Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Ne me jeb reče pred 52 minutami:

 

no dej nam razloz na podlagi cesa si zdej naredu ta zakljucek

 

Lp, Ne me jeb

Na podlagi tega, da ljudje pod 30 spoh ne umirajo od korone (pod 50 je korona približno tako smrtonosna kot gripa ob slabi sezoni)? Da pa od pretirane alergične reakcije umirajo? In da je pretirana alergična reakcija močnejša pri mlajših kot pri starejših? Torej osnove fiziologije?

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
nimious reče pred 13 minutami:

Na podlagi tega, da ljudje pod 30 spoh ne umirajo od korone (pod 50 je korona približno tako smrtonosna kot gripa ob slabi sezoni)? Da pa od pretirane alergične reakcije umirajo? In da je pretirana alergična reakcija močnejša pri mlajših kot pri starejših? Torej osnove fiziologije?

 

Model kaj mi gres res ti na kurac k vse pises kot neke fakte ampak je vse skupaj tvoje (nicvredno) mnenje. 

 

Zakaj nicvredno, ker ne znas kriticno sprocesirat informacij in podatke interpretiras po svoje kot ti pase. Sploh tko kot na temu linku si samo prebral da lahko cepivo sprozi anafilaksijo in iz tega naredil zakljucek da bo zdej umrlo BISTVENO vec ljudi pod 30 letom. 

 

Medtem k ce bi sel mal raziskovat pa prides do zadev kot so

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5589409/table/tbl1/?report=objectonly

 

 image.thumb.png.a4c694df41af3c90b608a2ebf59c9638.png

 

kar poglej si malo stevilo smrtnih zrtev, procent in pa leta. 

 

Poleg tega lahko tud vidis da te zadeve lahko sprozijo oz. v veliki vecini sprozijo antibiotiki, a tud teh ne jemljes? 

 

pa tudi to je sele ce dobis to reakcijo, pa je velika verjetnost da je ne

 

jst bi te najraj kr benal k ne pocnes cist nic druzga k siris dizinformacije da jih pol razni tomazeki naprej pricajo kolegom

 

skodljivc en

 

Lp, Ne me jeb

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Bože milo si trd v glavo. Kok od teh naštetih zdravil ki so ubile teh par ljudi je obveznih? No, ne obveznih, samo če jih zavrneš greš na faking listo, pa brez potrdila da si to stvar uzel niti na basket ne boš mogu iti? Hint: nobeno od njih.

Prav tako nobeno od njih ne bo dano miljardam ljudi. In pazi to, bla so testirana tako kot se zagre, pa so še vedno povzročala smrti.

Zakaj so starosti zaradi ostalih zdravil visoke? Ker mladi faking ne jemljejo tok teh zdravil, za razliko od obveznega cepiva.

In ti pol neki o kritičnem razmišljanju, pri tem k nisi sposoben biti ne kritičen, ne razmišljati.

In od kje mi da bo umrlo bistveno več ljudi pod 30? Če v sloveniji EN pod 30 umre od cepiva, bo neprimerljivo več umrlo od cepiva kot od korone, ker pazi to, še noben tok mlad ni umrl od nje. Več mladih je blo letos faking umorjenih kokr jih je umrlo od korone. Da se kakšnih samomorov sploh ne dotikamo (ker je samo med srednješolci že jeseni bil porast za 30% zaradi ukrepov, ki se izvajajo zaradi takih kot si ti).

Pa ti nisi za banat, ti si za na watch listo. Ker si točno tip človeka, ki bo šel soseda prijavit, da na podstrešju skriva žide.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 15 minutami:

Bože milo si trd v glavo. Kok od teh naštetih zdravil ki so ubile teh par ljudi je obveznih? No, ne obveznih, samo če jih zavrneš greš na faking listo, pa brez potrdila da si to stvar uzel niti na basket ne boš mogu iti? Hint: nobeno od njih.

Prav tako nobeno od njih ne bo dano miljardam ljudi. In pazi to, bla so testirana tako kot se zagre, pa so še vedno povzročala smrti.

Zakaj so starosti zaradi ostalih zdravil visoke? Ker mladi faking ne jemljejo tok teh zdravil, za razliko od obveznega cepiva.

In ti pol neki o kritičnem razmišljanju, pri tem k nisi sposoben biti ne kritičen, ne razmišljati.

In od kje mi da bo umrlo bistveno več ljudi pod 30? Če v sloveniji EN pod 30 umre od cepiva, bo neprimerljivo več umrlo od cepiva kot od korone, ker pazi to, še noben tok mlad ni umrl od nje. Več mladih je blo letos faking umorjenih kokr jih je umrlo od korone. Da se kakšnih samomorov sploh ne dotikamo (ker je samo med srednješolci že jeseni bil porast za 30% zaradi ukrepov, ki se izvajajo zaradi takih kot si ti).

Pa ti nisi za banat, ti si za na watch listo. Ker si točno tip človeka, ki bo šel soseda prijavit, da na podstrešju skriva žide.

Nehaj sirit paniko med ljudmi na forumih pa facebooku pa jih probavat influencat s svojo agendo.

 

Pa smesno da opletas z zidi, glede na to da je tvoja celotna ideja bazirana na "itak so stari pa ne prinesejo nic k ekonomiji, magar ce pocrkajo, se bomo znebili neproduktivnih elementov druzbe". Dober groupthink, kamerad.

uredilo bitje G.T.I.
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
nimious reče pred 45 minutami:

Bože milo si trd v glavo. Kok od teh naštetih zdravil ki so ubile teh par ljudi je obveznih? No, ne obveznih, samo če jih zavrneš greš na faking listo, pa brez potrdila da si to stvar uzel niti na basket ne boš mogu iti? Hint: nobeno od njih.

Prav tako nobeno od njih ne bo dano miljardam ljudi. In pazi to, bla so testirana tako kot se zagre, pa so še vedno povzročala smrti.

Zakaj so starosti zaradi ostalih zdravil visoke? Ker mladi faking ne jemljejo tok teh zdravil, za razliko od obveznega cepiva.

In ti pol neki o kritičnem razmišljanju, pri tem k nisi sposoben biti ne kritičen, ne razmišljati.

In od kje mi da bo umrlo bistveno več ljudi pod 30? Če v sloveniji EN pod 30 umre od cepiva, bo neprimerljivo več umrlo od cepiva kot od korone, ker pazi to, še noben tok mlad ni umrl od nje. Več mladih je blo letos faking umorjenih kokr jih je umrlo od korone. Da se kakšnih samomorov sploh ne dotikamo (ker je samo med srednješolci že jeseni bil porast za 30% zaradi ukrepov, ki se izvajajo zaradi takih kot si ti).

Pa ti nisi za banat, ti si za na watch listo. Ker si točno tip človeka, ki bo šel soseda prijavit, da na podstrešju skriva žide.

 

1. tuki ne pravim da se nujno strinjam z posledicami necepljenja samo so nekako logicna ce hoces zajezit epidemijo, kle se ze ves cas vrtimo v krogu ker folku ni jasno da vec ljudi k bi to naenkrat sprejel prej bi bilo konec.

 

2. za nobeno zdravilo ne mores rect da nekomu ne bo skodilo, ker je to nemogoče. to sem ze milijonkrat napisal. Samo fora je da so to podobne verjetnosti kot jih vasa sekta sprejema da ni panike ce dobis korono, sej ti po vsej verjetnosti nic ne bo. 

 

3. spet iz riti vleces da cepivo ni bilo testirano kot se zagre

 

4. lepo ti pise da so v vecini primerov za alergicne reakcije krivi ANTIBIOTIKI, ti pa govoris da mladi ne jemljejo teh zdravil. A se norca delas no? Sam si vrjetno pozrl ze nebroj tega, tako kot jaz in skor vsak v razvitem svetu. Tud tale boldan del je en lol. To si napisal lih tok k ves da je tvoj argument neumn, samo bi me zdej negiral s tem da pa maldi ne jejo tok antibiotikov, a realno dobis ob prvi tableti alergicno reakcijo ne na koncu skatle. To je lih tok not napisan da mas nek maneverski prostor kontrirat ces, da pa ni cisto tako kot si najprej napisal. Pa tud tako je, ce bi se vsi cepili se nebi rabl TOK cepit, ker bi bilo enkrat dovolj, to pa ravno zarad retardov po vsej verjetnosti ne bo mozno. 

 

 

5. neprimerljivo je zdej ena vec, dobr da vem. Kaj pa ce recemo da bi zaradi cepljenje prezivelo neprimerljivo vec ljudi? To se prav vid ta egoizem, ces naj starostniki umrejo boli mene kurac, po drugi strani pa bi procentualno zarad enga 30 letnika prezivelo neprimerljivo vec ljudi.

 

6. na zalost nisem, me je pa ze res parkrat melo da bi prijavu folk k ga folk veseljaci in se druzi kot da ni nic in s tem podaljsuje ukrepe za vse ostale. Tko da mogoce bi lahko kle obrnila plosco, pa rekla da je mogoce porast samomorov zaradi takih kot si ti, ker se pac ne drzis ukrepov in jih s tem podaljsujes.  Je pa to samo se en lep primer egoizma, mislim da se nam kle ze kaze en vzorec.

 

7. tega da je bil med srednjesolci 30% porast v jeseni nisem nikjer nasel sem pa nasel tole https://www.dnevnik.si/1042938401/slovenija/samomori-v-casu-koronakrize-manj-samomorov-vec-poskusov- samo ne morem do celotnega clanka, abstract pa ne potrjuje tvoje trditve. Poleg tega pa je vprasanje ce lahko to pripises samo covidu ampak generalnemu negativnemu pogledu na prihodnost ki ni nujno povezan s covidom. Noben namrec ne vidi covida da bi nas oviral v naslednjih nekaj letih ampak deluje to kot nekaj kar bomo s cepivom iztrebili,  medtem k podnebne spremembe, razne naravne katastrofe, porast SJW, svetovni konfliti, stanovanjska stiska ipd. kazejo negativen pogled na prihodnost. Samo to vecina ljudi ignorira, pa je po moje bolj realna stiska. 

 

Lp, Ne me jeb

 

 

 

 

uredilo bitje Ne me jeb
  • Račka +1 4
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

V Sloveniji smo do zdaj že imeli nekaj 100.000 okuženih (glede na to, da je itak dosti več ljudi okuženih kot je blo s testi potrjenih). In koliko od teh stotisočih je umrlo v starostni skupini do 35 let? Nič, nada, null... Poskrijmo še...smrtonosni virus bo vse pobil :rofl:

umrl sicer ni, lahko pa bi se izognil temu

 

https://siol.net/novice/slovenija/v-ukc-ljubljana-34-letniku-zaradi-covid-19-presadili-pljuca-video-541971

 

ampak ja, prehlad in to

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 1 minuto:

umrl sicer ni, lahko pa bi se izognil temu

 

https://siol.net/novice/slovenija/v-ukc-ljubljana-34-letniku-zaradi-covid-19-presadili-pljuca-video-541971

 

ampak ja, prehlad in to

 

Wow enega si našel v taki množici. Je kera bolezen, ki nebi vsaj enemu škodila bolj? Poznam mladega človeka, ki je pri pljučnici fasal pneumothorax in so ga komaj rešili, kakega srednjih let tudi umrlega... full težke primere gripe... navsezadnje tudi pri rutinski operaciji žolča prihaja do groznih zapletov in smrti. Ti pa mi potegneš en primer ven. Sem full presenečen, da ni tega dosti, dosti več, glede na razširjenost virusa.

Povezava do prispevka

en, ki sem ga zaznal in se nanj spomnil, ker je bil v bližnji preteklosti omenjen

 

kolk je nedokumentiranih pa ne vem

 

sej pljučnica tud ni lih zadeva, ki bi se je veselil, al kako? glede na to, da lahko pusti hude posledice na dihalih in srcu, ter še čem drugem. samo, da je covid konkretno bolj nalezljiv, kot pljučnica in posledično prizadene večje število ljudi, ki jih pljučnica ne bi. pa saj so poročali o podobnostih tudi s pljučnico, ko bolezen preide v težjo fazo poteka

Povezava do prispevka

Se strinjamo ja, marsikatera bolezen nam zna biti full nevarna. Sigurno bo zraven do sedaj znanih prišla še kakšna. Z rizikom, da kaj fašemo se moramo sprijazniti in naučiti živeti. Mah te teme bojo itak še lep cajt letele... grem raje kolegu voščit, ki me čaka z mrzlim pivom, tam se izognem tem temam. No saj tu se tudi precej bolj trudim zadnje cajte.

 

Lep dan vsem

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 1 uro:

Nehaj sirit paniko med ljudmi na forumih pa facebooku pa jih probavat influencat s svojo agendo.

 

Pa smesno da opletas z zidi, glede na to da je tvoja celotna ideja bazirana na "itak so stari pa ne prinesejo nic k ekonomiji, magar ce pocrkajo, se bomo znebili neproduktivnih elementov druzbe". Dober groupthink, kamerad.

Moja grda agenda, da se ne bi ogrožalo zdravja večine populacije. Kako si to drznem! Res sem sebičen, ker nočem žrtvovati večine zato da bi podaljšal življenje manjšine.

Pa če se tebi zdi ok žrtvovanje mladine za dobrobit ljudi, ki so živeli DLJE kot je pričakovana življenska doba to pove marsikaj o tebi... Da pa pol povrh vsega še furaš nek kao moral high ground pa pove tut o tvoji mogočni sposobnosti racionalnega mišljenja.

 

Ne me jeb reče pred 42 minutami:

1. tuki ne pravim da se nujno strinjam z posledicami necepljenja samo so nekako logicna ce hoces zajezit epidemijo, kle se ze ves cas vrtimo v krogu ker folku ni jasno da vec ljudi k bi to naenkrat sprejel prej bi bilo konec.

 

2. za nobeno zdravilo ne mores rect da nekomu ne bo skodilo, ker je to nemogoče. to sem ze milijonkrat napisal. Samo fora je da so to podobne verjetnosti kot jih vasa sekta sprejema da ni panike ce dobis korono, sej ti po vsej verjetnosti nic ne bo. 

 

3. spet iz riti vleces da cepivo ni bilo testirano kot se zagre

 

4. lepo ti pise da so v vecini primerov za alergicne reakcije krivi ANTIBIOTIKI, ti pa govoris da mladi ne jemljejo teh zdravil. A se norca delas no? Sam si vrjetno pozrl ze nebroj tega, tako kot jaz in skor vsak v razvitem svetu. Tud tale boldan del je en lol. To si napisal lih tok k ves da je tvoj argument neumn, samo bi me zdej negiral s tem da pa maldi ne jejo tok antibiotikov, a realno dobis ob prvi tableti alergicno reakcijo ne na koncu skatle. To je lih tok not napisan da mas nek maneverski prostor kontrirat ces, da pa ni cisto tako kot si najprej napisal. Pa tud tako je, ce bi se vsi cepili se nebi rabl TOK cepit, ker bi bilo enkrat dovolj, to pa ravno zarad retardov po vsej verjetnosti ne bo mozno. 

 

 

5. neprimerljivo je zdej ena vec, dobr da vem. Kaj pa ce recemo da bi zaradi cepljenje prezivelo neprimerljivo vec ljudi? To se prav vid ta egoizem, ces naj starostniki umrejo boli mene kurac, po drugi strani pa bi procentualno zarad enga 30 letnika prezivelo neprimerljivo vec ljudi.

 

6. na zalost nisem, me je pa ze res parkrat melo da bi prijavu folk k ga folk veseljaci in se druzi kot da ni nic in s tem podaljsuje ukrepe za vse ostale. Tko da mogoce bi lahko kle obrnila plosco, pa rekla da je mogoce porast samomorov zaradi takih kot si ti, ker se pac ne drzis ukrepov in jih s tem podaljsujes.  Je pa to samo se en lep primer egoizma, mislim da se nam kle ze kaze en vzorec.

 

7. tega da je bil med srednjesolci 30% porast v jeseni nisem nikjer nasel sem pa nasel tole https://www.dnevnik.si/1042938401/slovenija/samomori-v-casu-koronakrize-manj-samomorov-vec-poskusov- samo ne morem do celotnega clanka, abstract pa ne potrjuje tvoje trditve. Poleg tega pa je vprasanje ce lahko to pripises samo covidu ampak generalnemu negativnemu pogledu na prihodnost ki ni nujno povezan s covidom. Noben namrec ne vidi covida da bi nas oviral v naslednjih nekaj letih ampak deluje to kot nekaj kar bomo s cepivom iztrebili,  medtem k podnebne spremembe, razne naravne katastrofe, porast SJW, svetovni konfliti, stanovanjska stiska ipd. kazejo negativen pogled na prihodnost. Samo to vecina ljudi ignorira, pa je po moje bolj realna stiska. 

 

Lp, Ne me jeb

1. Zakaj točno bi kdorkoli mogu bit prisiljen v uporabo slabo testiranega cepiva? In po tvoji logiki naj vse požremo, sam da bo kao kmalu konec?

2. In razen tega cepiva ostala zdravila lahko mirne duše zavrneš, sploh če si mnenja, da je tveganje hujše kot potencialna korist. Pa res, sem član grozne insane sekte, ki upošteva statistiko in racionalno odločanje. Tebi, ki se obnašaš in odločaš kot histeričen 5 letnik je to najbrš precej tuje, to je res-.

3. Aja, torej so cepivo razvijali par let? Res nevem zakaj bi nekdo s časovnim strojem delal cepivo, če bi lahko s to tehnologijo preprečil sam pojav virusa. Sam pač, ti že boljš veš, k si prebral na internetih da so upoštevali standarde, tak da to pol že more biti res! Sej ne da so spustili vse klinične teste razen 3je faze (to da paralelno izvajaš 1., 2. in 3. fazo samo pomeni, da izvajaš 3. fazo, in da si 2 podgrupe poimenoval drugače), dolgoročnih učinkov niso spremljali, in po 3. fazi namesto da bi počasi uvajali zadevo v populacijo, ter paciente spremljali, so takoj zafurali program, ki predvideva cepljenje faking miljard.

4. Mladi v primerjavi s starimi ne jemljejo NOBENIH zdravil. Človk bi mislu da v lajfu nisi govoril s kom k je nad 70. Povprečen 70 letnik požre na leto več zdravil kot 10 povprečnih 30 letnikov. Logično pol da bo več incidenc stranskih učinkov pri starih, če gledaš celotno populacijo. Če pa greš gledat razcep stranskih učinkov sam med ljudmi, ki so jemali določeno zdravilo, bi pa mogle bit imune reakcije pri mlajših močnejše kot pri starejših. In spet iz riti vlečeš debilnost, da bi enkratno cepljenje kar čudežno ustavilo virus. Tega dobesedno noben razen tebi podobnih moronov ne trdi, sploh pa ne iz stroke. Sam najlažje je kriviti random folk...
5. No, kokratno povečanje je če gre neki iz 0 na 1? Pa noben ne ve kako bi cepljenje celotne populacije vplivalo na preživetje. To je celoten faking point! Dejstva pa so, da virus ni nevaren mlajšim od 50 (in res nevaren rata če si nad 75). Dejstvo je, da se proba prisiliti k cepljenju z rushanim cepivom celotno populacijo. Dejstvo je, da je zaradi ukrepov samih umrlo precej ljudi, še več jih pa bo (kar pejt uprašat v kak dom za ostarele kok blagodejno je vplivalo na zdravje starostnikov to, da so bli takorekoč prisiljeni ležati v postelji več tednov). 

6. Človek ni faking morski pes da lahko normalno funkcionira brez družbe, nekaj kar očitno naši zakonodajalci niso sposobni dojeti. Ti pa očitno tudi ne. Pa resno, ne držanje ukrepov jih podaljšuje? Noben ukrep k smo ga sprejeli ne more ustaviti epidemije virusa v faking hladnem obdobju leta. Pa bože milo, dostop do medijev celga sveta maš. Tuki neki sopihaš kok mamo grozno situacijo ker ne upoštevamo ukrepov, a marsikje drugje so ukrepi bistveno bolj blagi, pa je situacija faking povsod primerljiva. Pa ne bi lih o egoizmu, glede na to da ti hočeš, da folk k jim korona ne škoduje tvega lastno zdravje z netestiranim cepivom; uničuje lastno zdravje zaradi ukrepov, ki otežujejo gibanje; si uničujejo svojo prihodnost s tem k se izobraževanje praktično ne izvaja;... in to zato, da se boš ti počutu bolj moralen.

7. Ja, porast samomorov ni povezan s korono, definitivno ne. To da ne smeš videti prijateljev in sorodnikov blagodejno vpliva na mentalno zdravje. To da ne morš hodit na treninge, in je športna aktivnost na sploh precej otežena polem res super vpliva na zdravje telesa. In vsi vemo da telesno in duševno zdravje sploh nista povezana, tko da to itak nobenega vpliva nima na pritisk na mularijo. Ostale naštete stvari so (definitivno krivci!) so pa stvar, ki se je pojavila letos. In bogi šolarji, ko se tok živcirajo zaradi stanovanjske krize, da se to pozna na njihovem mentalnem zdravju.

 

Profesor praktičnega pouka reče pred 10 minutami:

umrl sicer ni, lahko pa bi se izognil temu

 

https://siol.net/novice/slovenija/v-ukc-ljubljana-34-letniku-zaradi-covid-19-presadili-pljuca-video-541971

 

ampak ja, prehlad in to

Sej ne da če kogarkoli daš na ventilator za tok časa bo v večini primerov mel totalno uničena pljuča. Na sploh večina ljudi po enmu tednu ventilatorja ne preživijo 6 mesecev...

Povezava do prispevka
nimious reče pred 1 minuto:

Moja grda agenda, da se ne bi ogrožalo zdravja večine populacije. Kako si to drznem! Res sem sebičen, ker nočem žrtvovati večine zato da bi podaljšal življenje manjšine.

Pa če se tebi zdi ok žrtvovanje mladine za dobrobit ljudi, ki so živeli DLJE kot je pričakovana življenska doba to pove marsikaj o tebi... Da pa pol povrh vsega še furaš nek kao moral high ground pa pove tut o tvoji mogočni sposobnosti racionalnega mišljenja.

 

1. Zakaj točno bi kdorkoli mogu bit prisiljen v uporabo slabo testiranega cepiva? In po tvoji logiki naj vse požremo, sam da bo kao kmalu konec?

2. In razen tega cepiva ostala zdravila lahko mirne duše zavrneš, sploh če si mnenja, da je tveganje hujše kot potencialna korist. Pa res, sem član grozne insane sekte, ki upošteva statistiko in racionalno odločanje. Tebi, ki se obnašaš in odločaš kot histeričen 5 letnik je to najbrš precej tuje, to je res-.

3. Aja, torej so cepivo razvijali par let? Res nevem zakaj bi nekdo s časovnim strojem delal cepivo, če bi lahko s to tehnologijo preprečil sam pojav virusa. Sam pač, ti že boljš veš, k si prebral na internetih da so upoštevali standarde, tak da to pol že more biti res! Sej ne da so spustili vse klinične teste razen 3je faze (to da paralelno izvajaš 1., 2. in 3. fazo samo pomeni, da izvajaš 3. fazo, in da si 2 podgrupe poimenoval drugače), dolgoročnih učinkov niso spremljali, in po 3. fazi namesto da bi počasi uvajali zadevo v populacijo, ter paciente spremljali, so takoj zafurali program, ki predvideva cepljenje faking miljard.

4. Mladi v primerjavi s starimi ne jemljejo NOBENIH zdravil. Človk bi mislu da v lajfu nisi govoril s kom k je nad 70. Povprečen 70 letnik požre na leto več zdravil kot 10 povprečnih 30 letnikov. Logično pol da bo več incidenc stranskih učinkov pri starih, če gledaš celotno populacijo. Če pa greš gledat razcep stranskih učinkov sam med ljudmi, ki so jemali določeno zdravilo, bi pa mogle bit imune reakcije pri mlajših močnejše kot pri starejših. In spet iz riti vlečeš debilnost, da bi enkratno cepljenje kar čudežno ustavilo virus. Tega dobesedno noben razen tebi podobnih moronov ne trdi, sploh pa ne iz stroke. Sam najlažje je kriviti random folk...
5. No, kokratno povečanje je če gre neki iz 0 na 1? Pa noben ne ve kako bi cepljenje celotne populacije vplivalo na preživetje. To je celoten faking point! Dejstva pa so, da virus ni nevaren mlajšim od 50 (in res nevaren rata če si nad 75). Dejstvo je, da se proba prisiliti k cepljenju z rushanim cepivom celotno populacijo. Dejstvo je, da je zaradi ukrepov samih umrlo precej ljudi, še več jih pa bo (kar pejt uprašat v kak dom za ostarele kok blagodejno je vplivalo na zdravje starostnikov to, da so bli takorekoč prisiljeni ležati v postelji več tednov). 

6. Človek ni faking morski pes da lahko normalno funkcionira brez družbe, nekaj kar očitno naši zakonodajalci niso sposobni dojeti. Ti pa očitno tudi ne. Pa resno, ne držanje ukrepov jih podaljšuje? Noben ukrep k smo ga sprejeli ne more ustaviti epidemije virusa v faking hladnem obdobju leta. Pa bože milo, dostop do medijev celga sveta maš. Tuki neki sopihaš kok mamo grozno situacijo ker ne upoštevamo ukrepov, a marsikje drugje so ukrepi bistveno bolj blagi, pa je situacija faking povsod primerljiva. Pa ne bi lih o egoizmu, glede na to da ti hočeš, da folk k jim korona ne škoduje tvega lastno zdravje z netestiranim cepivom; uničuje lastno zdravje zaradi ukrepov, ki otežujejo gibanje; si uničujejo svojo prihodnost s tem k se izobraževanje praktično ne izvaja;... in to zato, da se boš ti počutu bolj moralen.

7. Ja, porast samomorov ni povezan s korono, definitivno ne. To da ne smeš videti prijateljev in sorodnikov blagodejno vpliva na mentalno zdravje. To da ne morš hodit na treninge, in je športna aktivnost na sploh precej otežena polem res super vpliva na zdravje telesa. In vsi vemo da telesno in duševno zdravje sploh nista povezana, tko da to itak nobenega vpliva nima na pritisk na mularijo. Ostale naštete stvari so (definitivno krivci!) so pa stvar, ki se je pojavila letos. In bogi šolarji, ko se tok živcirajo zaradi stanovanjske krize, da se to pozna na njihovem mentalnem zdravju.

 

Sej ne da če kogarkoli daš na ventilator za tok časa bo v večini primerov mel totalno uničena pljuča. Na sploh večina ljudi po enmu tednu ventilatorja ne preživijo 6 mesecev...

ok facebook znanstvenik ;)

Povezava do prispevka

One question. Glede na to da se omogoča spet individualna športna dejavnost in to načeloma pomeni tudi delno odprtje fitnesa. To pomeni, da če grem na fitnes v drugo občino (ki je še vedno v isti regiji kot moje stalno prebivališče) mi nihče nič ne more, je tako?

 

Mislim saj sliši se samoumevno, samo pri nas več ne veš kaj je prav in kaj ne :D.

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 15 urami:

Glede unega videoposnetka, sam da vam pokažem Captaina.

https://9gag.com/gag/aqj4P7P

 

Captain here: In Quebec, people in "Red Zones" were not allowed to have familly members over for the holidays. Only people who live alone were allowed to visit into the "bubble" of another home. If you break the rules and are caught by the cops, they normally tell you to stop breaking the rules and go home. If you refuse, they will physically remove you and give you a $1500 fine. *Flies away...

 

Kdor krši pravila bo pač dobil posledice in v tem primeru ta ravs ter kazen sta čisto na mestu. SAj na tem videu se vidi da je to družina enih čapacev, ki mislijo da vedo več od vseh ostalih in se lahko požvižga na pravila.

 

 

a si v Alo Alo neironicno navijal za Herr Flicka?

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 2 urama:

 

 

 

7. tega da je bil med srednjesolci 30% porast v jeseni nisem nikjer nasel sem pa nasel tole https://www.dnevnik.si/1042938401/slovenija/samomori-v-casu-koronakrize-manj-samomorov-vec-poskusov- samo ne morem do celotnega clanka, abstract pa ne potrjuje tvoje trditve. Poleg tega pa je vprasanje ce lahko to pripises samo covidu ampak generalnemu negativnemu pogledu na prihodnost ki ni nujno povezan s covidom. Noben namrec ne vidi covida da bi nas oviral v naslednjih nekaj letih ampak deluje to kot nekaj kar bomo s cepivom iztrebili,  medtem k podnebne spremembe, razne naravne katastrofe, porast SJW, svetovni konfliti, stanovanjska stiska ipd. kazejo negativen pogled na prihodnost. Samo to vecina ljudi ignorira, pa je po moje bolj realna stiska. 

 

Lp, Ne me jeb

 

 

 

 

 

Evo članek o porastu poskusov samomorov:

https://necenzurirano.si/clanek/svet/med-srednjesolci-je-za-30-odstotkov-vec-hospitalizacij-po-poskusih-samomora-835267

 

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 5 minutami:

 

Hvala,

 

problem tega clanka je samo to da

- gre tukaj za povečano stevilo poizkusov

- so to stevilke samo pediatricne klinike v ljubljani

kar spet ne poterjuje nimiousove trditve.

 

ne pravim da je to sedaj obstranskega pomena samo da ne mores kar tako malo po svoje interpretirat podatke. Tle u bistvu niti ne gre za napacno interpretacijo ampak kar za laz iz pod nimiousovih prstov. Tudi socustvujem s temi mladostniki ki so po ljubljani zaprti po enosobnih stanovanjih in garsonjerah, samo a ni potem toliko vecja odgovornost na nas da poskusimo epidemijo cimprej zajezit? Ne pa lepo dajmo ignorirat ukrepe in s tem vzdrzevat status quo ki ne koristi nikomur.

 

Definitivno pa je dusevno zdravje nekaj čemu nismo posvečali dovolj pozornosti ne zdaj, ne 20 let nazaj. Sam mislim da bi moral biti obisk psihoterapevta dandanes skoraj obvezna zadeva za vsakogar, ali pa kaksna oblika ucenja psihologije v solah, sploh glede na to da je le ta s pridom izkoriscena za maniupulacijo ljudi. Pa ne mislim tist semester psihologije v gimnazijah, kjer se ucist definicije na pamet.

 

Lp, Ne me jeb

Povezava do prispevka

Se ne strinjam, ravno zato ker ljudje v najvecji meri zivijo na majhni kvadraturi s starsi ravno v ljubljani. Manjko osebnega prostora  (in nasploh majhna kvadratura) in pomankanje okolice so pomoje glavni razlog za te tegobe . Otroci z dezele ki imajo mnogo prostora v hisi, ter zelenico okrog hise po mojem nimajo teh problemov oz. jih majo v manjsi meri.

 

Sploh pa mi je zanimivo da je zdej covid tok kriv medtem k se je pred tem skos jokalo po medijih kako se otroci ne druzijo vec, kako igrisca samevajo otroci pa samo se bulijo v ekrane. 

 

Realno si ne znam predstavljat da sem najstnik pa morm prakticno 3 mesece gledat mtko pa fotra vsak dan neprekinjeno, pa to jst k nisem mel s starci nekih tezav, predstavlji si bit zdej zaprt z ljudimi s katerim imate slab odnos. Mislim da so to dost vecje tezave, ki se nekako kar pometejo pod preprogo ki ji recejo "solanje na daljavo". Realno si ne znam predstavljat da to (bolj) tesni otroke. je pa to samo moje mnenje, ki zaenkrat ni podprto s ciframi.

 

Lp, Ne me jeb

uredilo bitje Ne me jeb
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 3 urami:

Zagovorniki obveznega cepljenja ste mi smešni. Cepiva nimamo niti približno dovolj niti za vse tiste, ki bi se radi cepili.

 

Kaže tudi da bo tako še dolgo časa.

 

Ampak po vaše so za nizko precepljenost krivi ljudje, ki se ne želijo cepit.

 

Jaz ne razumem zakaj ne omogočijo čimprejšnega cepljenja vsem ki si to najbolj želijo. Že v drugi pošiljki so stran metali cepiva in silili zdravstvene delavce naj se cepijo.

 

Naj imajo svoj plan se sedaj cepi starostnike izven dso ter kritično bolne. Naj pa preostanek cepiva namenijo tistim ki si ga najbolj želijo,

 

Da se lahko vrnemo v normalnost

 

Zarad mene lahko tud naprej zagovarjate čimvečjo ceplenje, sam dejte najprej zase poskrbet, da ne boste tako panični

 

 

 

Sam sej ne znajo organizirat prostovoljnega cepljenja

 

Oni mislijo naprej vojake in policiste cepit da bodo dvigali številke. Začeli so cepit pa dementne osebe z ali brez privolitve

 

Če bo pa kako mamo pomiril samo da se vse dijake cepi, da jim bo imunski sistem na zalogo proizvajal protitelesa

 

Naj se pa zvrne po štengah

 

Zakaj se ne morjo vsi zagovorniki v tej temi že jutri cepit. Sem prepričan da vam marsikateri starostnik odstopi cepivo. Kakšen balzam bo to ko bojo pomirjeni.

 

Mogoče jim potem v miru še koga od nas rata prepričat

 

 

 

 

 

Da se ne bo našla Marca neka frizerka kako ona še ni cepljenja, ima doma bolano mamo gor dol, se rabijo v družini precepit

 

In še meseca marca tolka po družbeni psihi z masko pa ne vem čem

 

 

 

Pač nesposobni so. Domet jim je da preštejejo vojake nakar v vojašnici prisilno vse cepijo

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 4 urami:

Zagovorniki obveznega cepljenja ste mi smešni.

 

čisto tako, mimogrede...

 

v San Marinu so se odločili, da ima vsak posameznik pravico odločanja o tem, ali se bo cepil ali ne. hkrati pa so se tudi dogovorili, da morajo necepilci sklenit dodatno COVID zavarovanje oziroma življenjsko polico, ki bo krila vse morebitne stroške zdravljenja ali celo pogreba.

 

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 5 minutami:

 

čisto tako, mimogrede...

 

v San Marinu so se odločili, da ima vsak posameznik pravico odločanja o tem, ali se bo cepil ali ne. hkrati pa so se tudi dogovorili, da morajo necepilci sklenit dodatno COVID zavarovanje oziroma življenjsko polico, ki bo krila vse morebitne stroške zdravljenja ali celo pogreba.

 

 

Shitstorm in

 

3

 

2

 

1

 

...

 

drugace pa hud ukrep in podpiram

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 9 minutami:

 

čisto tako, mimogrede...

 

v San Marinu so se odločili, da ima vsak posameznik pravico odločanja o tem, ali se bo cepil ali ne. hkrati pa so se tudi dogovorili, da morajo necepilci sklenit dodatno COVID zavarovanje oziroma življenjsko polico, ki bo krila vse morebitne stroške zdravljenja ali celo pogreba.

 

 

Dokler ni dovolj doz cepiva niti za tiste, ki bi se radi cepil, je to bedarija. 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 8 minutami:

 

čisto tako, mimogrede...

 

v San Marinu so se odločili, da ima vsak posameznik pravico odločanja o tem, ali se bo cepil ali ne. hkrati pa so se tudi dogovorili, da morajo necepilci sklenit dodatno COVID zavarovanje oziroma življenjsko polico, ki bo krila vse morebitne stroške zdravljenja ali celo pogreba.

 

 

 

Še dodatno zavarovanje za vse s prekomerno telesno težo, da pokrijemo stroške težav ki jih prinaša. Pa ne pozabimo na dodatno za kadilce. Pa tiste za katere obstaja tveganje za razvoj dednih bolezni. Pijete alkohol? Plačajte dodatno zavarovanje, če ga slučajno nagnete preveč pa bo treba zdravit jetra. 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 7 minutami:

drugace pa hud ukrep in podpiram

 

tudi jaz. odločaj po svoji vesti, a za svoja dejanja nosi posledice sam.

 

premija pa verjetno tudi ne bo ravno nizka (si mislim pri sebi).

 

bleachedagnus reče pred 2 minutama:

Dokler ni dovolj doz cepiva niti za tiste, ki bi se radi cepil, je to bedarija. 

 

sem prepričan, da bo to veljalo šele od trenutka, ko bo v San Marinu na voljo dovolj cepiva. kar bo pa tam itak hitro, ker jih je tako malo.

 

Povezava do prispevka
maree reče pred 3 minutami:

Še dodatno zavarovanje za vse s prekomerno telesno težo, da pokrijemo stroške težav ki jih prinaša. Pa ne pozabimo na dodatno za kadilce. Pa tiste za katere obstaja tveganje za razvoj dednih bolezni. Pijete alkohol? Plačajte dodatno zavarovanje, če ga slučajno nagnete preveč pa bo treba zdravit jetra. 

 

vem, da si sarkastičen, ampak ja, osebno bi se strinjal tudi s tvojim predlogom, izjema so dedne bolezni. pač, plačuj zavarovanje glede na stil svojega življenja.

 

v tujini je to že tako ali tako praksa, tudi pri nas bo verjetno v doglednem roku.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...