Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

andrejus reče pred 42 minutami:

Ne ne grem s tem na gnoj. Tonje stanje duha v Sloveniji.

 

Vsa sebičnist ignorantskost in stanje duha je razvidna iz zgornjega ravnanja in iz girnjih postov. Z razlogom so prepovedane določene dejavnosti, nepotrebni obiski ipd.

 

In če tega ne moreš razumeti pri tvojeh letih ti ne morem pomagati.

 

Me zanima, da vam nekdo od bližnjih umre in da ne morete na pogreb, kako se boste počutili. Na drugi strani pa nekdo se zabava s fitnesom na domu 

 

ampak na pogreb ne boš mogel zaradi ukrepov, ne pa zaradi korone..

Povezava do prispevka

@andrejus

 

Ne vidim problema z osebnim trenerstvom, v kolikor so upoštevani vsi ukrepi. Se pravi primerno velik ter prezračevan prostor, kakšne pralne maske, in razdalja. Trener te lahko brez problema popravlja tudi na razdalji 3 metrov. 

 

Isto ne vidim problema z odprtjem fitnesom ob rednem razkuževanju in omejitvi vstopa glede na kvadraturo. Pri nas imamo fitnes v industrijski hali, stropi so visoki 5 metrov, cca 200 kvadratov površine, lahko bi komot omejili vstop na 5 oseb in bi bili vsi srečni. Isto velja za frizerje, tehnične trgovine, restavracije in tako naprej. 

 

Predvidevam, da si eden tistih, ki nosi masko sredi gozda?

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka

Primerno urejen in opremljen prostor doma v tem primeru 99.99% ni prezračevan prostor z ventilacijo, mask ob treningu tudi ne bodo nosili. Kake mečete ven, kot da bi živeli v drugi državi. Frizerka v našem kraju hodi na dom, maske seveda ona ne bo nosila. Pa se mi zdi totalno retardirano, da so mi zaprli gym kjer sem bil ob moji uri sam ali pa še z eno osebo na 80 kvadratih, tako kot pravi @Flamingo. Potem vidim včeraj kako se vsedejo trije sodelavci v avto za pot domov, seveda vsi brez mask. Marec je realen datum.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

@shure

V tujini imajo brez problema odprte fitnese in nosijo maske tudi med vadbo. Ne vem zakaj je težko verje...aja mogoče zato, ker v tujini nimajo Kacina, ki ga vsak teden ujamejo brez maske in nihče več ne šljivi ukrepov.

 

Ampak resno, v tujini nosijo maske med vadbo v fitnesu, tako da to ni nek problem. Marsikdo pa preuredi domačo garažo v telovadnico, tukaj bi te znalo presenetiti na kakšnem nivoju imajo nekateri urejeno.

Povezava do prispevka

Pa kurb v trzinu. Tam bil dolgo časa hotspot

 

Sej je res. Že tko sem pod stresom, pol nej si ga pa še na roke mečem

 

Al kaj Janša misli da bom na Tinderju spoznal sanjsko žensko nakar bova počakala do poroke ko se bova lahko na morju poročila

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
nimious reče pred 5 minutami:

Jah, andrejus ne mara fizične aktivnosti a ne, logično da je proti osebnim trenerjem in fitnesom.

Sicer če bi v življenju kdaj malo pomigal bi tudi mogoče lažje preživel potencialno korono, pa zaradi bolezni srca in ožilja ga ne bi pobralo pred 60im...

Ja to bo ja.

Ne bi reke nič za profesionalne športnike ampak navaden človek bo ja zdržal brez fitnesa kak mesec.

 

To z odprtimi fitnesi z masko. Hmm... sem probal. Meni ne ustreza. Če so fitnesi odprti potem je lahko 90% stvari pomembnejših od fitnesa odprtih.

 

Rezultat do maja 2021 bo vse pozaprto. 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 2 minutama:

Ja to bo ja.

Ne bi reke nič za profesionalne športnike ampak navaden človek bo ja zdržal brez fitnesa kak mesec.

 

To z odprtimi fitnesi z masko. Hmm... sem probal. Meni ne ustreza. Če so fitnesi odprti potem je lahko 90% stvari pomembnejših od fitnesa odprtih.

 

Rezultat do maja 2021 bo vse pozaprto. 

Govori za sebe, če lahko zdržiš brez česa en mesec ali ne. Za nekatere fitnes ni samo občasno dvigovanje uteži in fotkanje za instagram.

 

Poleg tega pa so zadeve zaprte zdaj že več kot en mesec. Kot pravita @shure in @Flamingo bi lahko komot imeli to odprto. Moj fitnes je tudi recimo v vlki športni dvorani z visokimi stropi in ne bi bilo nič narobe, če bi bilo maks 5 ljudi noter.

 

Ampak glede na mišljenje ljudi kot si ti, bodo fitnesi spet zadnji odprti in vprašanje koliko se jih bo sploh odprlo nazaj po tem zaprtju ...

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 10 minutami:

Ja to bo ja.

Ne bi reke nič za profesionalne športnike ampak navaden človek bo ja zdržal brez fitnesa kak mesec.

 

To z odprtimi fitnesi z masko. Hmm... sem probal. Meni ne ustreza. Če so fitnesi odprti potem je lahko 90% stvari pomembnejših od fitnesa odprtih.

 

Rezultat do maja 2021 bo vse pozaprto. 

Navaden človek, kot sem jaz, je z zaprtjem fitnessov ostal brez edinega jebenega veselja v življenju, brez stvari, ki mi je omogočala ventanje, sprostitev in nek občutek osebne progresive. Verjamem, da nisem edini. In ta "začasna" prepoved ne kaže, da bo kaj kratka. In tbh, distanca je že v dobrih časih bila veliko bolj izražena na fitnessih kot pa na šihtih v tem momentu.

Povezava do prispevka

Problem je, da tudi uteži za domačo uporabo praktično ni bilo mogoče dobiti nekaj časa. In ja, ko se navadiš redno delati ti zelo manjka. Kavčarji seveda tega ne razumejo, meni pa je rekreacija nekaj kar mi omogoča, da se mi ne strga.

 

Pred spomladansko in to karanteno tega problema nisem imel.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 37 minutami:

Ajd dober edin ko benčaš pa izdihuješ v prijatelja ki te spota

Še bolj k skupi delata drop sete na biceps curls

en vzdihuje druge se pa na pol metra vanga dere šešeše

 

En folk pač ne verjame v zdravo pamet. Teško je

Broscience ni nujno replika real life situacij

Povezava do prispevka
Ascender reče pred 54 minutami:

 

bi moral mal več mn3čarjev pogledat tvoj stream :P

 

humor včasih ne pride do izraza v tipkani besedi 

Pri fulltactical je zelo tezko razbrati kdaj se heca in kdaj misli resno. Ze ko z ocmi svignem cez nick mi najprej nehote pride pred oci fraza don't go full retard. 

Predlagam uvedbo besede: "bazinga" na koncu postov, da bomo ziher. 

Povezava do prispevka

Bojana Beovič:

Brez ukrepov bi 700 ljudi potrebovalo intenzivno nego.

 

Te pički tako kot marsikateremu še kar ni jasno. Jelko Kacin po televiziji govori da pričakuje izdatno izboljšanje. A kaže slike intenzivne enote kako 200 ljudi prikloplenih na ventilator, po tem bodo potrebni raznorazne regeneracije intenzivne bodo še dolgo 200 njih na intenzivni enoti.

 

Očitno toliko ljudi kronično bolnih, to ne pomeni da bi jih bilo brez ukrepov 700 ampak 150.

 

Ta virus je že povsod zaokrožil kjer je mislil, če kateremu DSO ratalo ohranit kake bele cone naj naprej pazijo na njih

 

Drugače pa to to, 200 kronično bolnih

 

Še enkrat ponovim, če bi lahko ljudstvo bolje samo sebe skrbelo, bi lahko tudi bolje za kronično bolne.

 

Zdej se mi pa majkemi ne da več o tem pisat

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
daljinec reče pred 4 minutami:

kdaj se bo folku na globalni ravni odfukalo?

odvisno kakšni so ukrepi v los angelesu :D a majo maske uzun? pol bi se jim verjetn kmal odfukal ... drugač pa tole je zelo neodgovorna pa nestrokovna izjava, neprimerna špekulacija kaj bi blo brez ukrepov. žalostno, sicer pa je žalost vedno moja reakcija ko vidim bojano beovič z rdečo šminko pa rdečimi očali, vidno obese in nezdrava ženska ... žal

Povezava do prispevka

Da malo prekinem zgornje "first world problems" jamranje z nekaj novicami iz širše sosesčine.

 

Na Slovaškem število okužb ponovno raste. Množično testiranje je prineslo samo kratkotrajno izboljšanje, čas je za nov lockdown. :hmm:

 

Navedek

Na Slovaškem rekord

 

Na Slovaškem so danes zabeležili rekordno število novih okužb s koronavirusom. Po podatkih tamkajšnjega ministrstva za zdravje so s PCR-testi potrdili 3707 novih okužb. Še dodatnih 2357 okužb so potrdili z uporabo manj zanesljivih antigenskih testov. Oblasti napovedujejo zaustavljanje javnega življenja, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Slovaški minister za zdravje Marek Krajči je v petek napovedal, da bo vladna komisija predlagala dodatne omejitve gibanja znotraj države. Po predlogu bi lahko državljani svoja domovanja zapustili samo v primeru odhoda na delo ali nakupov najnujnejših stvari.

Slovaški premier Igor Matovič je že v sredo napovedal načrt za postopno delno zaustavitev javnega življenja v državi. Od petka bodo tako morale restavracije in kavarne zapreti tako notranje prostore kot terase. Hoteli bodo lahko sprejemali samo goste, ki bodo ob vstopu pokazali negativni test na okužbo z novim koronavirus. Podobno bo veljalo za žičniške naprave na tamkajšnjih smučiščih.

Tri dni pred božičem bodo vsaj za tri tedne zaprli večino trgovin, razen tistih z živili in drugih trgovin z najnujnejšimi izdelki.

Ukrepe bo država uvedla kljub nedavni odločitvi za množično hitro testiranje, ki jo je premier predstavil kot alternativo zaustavljanju javnega življenja na Slovaškem, piše STA.

 

 

Zajeta slika.JPG

 

Nizozemska je uspešno ukrotila 2. val, sedaj pa število okužb ponovno raste.

 

Navedek

Nizozemska: skokovit porast

 

Na Nizozemskem so zabeležili skokovit porast okužb z novim koronavirusom. V zadnjih 24 urah so potrdili več kot 9000 novih okužb, kar je največji dnevni porast okužb od oktobra letos, na spletni strani poroča Reuters

Na Nizozemskem so doslej potrdili več kot 600.000 okužb z novim koronavirusom. Umrlo je več kot 10.000 bolnikov s covidom-19.

Po napovedih naj bi se v nedeljo sestala nizozemska vlada in sprejela odločitev o morebitnih strožjih koronskih ukrepih pred božičem, piše STA.

 

image.thumb.png.8b69a26bc497091160b117b068eb5a20.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...