Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Tom7i reče pred 34 minutami:

 

Ja pismo, tako kot deluje razkuževanje hodnikov vsak dan, ki je tudi nevemkoliko mesecev že zakonsko obvezno.

 

Vsako uro si prodajalka da gor rokavice, vzame prej v vreli vodi namočeno krpo, jo našprica z razredčeno varikino in s to krpo pobriše stene slačilnice.

 

Ali pa naj za to pooblastijo čistilko, ki je zaposlena v trgovskem centru. Vsekakor boljše, kot pa pomerjanje oblačil na sekretu.

 

v praksi bi se dezinfekcijo kabine delalo s hladnim zamegljevanjem. vstop v kabino bi bil dovoljen šele po dveh urah, po temeljitem predhodnem prezračevanju kabine.

 

lep lp

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 urami:

Kaj a vi mislite, da se zdravniki sami držijo tako strogo socialnega distanciranja? A ne poznate nobenega? Jaz poznam 2-3 kar dobro, pa ene par bežno prek znancev in menda noben ni zaprt doma. Hodijo si med sabo na obiske v manjše družbe konstantno cel čas. Je pa res, da to ni noben zdravnik, ki bi v tem trenutku delal na Covid oddelku, pozna pa sigurno stanje tam.

Poznam jih kar nekaj, ker živim z eno in imam pomoje malo boljši vpogled v situacijo kot ti med vinogradi. Imajo v službi masko tudi ko niso s pacienti, se pravi v skupnih prostorih. Povsod pa seveda obstajajo kreteni, ki gledajo na lastno rit in tudi med zdravniki ni nič drugače. Med 100 ljudmi boš z veliko verjetnostjo vedno našel 10 debilov.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Saj to je bila poanta posta. Nikoli in nikjer ne boš našel ljudi, ki bi se 100% podredili temu ali onemu (ne samo zdaj v primeru Corone). Ljudje smo karakterno različni in tako je tudi prav. Nerealno in butasto je pričakovati, da bo karkoli celotna populacija upoštevala in se strinjala.

 

P.S.: Aja... V prejšnjem postu sem omenil kolega, ki je imel prejšnji teden prometno nesrečo. Z rešilcem so ga preventivno odpeljali v bolnišnico na hiter pregled, če slučajno ni kaj hujšega. Naslednji dan je moral na slikanje več delov telesa. Prvo kar mu je padlo v oči je rekel, da zdravnik v ambulanti sploh ni imel maske! Je pa res je rekel, da se mu praktično ni približal niti na 3m. Stal je ob svoji mizi in mu rekel naj se počepne, pripogne, kroži z vratom... do praga bolečine... In adijo. Kasnje je pogledal slike rentgena in ga poslal domov.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Navedek

V torek, 3. novembra, je zdaj že nekdanja državna sekretarka Tina Bregant z usmeritvami dovolila, da lahko v domovih za starejše delajo tudi okužene osebe, če ne kažejo simptomov. Dva dni pozneje, v četrtek 5. novembra, je strokovna skupina ocenila, da v rdečih conah domov in bolnišnic okuženim ne bi smeli dovoliti dela. 

:ododava:

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

Ja saj, potrdilo se je to, kar smo mnogi že govorili od začetka. Žalostno, da je moralo zaradi tega umreti precej več ljudi, kot pa bi morali, če bi se vlada dejansko ravnala po navodilih stroke, ne pa obratno.

 

Navedek

27. septembra so recimo posamezni člani skupine predlagali, da se za zaščito oskrbovancev v domovih za starejše na štirinajst dni uvede obvezno redno testiranje za vse zaposlene. S tem bi lažje odkrili okužene brez simptomov, ki so bili glavni razlog za širjenje virusa. 

Tega predloga vlada ni upoštevala, v naslednjih tednih pa so domovi postali glavna žarišča okužb in smrti. Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je navodilo za testiranje zaposlenih izdal šele slab mesec dni pozneje.

 

To je prav oni mindset "vi povejte svoje mnenje, mi bomo pa pol delali po svoje, ker ne može nam nitko ništa." Pol pa ko drek prileti v ventilator, pa "O šit, oni kekci iz skupine so imeli prav, dajmo zdaj hitro na vrat na nos narest te ukrepe, ki so jih predlagali en mesec nazaj". Pol pa folku ni jasno, zakaj se ukrepi spreminjajo iz danes na jutri ter nimajo nobenih vidnih učinkov.

 

Upam, da bo za to nekdo kazensko odgovarjal; samo kaj, ko se še spomnim razpleta iz afer Depala vas ter Patrija in se mi svita, da bo ta pizdun spet šel ven iz sranja scot-free :ranting:

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 15 minutami:

Ja saj, potrdilo se je to, kar smo mnogi že govorili od začetka. Žalostno, da je moralo zaradi tega umreti precej več ljudi, kot pa bi morali, če bi se vlada dejansko ravnala po navodilih stroke, ne pa obratno.

 

 

To je prav oni mindset "vi povejte svoje mnenje, mi bomo pa pol delali po svoje, ker ne može nam nitko ništa." Pol pa ko drek prileti v ventilator, pa "O šit, oni kekci iz skupine so imeli prav, dajmo zdaj hitro na vrat na nos narest te ukrepe, ki so jih predlagali en mesec nazaj". Pol pa folku ni jasno, zakaj se ukrepi spreminjajo iz danes na jutri ter nimajo nobenih vidnih učinkov.

 

Upam, da bo za to nekdo kazensko odgovarjal; samo kaj, ko se še spomnim razpleta iz afer Depala vas ter Patrija in se mi svita, da bo ta pizdun spet šel ven iz sranja scott free :ranting:

Kako enodimenzionalno razmišljajo ljudje. Težko je iz zapisnika povedati zakaj ni do tega prišlo. Lahko da so res ignorirali, najbrž pa preprosto ni bilo hitrih testov na zalogi, ker so tedaj enkrat začeli z nakupi, če se prav spomnim iz medijev. Sklepov, ki za seboj potegnejo nakupe+kup kadrovske podpore se ne da uresničiti čez noč, sploh če delaš javno naročilo...

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 18 minutami:

Ja saj, potrdilo se je to, kar smo mnogi že govorili od začetka. Žalostno, da je moralo zaradi tega umreti precej več ljudi, kot pa bi morali, če bi se vlada dejansko ravnala po navodilih stroke, ne pa obratno.

 

 

To je prav oni mindset "vi povejte svoje mnenje, mi bomo pa pol delali po svoje, ker ne može nam nitko ništa." Pol pa ko drek prileti v ventilator, pa "O šit, oni kekci iz skupine so imeli prav, dajmo zdaj hitro na vrat na nos narest te ukrepe, ki so jih predlagali en mesec nazaj". Pol pa folku ni jasno, zakaj se ukrepi spreminjajo iz danes na jutri ter nimajo nobenih vidnih učinkov.

 

Upam, da bo za to nekdo kazensko odgovarjal; samo kaj, ko se še spomnim razpleta iz afer Depala vas ter Patrija in se mi svita, da bo ta pizdun spet šel ven iz sranja scot-free :ranting:

ma sedanja levica ne bo naredila nč

 

če bo pa kdo bolj zanimiv prišel na oblast, bo pa potekalo sojenje za umore državljanov

Povezava do prispevka

Kaki šalabajzerji.

V vsakem primerubse mora vlada odločit ne pa stroka. Ker stroka bi vse zaprla.

 

Tista ideja da naj okuženi delajo v DSOjih. 

LoooL. Neverjetno, kako je to možno da ni kaznivo to naj pravniki povedo.

 

Medtem ko pa neizdajanje odloč. Največja napaka te vlade imho.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 36 minutami:

Kaki šalabajzerji.

V vsakem primerubse mora vlada odločit ne pa stroka. Ker stroka bi vse zaprla.

 

Tista ideja da naj okuženi delajo v DSOjih. 

LoooL. Neverjetno, kako je to možno da ni kaznivo to naj pravniki povedo.

 

Medtem ko pa neizdajanje odloč. Največja napaka te vlade imho.

Saj so jih izdajali! Moj sin jo je dobil na zadnji dan karantene. :)

Se strinjam da bi tisti del lahko enostavno avtomatizirali in pospešili.

Povezava do prispevka

Po novem sem tudi sam aktiven pri prekuževanju :D. Staknil v službi, kjer so v zadnjih dveh tednih sodelavci cepali kot muhe, ker se šefici ni zdelo vredno, da bi nas polovica (20 zaposlenih) delala od doma - sedaj smo doma na bolniški :ododava:.

Za tiste, ki smo/bomo COVID preboleli je omejevanje gibanja na občine popolnoma brezpredmetno (na maske v zaprtih javnih prostorih še pristanem - čeprav s tem ščitiš druge pred sabo, kar ponovno ni preveč smiselno), ker več nikogar ne ogrožamo. Med tem, ko 70% delovno aktivnih še vedno vsakodnevno potuje v službo.

uredilo bitje ejnit
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 19 urami:

Neverjetno za oz. S covidom 19 je umrla sledeča struktura:

187 + 405 moških in žensk starih NAD 85 let!!!!
199 + 173 moških n žensk starih 75-84 let
95 + 42 moških in žensk starih 65 - 74 let
28 + 8 moških in žensk starih 55 - 64 let
DEVET moških in žensk starih 45 - 54 let
in celi ŠTIRJE stari pod 45 let... a vsi starejši od 35 let...

 

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/umrli_covid_20201214.pdf

 

 

Ko boš ti imel 80+ boš hitro obrnu ploščo.

 

Tudi mene načeloma BMK, ker nisem rizična skupina, ampak moraš se postavit tudi v kožo koga drugega in ne samo sebe.

 

 

Povezava do prispevka

Haha cerkve spet odprte, ravno za polnocnice da bodo sle najbolj rizicne skupine se malo mesat, odlicno.

 

Conspiracy theory hot take:

Vlada zdele pospeseno sprosca stvari vec ali manj brez podlage in razlik v stanju napram par tednom nazaj, ker so vedeli da jih bo Desus odjebal in koalicija razpade, tako da so si pripravili lepo teren cez 2 tedna ko bo spet jump okuzb da bodo govorili "lejte kako slabo delajo KUL, od kar so na oblasti grejo okuzbe visje kot so bile prej" in to bo lepo se prelilo scasoma v volilno kampanjo za naslednje volitve. Prove me wrong :D 

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 21 minutami:

Conspiracy theory hot take:

Vlada zdele pospeseno sprosca stvari vec ali manj brez podlage in razlik v stanju napram par tednom nazaj, ker so vedeli da jih bo Desus odjebal in koalicija razpade, tako da so si pripravili lepo teren cez 2 tedna ko bo spet jump okuzb da bodo govorili "lejte kako slabo delajo KUL, od kar so na oblasti grejo okuzbe visje kot so bile prej" in to bo lepo se prelilo scasoma v volilno kampanjo za naslednje volitve. Prove me wrong :D 

to bi kvečjemu zdravniki delal. bojano z lasuljo nastavl v medije za vedno. čene pa faf angela, poleg tega je tud janša poročeni zdravnik. zahtevam poročila o tem ali lasulje in baročne frizure povečujejo tveganja epidemioloških vrednosti.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 33 minutami:

Haha cerkve spet odprte, ravno za polnocnice da bodo sle najbolj rizicne skupine se malo mesat, odlicno.

 

Conspiracy theory hot take:

Vlada zdele pospeseno sprosca stvari vec ali manj brez podlage in razlik v stanju napram par tednom nazaj, ker so vedeli da jih bo Desus odjebal in koalicija razpade, tako da so si pripravili lepo teren cez 2 tedna ko bo spet jump okuzb da bodo govorili "lejte kako slabo delajo KUL, od kar so na oblasti grejo okuzbe visje kot so bile prej" in to bo lepo se prelilo scasoma v volilno kampanjo za naslednje volitve. Prove me wrong :D 

A to je tista fora, k maši hodijo stare tete, a ne.

Povezava do prispevka

Bos trdil da pri cerkvenih obredih ni vecja koncentracija starejsih ljudi na kupu kot pri drugih mnozicnih dogodkih?

 

Na zalost to vidim pri svojih starih starsih, gredo proti 90, zdravje jim ze kar pesa, ampak k masi je treba it, masko cez obraz se ne spodobi v gospodovi hisi imet, kje si se to videl kaj bo soseda mislila, malo sal cez usta ko grem notri pa z Micko bom skupaj sedela, sva skupaj v tretji klopi ze 20 let.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

 

 

Ko boš ti imel 80+ boš hitro obrnu ploščo.

 

Tudi mene načeloma BMK, ker nisem rizična skupina, ampak moraš se postavit tudi v kožo koga drugega in ne samo sebe.

 

 

pa volil Karla

 

velik zajeb je bil, ker so dovolili okuženim brez simptomov delati v domovih upokojencev novembra enkrat :hmm: 

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

Ko boš ti imel 80+ boš hitro obrnu ploščo.

 

Tudi mene načeloma BMK, ker nisem rizična skupina, ampak moraš se postavit tudi v kožo koga drugega in ne samo sebe.

 

 

Kdor dočaka 80+ je lahka fajn vesel, da je sploh živ.

Pa zakaj se vsi tok postavljajo v kože 80 letnikov, ki povečini niso pristaši ukrepov (pokaži mi 80 letnika, ki se mu zdi dober trade podaljšat življenje za par mesecev za ceno totalne osamitve), niso se pa sposobni postaviti v kožo preostanka populacije, k bo najebala zarad tega?

  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 4
Povezava do prispevka
nimious reče Dne, 16. 12. 2020 at 20:59:

Sploh pa ti očitno res ne razumeš najbolj kako zdravstveni sistem funkcionira. Ti misliš da kirurge k operirajo slepiče kar prestavijo na infekcijsko?

tocno tko je

kirurg dela v covidu in v operacijski dvorani ni bil ze cel drugi val

ne bom zdej reku a operira slepice al ne

sam to v resnici ne igra vloge ker ni zdej da mas v splosnem kr pogresljive kirurge "mi te ne rabmo dej pejd drugam neki pocet"

 

 

 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
nimious reče pred 13 urami:

Kdor dočaka 80+ je lahka fajn vesel, da je sploh živ.

Pa zakaj se vsi tok postavljajo v kože 80 letnikov, ki povečini niso pristaši ukrepov (pokaži mi 80 letnika, ki se mu zdi dober trade podaljšat življenje za par mesecev za ceno totalne osamitve), niso se pa sposobni postaviti v kožo preostanka populacije, k bo najebala zarad tega?

lol no, mam se oba stara fotra oba okrog 80 in sta se relativno vitalna in mislim da imasta oba se kar nekaj let pred sabo. Ampak po tvoje ma itak sam se par mesecev zivljenja in je itak vseeno ce se stegne. Sploh k sta res osamljena s podobno starima babiacma

 

mislim stegni se to lepo po stengah s takimi neumnstmi

 

Lp, Ne me jeb

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...