati na email pošlje, da mi dovoljuje priti pošlihtat nujna vzdrževalna dela ker sta onadva pač stara in ne moreta.

needless to say mati pravi ne sekiri se pa se pripelji ne bom ti maila pošiljala :rofl:

Isto jaz. Sam da imam še mehanika tam. 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 9 urami:

Teoretično bi lahko asimptomatsko prebolel covid nekaj tednov nazaj in potem zbolel še za gripo, v tem primeru bi bil PCR test lahko pozitiven in gripa bi postala covid.

Teoretično lahko pogledajo CT (Cycle Threshold) vrednost (pozitivnega) PCR testa in ugotovijo, da je korona že mimo in verjetno zaznavajo ostanke.

 

V praksi imaš prav in se tvoja teorija lahko uresniči. Bojda ni običajno, da bi sporočali CT in niti ni izvedljivo na vseh mašinah. Kljub temu menim, da tak scenarij ni preveč problematičen. Če takega bolnika prištejejo k statistiki okuženih ni nič narobe, če se pa znajde v bolnišnici bodo pa že primerno zdravili in po potrebi ponovili test oz. ga naredili še za gripo. Poleg tega aimptomatski primeri niso dolgo pozitivni. Težki so dosti dlje.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 38 minutami:

Teoretično lahko pogledajo CT (Cycle Threshold) vrednost (pozitivnega) PCR testa in ugotovijo, da je korona že mimo in verjetno zaznavajo ostanke.

 

V praksi imaš prav in se tvoja teorija lahko uresniči. Bojda ni običajno, da bi sporočali CT in niti ni izvedljivo na vseh mašinah. Kljub temu menim, da tak scenarij ni preveč problematičen. Če takega bolnika prištejejo k statistiki okuženih ni nič narobe, če se pa znajde v bolnišnici bodo pa že primerno zdravili in po potrebi ponovili test oz. ga naredili še za gripo. Poleg tega aimptomatski primeri niso dolgo pozitivni. Težki so dosti dlje.

Nevem no, poznam 5 ljudi k so mel simptome prehlada par dni pa so bli pozitivni na teste več kot 2 meseca.

Pa je narobe, če ta statistika potem povzroča, da mamo razne policijske ure...

Povezava do prispevka
nimious reče Pravkar:

Nevem no, poznam 5 ljudi k so mel simptome prehlada par dni pa so bli pozitivni na teste več kot 2 meseca.

Pa je narobe, če ta statistika potem povzroča, da mamo razne policijske ure...

Šit, verjetno jih ob odpustu iz bolnice pozabijo evidentirati.

Povezava do prispevka

@nimious unlucky :D Verjetno je bil PCR, če so jih štokali v možgane. Normalno je, da PCR še dolgo zazna virus, samo sem mislil, da je CT cutoff bolj visok (oz. nizek, ker manj je več v primeru CT).  O tem se veliko debatira. Nekateri kritizirajo PCR teste prav zaradi pretirane občutljivosti, ker so lahko pozitivni še dolgo potem, ko ljudje niso več kužni.

 

Doktor, ki se oglaša na TWiV ni še nikoli govoril o ljudeh z blagimi simptomi, ki bi bili dolgo pozitivni. Je pa to njegovih besedah dokaj običajno pri zelo težkih primerih. Take odpusti iz bolnice šele, ko se počutijo bolje in sta dva testa v razmaku 24h negativna.

Povezava do prispevka

briljantno. :worship:

 

Navedek

Športni psiholog, ki je prejšnji teden nastopil na vladni novinarski konferenci, se je začel ukvarjati z dobavo zaščitnih mask in hitrih testov. Takoj je dobil posel z državno bolnišnico.

 

Navedek

Manj kot mesec dni po tem, ko je svoje podjetje Prosigura registriral za trgovanje z zaščitno opremo, je namreč že prišel do pomembnega posla z državo. S Splošno bolnišnico Celje je konec prejšnjega tedna skupaj s podjetjem Provar podpisal 183.000 evrov (brez DDV) vredno pogodbo za dobavo mask tipa FFP2. Posel je dobil brez javnega razpisa, saj so v Celju zaradi "skrajne nujnosti" preskočili javni razpis in kar neposredno izbrali dobavitelja.

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 urama:

Nevem no, poznam 5 ljudi k so mel simptome prehlada par dni pa so bli pozitivni na teste več kot 2 meseca.

Pa je narobe, če ta statistika potem povzroča, da mamo razne policijske ure...

Policijsko uro povzroča predvsem število hospitaliziranih. Trenutno cca 1000, še nekaj časa se bo ta številka dvigala ob padanju dnevno odkritih primerov in % pozitivnih. To je na oko 1/5 vseh kapacitet v mirnih časih. Na intenzivi smo pa najbrž že kar lepo čez 1/2 mirnodobnih kapacitet...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...