Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 7 urami:

 

zdaj je itak krivo smučanje, naslednji teden bo božič, potem bo krščansko novo leto, potem bo pravoslavni božič, potem bo pravoslavno novo leto, potem bo 8. februar, pa 27. april, potem smo že na prvomajskih, takrat se bo pa stanje tako izrazito popravilo, da bo ravno prav za morje na Hrvaškem. :)

 

this ↑

Povezava do prispevka

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/spanija-naj-bi-vzpostavila-register-ljudi-ki-se-nocejo-cepiti/547213

 

Navedek

Španski zdravstveni minister Salvador Illa je dejal, da bo Španija vzpostavila register ljudi, ki se ne želijo cepiti proti covidu-19, in ga delila z drugimi članicami EU-ja. Seznam naj sicer ne bi bil dostopen javnosti ali delodajalcem.

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 13 minutami:

 

Evo in to bo postalo točno to kar se je že mesece prej govorilo...

 

Nisi cepljen - ne smeš početi nič in si v "karanteni" dokler ne boš cepljen.

 

Pač nekako ne vrjamem v to cepivo sploh ker je tako na "hitro" skp spacano.

 

Sam sej je gripa tud ful problematična vsako leto... Zakaj ni obvezno cepljene? Pa klopni meningoencefalitis?

 

Sam prašam za prjatla...

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 10 urami:

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/ruske-oblasti-priznale-zrtev-covida-19-je-bilo-trikrat-vec/547156

 

Rusom (in Kitajcem) ni za zaupat čisto nič.

Sedaj pa se cepite z njihovim cepivom.

 

Saj, propaganda in laži ter manjko transparentnosti. Že ko so Rusi lansirali to njihovo cepivo in preskočili ključno tretjo fazo in kasnejše sem si rekel: Ni variante, da sprejmem to rusko cepivo, pa če mi plačajo. Kitajskega pa še manj.

 

Tole s prikrojenimi številkami smrti pa sem že pred meseci bral članek, kjer je bil tudi omenjen ta ruski statistik in mi je bilo že takrat jasno, da ruske številke smrti niso točne. To priznanje pa je vse potrdilo.  In če so lagali glede teh številk, kako naj pol zaupaš ruskemu cepivu ali drugim stvarem, ki jih rusi producirajo.  Nikakor, še manj jim zaupam kot v cepiva američanov in angležev, slednja so šla skozi vse faze in so jih potestirali po dolgem in počez. Tu je več transparentnosti kot pri ruskem cepivu in propagandi. Bogsivedi kakšne stranske učinke imajo že tam, ker rusko cepivo temelji na drugi osnovi kot od piftzerja in moderne (mRNK), od AstraZenece pa je podobno ruskemu, z manjšim deležem zaščite (ne prime pri večjem %) in verjetno z več str. učinki.

 

Povezava do prispevka

Kaka butasta primerjava. Tista injekcija pri zobozdravniku je že leta in leta preizkušena na stotinah milijonih ljudi in se točno ve kake posledice lahko morebiti prinese. Tu pa ne more noben dati roke v ogenj, da ti ne bo čez 3 leta zrasla grba.

 

Pa nisem proti. Sem proti temu, da se vsili cepljenje. Sam pa se bom odločil, ko bo dovolj cepiva na razpolago in je celo bolj verjetno, da se bom cepil kot ne. Imam pa vseeno pomisleke.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Bohnedej, če se tale saga zavleče v pomlad, poletje, da epidemija ne pojenja in če bo kazal da bomo naslednjo jesen/zimo še zmer na istem kot zdej, bo folk v veliki večini (tud tisti ki sedaj še nekak podpirajo in folgajo ukrepe) gladko za to, da ostane vse odprto, back to normal in pač kdor crkne, crkne, kdor zboli pač zboli. Če se zruši zdravstvo, pa naj se. Ker počas se bo folku začel tok trgat, da naumo zmožni doumet posledic.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 4 minutami:

Bohnedej, če se tale saga zavleče v pomlad, poletje, da epidemija ne pojenja in če bo kazal da bomo naslednjo jesen/zimo še zmer na istem kot zdej, bo folk v veliki večini (tud tisti ki sedaj še nekak podpirajo in folgajo ukrepe) gladko za to, da ostane vse odprto, back to normal in pač kdor crkne, crkne, kdor zboli pač zboli. Če se zruši zdravstvo, pa naj se. Ker počas se bo folku začel tok trgat, da naumo zmožni doumet posledic.

zdravstva tudi ne bo, če bo država bankrotirala, pa to ne samo za kako leto

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Kaka butasta primerjava. Tista injekcija pri zobozdravniku je že leta in leta preizkušena na stotinah milijonih ljudi in se točno ve kake posledice lahko morebiti prinese. Tu pa ne more noben dati roke v ogenj, da ti ne bo čez 3 leta zrasla grba.

 

Pa nisem proti. Sem proti temu, da se vsili cepljenje. Sam pa se bom odločil, ko bo dovolj cepiva na razpolago in je celo bolj verjetno, da se bom cepil kot ne. Imam pa vseeno pomisleke.

 

https://slo-tech.com/novice/t777525/0?fbclid=IwAR0YF1bZ1HhCdKJ7jNkCDYBWfje34TwL4lLMejyC_K3XI69ws18vxeOfNl0

 

 

grem pa stavit da ce bi sel brat morebitne stranske ucinke tiste inekcije je tud v lajfu nebi sprejel, mislim a si sel kdaj gledat stranske ucinke tablet ki jih copas ti al pa tvoj bliznji na redni ravni. Pejt ya foro pogeldat produkte k jih mas v domaci lekarni pa bos vidu kaj so potencialni stranski ucinki, sam to pa kr nobenga ne briga, ker je pac kao dovolj testirano

 

Lp, Ne me jeb

 

 

uredilo bitje Ne me jeb
Povezava do prispevka
smarnca reče pred 2 urama:

A zobarju tudi zatežite ko vam da protibolečinsko injekcijo da vi se pa s tem strupom ne boste cepili?

 

Pa dobro no, eno so preverjena protibolečinska sredstva, ki jih človeštvo uporablja že več desetletij; drugo pa je cepivo, ki so ga na podlagi masovne panike in propagande okoli bolezni, ki ima le okoli 2,7% smrtnost sklamfali skupaj v enem letu.

 

Dosti glede tega pove tudi dejstvo, s kako ihto določene države zganjajo gonjo proti necepilcem ter drugače mislečim; zgoraj sta lepa nova primera iz Italije in Španije. Pa glede na to, kako lagano je WHO spremenila uradno razlago čredne imunosti, nekako dvomim, da bodo svetovne in evropske temeljne ustave o telesni nedotakljivosti dolgo vzdržale.

 

Prav ta ihta, s katero zatirajo folk, ki se noče cepit in zdravnike, ki dvomijo o resnosti situacije mi daje vedet, da je še vse kaj drugega za tem kot pa želja voditeljev za dobrobit ljudstva (malo morgen). In pol spet pridem do tega, da v osnovi ne želim bit nek pristaš teorij zarote, pa me realnost teh absurdnih situacij sili v to.

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 2 minutama:

grem pa stavit da ce bi sel brat morebitne stranske ucinke tiste inekcije je tud v lajfu nebi sprejel, mislim a si sel kdaj gledat stranske ucinke tablet ki jih copas ti al pa tvoj bliznji na redni ravni. Pejt ya foro pogeldat produkte k jih mas v domaci lekarni pa bos vidu kaj so potencialni stranski ucinki, sam to pa kr nobenga ne briga, ker je pac kao dovolj testirano

 

Tako je, nikoli ne preberem možnih stranskih učinkov, ker me boli kurac za njih. Če je zdravilo prisotno že leta je stestirano na ogromnem vzorcu in očitno ima nek majhen promil ljudi kake hujše stranske učinke. Če padem v ta del ljudi potem pač fuck it...nimam sreče.
 

Pri tem novem cepivu pa dejansko lahko čez par let recimo 90% prejemnikom zraste grba. Ne me jebat, da je zdaj tisti zgornji promil isto kot xx% nepoznan procent tu ;)

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

 

Tako je, nikoli ne preberem možnih stranskih učinkov, ker me boli kurac za njih. Če je zdravilo prisotno že leta je stestirano na ogromnem vzorcu in očitno ima nek majhen promil ljudi kake hujše stranske učinke. Če padem v ta del ljudi potem pač fuck it...nimam sreče.
 

Pri tem novem cepivu pa dejansko lahko čez par let recimo 90% prejemnikom zraste grba. Ne me jebat, da je zdaj tisti zgornji promil isto kot xx% nepoznan procent tu ;)

velika vecina stranskih ucinkov (nekje sem bral da 99%) se pokaže v prvih dveh meseceih, tko da to da lahko čez par let dobis grbo je ena velika neumnost

 

druga zadeva je pa ta da so testiral cepivo na vec kot 43k ljudeh. zdej pa ce se gres mal igrat statistiko bos ugotovil da rabis precej majhen vzorec preden lahko zadevo posplosujes. 

https://www.surveymonkey.com/mp/sample-size-calculator/ mal se poigraj s tem kalkulatorjem, pa ti bo mogoce kej bol jasno k pa da siris te neumnosti naprej

 

Lp, Ne me jeb

 

Povezava do prispevka

To je pač ekstremni bedast primer, ki je v nekem delčku promila tudi možen. Res ne razumem ljudi, ki ne znate mislit z lastno glavo in goltate vse kar vam servirajo :D

 

Zakaj so dosegli, da jih ni možno tožiti za morebitne posledice cepljenja? Kdo si upa in lahko napove dolgoročne stranske učinke?

 

Ste pa pridni državljani, vsaka oblast je vesela takih, ki takoj verjamejo vsemu kar rečejo :)

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

To je pač ekstremni bedast primer, ki je v nekem delčku promila tudi možen. Res ne razumem ljudi, ki ne znate mislit z lastno glavo in goltate vse kar vam servirajo :D

 

Zakaj so dosegli, da jih ni možno tožiti za morebitne posledice cepljenja? Kdo si upa in lahko napove dolgoročne stranske učinke?

 

Ste pa pridni državljani, vsaka oblast je vesela takih, ki takoj verjamejo vsemu kar rečejo :)

ja vsi so ofce ti si pa usel iz matrixa

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 2 minutama:

 pa ti bo mogoce kej bol jasno k pa da siris te neumnosti napre

 

 

Neumnosti širiš v veliki meri ti, ki primerjaš neko zdravilo, ki ga je uporabilo že stotine milijonov ljudi s tem novim cepivom. Jaz sem tisti ekstremni primer (ki je jasno, da je skoraj neverjeten) dal kot nek delček možnosti. Upaš jamčit z življenjem svojih otrok, staršev, partnerke,...da je to nemogoče?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

To je pač ekstremni bedast primer, ki je v nekem delčku promila tudi možen. Res ne razumem ljudi, ki ne znate mislit z lastno glavo in goltate vse kar vam servirajo :D

 

Zakaj so dosegli, da jih ni možno tožiti za morebitne posledice cepljenja? Kdo si upa in lahko napove dolgoročne stranske učinke?

 

Ste pa pridni državljani, vsaka oblast je vesela takih, ki takoj verjamejo vsemu kar rečejo :)

 

sej bi te poslal nekam ker si pac sam k bi bil spet banan.

 

Taki ste res najboljsi, kao nismo ovce, smo samo proti zdravi pameti in logicnim povezavam. 

 

Zakaj mislis da mors vsako operacijo podpisat da ob morebitnih zapletih niso krivi? Mas folk k je sel pod narkozo pa dozivel alergijo na zdravila in ni bil nikol vec normaln. In tudi tukaj bodo zapleti sej to je vsem jasno in delcek ljudi bo imel probleme. Tako kot imas ljudi ki so ali pa bodo imeli probleme na druga zdravila. Samo ti z jemanjem le teh konstantno sprejemas tveganje, tudi z jemanjem inekcij pri zobozdrabniku, ker prakticno ni 100% zanseljivih zdravil in zakaj bi zdaj morali oni plačevati za nekaj kar se bo zgodilo ampak je glede na upside zanemarljivo? Zakaj bi najebal če delaš nekaj kar je vsem v interesu?

 

Zato mi je tudi neumno da bi moral karkoli garantirat, ker smo na podrocju kjer ni garancij. Garantiram pa da je vecja verjetnost da mi stara starsa umreta od covida kot od morebitnega cepiva. Mislim kle se kregas za morebitne stranske ucinke ki so vrjetno zelo zanemarljivi po drugi strani pa je smrtnost covida 2.7% na svetovni ravni

 

Lp, Ne me jeb

  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Je pa ta tema zlata vredna, da se vsake tolko pridem v njo od srca prerežat kako zagriženi so eni glede tega vsega haha :D

 

Potrudite se najti še kaj drugo kot ta covid v lajfu. Lepše vam bo... jaz sem ga že dolgo dal na stranski tir.

 

Peace out ;)

Mislim pol pa ta holier than thou odnos

 

a na polno aktiven v tej temi

 

komi cakam da pridem na gnoj

 

Lp, Ne me jeb

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 13 minutami:

 

sej bi te poslal nekam ker si pac sam k bi bil spet banan.

 

Taki ste res najboljsi, kao nismo ovce, smo samo proti zdravi pameti in logicnim povezavam. 

 

Zakaj mislis da mors vsako operacijo podpisat da ob morebitnih zapletih niso krivi? Mas folk k je sel pod narkozo pa dozivel alergijo na zdravila in ni bil nikol vec normaln. In tudi tukaj bodo zapleti sej to je vsem jasno in delcek ljudi bo imel probleme. Tako kot imas ljudi ki so ali pa bodo imeli probleme na druga zdravila. Samo ti z jemanjem le teh konstantno sprejemas tveganje, tudi z jemanjem inekcij pri zobozdrabniku, ker prakticno ni 100% zanseljivih zdravil in zakaj bi zdaj morali oni plačevati za nekaj kar se bo zgodilo ampak je glede na upside zanemarljivo? Zakaj bi najebal če delaš nekaj kar je vsem v interesu?

 

Zato mi je tudi neumno da bi moral karkoli garantirat, ker smo na podrocju kjer ni garancij. Garantiram pa da je vecja verjetnost da mi stara starsa umreta od covida kot od morebitnega cepiva. Mislim kle se kregas za morebitne stranske ucinke ki so vrjetno zelo zanemarljivi po drugi strani pa je smrtnost covida 2.7% na svetovni ravni

 

Lp, Ne me jeb

Ampak jemat druga zdravila ni obvezno. Na operacijo it ni obvezno. Cepljenje pa bo. To je razlika.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...