Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Tega ne moremo vedet. Tudi pri nas bi se verjetno po nekaj eksponentne rasti slejkoprej krivulja stabilizirala na neki tocki, zaradi ukrepov pa lahko upraviceno sklepamo, da je ta vrednost nizja kot bi bila sicer, vseeno je stevilo stikov med ljudmi manjse, kot bi bilo brez ukrepov. So pa nekateri ukrepi res idiotski in sami sebi namen.

Povezava do prispevka
kola reče pred 11 minutami:

No, da ne deluje ne mores rect. Nimamo vec eksponente rasti, krivulja se je sploscila. Je pa vprasanje, ce se podobnega stanja ni dalo dosec drugace kot smo ga....

Krivulja se nekje sama splošči, saj ne more iti kar v nedogled. Poglej Švede v aprilu recimo.

 

20201128_094958.thumb.jpg.57cfdff214a0a4d8977207f3bf2162a8.jpg

Povezava do prispevka

Da, se strinjam, hence prejsnji post. Ukrepi umaknejo del populacije, kar pa zagotovo pripomore k stabilizaciji krivulje pri nizji vrednosti. Tako da, ukrepi delujejo, ker imamo manj bolanih ljudi kot bi jih imeli brez ukrepov. Zelo verjetno. Vprasanje kaksne bi bile kumulativne stevilke okuzenih/umrlih po koncu epidemije z ukrepi in brez ukrepov, kjer bi ta krivulja pac imela drugacno obliko.

Povezava do prispevka

Vlada na seji znova pretresa ukrepe, ki jih je sprejela za zajezitev epidemije covida-19. A če je bilo še dopoldne pričakovati kresanje mnenj med ministroma za zdravje Tomažem Gantarjem in gospodarstvo Zdravkom Počivalškom, pa naj bi zdaj oba le stopila korak nazaj in skušala najti kompromis. Neuradno naj bi se tako dogovorili za popolno 14-dnevno zaprtje vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti, hkrati pa za konec omejitev prehajanja občinskih meja in policijsko uro.

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 6 minutami:

Bruham si v usta. Ko bo zaradi novih ukrepov še slabše stanje, bodo valda krivili folk ki šel na sneg v Kranjsko Goro

 

Zaprli bojo vse firme, odprli pa občine in odpravili policijsko uro... da bo folk, ki bo imel več časa, ker nebo hodil v službo, lahko šel smučat, sankat, na obisk k kolegom... :D

 

SpaWn reče pred 1 minuto:

Kaj so te "ne nujne gospodarske dejavnosti"? Jaz že celo korono delam od doma, bom dobil free dopust, al bom moral še naprej delat, ko drugi žurajo?

 

Glede na to, da je itak že skoraj vse zaprto...sklepam, da še pisarniške delavce in tovarne.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 minutami:

Vlada na seji znova pretresa ukrepe, ki jih je sprejela za zajezitev epidemije covida-19. A če je bilo še dopoldne pričakovati kresanje mnenj med ministroma za zdravje Tomažem Gantarjem in gospodarstvo Zdravkom Počivalškom, pa naj bi zdaj oba le stopila korak nazaj in skušala najti kompromis. Neuradno naj bi se tako dogovorili za popolno 14-dnevno zaprtje vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti, hkrati pa za konec omejitev prehajanja občinskih meja in policijsko uro.

Torej je tisti semafor sproščanja res samo nekaj kar so na hitro skupaj spacali :D.

Čeprav nekak dvomim, da bodo to že zdaj sprostili.

Povezava do prispevka

Dej model vas trola no.

 

Vsi ukrepi ostajajo še najmanj do sobote, po tem morebitno sproščanje

 

A če je bilo še dopoldne pričakovati kresanje mnenj med ministroma za zdravje Tomažem Gantarjem in gospodarstvo Zdravkom Počivalškom, pa naj bi zdaj oba le stopila korak nazaj in skušala najti kompromis. Neuradno naj bi se tako dogovorili, da trenutni ukrepi ostajajo v veljavi vsaj do sobote. Dodatnih zaostritev pa očitno ne bo.

 

 

 

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka
berghaus reče Pravkar:

Dej model vas trola no.

 

Vsi ukrepi ostajajo še najmanj do sobote, po tem morebitno sproščanje

 

A če je bilo še dopoldne pričakovati kresanje mnenj med ministroma za zdravje Tomažem Gantarjem in gospodarstvo Zdravkom Počivalškom, pa naj bi zdaj oba le stopila korak nazaj in skušala najti kompromis. Neuradno naj bi se tako dogovorili, da trenutni ukrepi ostajajo v veljavi vsaj do sobote. Dodatnih zaostritev pa očitno ne bo.

 

 

 

Ni trolal. 24ur je spremenil ta neuradni del besedila.

Povezava do prispevka

Ministra se, kot poroča novinarka oddaje 24UR Veronika Lavrenčič, strinjata, da je trenutno preveč dela na črno, zato naj bi stopili naproti obrtnikom, kot so frizerji, kozmetičarji, vodoinštalaterji, kjer lahko postavijo strogo določene pogoje za izvajanje dela. Prav tako naj bi govorili o vnovični uvedbi javnega potniškega prometa. 

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka
black187 reče pred 4 minutami:

Kaj pa od sobote naprej?

 

Od sobote naprej bo sledilo ključnih 14 dni, v katerih se okužbe ne bodo več prenašale skozi delovna mesta - ker bo zdaj po novem vse nenujno zaprto, temveč na smučiščih in v avtosalonih.

 

Profesor praktičnega pouka reče pred 36 minutami:

Dobesedno WHAT THE FUCK

 

Edit: NPM potrjuje al neki

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 17 minutami:

Dej model vas trola no.

 

Če si mislil mene nisem z besedico trolal jaz, ampak očitno novinarji in kasneje ugotovili, da je informacija napačna pa spremenili. Moj navedek je bil totalen copy/paste napisanega v članku na 24ur.

 

DrAg0nBoY reče pred 16 minutami:

Ni trolal. 24ur je spremenil ta neuradni del besedila.

 

Hvala, sem spregledal, da si že ti potrdil, da nisem trolal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
hordak reče pred 3 urami:

V bistvu bi morala država paziti, da virus ne pride v DSOje, ker je odgovorna za njih.

Varovanci DSOjev predstavljajo veliko večino mrtvih in hospitaliziranih.

Tako da za tole sranje so odgovorni sami, ne pa splošna populacija. Ne moreš pričakovati, da se bo folk obnašal, kot da razsaja Ebola, če povečini to prebolijo kot navaden prehlad.

 

Stanje kakršno je v DSOjih je predvsem posledica nedela države na tem področju v zadnjih 30 letih (večinoma levih vlad). DSOji po starih stavbah, neki pokrpanih in za silo vzdrževanih. In ko je enkrat virus v taki stavbi se ti razširi povsod.

 

V npr. Vipavi je virus prišel v zaseben DSO, ki je bil zgrajen pred 10imi leti. In virus jim je tam uspelo omejit brez kakšnih večjih posledic na starostnike.

Povezava do prispevka
dzuko reče pred 21 urami:

Ajaa, notri lahko pijemo pa jemo, zunaj pa ne..joj bučman jaz..

 

danes sem šel (po službenih obveznostih) v mesto, in vidim pri ministrstvu za zunanje zadeve med dvema parkiranima avtomobiloma dva človeka, ki čepita. prva asociacija je bila, da se žgeta, druga asociacija, da je enemu izmed njiju slabo in mu drugi pomaga,- potem pa v mimohodu stopim malo bližje in vidim, da modela jesta sendviče na skrivaj. :rofl:

 

Death reče pred 5 urami:

Putin is genius - 9GAG

 

saj verjetno veš, da točno to coronacepivodiplomacijo zdaj zelo posprešeno zganjajo Kitajci v Afriki, a? dobesedno zasužnjili jih bodo v naslednjih 20 letih, haha.

 

Tom7i reče pred 35 minutami:

Od sobote naprej bo sledilo ključnih 14 dni

 

nekdo je na twitterju napisal,- naslednjih 14 miljard (evrov) bo ključnih.

 

glede na trenutno oblast je temu težko oporekat. :D

Povezava do prispevka
NightWind reče pred 5 minutami:

In ko je enkrat virus v taki stavbi se ti razširi povsod.

 

s tvojim komentarjem se v celoti strinjam, dodal bi samo še to, da so bedaki potrebovali v povprečju po 50+ žrtev na dan, da jim je padlo na pamet, hm, mogoče bi bilo pa dobro vsakič pred vstopom v DSO testirat tudi osebje..

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 5 minutami:

 

s tvojim komentarjem se v celoti strinjam, dodal bi samo še to, da so bedaki potrebovali v povprečju po 50+ žrtev na dan, da jim je padlo na pamet, hm, mogoče bi bilo pa dobro vsakič pred vstopom v DSO testirat tudi osebje..

 

 

Ali pa ob vsej poplavi free moneya zaposlene izolirat, jih nastanit v kakšnega od premnogih v tem trenutku praznih nastanitvenih obratov, jim zagotovit stalne obroke ter jih motivirat z dvojno plačo, ker bodo stran od družine.  

 

Recimo ko so mene klical za pomoč v DSOju sem moral tudi na test. Pa vprašam po testu kako zdej ravnam dokler ne začnem delat. A se moram držat v izolaciji, da ne bo test jutri reku negativen si, js bom pa potem en teden hodu v službo, pa v trgovino, pa na pošto itd.. in mi je rekla direktorica DSOja ne ne, vi samo spoštujte splošne ukrepe dokler vas ne pokličemo.. model.. 

 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 18 minutami:

 

Ali pa ob vsej poplavi free moneya zaposlene izolirat, jih nastanit v kakšnega od premnogih v tem trenutku praznih nastanitvenih obratov, jim zagotovit stalne obroke ter jih motivirat z dvojno plačo, ker bodo stran od družine.  

 

Recimo ko so mene klical za pomoč v DSOju sem moral tudi na test. Pa vprašam po testu kako zdej ravnam dokler ne začnem delat. A se moram držat v izolaciji, da ne bo test jutri reku negativen si, js bom pa potem en teden hodu v službo, pa v trgovino, pa na pošto itd.. in mi je rekla direktorica DSOja ne ne, vi samo spoštujte splošne ukrepe dokler vas ne pokličemo.. model.. 

 

 

absolutno sem prepričan, da bi s pravim pristopom (ki si ga nakazal že sam) in povečanim začetnim vložkom danes ne imeli samo manj žrtev, ampak tudi ogromno manjše (skupne) stroške.

 

kako je bilo pa dejansko pri nas? osebno vem za lokalen primer (DSO Bokalci), ko je osebje poleti prišlo iz Bosne, Srbije, Makedonije (mind you, da so bili ti kraji poleti dobesedno žarišče COVIDa) nazaj s počitnic in takoj naslednji dan v DSO lepo delat.

 

danes je to eden od domov z največ okuženimi in umrlimi starostniki.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 minuto:

 

absolutno sem prepričan, da bi s pravim pristopom (ki si ga nakazal že sam) in povečanim začetnim vložkom danes ne imeli samo manj žrtev, ampak tudi ogromno manjše (skupne) stroške.

 

kako je bilo pa dejansko pri nas? osebno vem za lokalen primer (DSO Bokalci), ko je osebje poleti prišlo iz Bosne, Srbije, Makedonije (mind you, da so bili ti kraji poleti dobesedno žarišče COVIDa) nazaj s počitnic in takoj naslednji dan v DSO lepo delat.

 

danes je to eden od domov z največ okuženimi in umrlimi starostniki.

Za nazaj je vedno enostavno biti general... Za začetek je strokovna skupina šele pred kratkim porinila naprej hitre teste - najbrž zaradi nezanesljivosti. Omejiti potovanja pa ni ravno enostavno sploh za nizko plačan kader. Isto zgodbo smo imeli spomladi s slovenskimi zdravniki in smučanjem v Italiji. Tule dam Marvaku prav, ko je enkrat prej rekel, da jim pač plačaš 2000 EUR mesečno in jih zapreš pa ni panike, samo za minimalca pač nihče ne bo pristal na take omejitve. Realno so pravilne postopke upeljali takoj v kritični infrastrukturi (recimo NEK) že marca, kjer so izolirali ekipe operaterjev zaradi možnosti okužbe.

 

https://www.gov.si/novice/2020-10-13-delovanje-jedrske-elektrarne-krsko-nek-ob-narascanju-stevila-okuzb-s-covid-19/

 

Samo narediti to na n DSOjih, jer imajo kup ljudi, katerim je delo kontakt s starostniki...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...