Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

WoreH reče Dne, 27. 11. 2020 at 0:36:

 ti pa iz prve roke povem da že po enem tednu rataš ko alica v čudežni deželi, buta ti optimizem, svežina je v možganih in dejansko se začneš počutit da je to to in da te lajf ne more zjebat če ti ne jebeš njega.

 

Jest se vegansko futram že ene 3 leta, in sem po prvem tednu mislil da umiram tbh. Rabiš nekaj časa da se postaviš nazaj, vsaj jest sem. Ni pa po vseh teh letih nobenega fanatičnega učinka "mene nau nben lajf jebou!", to je pomoje bolj kot ne posledica ene čudne psihoze pri tebi. 

Povezava do prispevka

dolgoročni/doživljenjski placebo efekt in psihoza :worship: teh mnenj ne spoštujem. sicer mi je logično da ko ojačaš fizično zdravje ojačaš tud mentalno zdravje in si s tem nardil več za družbo in pozitivne spremembe kot misliš, to sm v osnovi hotu sporočit uporabniku ki se je joku v tej temi. js pa že od nekdaj naletim na velik odklona pr ljudeh. povezavo med kutivacijo "mesa" in temi virusi je velik težji zanikat kot fenomenologijo enga človeka. edino za HIV ni blo govora o prehranjevalnem izvoru, so pa tudi tam obstajal miti in govori o zlorabah nad opicami. pa naj nardijo klonirano meso, bo čist ok za obe strani? če js zdej ufuram ful vrst mesa v svojo 10/10 dieto se bo zgodila pa ena sama stvar, fasu bom nazaj teh poslednjih 5-10 kil ki sm jih magično zgubu od poletja, s tem da se bašem s hrano 2x bolj kot včasih, sm stalno napokan in niti minute lačn. in pol se bom sprašval kje so ti kilogrami? nekje vmes med mišicami in kostmi se je zaredila tuja maščoba in mi ovira procese tako krvožilja kot živčevja in tudi limfnega sistema ... zgledu pa bi mal bol napumpan, kar je pebom ponavad itak bol pomembn ko vse ostalo, mogoče bi me zarad sale tud mal manj zebl zdej pozim, to je pa to. za ceno tega da mučijo živali

Povezava do prispevka

Model nimaš pojma o prehrani. Iz diete si najverjetneje izbacu polhn sranja ki si ga prej jedel (piškoti, sokovi, čokolade in ostale OH/trans fat heavy neumnosti), in magično se boljš počutiš. Ja no šit. Poglej si mal reasearch/ kaj se zgodi z ljudmi na karnivorski prehrani, pa boš mogoče nehal izjavljat take neumnosti kot "če ješ meso se ti nabere špeh". To je res tako nerazumevanje prehrane da glava boli.

 

Pač sej drugač super da začenjaš nekaj delat glede svoje prehrane, in da se super počutiš, sam ne pa po javnih forumih to zmotno pripisovat stvarem ki tukaj nimajo veze, da ne boš še koga zvlekel na to nezdravo dieto.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Res rabiš bit vegan da v svoji psihozi okriviš živinorejo za vse virusne bolezni...

Drugače se pa vegani lahka na trepalnice mečete pa to še vedno ne bo spremenilo dejstva, da veganska prehrana ni zdrava. Vegetarijanska je (zato ker vegetarijanci v splošnem bolj gledajo na to kaj jedo), veganska je pa po škodljivosti tam tam z ameriškim fast food only življenskim slogom.

Povezava do prispevka

ja pizda nimious, to so le moje domneve, ka naj rečem. pogrešam znanstvene članke o samem nastanku te covid krize, kje, zakaj se je zgodil ta preskok. zlo hit so si zdej upal fiksirat da so minki nardil novo pizdarijo, jih tud 1 2 3 dal pobit, za osnovni wuhan pa vemo? na začetku so bli netopirji v prehrani kitajcev, pol so bli ribji marketi, pol so pa kitajci vse zanikal, tak da men je tud pol vseen. joe rogan pa ne vem ka je popizdo na mene, lahk ti kompliciraš prehrano do onemoglosti da bom js izpadu glup, dejstvo je da v enem mercatorju dobiš vse za idealno zdravje, zej pa kaj je tu tolk za zajebat? svežo hrano jej, js mam izkloplen doma hladilnik in tega se držim. mesa svežga ni

Povezava do prispevka

Jst sem pred časom, ko sem hodil po indiji jedel samo vegansko cca. mesec dni. Nisem opazil  sprememb v počutju, ne v pozitivno, še manj pa v negativno smer.

Ni bilo težko in nisem pogrešal mesa ali mlečnih izdelkov, ampak to predvsem zaradi bogate indijske kuhinje in veliko različnega sadja, pri nas si tega skoraj ne predstavljam.

Edit: mesec je kratko obdobje, kako bi se to na dolgi rok odražalo na počutju nimam pojma.

uredilo bitje Orbit
Povezava do prispevka
WoreH reče pred 56 minutami:

ja pizda nimious, to so le moje domneve, ka naj rečem. pogrešam znanstvene članke o samem nastanku te covid krize, kje, zakaj se je zgodil ta preskok. zlo hit so si zdej upal fiksirat da so minki nardil novo pizdarijo, jih tud 1 2 3 dal pobit, za osnovni wuhan pa vemo? na začetku so bli netopirji v prehrani kitajcev, pol so bli ribji marketi, pol so pa kitajci vse zanikal, tak da men je tud pol vseen. joe rogan pa ne vem ka je popizdo na mene, lahk ti kompliciraš prehrano do onemoglosti da bom js izpadu glup, dejstvo je da v enem mercatorju dobiš vse za idealno zdravje, zej pa kaj je tu tolk za zajebat? svežo hrano jej, js mam izkloplen doma hladilnik in tega se držim. mesa svežga ni

 

Sej Galaksija ti je prav povedal, bolj ostro i guess.  Eno je, da uživanje mesa nima veze s tvojo težo - študij na področju kontroliranja teže je ogromno in če čisto poenostavim - za hujšanje moraš biti v kaloričnem deficitu ne glede na tip užite hrane. Razumem da se čutiš etično, moralno vzdržanega, nima pa meso veze s pridobivanjem teže. Drugo je, ne da bi moral komplicirat, ampak kot vegan bi moral vedeti kaj so to beljakovine ( ter s kakšno hrano in koliko jih zaužit), kaj so to OHji, kaj so maščobe in vrste tipi, vplivi vseh. Zakaj? Ker je to dobro zate - predstavljaj si to kot vložek v lastno prihodnost. To so res osnove, lahko imaš v izgovor, da jih večina ljudi ne pozna, vendar, problem pri veganu, vegetarijancu lahko nastane, če ne razume osnovnih makro potreb svojega telesa - povprečen človek verjetno zaužije dovolj osnovnih hranil brez da bi pretirano pazil, ker so "naravno prisotne" v kulturi in ima kvečjemu problem z zdravim/nezdravim izborom. Ko pa popolnoma izločiš meso iz prehrane si na dolgi rok dobesedno fucked, če ne razumeš s čim in kako zamenjat vnos beljakovin živalskega izvora. Just take this as a friendly advice :) 

Povezava do prispevka
nimious reče pred 3 urami:

Vegetarijanska je (zato ker vegetarijanci v splošnem bolj gledajo na to kaj jedo), veganska je pa po škodljivosti tam tam z ameriškim fast food only življenskim slogom.

 

Wtf am I reading? Zakaj vegiji bolj gledajo na hrano kot vegani?

In ja, lahko zres fast food ali nasploh nezdravo kot vegan ali vsejedec. V obeh primerih to ni argument proti tem dietam. Razen ce mislis, da so veganska hrana samo beyond burgerji in veganske salame :rofl:

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 58 minutami:

Wtf am I reading? Zakaj vegiji bolj gledajo na hrano kot vegani?

In ja, lahko zres fast food ali nasploh nezdravo kot vegan ali vsejedec. V obeh primerih to ni argument proti tem dietam. Razen ce mislis, da so veganska hrana samo beyond burgerji in veganske salame :rofl:

Vegiji bolj gledajo na hrano kot normalen folk... Tko da ja, wtf are you reading?

Veganski način prehranjevanja je pa preprosto nezdrav. Zdej lahka tuki neki nabijaš o beyond burgerjih in se repenčiš, sam študije konstantno kažejo, da je zdravje veganov bistveno pod povprečjem folka k se prehranjuje normalno. Primerljivo je z zdravjem ljudi, ki žrejo sam junk food. In to se vidi ne glede na to kak kriterij čekeraš, število različnih patologij pri starih, pričakovano življensko dobo,... Pač, ne moreš ignorirat biologije brez posledic.

Zdej če hočeš bit ti del tega insane kulta kar bodi, sam ne posiljevat drugih s to ideologijo.

Povezava do prispevka

pač oba z joe roganom uporabljata argumente iz nekih svarilnih tekstov, ki so naravnani k temu da folk sploh ne bi tega probavo. pa ne pravim zej da je spet teorija zarote glede živinoreje, sam logično majo izgubo ko že en človk rata vegan gre tu več ko 100€ na mesec ko bi drugač šlo v njihove izdelke. js sm poenostavu in trgam isto hrano, pojem pa tole dnevno: 2 japke, pol glave nečesa zelenga surovga (štrucar radič, solate), 2 korenja, 2 male čebule, pol stroka česna, 1-2 feferona, 1 surova zelena paprika, 1 surov paradižnik, 300-400g moke, 50-70g koruznega zdroba, 150g pire/leče/ječmena(rotiram), 300g kuhanga krompirja, kjer se zraven kuha še ena paprika in rotacija še enga kosa zelenjave (melancan, hokaido, maslene buče, zelje, ...), ~50g mletih semen (lan, sezam, sončnična), porcija akcijskega sadja (polet do kile grozdja, zdle 10 mandarin/klementin, karkol novga), sok dveh limon in ene grenivke, pri kuhi pa uporabim še okoli 250ml piva in 200ml vina kar praktično izhlapi ampak doda okus, poleg tega spijem 3-4l vode in ne jem soli niti olja ne kisa. v štartu ni blo čist tak, ampak zdej je že vsaj par mescev in je ubermensch mode, lastno razvit, vi pa bluzite svoje zarad mene, tuki lukn ni in kvečjemu se bojo sčasoma dodajal grami pri vseh stvarih in kosi surove zelenjave, ko bom ratval michael phelphs. ta post še puste ker sm se res potrudo naštet in fix to žrem vsak dan, ga ni peba ko bi lah takle naštel input telesni

Povezava do prispevka
nimious reče pred 1 uro:

Vegiji bolj gledajo na hrano kot normalen folk... Tko da ja, wtf are you reading?

Veganski način prehranjevanja je pa preprosto nezdrav. Zdej lahka tuki neki nabijaš o beyond burgerjih in se repenčiš, sam študije konstantno kažejo, da je zdravje veganov bistveno pod povprečjem folka k se prehranjuje normalno. Primerljivo je z zdravjem ljudi, ki žrejo sam junk food. In to se vidi ne glede na to kak kriterij čekeraš, število različnih patologij pri starih, pričakovano življensko dobo,... Pač, ne moreš ignorirat biologije brez posledic.

Zdej če hočeš bit ti del tega insane kulta kar bodi, sam ne posiljevat drugih s to ideologijo.

 

Studij je toliko, da lahko za vsak topic oba najdeva take, ki kazejo nasprotne rezultate.

Veliko studij financira mesna/mlecna industrija. Lahko ti komot poiscem tudi studije izpred par desetletij, ki pravijo, da kajenje ne povzroca raka ali pa celo, da je zdravo. Studije tudi pravijo, da je rdece meso karcinogeno. 

Ampak jaz ne trdim, da je eno bolj zdravo kot drugo in gledam na vse te studije z rezervo. Ce kdo posiljuje s cem, si to ti.

Povezava do prispevka
WoreH reče pred 2 urama:

zato pa ti razlagam da ti telo samo začne devat impulze v možgane da plis to deli plis vztrajaj you the best, we the best music ... sam tega ne morš čutit kr tak da ti en reče

Ne bom lagal, probal sem en čas živet brez kakršnihkoli živalskih izdelkov, mislim da najdlje 2-3 mesece. Če ne zarad česa drugega, da ne rabim bit pameten veganom brez podlage, pa da vidim, če jaz/moje telo to shendla. Long story short, mel sem iste pojave, kot če bi fural težko depro. Očitno nimam nekih genetskih predispozicij za uživanje takega življenjskega stila. Tudi med tednom, če nimam baš časa jest mesa, me že precej pred vikendom začne zmanjkovat. 

Povezava do prispevka

jah tu pride v poštev to kar so pravl in sicer velja zgolj to kar si za meso suplementiru, brez teh podatkov je nemogoč vlečt zaklučke, lahk da si kej zafuku. daleč pa od tega da bi ti js pametoval ... žri mes :D js edino zdej rabim veganko najdit da bohnedi novega woreha nardima, ker teh konjskih mesojedih riti ne prenesem več :D mam cajt

uredilo bitje WoreH
Povezava do prispevka

100g prsi piščančjih ma teoretično 30g beljakovin. 100g leče 25, 100g moke 10, krompir jih tud neki ma in tud semena, ostalo pa sporadično, tele buče bi jih znale met velik in to tud skos jem, ampak po teh kalkulacijah absolutno dosegam vrednost beljakovin. je pa za sam volumen mišic če bi šou v to najpomembnejša vadba, beljakovin samih mam pa vrh glave in tud prva stvar ki jo nameravam povečat je vnos leče in število trebušnjakov na dan :D štekam drugač, sej js za druge stvari žvim, ne za veganstvo, ampak čutim da mi to deva več moči in zdravja kot prejšnja prehrana to je vse

edit: ratal mi je nardit večji font pa ne znam popravit zej ni kej

uredilo bitje WoreH
Povezava do prispevka

Vse je na 100g

 

 

Lentils:

 

Calories: 140

Fat: 0.5 grams

Carbs: 23 grams

Protein: 12 grams (ne 25)

 

 

Potatoes:

 

Calories: 87

Protein: 1.9 grams

Carbs: 20.1 grams

Fat: 0.1 grams

 

 

Flour:

 

Calories: 364

Protein: 10 grams

Carbs: 76 grams

Fat: 1 grams

 

 

Če si morda opazil trend so to hrane z nizkimi proteini in maščobo, in visokimi ogljikovimi hidrati. To je resno najslabša možna kombinacija v prehrani, kot ti je že prej napisal nekdo.

 

Povezava do prispevka
WoreH reče pred 10 urami:

100g prsi piščančjih ma teoretično 30g beljakovin. 100g leče 25, 100g moke 10, krompir jih tud neki ma in tud semena, ostalo pa sporadično, tele buče bi jih znale met velik in to tud skos jem, ampak po teh kalkulacijah absolutno dosegam vrednost beljakovin. je pa za sam volumen mišic če bi šou v to najpomembnejša vadba, beljakovin samih mam pa vrh glave in tud prva stvar ki jo nameravam povečat je vnos leče in število trebušnjakov na dan :D štekam drugač, sej js za druge stvari žvim, ne za veganstvo, ampak čutim da mi to deva več moči in zdravja kot prejšnja prehrana to je vse

edit: ratal mi je nardit večji font pa ne znam popravit zej ni kej

No, 1g grahovih beljakovin =/= 1g piscancjih beljakovin. Ze zaradi same absorbcije proteinov v telo. To se seveda da resiti s kombinacijo hrane in to absorbcijo povisati, ne bo pa nikoli na nivoju zivalskih izdelkov.

Povezava do prispevka

Oktobra na Japonskem več samomorov kot smrti za covidom-19 v letu 2020

Navedek

"Na Japonskem sploh nismo imeli zaprtja, posledice epidemije so minimalne v primerjavi z drugimi državami … Kljub temu pa smo priča višanju števila samomorov," je dejala profesorica s tokijske univerze Mičiko Ueda, ki se ukvarja tudi s pojavom samomorov v družbi. "To pomeni, da bi v prihodnosti lahko podoben pojav zaznale tudi druge države po svetu," dodaja za CNN.

 

Me prav zanima kakšni so podatki za Slovenijo.

 

Povezava do prispevka

novi headline na 24ur pa: Kitajska mrzlično išče načine, da bi dokazala, da novi koronavirus ne izvira iz vuhana.

približn debata ki sm jo včeri hotu sprožit, članek pa pač neka copy pastulja, sami dvomi, sama nejasnost. me pa je mal začel zanimat če so nam na sledi v tej temi iz 24ur in če lahko prosto jebem mater ali bom doživel še kakšno ovadbo

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...