Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Crimson Shadow reče pred 3 minutami:

drek sem ti dal za globalresearch linke

dej se kej od gibanje-ops

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 1 uro:

Ka eni res mislite, da so cepiva fuj?

se vidi, v kaksnem izobilju zivite.

 

stom1c reče pred 1 uro:

Bainite, sej tudi cepivo za davico je na neki tocki blo nepreizkuseno.

Cepivo za davico je blo preizkušeno na majhnem vzorcu, ki so ga potem postopoma večali. Niso po parih mesecih razvoja šli precepiti par 100mil ljudi.

Ne da bi bil anti-vaxer, osebno bi imel cepljenja za otroške bolezni obvezna. Sam za tole sranje se pa niti ponesreči ne bom cepil. Raje podkupim koga da mi podpiše da sem cepljen, če bodo dali kot obvezno cepljenje.

Smrtnost je nekako 100x premajhna da bi se šel cepiti s cepivom, ki je bilo ustvarjeno s totalnim ignoriranjem vseh dosedanjih standardov....

Povezava do prispevka
nimious reče pred 41 minutami:

 

Cepivo za davico je blo preizkušeno na majhnem vzorcu, ki so ga potem postopoma večali. Niso po parih mesecih razvoja šli precepiti par 100mil ljudi.

Ne da bi bil anti-vaxer, osebno bi imel cepljenja za otroške bolezni obvezna. Sam za tole sranje se pa niti ponesreči ne bom cepil. Raje podkupim koga da mi podpiše da sem cepljen, če bodo dali kot obvezno cepljenje.

Smrtnost je nekako 100x premajhna da bi se šel cepiti s cepivom, ki je bilo ustvarjeno s totalnim ignoriranjem vseh dosedanjih standardov....

+ bilo je klasično cepivo in ne nekaj povsem novega. najbrž je šlo tudi skozi klasično testiranje cepiva (celoten razvoj baje traja kakšnih 10 let) in ni bilo rushano skozi razvoj.

 

tudi jaz nisem antivaxxer, taki se mi sicer zdijo neumne ovce.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:

Zato nosim masko tudi v gozdu in po 21h ne hodim iz hiše ane.

Zdej bo mrzlo, dej si kak modnern buff navlec, problem solved.

 

nimious reče pred 40 minutami:

 

Cepivo za davico je blo preizkušeno na majhnem vzorcu, ki so ga potem postopoma večali. Niso po parih mesecih razvoja šli precepiti par 100mil ljudi.

Ne da bi bil anti-vaxer, osebno bi imel cepljenja za otroške bolezni obvezna. Sam za tole sranje se pa niti ponesreči ne bom cepil. Raje podkupim koga da mi podpiše da sem cepljen, če bodo dali kot obvezno cepljenje.

Smrtnost je nekako 100x premajhna da bi se šel cepiti s cepivom, ki je bilo ustvarjeno s totalnim ignoriranjem vseh dosedanjih standardov....

Kdor misli, da bodo prisli ven s cepivom in se bo poceplo vse slovence, je bebec.

Moje mnenje je, da bo podobno kot s cepivom proti gripi.

Povezava do prispevka

naj pa povem, da ima ena ameriška firma podobno RNA cepivo, ki tudi deluje kar obetavno po stage 1 testih

https://massivesci.com/articles/mrna-vaccine-covid19-coronavirus-moderna/

 

COVID-19 was identified on December 31st, 2019. Five days later, the full sequence of the viral genome was obtained. Eight days after that, the frontrunner vaccine candidate for COVID-19 was finalized at Moderna: mRNA-1273. Within 63 days, Moderna administered their first dose in a NIH-led phase 1 study. Considering the “average” timeline to develop a vaccine is 10-15 years, this is lightspeed acceleration through the scientific and regulatory gauntlet. Moderna doesn’t have a single FDA-approved medicine, making their COVID-19 vaccine candidate extremely high stakes for their platform – not to mention the stakes for all the lives continually at risk for the virus and its socioeconomic upheaval.

With a Phase 3 protocol finalized, so far, so good for mRNA-1273. Initial data from the Phase 1 study highlighted safe and well tolerated responses across the dosages, although some worrisome reactions were noted. Moderna also mentioned, “neutralizing antibody titer level... reaching or exceeding neutralizing antibody titers generally seen in convalescent sera,” meaning some volunteer study participants had antibodies that could inactivate the virus at levels higher than patients with COVID-19. Although scientists are eagerly awaiting the final, complete Phase 1 data, this short statement is exciting.

 

po drugi strani pa (mogoče bo sicer kaj drugače za viruse):

Competitor mRNA biotech CureVac had a more spectacular experience in 2017 with the Phase II failure of its prostate cancer therapy, CV9104, which led CEO Ingmar Hoerr to say that "CureVac no longer sees mRNA as a stand-alone therapy", and "What we've learned here is that mRNA is not enough on its own ..

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Sem cepljen za HepA&B, proti klopnemu meningitisu, pa še lani sem se za gripo, tako da sem za cepiva. Ampak s tem rushanim cepivom se pa ne bom niti v sanjah, sploh ker imam glede na svoja leta in fizično pripravljenost 0 tveganje za Covid. Vprašanje pa, če ne bodo z njim res silili celotnega zdravstvenega osebja.

Povezava do prispevka
Adam reče pred 1 uro:

mislite, da bo družba v prihodnosti pogojevala dostop do storitev in javnih prostorov s cepljenjem? recimo, obisk koncerta, voznja z avtobusom, obisk drzavnih ustanov,...

da boste rabili na telefonu potrdilo, da ste cepljeni, sej veste, preden vsadijo cip v rit?

 

 

LP

 

 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 18 minutami:

 

 

Mislim, da zaskrbljeni starši močno podcenjujete elastičnost človekovega uma in/ali čisto preveč apokaliptično dojemate situacijo.

 

Samo generacija naših starih staršev je v svoji mladosti preživela 4 do 5 let najbolj uničujoče vojne v zgodovini človeštva, pa je potem vodila zlato dobo gospodarskega razvoja. Se mi zdi, da bodo zmogle tudi trenutne generacije šolskih otrok preživeti s parimi meseci šolanja na daljavo. 

Seveda bodo zmogli preziveti, nikar ne pretiravaj. Ni pa tako znanje enako znamju, ki bi ga dobili na klasicen nacin. Prav tako ne smemo pozabiti na otroke, ki izpadejo iz solanja na daljavo (socialne, ekonomske tezave, bele lise internetnega dostopa). Dokazan je tudi negativen vpliv solanja na daljavo na telesno pripravljenost otrok in s tem porast debelosti. Skratka, cel kup razlogov proti solanju na daljavo.

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 14 minutami:

Seveda bodo zmogli preziveti, nikar ne pretiravaj. Ni pa tako znanje enako znamju, ki bi ga dobili na klasicen nacin. Prav tako ne smemo pozabiti na otroke, ki izpadejo iz solanja na daljavo (socialne, ekonomske tezave, bele lise internetnega dostopa). Dokazan je tudi negativen vpliv solanja na daljavo na telesno pripravljenost otrok in s tem porast debelosti. Skratka, cel kup razlogov proti solanju na daljavo.

 

 

Nikjer nisem omenil, da dajmo zanemarit ogrožene otroke, kolega slamnati mož. Mislim, da je poraz za katerokoli državo, ki se smatra kot razvita, da ne more socialno ogroženim družinam priskrbeti laptopa za 300€ in nekega dostopa do interneta. 

 

Moja ost je usmerjena apokaliptičnemu sentimentu, ki ga sejete naokrog. Ljudje smo pač zelo fleksibilni, otroci pa še veliko bolj. Čez pet, deset ali petdeset let ta 'nepredstavljiv izpad znanja' ne bo zaznan nikjer. 

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka

Zamorc, mislim da Thrivial specificira razna paničarjenja po tv, da bodo uničene cele generacije. To je zame mučos pretiravanje in je bolj lobiranje, kot kaj drugega.

 

Kar se tiče debelosti in telesne aktivnosti, tista aktivnost, ki jo imajo naši pamži v šolah je smeha vredna, sam se bolj med spanjem razgibam. Če starši ne znajo doma razgibat mularijo, potem jebat ga, naj bodo zavaljeni. To je lep dokaz, da starši od šol pričakujejo njihov nadomestek. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...