Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Mogoče kdo ve zakaj tolikšna razlika med podatki na strani NIJZ in uradnimi vladnimi podatki?

 

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/porocilo_stevilo_potrjenih_primerov_covid-19_11112020_splet.xlsx

 

https://www.gov.si/assets/vlada/Koronavirus-podatki/COVID-19-vsi-podatki.xlsx

 

Po podatkih od NIJZ naj bi jih v zadnjih dneh umrlo po 10-15 dnevno, po vladnih podatkih pa po 30-40?

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 6 urami:

 

Sej smo se vsi držali ukrepov, nismo hodili k frizerju, ven iz občine, po 9ih bili doma ne v gostilni

 

 

Blagorček. Očitno potem samo jaz živim med retardi, kjer živ bog ne jebe mask in distance, pred lokali pa taka gužva in žurke, kot jih ni bilo pred covidom.

 

Tu vsi frizerji delajo, samo moraš prej poklicati in se naročiti. Vse dela, kot da ne bi bilo ničesar.

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka

Mene je presenetilo pr meni doma, ker sem res s podeželja in sem pričakoval, da bo to 180 stopinj od slike v LJ. Ampak zdaj, ko sem bil doma pa folk maske, kjer je treba. Odpovedal so vsa druženja, ki so prej v vseh letih odkar sem živ 30+ let niso. Tako, da verjetno precej zavisi od kraja do kraja. Po drugi strani pa vsa igrišča v LJ polna, kot še nikol. Itak smešno.

Povezava do prispevka
osis reče pred 7 minutami:

Mene je presenetilo pr meni doma, ker sem res s podeželja in sem pričakoval, da bo to 180 stopinj od slike v LJ. Ampak zdaj, ko sem bil doma pa folk maske, kjer je treba. Odpovedal so vsa druženja, ki so prej v vseh letih odkar sem živ 30+ let niso. Tako, da verjetno precej zavisi od kraja do kraja. Po drugi strani pa vsa igrišča v LJ polna, kot še nikol. Itak smešno.

sem že od začetka trdil, da je treba dati Ljubljančane dati v strogo karanetno, ne pa da vse obravnavajo enako

Povezava do prispevka

Spet 2 tedna korona počitnic. Zdej se zgleda cilja na to da se bo vsaj decembra delal biznis. Mislim šoping centri itd.. 

 

Gostilne dvomim da bodo tudi decembra odprte? Samo to bo pritisk lastnikov in tudi strank. Folku se bo zrolalo. 

 

Pri nas se mi zdi da se kar vsi dost ukrepov držijo. Gostilne vse zaprte, da bi se kje "ilegalno" dobivali ni nič slišat. Zvečer itak nikjer žive duše, srečaš zelo malo ljudi. Tudi čez dan bolj tuga. Ok, Metlika je itak malo večje selo. Tako da tudi drugač ni nekega dogajanja ampak zdej je še posebaj mrtva. Zgleda se te novi primeri delajo v krajih kot je berghaus. Samo mi me potegne kako folko ne potegne da se to nič ne upošteva. 

 

Upam da so Gantarjeve napovedi glede cepiva točne in bo res se že začelo decembra. Ampak zakaj v ZDA govorijo o cepivu v aprilu? To mi ni jasno.. 

 

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 urama:

Mogoče kdo ve zakaj tolikšna razlika med podatki na strani NIJZ in uradnimi vladnimi podatki?

 

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/porocilo_stevilo_potrjenih_primerov_covid-19_11112020_splet.xlsx

 

https://www.gov.si/assets/vlada/Koronavirus-podatki/COVID-19-vsi-podatki.xlsx

 

Po podatkih od NIJZ naj bi jih v zadnjih dneh umrlo po 10-15 dnevno, po vladnih podatkih pa po 30-40?

 

Ker NIJZ ni ažuren in podatke posodablja z večdnevno zamudo. To je uradna razlaga NIJZ.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 2 urama:

 

Blagorček. Očitno potem samo jaz živim med retardi, kjer živ bog ne jebe mask in distance, pred lokali pa taka gužva in žurke, kot jih ni bilo pred covidom.

 

Tu vsi frizerji delajo, samo moraš prej poklicati in se naročiti. Vse dela, kot da ne bi bilo ničesar.

 

Wow res imam res srečo. Največje nesledenje socialne distance ki sem si ga privoščil je dal sem šel v gozd v drugo občino.

Imam še malo denarja od dela v Nemčiji tako da že več kot mesec sedim v hiši ter čakam.

 

Mal tuga rata, sploh če se navlečeš na twitter hodit ali shitpoastat, se zmiksa človeku
 

 

mogoče sem šel 2x umes v trgovino

sam krompir pa ganga od vrta cele dneve

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Cepljenje proti covidu-19 ne bo obvezno, bo pa za državljane brezplačno 

 
Navedek

 

V prvi fazi bodo cepljeni ogrožene skupine in zaposleni v zdravstvu

 

Po napovedih ministrstva za zdravje bodo prvi odmerki cepiva proti covidu-19 po najbolj optimističnem scenariju na voljo še pred koncem leta. Cepljenje ne bo obvezno, temeljilo bo na prostovoljni osnovi.

 

 

Povezava do prispevka
Bog in batina reče pred 2 minutama:

a kdo slučajno ve ali zaposleni v javnem sektorju (ne v zdravstvu),dobijo kakšne dodatke,za delo v času epidemije?in če da, kolk od oka to znaša?

 

 

Ne  in zakaj bi dobili ? placa je naceloma nekaj kar si clovek  zasluzi in ne dobi 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Bog in batina reče pred 27 minutami:

a kdo slučajno ve ali zaposleni v javnem sektorju (ne v zdravstvu),dobijo kakšne dodatke,za delo v času epidemije?in če da, kolk od oka to znaša?

 

 

od sodelavca žena dela na csd-ju, učer je reku, da dobi 5€ dodatka na dan.

 

dela pa do doma.

 

tko da mi je mal čudn vse skupi.

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 2 minutama:

a kdo slučajno ve ali zaposleni v javnem sektorju (ne v zdravstvu),dobijo kakšne dodatke,za delo v času epidemije?in če da, kolk od oka to znaša?

Na zavodu za šolstvo zaposleni mnde dobijo par 100 evrov, ker jih je preveč v pisarnah. Direktorčki par jurjev.

Povezava do prispevka

Dr Mike Yeadon ima diplomo iz biokemije, toksikologije, ter doktorat iz farmakologije. V mednarodni raziskovalni farmacevtski družbi Pfizer je bil znanstveni vodja in podpredsednik za globalne raziskave in razvoj na področju alergij in bolezni dihal. Bil je najstarejši raziskovalec za respiratorne bolezni v celotnem podjetju in on je pripravljal nasvete in smernice za respiratorno področje. »Prekomerne umrljivosti ni. Patologija, ki se zdaj širi po državah, je vladno PCR testiranje. Testirati zdravi del populacije? Saj ljudje niso bolni! To je nespametno, saj jih večina nima virusa. A če na tem testiranju zelo vztrajaš in ženeš dovolj ta stroj, boš prišel do enormnega števila pozitivnih…

 

Mislim da ima tip več pojma kot naši velecenjeni umi na NIJZ. Čas bo pokazal svoje...zelo kmalu...

 

https://m.facebook.com/101017414921399/videos/952210378641998/?refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fstory.php&_rdr

uredilo bitje jakobinec
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
lynx reče pred 12 urami:

A pravijo kaj več? A vlada ocenjuje na pamet, je samo drugačna metodologija? Ker zdaj izpade, kot da podvajajo delo.

 

Pravijo, da naj bi vlada dobivala podatke neposredno iz bolnišnic in domov ostarelih, in sicer na dnevni ravni, medtem ko NIJZ zabeleži smrt šele, ko dobi izpolnjen tonamenski obrazec o smrti iz ustanov, kar zaradi preobremenjenosti traja več dni.

 

Sklepam torej, da tudi podatki vlade niso ravno točni in so bolj točni tisti od NIJZ, ki pa pridejo z večdnevno zamudo.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:

 

Ne  in zakaj bi dobili ? placa je naceloma nekaj kar si clovek  zasluzi in ne dobi 

 

Človek sprašuje za informacijo ne rabiš streljat random stvari iz glave če pojma nimaš. Drugače ja, po zadnjih informacijah bo krizni dodatek normalno izplačan, za delo od doma nisem 100% da bo, tisti ki moramo delat na lokaciji pa dobimo. Zdaj kolikor so mi kardoviki razlagali je izplačilo za čas razglasitve epidemije. @Bog in batina

 

Drugače pa itak zasluži si noben že redne plače....

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...