Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

VonGriffin reče pred 2 urama:

 

da bi med sluzbenim casom zabusaval ?!!, tega pa se ni bilo

 

po slikah sodec gre za se enga mnenjalnicarja ki je uspel v lajfu

Glede na to, kako ponavadi take storitve gonijo svoje "zaposlene", ne verjamem, da ima fiksno plačo, še manj pa kar obračunano na uro/dan.

Povezava do prispevka
Navedek

Avstrijska vlada si želi vsaj pri delu prebivalstva izvesti množično testiranje na novi koronavirus, podobno kot so to naredili na Slovaškem, je danes povedal kancler Sebastian Kurz v intervjuju za avstrijsko radiotelevizijo ORF.

 

Ker se Slovenija tako rada zgleduje po Avstriji, se nam verjetno dokaj kmalu obeta podobno; točno to sem si pred časom želel, pa so se eni oglašali, da ni smiselno kar vse povprek testirat splošne populacije.

 

Se že veselim brat, kake mentalne prevale bodo nekateri mn3čarji prisiljeni delat, da bodo pol lahko zagovarjali to, kar so še par tednov nazaj zavračali kot nesmiselno :)

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Vem. Bottom line je, da noben razen dostavljalca in teh dveh policajev ne pozna celotne zgodbe. Vemo samo, da tip ni imel maske in da sta mu dala kazen. Kar je glede na odlok povsem ok. Lahko, da sta ga najprej celo opozorila in je zacel sikat. V vsakem primeru pa mi to izpade analogno jebanju folka ki se skozi naselje pelje 58, medtem ko se manijakov, ki skozi mesto vozijo 120 sistemsko ne loti nihce. Ve se kje so hotspoti zbiranj, ki v glavnem potekajo brez mask pa ni nekega nadzora, tu pa si najdejo enega cloveka, ki je sicer res bil v centru, se je pa imo vsaj za par metrov umaknil od te glavne tokovnice pescev. Razumem, da hocete rect da en dostavljalec lahko pomeni precedens za ostale (pa tudi v tem pogledu imamo dovolj drugih bedakov, ki masko nosijo pod nosom ali kot chin protector) ampak izpade pa slabo za PR vlade, ki ji ze itak noben ne zaupa in verjame.

Povezava do prispevka
kola reče pred 1 uro:

Vem. Bottom line je, da noben razen dostavljalca in teh dveh policajev ne pozna celotne zgodbe. Vemo samo, da tip ni imel maske in da sta mu dala kazen. Kar je glede na odlok povsem ok. Lahko, da sta ga najprej celo opozorila in je zacel sikat. V vsakem primeru pa mi to izpade analogno jebanju folka ki se skozi naselje pelje 58, medtem ko se manijakov, ki skozi mesto vozijo 120 sistemsko ne loti nihce. Ve se kje so hotspoti zbiranj, ki v glavnem potekajo brez mask pa ni nekega nadzora, tu pa si najdejo enega cloveka, ki je sicer res bil v centru, se je pa imo vsaj za par metrov umaknil od te glavne tokovnice pescev. Razumem, da hocete rect da en dostavljalec lahko pomeni precedens za ostale (pa tudi v tem pogledu imamo dovolj drugih bedakov, ki masko nosijo pod nosom ali kot chin protector) ampak izpade pa slabo za PR vlade, ki ji ze itak noben ne zaupa in verjame.

Ne razumem teh večnih razprav... Je kršil odlok, ker ni nosil maske? Je! Je bilo kje drugje še več takih, ki bi si zaslužili kazen? Seveda, vendar so jo pač napisali temu, ki so ga pač našli na najprometnejšem trgu v Sloveniji. Isto lahko jamra tisti ki so mu dali kazen zaradi vožnje okoli 290 km/h... Saj je vozil na povsem prazni avtocesti. Pojdite raje iskati tiste, ki grejo prehitro mimo šole. Problem je ker so Slovence sami kurčevi izgovori in jamranje da so drugi še hujši.  Si kršil zakon? Če si in so te dobili plačaj in bodi tiho.

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Death reče pred 36 minutami:

Ne razumem teh večnih razprav... Je kršil odlok, ker ni nosil maske? Je! Je bilo kje drugje še več takih, ki bi si zaslužili kazen? Seveda, vendar so jo pač napisali temu, ki so ga pač našli na najprometnejšem trgu v Sloveniji. Isto lahko jamra tisti ki so mu dali kazen zaradi vožnje okoli 290 km/h... Saj je vozil na povsem prazni avtocesti. Pojdite raje iskati tiste, ki grejo prehitro mimo šole. Problem je ker so Slovence sami kurčevi izgovori in jamranje da so drugi še hujši.  Si kršil zakon? Če si in so te dobili plačaj in bodi tiho.

 

125765097_1608968509285826_2358656786782

Povezava do prispevka

ne.

hojs, kacin in co. niso rekli zakon je zakon, ampak so imeli veliko povedati o tem, da bo imela policija in inšpektorji proste roke in bodo lahko sami presodili kdaj 'pogledati skozi prste', kdaj pa gre dejansko za kršitev. In če je tale dostavljalec res samo malical, je kazen res nepotrebna.

Drugače pa naj naslednjič ne zavajajo in bo bolj jasno, da pač 'zakon je zakon'.

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 17 minutami:

ne.

hojs, kacin in co. niso rekli zakon je zakon, ampak so imeli veliko povedati o tem, da bo imela policija in inšpektorji proste roke in bodo lahko sami presodili kdaj 'pogledati skozi prste', kdaj pa gre dejansko za kršitev. In če je tale dostavljalec res samo malical, je kazen res nepotrebna.

Drugače pa naj naslednjič ne zavajajo in bo bolj jasno, da pač 'zakon je zakon'.

Evo spet isto jamranje! Saj je samo jedel, pa saj ni nič takega, pa saj drugi tudi. Glede na to kar si napisal, so imeli proste roke in so se odločili, da si kazen zasluži! Če misli da kaj ni v redu potem naj gre na sodišče in dokaže nasprotno, ne pa da cela kurčeva Slovenija razpravlja o tem, s tem da nihče, razen policije in njega nima pojma kaj se je res zgodilo.

V zadnjem letu se je 80% takih jamranj izkazalo za laž oziroma stvar namenoma izrezano iz dogodka, po tem ko se je pokazalo še druge posnetke.

  • Račka +1 2
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Death reče pred 9 minutami:

Evo spet isto jamranje! Saj je samo jedel, pa saj ni nič takega, pa saj drugi tudi. Glede na to kar si napisal, so imeli proste roke in so se odločili, da si kazen zasluži! Če misli da kaj ni v redu potem naj gre na sodišče in dokaže nasprotno, ne pa da cela kurčeva Slovenija razpravlja o tem, s tem da nihče, razen policije in njega nima pojma kaj se je res zgodilo.

V zadnjem letu se je 80% takih jamranj izkazalo za laž oziroma stvar namenoma izrezano iz dogodka, po tem ko se je pokazalo še druge posnetke.

Ok, potem rečemo 'zakon je zakon', ampak kje pa naj sedaj vsi ti dostavljalci (če ostale zanemarim) pojedo malico? Je kak požirek dovoljen na ulici?

 

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 6 minutami:

Ok, potem rečemo 'zakon je zakon', ampak kje pa naj sedaj vsi ti dostavljalci (če ostale zanemarim) pojedo malico? Je kak požirek dovoljen na ulici?

 

Podobno kot tista zgodba z rogljičkom par tednov nazaj. Očitno nikjer, pač inšpektorji se v teh primerih vedejo kot roboti

Povezava do prispevka

Screenshot_20201115_223809_v2_si_voyo.proplus.poponline24urcom.thumb.jpg.f872bf65edcf5b5e692ef0c909bd7019.jpg

Orbit reče pred 38 minutami:

Ok, potem rečemo 'zakon je zakon', ampak kje pa naj sedaj vsi ti dostavljalci (če ostale zanemarim) pojedo malico? Je kak požirek dovoljen na ulici?

 

v parku npr 

tam si lahko brez maske 

uredilo bitje bna
Povezava do prispevka
Orbit reče pred 9 urami:

Ok, potem rečemo 'zakon je zakon', ampak kje pa naj sedaj vsi ti dostavljalci (če ostale zanemarim) pojedo malico? Je kak požirek dovoljen na ulici?

 

Od kar na FB skupini "Maske dol" pišejo, da ne rabiš maske če imaš s sabo kao neki za jest,

 

"jaz imam vedno s sabo stekleničko in kao pijem, od kar je korona še nisem imela maske in mi nihče ni nič rekel, niti v trgovskih centrih, še na avionu poleti smo vsi v družini smo imel bidone in delali celo pot male požirke, noben ni težil da smo brez"

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Očitno se ta folk po raznih hramih, zidanicah in kleteh res druži. Prijatelj mi je vceraj povedal da se njegov svak redno družin v eni baraki ki je kot lovska koča popivajo ipd 

Ha ha ha folk je res ubrisan

 

Ko so pobirali oljke so pol se vsedli za pojest, noben ni imel maske edino moj prijatelj ha ha ha. A ljudje iz vseh vetrov. 

 

Res žalostno. Zato pa je situacija tako slaba.

No saj je drugod tudi slaba.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 12 minutami:

Od kar na FB skupini "Maske dol" pišejo, da ne rabiš maske če imaš s sabo kao neki za jest,

 

"jaz imam vedno s sabo stekleničko in kao pijem, od kar je korona še nisem imela maske in mi nihče ni nič rekel, niti v trgovskih centrih, še na avionu poleti smo vsi v družini smo imel bidone in delali celo pot male požirke, noben ni težil da smo brez"

Tale pa je prava real life George Constanza.

 

Non-stop pije namesto tega, da bi nosila jebeno masko? A ni nošenje bidona bolj nerodno?

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 25 minutami:

Od kar na FB skupini "Maske dol" pišejo, da ne rabiš maske če imaš s sabo kao neki za jest,

 

"jaz imam vedno s sabo stekleničko in kao pijem, od kar je korona še nisem imela maske in mi nihče ni nič rekel, niti v trgovskih centrih, še na avionu poleti smo vsi v družini smo imel bidone in delali celo pot male požirke, noben ni težil da smo brez"

To se bere kot mamice opremljajo dnevno sobo.

 

Sicer pa; to je čist v stilu; mene ste ustavili ker vozim 60 čez naselje. Zadnjič je šel pa eden 65 pa ni kazni dobil. Pač slolvenci; carji bednih izgovorov.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

Od kar na FB skupini "Maske dol" pišejo, da ne rabiš maske če imaš s sabo kao neki za jest,

 

"jaz imam vedno s sabo stekleničko in kao pijem, od kar je korona še nisem imela maske in mi nihče ni nič rekel, niti v trgovskih centrih, še na avionu poleti smo vsi v družini smo imel bidone in delali celo pot male požirke, noben ni težil da smo brez"

Hja upam, da ne pride do tega, da bi sprejemali zakone in pravila zaradi fb zapisov raznih mamic in markotov.

uredilo bitje Orbit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Enim vam še zdaj ni jasno, da je nemogoče, da bi bilo toliko pijančevanj, kot je okužb že zadnji mesec. Tu je minimalna cifra. Največ okužb se prenaša v delovnem procesu... proizvodnih halah,... in potem ti ljudje naprej na svojce...

Verjetno imaš prav.

 

Samo iz mojega balončka, vse ljudi ki jih poznam so se okužili na zabavah oz na skupnem potovanju (=zabava, eden je bil okužen).

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

Enim vam še zdaj ni jasno, da je nemogoče, da bi bilo toliko pijančevanj, kot je okužb že zadnji mesec. Tu je minimalna cifra. Največ okužb se prenaša v delovnem procesu... proizvodnih halah,... in potem ti ljudje naprej na svojce...

Ni res. V pisarni pa v hali ni bilo še nobene okužbe. Vse je bilo, ko si na klopci pred blokom spil pir. Takrat se je okužlo stotine someščanov.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 4 minutami:

Verjetno imaš prav.

 

Samo iz mojega balončka, vse ljudi ki jih poznam so se okužili na zabavah oz na skupnem potovanju (=zabava, eden je bil okužen).

 

Itak, da je to možno in se dogaja. Ampak ne vsi ti tisoči, ki jih imamo dnevno v statistiki. Firme imajo 15-20% okuženih v proizvodnjah in veselo delajo naprej. Najbolj smisel ukrep bi bil, ko smo šli preko 1000 na dan, da bi za 14 dni zaprli komplet vse, razen živilskih trgovin in bi s tem presekali en cikel virusa. Pa je lobi bogatih (lastnikov tovarn) premočan, da bi si to upali. Definitivno pa ne bi imeli take stiske v bolnišnicah nikoli in celo gospodarstvo bi manj nastradalo z 2 tedensko prekinitvijo dela kot sedaj s tem životarjenjem. Ljudi bi enostavno dali na dopust, kot poleti, ko je kolektivni dopust.

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...