Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 7 urami:

Ker potem bi morale biti odprte tudi tehnične trgovine, ker drugače gre za nelojalno konkurenco.

 

Orbit reče pred 3 urami:

Čeprav se drugače obnašajo kot trop bebcev, pa v tem primeru celo dopuščam, da ima ukrep dejansko podlago... si predstavljam, da bi se sicer lahko kakšni tekstilci, prodajalci bele tehnike ipd. spuščali v kakšne tožbe zaradi omejevanja konkurence... pravniki?

 

kolikor razumem sam, je bila to prošnja/zahteva trgovinske zbornice, saj bi bila v nasprotnem primeru očitna nelojalna konkurenca. ata v svoji majhni štacunci ne bi mogel prodajat bele tehnike, Lidl, Hofer, Mercator bi jo pa lahko.

 

še vedno lahko kupiš zadevo preko internetov, fizično v trgovini pač ne.

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
schatzi reče pred 18 minutami:

 

Na naše vprašanje ali je policist res posredoval, ker si je dostavljalec privoščil malico, so nam iz policije odgovorili, da sta v soboto, okoli 12.30, policista na Prešernovem trgu opazila občana, ki na javnem kraju ni uporabljal maske. Pristopila sta do občana, ter ga na prekršek opozorila, ter ga pozvala naj si namesti masko. Ob zaznavi prekrška, ali med samim postopkom moški ni jedel ali pil na javnem kraju, so nam pojasnili na policiji, kjer dodajajo, da si kljub opozorilom policistov moški maske ni želel nadeti, zato mu je bil izdan plačilni nalog zaradi neuporabe maske na javnem kraju.
 
lol
 
dal bi si gor masko in bi bila stvar rešena.
 
ampak je valda rajš bil močen in je zaradi tega dobil kazen.

Mene taki heci ko nekdo pametuje policiji še vedno presenečajo.

Nisem ravno še za v penzijo, ampak kakšnih 20-25 let nazaj, ko sem bil srednja šola/študent, se ni blo glih pametno zajebavat in preveč pametovat.

Ampak OK. Drugi časi. Takrat tudi niso še starši vse otroke meli za svoje sončke, pa z odvetniki v šolo hodili in podobne bedarije:D

Samo takrat niso bli za tvoje bedarije vedno drugi krivi. 

Povezava do prispevka

Prav je tako, če je omejeno prodajanje določenih izdelkov naj bo za vse. 

 

Jaz sem se odločil da bom mel pick up point, to maš lahko. Trgovina more bit zaklenjena, s stranko se vse dogovoriš po telefonu in ji potem predaš naročeno. Po ena stranka lahko prevzema, ne sme si pa neki izbirat ali ogledovat v poslovalnici.. 

 

Čudi me da majo Hrvati vse še odprto, prej slišal na Radio 101 oglas za kino in pol še vabijo v bar... A gre njih tolko bolje? 

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 1 uro:

lol

 
dal bi si gor masko in bi bila stvar rešena.
 
ampak je valda rajš bil močen in je zaradi tega dobil kazen.

 

Rad bi te videl na malci, ko ti kdo začne z masko utrujat ravno, ko nameravaš cel lačen in tečen zagrizt v težko pričakovani sendvič.

 

Ok, pospraviš sendvič, si daš masko gor in greš na obrežje Ljubljanice misleč, da boš lahko tam pojedel sendvič.

 

"Hop, Cefizelj, kje imaš masko?", ti tam spet poreče policaj. Ponovno pospraviš sendvič, hočeš it pojest v mestni park, kjer te spet pohopsajo policaji.

 

Kaj se bo moral folk na malci dejansko res skrivat po zakotnih dvoriščih al pa jest malce v vežah bajt?

 

Edit: konec koncev se me to niti ne tiče, tako da umirjam konje. Mi pa ni kul.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

V vsakem primeru je bolano, da od nekod prileti policaj in zacne tezit dostavljalcu, ki je evidentno imel pavzo. Kot da nima dovolj drugih in bolj problematicnih krsiteljev, ce se ze odloci trenirat strogost in nadzorovat spostovanje odlokov. Pa se nekdo od vladnih pajacev je dan dva nazaj razlagal o zdravi pameti pri spostovanju odlokov in tukaj mi zgleda, kot da se je tip pac umaknil nekam, kjer ni ravno guzve. Kdor misli, da je to tezenje na mestu je, sori, pac debil.

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka

Daj lepo te prosim, tip dostavljal hrano brez maske :rofl: Vsi dostavljalci komaj upajo eye contact s tabo vzpostavit ob dostavi, ti pa tu na pamet opravicujes tezenje cloveku z neko ekstremno ekstrapolacijo tega kaj vidis. Fak no. :D
Strinjam se edino, da ce ti pride policaj tezit pac das masko gor in si mislis svoje, glede tega bi lahko bil bolj moder (no pun intended) tip.

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka
kola reče pred 31 minutami:

V vsakem primeru je bolano, da od nekod prileti policaj in zacne tezit dostavljalcu, ki je evidentno imel pavzo. Kot da nima dovolj drugih in bolj problematicnih krsiteljev, ce se ze odloci trenirat strogost in nadzorovat spostovanje odlokov. Pa se nekdo od vladnih pajacev je dan dva nazaj razlagal o zdravi pameti pri spostovanju odlokov in tukaj mi zgleda, kot da se je tip pac umaknil nekam, kjer ni ravno guzve. Kdor misli, da je to tezenje na mestu je, sori, pac debil.

Fajn je ko si zdravo pamet vsak po svoje razlaga. 

Povezava do prispevka

Ne, sej pravim, pac ce ti policaj tezi si das masko gor. S tega vidika si je tip popolnoma sam kriv za kazen. Je pa policaj po nepotrebnem kojn. Tu tezi cloveku, ki ima ocitno pavzo potem ko je nekaj ur gonil, umaknil se je tudi na neobljudeno mesto. Tu gre za zavestno odlocitev, da bos pac tezak. Ceprav imas kraje in ljudi, ki bi se jim pol mnogo bolj splacalo tezit. Npr vceraj v sparu sem video cigota, ki je jedel v trgovini, med policami. Mu je kdo tezil? Ne. Folk hodi na Smarno goro/Pohorje in gori chilla. Jim kdo tezi? Ne. Pac malo perspektive kaj je zdaj oporecno in kaj ne, ne bi skodlo.

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 28 minutami:

"zakaj bi nosili masko če policaji lagano mimo enega brez maske na prešercu" 

 

Tukaj v naših krajih delujeta 2 gostilni na takeaway, ampak si folk vzame pijačo in pije zunaj za mizami. Policija se pelje mimo in nikomu ništa. Pa še lokalni občinski redar se s službenim triciklom občasno ustavi na pijači. Hm.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 2 minutama:

"Zakaj bi nosil masko, če se je Krek samo opravičil in je bila zadeva pozabljena."

To poslušam/bere povsod ves čas od tistega večera dalje. Včasih je za razmislit kaj je povsem odveč ponovno napisat in kaj ne.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...