Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Death reče pred 1 uro:

Problem je, ker se jih en kup takole delno, nekaj pa praktično nič ne drži, k temu pa dodaj delovna mesta in imaš graf, kjer ukrepi samo delno primejo.

 

Enkrat je bilo govora na eni oddaji, da ene 200k folka ne jebe žive sile kar se tiče se držanja ukrepov. Pa kolikor slišim... eni so res neumni. Naprimer so asimptomatski, "morajo" it v službo, potem froce dajo tašči ali lastni mami. Seštej 1+1 kaj se potem zgodi.

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 34 minutami:

najvecja jeba je to da se bo takim kot sem sam samo odfukalo.  Že 4 tedne se držim ukrepov da bo ja šlo čimprej mimo sam se jih več kot očitno večina ljudi ne, mislim tud jst bom mel slej kot prej breaking point in ga bom pač zacel hengat

 

lp, ne me jeb

 

 

jah sej, to so tud tisti moji grehi o katerih sem pisal

dejansko se mi je začelo pipat, pa mam vsaj ženo, nisem čist sam

prav iz dneva v dan sem čutil, kako mi deteriorira mentalno zdravje

 

in pol sem se pač 1x dobil s kolegoma, ki sta enako kot jaz bila prej 2 tedna v popolni samoizolaciji

k sem pa zdej mogu nazaj v pisarno in k vidim, da se ne v službi, ne privat, nihče od sodelavcev SPLOH ne drži ukrepov

sem se pa še 1x dobil z best friendom pri njemu doma. Fuck it, če sodelavci, ki so v rizičnih skupinah, ne pazijo sami nase, potem bom tudi sam poskrbel za svoje mentalno zdravje

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Jaz sem zadnjič mel tak primer

 

Peljem neke knjige eni prijateljici, uno na varnem ji preko balkona izročim, da ne bi imela ona tremnih filingov, nakar mi pribije, da itak ni panike in da je njen fant na drinku, ker so jim skrivaj odprli gostilno

 

Fak no, pol ne veš al si ti retard al oni, sam raje sem samo lep lpjal domov

Povezava do prispevka

kakšna škoda se dela celotni ekonomiji, ko se ne dovoli odprtih trgovin, gostiln to je žalostno oziroma bo žalostno postalo marca/aprila, ko bo revščina, bomo pa imeli zdrave starostnike v domovih starejših....janša pa ne bo nikoli več mogel reči, da je njegova stranka desna, ker to kar počne on je uvajanje socializma, zaprte storitve, zaprte trgovine, miloščina na roke, to je sramota! res smo rupetina

Povezava do prispevka

No evo par glasov razuma zapored :D To, da tu in tam kako urco zabušiš sam s kolegom definitivno ni velik problem, ki bi povzorčil preobremenitve sistema. Največji problemi se skrivajo drugje in šele sedaj je vlada priznala, da so največji trosilci Covid delovna mesta. To smo kot pravi @DrMiha na forumu ugotovili že 2 meseca nazaj. Delodajalci ne pustijo delat od doma tudi takim, ki bi komot lahko, tovarne normalno laufajo naprej kjer ljudje stojijo 1m narazen za tekočim trakom, delavci nimajo kam dat otrok in ti grejo k babicam, dedkom... Še vedno so dovoljeni organizirani prevozi delavcev v službo, kjer jih sedi več na kupu... v takih situacijah tudi, če imaš 3 maske gor, se ob vsakodnevnih stikih ni mogoče izogniti okužbi... vsak bo prej al slej se podzavestno počohal po nosu in prijel neko stvar, ki jo bo kansje prijel nekdo drug ipd.

 

Poznam že sedaj ene par frizerjev, gostincev..., ki so enostavno obupali in propadli. Bomo videli to število zaprtih delovnih mest naslednjo pomlad ali poletje in kaj bomo s svemi temi ljudmi. Ne upam dosti niti razmišljat o tem.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 11 minutami:

No evo par glasov razuma zapored :D To, da tu in tam kako urco zabušiš sam s kolegom definitivno ni velik problem, ki bi povzorčil preobremenitve sistema. Največji problemi se skrivajo drugje in šele sedaj je vlada priznala, da so največji trosilci Covid delovna mesta. To smo kot pravi @DrMiha na forumu ugotovili že 2 meseca nazaj. Delodajalci ne pustijo delat od doma tudi takim, ki bi komot lahko, tovarne normalno laufajo naprej kjer ljudje stojijo 1m narazen za tekočim trakom, delavci nimajo kam dat otrok in ti grejo k babicam, dedkom... Še vedno so dovoljeni organizirani prevozi delavcev v službo, kjer jih sedi več na kupu... v takih situacijah tudi, če imaš 3 maske gor, se ob vsakodnevnih stikih ni mogoče izogniti okužbi... vsak bo prej al slej se podzavestno počohal po nosu in prijel neko stvar, ki jo bo kansje prijel nekdo drug ipd.

No lej... Problem je, da se na delovnih mestih okuži precejšen delež ljudi PRI DRUŽENJU, pa naj bo to kava ali pa malica. Pa če vzamem za osnovo zgornji graf je služba kriva samo za kako četrtino primerov... vse ostalo pa je bolj v oblakih. Tudi v službi se da stvari ustrezno omejiti. Mi smo od septembra na 30% zasedenosti na delovnem mestu (skratka delo od doma, izmene,...), obveznimi maskami na skupnih površinah (razen pisarn), razdaljo 2 m oziroma 3 m pri daljši izpostavitvi pa nimamo nobenih okužb. Je pa res, da sem na začetku imel kar nekaj problemov v to prepričati nekatere "modre" posameznike.

In ja:

Navedek
Navedek

ce to pocne veliko ljudi je to velik problem

ce to pocne malo ljudi je majhen problem

 

 

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Death reče pred 1 uro:

Verjamem. Sam imam toliko dela za službo, da mi tudi približno ni dolgčas in vzamem dopust, da vsaj en dan nimam telefonov/online konferenc, ne pa da bi mi bilo dolgčas... Skratka vsak sam bi si lahko brez problema našel nekaj za delat in bi tisti mesec šel mimo brez problema. Potem pa tudi karantena ne bi dolgo trajala, ker ne bi bilo možnosti prenosa.

Aha. Torek ker maš ti šiht, in si skos v kontaktu (vsaj online) z ljudmi, + kombinacija s tvojo sociopatijo da ne rabiš toliko družbe, to očitno velja za vse (sej veš da je to mal avtistična tendenca?)? Pa zaprti smo mal več kot tisti mesec, in še nekaj časa bomo. Res nevem kaj ti mora v glavi štemat (no, najverjetneje so ti ljudje samski/živijo s partnerjem, in toliko psihopatski, da se ne morejo vživeti v druge) da se ti zdi ok, da tut do bejbe ne smeš če ne živita v istem gospodinjstvu.

 

Ne me jeb reče pred 42 minutami:

najvecja jeba je to da se bo takim kot sem sam samo odfukalo.  Že 4 tedne se držim ukrepov da bo ja šlo čimprej mimo sam se jih več kot očitno večina ljudi ne, mislim tud jst bom mel slej kot prej breaking point in ga bom pač zacel hengat

 

lp, ne me jeb

 

chinasky reče pred 2 minutama:

ce to pocne veliko ljudi je to velik problem

ce to pocne malo ljudi je majhen problem

Človek je družbeno bitje. Prepoved druženja je lih tok normalna kokr je prepoved ogrevanja pozimi. Prepovedati nekaj kar je v človeški naravi (sploh za več kot teden ali 2) je totalno prizadeto. Kot prvo s tem povzročaš totalno nepotrebno škodo celotni populaciji, kot drugo je pa to nekaj česar se ti folk v nobenem primeru ne bo držal. Prepoved druženja zaradi korone je še bistveno bolj retardirano kot to, da bi v znak boja proti HIVu z zakonom prepovedali sex pred poroko.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 31 minutami:

Prepoved druženja zaradi korone je še bistveno bolj retardirano kot to, da bi v znak boja proti HIVu z zakonom prepovedali sex pred poroko.

V bistvu pri obeh epidemijah velja enako. Bodite previdni pri stikih in uporabljajte zaščito. :)

 

Se pa eno širi precej hitreje (in enostavneje) kot drugo, zato nastane problem. 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 17 urami:

Če verjamemo principu vzroka in posledice je prihodnost zgolj vzročenje. In edino kar človeku onemogoča napovedovanje prihodnosti je - pomanjkljiva data. Intuicija je neke vrste napovedovanje tega kaj se bo zgodilo v prihodnosti. Recimo Ronaldo ko se postavlja v napadu deluje po intuiciji - njegovi možgani so preigrali že toliko različnih scenarijev, da intuitivno napovedujejo kje bo žoga. Ima toliko date, da ve še preden ve kje bo žoga.

Računalnik je napredni stroj za obdelovanje podatkov, katerega učinkovitost je predvsem omejena z dato. Če mu recimo damo dovolj podatkov o stanju v ozračju nam bo relativno natančno napovedal kakšno bo stanje v ozračju (in posledično vreme) jutri. Kaj je to drugega kot napovedovanje prihodnosti? Superračunalniki pa ne opravljajo zgolj osnovnih operacij obdelovanja podatkov ampak podatke tudi ustvarjajo. Ustvarjajo vzorce, ki so nam nevidni ... iz zbranih podatkov, ki jih vstavljamo v računalnik izluščijo dodatne informacije in na podlagi teh dodatnih informacij pridobivajo vzorce s katerimi lahko napovedujejo več kot človek. Kakor mi je bilo pojasnjeno ti vzorci v poplavi informacij s katerimi računalnik računa nam niti niso razvidni (recimo nemogoče je pokazati na podlagi česa računalnik nadaljuje beethovnovo simfonijo in nam je viden samo rezultat) . Ampak na podlagi inherentnih zakonov vzročnosti lahko na tak način napovedujejo prihodnost iz vzorcev, ki jih sami odkrijejo. Ne morejo napovedati vsega, lahko pa z relativno natančnostjo napovedujejo dogajanje.

Problem implementacije je pravzaprav večplasten. V prvem linku mislim da sem ti postal primer kako računalnik napoveduje kako se bo virus širil, če smo vsi zaprti, če vsi nosimo maske, etc. Tu je učinkovitost razvidna in dobro dokumentirana. A tu se potem srečamo z vprašanji družbenega - kakšno pravico imamo recimo zapreti celotno družbo za x časa, ali smo pripravljeni požreti padec gospodarstva, etc. In seveda čisto človeški faktor - kako se bo raja držala vzpostavljenih pravil. 
Ukrepi so razdeljeni na dva načina. Prvi je nujnost ukrepov (recimo Slovenija in Avstrija tu v trenutni situaciji niti nimata veliko manevrskega prostora in poskušata vse), drugi pa je pripravljenost države za implementacijo nekega ukrepa - je država zgodovinsko bolj nagnjena k svoboščinam ali varnosti (recimo kitajska je brez težav implementirala najbolj stroge ukrepe ... kolega se šali, da ko slišijo nekoga kašljati zaprejo večimiljonsko mesto, nekaj kar se v Sloveniji ne bi dobro obneslo). 

Seveda niso vsi ukrepi računalniško preizkušeni. Nekateri so panično metanje kocke, ker pač ni več kaj izgubiti. Nikakor pa ni res, da smo v tej epidemiji kot slepec v new yorku. 

 

Za konec še citat, ki mislim da je odličen 

Jason Moore, director of the Penn Institute for Biomedical Informatics at the University of Pennsylvania, who is helping put together an international covid-19 data consortium, said that if the virus had hit 20 years ago, the world might have been doomed.

“But I think we have a fighting chance today because of AI and machine learning,” he said.

 

 

Model, nametaš, da se kar kadi za teboj. 

 

Vtaknil sem se v tvojo izjavo, da se (citiram) "ukrepi sprejemajo glede na rezultate najbolj modernih super računalnikov, ki noč in dan računajo možne scenarije".

 

Zaenkrat si uspel poiskati samo 1 (EDEN) članek, ki ima v 1 (ENEMU) stavku napisano, da ena univerza bogu za nogo izvaja simulacije širjenja covida glede na omejitve potovanja.

 

Zaenkrat ti še ni uspelo dokazati, da kdorkoli karkoli sprejema na podlagi "najbolj modernih super računalnikov, ki noč in dan računajo možne scenarije". Lahko mi prilepiš nekaj dokazov in me prepričaš v nasprotno, drugače bodi pa prosim tiho.

 

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 9 minutami:

 

 

 

Zaenkrat si uspel poiskati samo 1 (EDEN) članek, ki ima v 1 (ENEMU) stavku napisano, da ena univerza bogu za nogo izvaja simulacije širjenja covida glede na omejitve potovanja.

 

Zaenkrat ti še ni uspelo dokazati, da kdorkoli karkoli sprejema na podlagi "najbolj modernih super računalnikov, ki noč in dan računajo možne scenarije". Lahko mi prilepiš nekaj dokazov in me prepričaš v nasprotno, drugače bodi pa prosim tiho.

 

Evo samo zate bom dodal en članek, ki obravnava tematiko iz  tega stališča v top  reviji:

 

https://www.nature.com/articles/s41586-020-2923-3.epdf?sharing_token=c2VoryoYtQWd97ZdgEeRENRgN0jAjWel9jnR3ZoTv0P4QCkIKJMffNLo7c2z6ZZTYnGvAvX3fI35Ev4XiT4qy_Aw6981p_PWN2cUGQp-Db0e94Jx4cKJQKn89MbI01LV-5MeKLdkAFZjD7pS4mC45svhw8DcXn1DInTY6nWUQ50%3D

 

Potem pojdi na zgornji del related, pa jih boš dobil na hitro še nekaj.

 

Če pa naredim hitro iskanje na Web od sciencu pa je samo za zvezo Covid spread modelling 1265 zadetkov(znanstvenih publikacij):

 

http://apps.webofknowledge.com/Search.do?product=WOS&SID=E4uXuJ6TqvWYYNVxjIo&search_mode=GeneralSearch&prID=0c2bdcc7-8650-41fb-96d3-3e3b047cfea0

 

Tole zadnje dvomim da imaš dostop...

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 8 minutami:

 

Model, nametaš, da se kar kadi za teboj. 

 

Vtaknil sem se v tvojo izjavo, da se (citiram) "ukrepi sprejemajo glede na rezultate najbolj modernih super računalnikov, ki noč in dan računajo možne scenarije".

 

Zaenkrat si uspel poiskati samo 1 (EDEN) članek, ki ima v 1 (ENEMU) stavku napisano, da ena univerza bogu za nogo izvaja simulacije širjenja covida glede na omejitve potovanja.

 

Zaenkrat ti še ni uspelo dokazati, da kdorkoli karkoli sprejema na podlagi "najbolj modernih super računalnikov, ki noč in dan računajo možne scenarije". Lahko mi prilepiš nekaj dokazov in me prepričaš v nasprotno, drugače bodi pa prosim tiho.

 

 

Pred kakšnima dvema tednoma je imel Leskovec predavanje prek Zooma o tem kako so s kolegi s Stanforda naredil računalniški model, ki na vzorcu desetih največjih ameriških mest precej natančno mapira širjenje okužb. In je potem na koncu v Q&A povedal, da ga recimo iz slovenske vlade še noben ni kontaktiral za aplikacijo tega njihovega modela na slovenskem primeru. Pa bi šlo brez problema. 

 

Če koga zanima.. priporočam v gledanje/poslušanje

 

 

 

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

Enkrat je bilo govora na eni oddaji, da ene 200k folka ne jebe žive sile kar se tiče se držanja ukrepov. Pa kolikor slišim... eni so res neumni. Naprimer so asimptomatski, "morajo" it v službo, potem froce dajo tašči ali lastni mami. Seštej 1+1 kaj se potem zgodi.

in takšni so samo v Sloveniji, tako si verjetno razlagaš neuspešnost vlade glede trenutne situacije

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 20 urami:

Ljudje se še vedno obnašajo kot da se ukrepe sprejema na podlagi računanja čez palec in ne ob pomoči najbolj modernih super računalnikov, ki dan in noč računajo možne scenarije. Ne vem od kod ta ignoranca povprečnika, da misli, da nekdo, ki virologijo študira že 40 let ni pomislil na nekaj takega. 

 

 

Fulltacticalgear reče pred 20 urami:

Model postopanja v drugem valu epidemije, ki je bil razdeljen mislim da na 3 korake je izdelal IJS. Taisti IJS, ki tudi še danes računa kakšno bo stanje v bolnišnicah naslednji teden in kakšno bo stanje okuženosti. Na podlagi teh modelov se potem vlada odloča

Da dam še enkrat link https://medium.com/sledilnik/povzetek-nastopov-strokovnjakov-s-seje-parlamentarnega-odbora-12-11-2020-5a3ead7b4898 

+ lahko pogledaš celo sejo in boš videl kako se tisti model IJS upošteva. Tipi 2-3 tedne prej napovedo kaj se bo zgodilo ČE se nekaj ne naredi. država sprejme ukrepe 1 teden po tistem ko se zgodi. Problem IJS modela je, da se ne upošteva ker:

Flamingo reče pred 19 urami:

Če ima IJS super računalnik še ne pomeni, da ga uporabljajo noč in dan za računanje različnih scenarijev. Razvili so model, ki enkrat dnevno povleče podatke iz covid sledilnika in prikaže ali se stanje umirja ali ne.  

 

Ker je bil pa Janša s podrepniki preveč zaposlen s kadrovanjem ter provizijami, jim je zadeva pričakovano ušla iz rok in so začeli sprejemati nepremišljene ukrepe vsepovprek.

Flamingo reče pred 20 urami:

 

najbolj modernih super računalnikov, ki dan in noč računajo možne scenarije

 

Pa ti sploh veš za kaj se uporabljajo super računalniki? Za analiziranje vpliva zapiranja občin na število okuženih? Žal te moram razočarati, ker v ozadju ni nobenega super računalnika, ki bi izračunaval možne scenarije glede na sprejemanje ukrepov.

 

Pri nas ukrepe sprejemajo Janez, Jelko, Milan ter podobni. Zato pa je situacija takšna kot je.

 

Kar se pa tiče smrti, pa je ful zanimiva situacija, ker tisto kar je @TitanGnalepil kaže na res hudo situacijo, ampak tule https://ourworldindata.org/excess-mortality-covid pa za nekatere redke države ni tako grozno. Slika SLO: (komu verjet?)

image.thumb.png.009c0fb2f27f1eaaa3a417383bf03c53.png 

Povezava do prispevka

Pa ti že zračunal ta super računalnik vpliv nošnje mask vzunaj na R

 

danes sem še kar dobre volje nisem mislil nobenmu težit, pa še policaj je prisoten v temi. Ampak

 

Kako prepoznaš bedaka na cesti. Ma ziher masko gor. Tak ti garantiram jo popoldne dol sname ter gre v gostilno na pivo

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 6 minutami:

 

Predno sploh odprem link, kaj ima to veze s tem da se aerobno širi baje ob dolgoročnem stiku v zaprtem prostoru. Think 8 hours

 

Če pa rabiš masko na sprehodu da ne kašljaš v folk

 

Si pa bedak

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 31 minutami:

Slovenija ni imela prvega vala sploh, podobno kot npr. Avstrija, Madžarska ki sta bili gladko znotraj tolerance

tu pa zadnjih parih tednov recimo ni - za prejšnji teden maš 280-300 smrti iz COVIDa, če je bilo popvrečno ostalih smrti je vrh špice krepko čez rob od tega grafa.

se strinjam. Isti vir, pokaže druge ogromne špice za prvi val. Me prav zanima info zadnjih mescev. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 40 minutami:

 

 

Da dam še enkrat link https://medium.com/sledilnik/povzetek-nastopov-strokovnjakov-s-seje-parlamentarnega-odbora-12-11-2020-5a3ead7b4898 

+ lahko pogledaš celo sejo in boš videl kako se tisti model IJS upošteva. Tipi 2-3 tedne prej napovedo kaj se bo zgodilo ČE se nekaj ne naredi. država sprejme ukrepe 1 teden po tistem ko se zgodi. Problem IJS modela je, da se ne upošteva ker:

 

Kar se pa tiče smrti, pa je ful zanimiva situacija, ker tisto kar je @TitanGnalepil kaže na res hudo situacijo, ampak tule https://ourworldindata.org/excess-mortality-covid pa za nekatere redke države ni tako grozno. Slika SLO: (komu verjet?)

image.thumb.png.009c0fb2f27f1eaaa3a417383bf03c53.png 

nisem veliko zgrešil, ko sem dejal da je ijs kot tisti stric, ki vsako leto pride k Slaku na 24ur in pove, da se takoj po novem letu začne zima s pol metra snega, ker je na.martinovo sijalo sonce pa na miklavža je padal dež...no tukaj nekje smo

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče Dne, 24. 11. 2020 at 15:32:

Moj post se osredotoča na eno - na vprašanje zakaj toliko smrti in ali te smrti kažejo naš neuspeh. 

Osebno mislim da je fokus na domove poenostavljanje problematike virusa. Ja, virus je za starejšo populacijo smrtonosen ampak mislim da se bo izkazalo, da bo večji problem na dolgi rok kot tisti, ki jim je bilo umreti par let prehitro (starostniki),  zapiranje zdravstvenih ustanov in nasploh šibenje zdravstvenega sistema. Tu sam vidim mnogo večji problem. 

Res je, da je to kar se dogaja v domovih tragedija in težko bi prenašal, če bi imel babico zaprto v kočevskem domu, ampak zmoten je fokus izključno na smrti. 

Deloma so za to krivi mediji, deloma vlada, predvsem pa človeška narava, ki je nagnjena k poenostavitvam. 

Menim pa, da zapiranje domov ne bi ustavilo problema. Ja, mogoče bi ob res striktnem nadzoru uslužbencev lahko še nekoliko omejili prenose in posledično bi bili DSO manj problematični, ampak mene bolj kot število mrtvih skrbi število hospitaliziranih. 1300 in incidenca še vedno okoli 900. 

To NE PRIHAJA samo iz domov za ostarele. Problem je širši. Recimo menda gastro trenutno deluje z zmanjšanimi kapacitetami in bržkone bo tega še več. To je pravi problem tega virusa. 

 

Povprečna starost naj bi bila +80, ne nujno domovi. 

 

Mogoče sem kaj zgrešil, ampak vajb v SLO je ah sej umirajo starčki, starke in ne dejmo pazit na staro populacijo. A veš, da bi bil en tak duh prisoten, ki bi dopuščal manj omejitev in imel v mislih še koga drugega kot samo sebe - kar je po eni strani ravno posledica omejitev, ki mnogo ljudi pahne v stisko, s tem pa začnejo razmišljati samo o sebi in svojem preživetju, mentalnem ali finančnem. 

 

Kaj takšnega ne bi bilo možno, po tvoje? 

Povezava do prispevka

uni oxford je naredila klasično cepivo za covid - virus prehlada od šimpanzov + covid proteini

stranski učinki naj bi bili v najslabšem primeru par dni simptomov prehlada

 

razen tega je konkretno cenejše od amerov in deluje na preizkušeni formuli (torej ni nekaj popolnoma novega). MRNA cepiv je bilo že nekaj kandidatov (ne za covid, na splošno), ampak nobeno ni prišlo do kliničnih testov (tudi od moderne ne, za biontech pa ne vem).

 

https://www.bbc.com/news/health-55041371

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

morm rečt da carski ukrepi so far

 

po številu smrti/okužbah na samem vrhu

 

ferme bojo cepale kot muhe na raid

 

firme ne smejo prodajat določene robe, samo zato ker to ne bi bilo fer do sosednje firme - dobesedno slovenska mentaliteta, sam da sosed ne bo mel

še vedno lahko pa vse to naročiš na dom, ali prideš prevzet, fucking kek

in spet so tle nekatere firme v prednosti, ampak to je v redu

 

pri nas 2 zaposlena trenutno ne hodita v službo ker javni prevoz = no go, taxi je od oka 20€ da pride v sluzbo torej sta oba doma za 50% plače, ker se jima bolj "splača"

by splača seveda mislim, da jima bo malce lažje (teško) zneslo čez mesec

 

 

meanwhile se belčki slovenčki trepljajo po ramah kako neumni so američani ker še kar delajo in imajo 200k tisoč miljonov mrtvih

 

prizadet narod, fucking sub 100 iq folk

 

gg wp rupetina,

 

 

lep lp

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Evo potrjujem,

 

pač katastrofa je glede zapiranja firm...

 

Pri nas vse zaprto, sosednja Italija vse odprto (vsaj friuli venezia giulia). 

 

V ponedeljek naročil stuff na ikea.it, v torek zjutraj se odpeljal do Villesse, poklical, pripeljali so na vozičku robo, naložil v avto in nazaj.

 

Na meji nobenega nadzora, nič.

 

Tle pa vse zaprto, če nimaš spja niti gradbenega materiala ne moreš kupit, faking lol.

 

To bo vse šlo v kurac...

 

 

Povezava do prispevka

Takoj, ko kdo kaj dobrega napiše uleti FTG in zasvinja sceno s vprašanjem kaj pa bi ti naredil ipd., pa mu je vsak že par krat povedal...

 

Daj dokaz, da je padec R posledica ukrepov. Dokaži, da ta padec ni posledica višje sile. Nisem niti približno veren pa bolj verjamem višji sili kot ukrepom. Ukrepe smo imeli tudi, ko je R rasel. Torej so bili dva meseca ukrepi krivi za porast.

  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...