Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Ljudje se na polno gnetejo v proizvodnih halah (ampak važno, da umaknejo avtomate, ker virus še posebej napade tistega, ki gre na kavo, še posebej, če vzame z mlekom) - krivi so ljudje, ker se ne držijo ukrepov

Ljudje se na polno gnetejo na gradbiščih - krivi so ljudje, ker se ne držijo ukrepov

Nabita parkirišča v centru LJ, vsi po pisarnah - krivi so ljudje, ker se ne držijo ukrepov

Folk mora it na delo z vročino in kašljem - krivi so ljudje, ker se ne držijo ukrepov

Ostarele v domovih furajo v bolnico, nazaj pridejo z virusom - krivi so ljudje, ker se ne držijo ukrepov (mojo mtko so včeraj že tretjič v enem mesecu testirali)

 

Folk ima privatke/dekliščine/fantovščine in ne vem kaj - kriva je vlada

Ta in drugi teden so koline - kriva je vlada

Random "taksisti" hodijo na "službene" poti za vikend po Balkanu - kriva je vlada

 

 

Prelaganje odgovornosti, slovenski nacionalni šport

 

Saj razumem, a so tile ukrepi zato, da se rešuje zdravstvo pred kolapsom, da je folk, ki dela v zdravstvo na polno preobremenjen. Jaz sem se prej in sedaj se tudi religiozno držal vseh ukrepov ampak počasi si bom moral priznat, da nima smisla, ker tole na ta način se bo vleklo v nedogled s hudimi finančnimi in psihičnimi posledicami. Sedaj očitni je en procent ljudi, ki se mu sladko jebe, tu bo težko v demokraciji kaj naredit. 

 

Bi pomagala druga vlada? Bi tudi mediji spremenili mnenje in odobravali NZ model, če bi bila kaka "ultra progresivna rdeča zvezdica" na oblasti? Kako bi se ljudje odzvali? 

Kako mnenje na to temo?

 

 

uredilo bitje Sleipnir
Povezava do prispevka

Ljudje v sodobni družbi predvsem reagirajo na način, kako jih nekdo naslavlja, pomembna je le retorika. Če jih nekdo roti v imenu zdravja in vsega, kar je dobrega pod soncem, naj se ne zajebavajo in diciplinirano počnejo abc, bodo to z veseljem počeli, da pokažejo, kako dobri so. Če jih ima nekdo za norca, jim reče da naj naredijo, kot jim je rečeno, ali pa fašejo 15.000 € kazni, bodo iz inata nasprotovali temu.

Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 51 minutami:

 

 

Bi pomagala druga vlada? Bi tudi mediji spremenili mnenje in odobravali NZ model, če bi bila kaka "ultra progresivna rdeča zvezdica" na oblasti? Kako bi se ljudje odzvali? 

Kako mnenje na to temo?

 

 

 

Ukrepi bi bili isti, ne glede na vlado. Samo mainstream mediji bi bili manj tečni. Pa Janša bi verjetno prevzel Trump retoriko glede COVIDa :P

Povezava do prispevka
Janša reče pred 34 minutami:

Ljudje v sodobni družbi predvsem reagirajo na način, kako jih nekdo naslavlja, pomembna je le retorika. Če jih nekdo roti v imenu zdravja in vsega, kar je dobrega pod soncem, naj se ne zajebavajo in diciplinirano počnejo abc, bodo to z veseljem počeli, da pokažejo, kako dobri so. Če jih ima nekdo za norca, jim reče da naj naredijo, kot jim je rečeno, ali pa fašejo 15.000 € kazni, bodo iz inata nasprotovali temu.

Ne verjamem. Trenutno so politiki uspešno uporabili povsem smiselne ukrepe v boju za oblast tako v Sloveniji, ZDA in še marsikje. Ton nima veze. Ravno včeraj sem poslušal nemškega poslovnega partnerja preklinjati čez njihove ukrepe. Ker so intenzivne kapacitete niso zasedene razlaga da je COVID nič posebnega in se zato dela panika brez veze. Ne upošteva pa da so številke nižje zaradi sprejetih ukrepov.

Povezava do prispevka

Moraš upoštevat, da pri JJ gre folk na volitve samo, da ne bo JJ in ne ker niso politično apatični. 

 

To in ostale družbene finese naše družbe, ton komunikacije, ponavljajoči spodrsljaji v komunikaciji, dojemanje integritete ipd. in postane še kako pomembno pri upoštevanju ukrepov, ki jih Slovenci imo nismo ponotranjili. 

Povezava do prispevka

Po potrčevsko se sprašujem.

Če je za širjenje epidemije krivo nespoštovanje ukrepov in so vedno strožji ukrepi potrebni, zakaj nič ne učinkuje.

In pa zakaj se v domovih konstantno širijo okužbe. Zaposleni so v maskah, svojci nimajo dostopa....

A to babice v domovih ne upoštevajo ukrepov in hodijo ponoči ven žurat?

Ali pa mogoče kljub ukrepom in spoštovanju teh, virus vseeno najde svojo pot in je zato največji debilizem krivdo valit na državljane in se it nek lov na čarovnice kjer potem folk kaže s prstom na drug folk, čeprav krivda v resnici ni pri njih.

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 14 minutami:

Ukrepe odredi politika in ne stroka. Pa smo tam kjer smo. 

Stroka lepo reče da se zabremza vse- vsaj kar sem razbral iz intervjujev z Beovičevo in Rozmanom. Problem je politiki stvar implementirati v realnosti, če ti na drugi strani tuli gospodarstvo, pa šolstvo, pa... Tako da vlada skuša doseči neko ravnotežje in ne kar bi samo zdravstvena stroka želela. Na koncu vlečejo praktično iste ukrepe kot v ostali Evropi, opozicija pa protestira samo zato, ker jih je odredil Janša. :pinch: Skratka norišnica.

Povezava do prispevka

A opozicija tezi zaradi ukrepov al bolj zaradi vsega ostalega sranja, ki ga Jansa ufura v PKP in njegovem sicersnjem pocetju? :D Da o nekaterih kriterijih za pomoc v PKP ne govorimo, pac res podn od vlade. Pa jaz sem kvecemu zagovornik teh ukrepov in sem mnenja da so jih zaostrili prepozno.

Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče Pravkar:

Po potrčevsko se sprašujem.

Če je za širjenje epidemije krivo nespoštovanje ukrepov in so vedno strožji ukrepi potrebni, zakaj nič ne učinkuje.

In pa zakaj se v domovih konstantno širijo okužbe. Zaposleni so v maskah, svojci nimajo dostopa....

A to babice v domovih ne upoštevajo ukrepov in hodijo ponoči ven žurat?

Ali pa mogoče kljub ukrepom in spoštovanju teh, virus vseeno najde svojo pot in je zato največji debilizem krivdo valit na državljane in se it nek lov na čarovnice kjer potem folk kaže s prstom na drug folk, čeprav krivda v resnici ni pri njih.

A si kaj pogledal rezultate, preden pišeš take bedarije. Ukrepi delujejo, ker je številka ratala konstanta in ni več eksponentne rasti. Problem je, da bi mogli bolj delovati kot pa trenutno delujejo, če se hoče ustaviti pritisk na zdravstvo. Če malo prebereš po forumu, vidiš kako se lokalci držijo (Berghaus,...), je pa res, da bi bilo verjetno predvsem resno stisniti delodajalce, da uveljavijo ukrepe v delovnih procesih, ker je verjetno trenutno tam večji delež novih okužb.

Povezava do prispevka

Kacin je danes ravno govoril da v domovih ni upada.

 

Pa v domovih folk že prej ni hodil na žure pa v Zrče... Dejansko so ena zaprta skupnost, ukrep da ni obiskov pa je tudi že dolgo prisoten.

 

+kako veš da je upad posledica ukrepov?

Saj ukrepe smo meli ves čas, pa ni bilo upada. Kako veš da so pa zdaj ukrepi dovolj strogi da je to razlog upada?

Kako veš da ni zdaj samo toliko prebivalstva že prekuzenega da se zato zadeve ustavljajo?

 

Kako se to sploh računa povezava ukrepov in števila okuženih?

Če pada potem je vzrok v ukrepih da se virus ne širi več tako. A potem bi za prejšnje ukrepe lahko rekli da so pa bili vzrok da se je virus širil?

Kako torej dokazes vzrok in posledico?

uredilo bitje Alimpija_Mirić
Povezava do prispevka
kola reče pred 1 minuto:

A opozicija tezi zaradi ukrepov al bolj zaradi vsega ostalega sranja, ki ga Jansa ufura v PKP in sicer? :D Da o nekaterih kriterijih za pomoc v PKP ne govorimo, pac res podn od vlade.

Naša opozicija teži zaradi vsega, tudi zaradi povsem smiselnih ukrepov (kamor ne dajem čestitk in dopisovanja). In ne verjamem, da bi bilo kaj bolje če bi bil Janša v opoziciji.

Povezava do prispevka
Death reče pred 5 minutami:

Stroka lepo reče da se zabremza vse- vsaj kar sem razbral iz intervjujev z Beovičevo in Rozmanom. Problem je politiki stvar implementirati v realnosti, če ti na drugi strani tuli gospodarstvo, pa šolstvo, pa... Tako da vlada skuša doseči neko ravnotežje in ne kar bi samo zdravstvena stroka želela. Na koncu vlečejo praktično iste ukrepe kot v ostali Evropi, opozicija pa protestira samo zato, ker jih je odredil Janša. :pinch: Skratka norišnica.

 

vse skupaj deluje zelo "ad-hoc" in ne vlivajo baš nekega zaupanja. kar se tudi odraža v številkah.

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 10 minutami:

 

vse skupaj deluje zelo "ad-hoc" in ne vlivajo baš nekega zaupanja. kar se tudi odraža v številkah.

Sej to je tisto k folku počas prekipeva...

 

Mi smo zaprti notri že skoraj 2 meseca od začetka oktobra... sem pa tja gremo edin na sprehod pa na ene 14 dni v trgovino...

 

Sori glede na vse odredbe ki so mi počasi začenja dol viseti za vse.

Najbolj me je pa razjezilo da ne morem otroku kupt za oblečt... Ne me jebat no... A na hrani ni covida na oblačilih pa je?

Onlajn ne kupujem oblačil ker enostavno nimam tok denarja in želim da se poizkusi preden se kaj kupi. 

 

Pa omejitve v trgovini... Faking bulšit. Prideš v qladnio in ves folk nabit pri sadju/zelenjavi. 

 

Vlada je zajebala ko ni izdajala odločb o karanteni. Folk je hodu na šiht tudi bolan oziroma čakajoč na rezultate. Prav tako po možnosti se je bal za šiht in je šel.

 

Firme pa tud si ne morejo privoščit kar da dol zaprejo za 1 mesec.  (Pri nas imamo vpeljane ukrepe in folk se jih drži. Tisti ki delamo lahko od doma delamo) 

 

Ne vem če ni namen tega "virusa" da se zjebe gospodarstvo in se bomo lepo spet kreditirali in svet bo lep in na kreditih.

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Death reče pred 53 minutami:

Stroka lepo reče da se zabremza vse- vsaj kar sem razbral iz intervjujev z Beovičevo in Rozmanom. Problem je politiki stvar implementirati v realnosti, če ti na drugi strani tuli gospodarstvo, pa šolstvo, pa... Tako da vlada skuša doseči neko ravnotežje in ne kar bi samo zdravstvena stroka želela. Na koncu vlečejo praktično iste ukrepe kot v ostali Evropi, opozicija pa protestira samo zato, ker jih je odredil Janša. :pinch: Skratka norišnica.

Stroka k hoče zabremzat vse za častna Titova samo 2 tedna!!!, je stroka, ki je prepričana, da je zdravstvo najbolj pomemben člen družbe (čeprav zdravstvo ni niti v top 10...). Če bi samo njih poslušali, bi bili najbrš od spomladi zaprti, zdele bi pa folk od lakote že umiral.

  • Groot, ki sir je 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 51 minutami:

Po potrčevsko se sprašujem.

In pa zakaj se v domovih konstantno širijo okužbe. Zaposleni so v maskah, svojci nimajo dostopa....

- navadne maske ne zagotavljajo 100 % zaščite

- vestno upoštevanje zaščitnih ukrepov je odvisno od vsakega posameznika

- preobremenjen in podhranjen kader (= izčrpanost + večja možnost napak)

- virus je zelo izmuzljiv

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...