Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Janša reče pred 1 uro:

mislim, da je čas, da zapustiš rupetino in greš v državo, kjer se takih norosti ne gredo, npr avstrija švica etc

 

To ne pomeni, da tam delajo prav. Račun za tako stroge ukrepe se še bo izstavil. Pa malo v razmislek. Na Kitajskem ni ne duha ne sluha o kakem virusu in gospodarstvo laufa na polno. Njihovo gospodarstvo bo v letu 2020 in tudi v 2021 zraslo +5% (cifra ni pomembna), EU pa bo imela -20% rast. In tako bo še naslednje leto. In tu je še en velik problem, ki ga noben ne izpostavlja.

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 7 minutami:

 

To ne pomeni, da tam delajo prav. Račun za tako stroge ukrepe se še bo izstavil. Pa malo v razmislek. Na Kitajskem ni ne duha ne sluha o kakem virusu in gospodarstvo laufa na polno. Njihovo gospodarstvo bo v letu 2020 in tudi v 2021 zraslo +5% (cifra ni pomembna), EU pa bo imela -20% rast. In tako bo še naslednje leto. In tu je še en velik problem, ki ga noben ne izpostavlja.

Kitajci nikoli niso dali v kompleten lockdown cele države v evropi pa smo se očitno odločili za lockdown do pomladi.

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 10 minutami:

 

To ne pomeni, da tam delajo prav. Račun za tako stroge ukrepe se še bo izstavil. Pa malo v razmislek. Na Kitajskem ni ne duha ne sluha o kakem virusu in gospodarstvo laufa na polno. Njihovo gospodarstvo bo v letu 2020 in tudi v 2021 zraslo +5% (cifra ni pomembna), EU pa bo imela -20% rast. In tako bo še naslednje leto. In tu je še en velik problem, ki ga noben ne izpostavlja.

Ai Weiwei’s CORONATION is the first feature-length documentary about the coronavirus in Wuhan. As the first city hit in the global pandemic, the Chinese metropolis with a population of 11 million was placed under an unprecedented lockdown.

 

 

trenutno je na LIFFE festivalu

Povezava do prispevka

 

Darth_Maul reče pred 12 minutami:

Pa malo v razmislek. Na Kitajskem ni ne duha ne sluha o kakem virusu in gospodarstvo laufa na polno. 

sej ne da ze samo lockdown wuhana pomen lockdown (in to v smislu krsenja vseh moznih clovekovih pravic za evropske standarde) 11 milijonov ljudi

ampak ej, vsaj niso zaprl cele drzave ane

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 3 urami:

30%

 

Očitno počnemo nekaj hudo narobe.

 

Očitno virus boli K za ukrepe, maske ter meje občin.

 

Kot je že marsikdo povedal, treba se bo pač na neki točki sprijaznit z življenjem skupaj z virusom, ne pa čakat, da bo čudežno izginil.

Povezava do prispevka

Problem je tudi v tem, da je bilo število delavcev na domu med prvo epidemijo bistveno večje, kot je danes. Točnih podatkov o tem ne zbirajo, je pa po nekaterih podatkih, ki so se pojavili v javnosti, med prvim valom od doma delalo do 70 odstotkov ljudi, zdaj pa je teh le 30 odstotkov. "Poznam številne organizacije, ki svojim delavcem, čeprav imajo pozitivne, ne dovolijo dela od doma. Prepričana sem, da gre za nezaupanje do delavcev," je opozorila Dodič Fikfakova in znova pozvala slovenske delodajalce, da zaposlenim, kjer je to mogoče, omogočijo delo na domu, ki naj se uvede in nadzoruje.

 

Če je res taka razlika v odstotku del od doma, potem res ne vem v čem je delodajalcem zdaj problem, spomladi jim pa ni bil.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 55 minutami:

 

 

Če je res taka razlika v odstotku del od doma, potem res ne vem v čem je delodajalcem zdaj problem, spomladi jim pa ni bil.

spomladi je blo še vse strah, zdej je pa velik šefov potrčev. Poleg tega pa imamo še uno staro, če je doma itak ne bo delu. 

 

Zadnjič sem se menil na kavici z direktorjem sosednje firme ki je valda anti mask, kako nam vse skupaj lažejo in da naj si mal pogledam stran http://www.ninamvseeno.org/ da tam gor sami doktorji in profesorji raznoraznih strok objavljajo clanke.

 

Lp, Ne me jeb

Povezava do prispevka

@nimious - a se delaš norca iz sebe.

 

sploh veš kaj je stran theonion :D

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Onion

 

The Onion is an American satirical digital media company and newspaper organization that publishes articles on international, national, and local news. The company is based in Chicago but originated as a weekly print publication on August 29, 1988 in Madison, Wisconsin.

 

 

 

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 8 urami:

Očitno počnemo nekaj hudo narobe.

za sihte jih boli kurac al pa res nimajo pametnega vzvoda za ukrepe

pri nas mamo maske, pregrade in povecane distance, malca na delovnem mestu

en del se  nas kao menjava vsak teden

ampak procent obolelih/okuzenih je pa krepka dvomestna stevilka 

govorim za pisarne

 

kako je v proizvodnji pa nimam pojma

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
Henrik reče pred 24 minutami:

@nimious - a se delaš norca iz sebe.

 

sploh veš kaj je stran theonion :D

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Onion

 

The Onion is an American satirical digital media company and newspaper organization that publishes articles on international, national, and local news. The company is based in Chicago but originated as a weekly print publication on August 29, 1988 in Madison, Wisconsin.

Oh wow, leta 2020 greš razlagat kaj je Onion. Čestitke.

Povezava do prispevka

kako država pristopa k lajšanju stiske v zdravstvu? tako, da naganja zdravnike

 

Navedek

Čeprav zdravnike iz tujine potrebujejo, bodo ti morali oditi - ker ne morejo na izpit iz slovenščine

Navedek

Imam dva zdravnika s Hrvaške, ki pa ne bosta mogla delati, ker ne bosta opravila izpita iz slovenščine. Ne zato, ker ga ne bi hotela, ampak ker ga država ne omogoči,

 

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

A mi lahko nekdo ki bolj spremlja situacijo glede Covida itd razlozi te stevilke.

Maja ko smo imeli skupno ~1500 potrjenih okuzb so raziskave testiranja splosne populacije pokazale da je blo v stiku z virusom v resnici cca 66k ljudi pri nas. To je faktor x44. 

Zdej mamo skupno potrjenih ze 59k okuzb, pri tem faktorju bi moglo bit v stiku z virusom ze 2,5 miljona Slovencev. 

 

Ni to nek conspiracy theory post, da ne bo pomote, zanima me samo kaj se je tok spremenilo, da ce bi zdej delal raziskavo na splosni populaciji, da ta faktor nebi bil tok velik? Nacin in kolicina testiranja?

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 54 minutami:

 

Kakšna panika, sej ni nč! :rolleyes:

Drgač, jaz sem se že testiral 5G čipiran, imam telefon 5G in danes grem še na gripa cepljenje, da posodobim FW za 5G čip od zadnjič, ker je bil test negativen...

"Dragi moji"

 

Me vsakič stisne pri srcu ko to reče, nevem zakaj sem sploh poslušal, nič novega. Vse to že vemo

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...