Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Ćamir (izbrisani) reče pred 8 urami:

Zdaj, te spremembe za praznike so bile del neke, v glavnem tudi v Evropi, dogovorjene strategije sproščanj za praznični čas, zato da so se ljudje lahko obiskali, pa da ste lahko šle dame k frizerju in tako naprej.

 

Da lahko grejo dame k frizerju confirmed pomembnejše od šolarjev

 
Čemu, kako in zakaj?

 

 

9712AE7C-8E3E-4348-9692-1E953329DE8D.png

Povezava do prispevka

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/jansa-morda-bomo-prisiljeni-v-popolno-zaprtje-drzave-in-se-strozje-ukrepe/

 

Navedek

Če se število novih dnevnih okužb ne bo umirilo, bo Slovenija prisiljena v popolno zaprtje, je v pogovoru za Radio Ognjišče povedal premier Janez Janša. »Čeprav ukrepe vsi sovražimo, bomo prisiljeni v to, če ne želimo, da nam ljudje še naprej umirajo,« je dodal. Po njegovih besedah bo v primeru popolnega zaprtja države treba zapreti tudi večji del gospodarstva, omejitev gibanja pa bi bila še strožja, in sicer le do lekarne in trgovine ter 50 metrov od doma.

Hehehehe, še ena 'teorija zarote' se uresničuje.

Povezava do prispevka

Sam dejte mi rečt neki... Nucamo ca 70% precepljenost... Toj ca. 1.500.000 ljudi za cepit... KOk 3 odmerke? 2 odmerka? Če je 2 to pomeni 3.000.000 miljone odmerkov... Mi jih mamo pa do dons v Slo 50.000... Kje bomo dobili ostale? Če se je JJ odreku 600.000 odmerkom?

 

Pa če so začel s 1 januarjem je to 13 dni...

 

To mi do 2050 namo vse pocepl :)

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 6 minutami:

Sam dejte mi rečt neki... Nucamo ca 70% precepljenost... Toj ca. 1.500.000 ljudi za cepit... KOk 3 odmerke? 2 odmerka? Če je 2 to pomeni 3.000.000 miljone odmerkov... Mi jih mamo pa do dons v Slo 50.000... Kje bomo dobili ostale? Če se je JJ odreku 600.000 odmerkom?

 

Pa če so začel s 1 januarjem je to 13 dni...

 

To mi do 2050 namo vse pocepl :)

 

sej cool

 

aprila je itak 5D

 

lp

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 49 minutami:

Sam dejte mi rečt neki... Nucamo ca 70% precepljenost... Toj ca. 1.500.000 ljudi za cepit... KOk 3 odmerke? 2 odmerka? Če je 2 to pomeni 3.000.000 miljone odmerkov... Mi jih mamo pa do dons v Slo 50.000... Kje bomo dobili ostale? Če se je JJ odreku 600.000 odmerkom?

 

Pa če so začel s 1 januarjem je to 13 dni...

 

To mi do 2050 namo vse pocepl :)

Zakaj bi sploh rabili cepit 70% prebivalstva?

 

Več kot 80% umrlih je 75+. Danes imamo 42 mrtvih. 80% manj bi bilo 8 mrtvih. S tem da so to mrtvi s covidom, kar pomeni da je vsaj nekaj od teh ljudi takih, ki bi umrli v vsakem primeru.  Al pa da smo zihr rečemo 65+, ker od tam pride 95% mrtvih. Ko se enkrat večina teh cepi/prekuži/umre bi bile smrti na ravni prejšnjih let.

 

 

Kako upravičiš ukrepe ko enkrat ni več nobene razlike v smrtih glede na prejšnja leta?

 

Čeprav po drugi strani, ukrepi že zdaj niso upravičeni pa to lockdownerjev očitno ne moti.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 1 minuto:

Sej že zdej ni neke razlike v smrti glede na prejšnja leta. Par strani nazaj je en postal podatke iz UK. Ja, če gledaš zadnjih 5 let je 2020 blo višje. Je blo pa skoraj identično povprečju od 2000-2004.

Ta en sem bil jaz. 

 

Drugače maš pa na https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats graf presežne smrtnosti. In zdaj se nam že bliža normalnemi.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 urami:

mene realno bolj skrbi, da se ne bomo mogli dovolj hitro cepit

 

Mene realno bolj skrbi, da se bo treba na vsake 3 mesece cepit in pol enako za vsak nov virus, ki se ga Kitajci odločijo "po nesreči" spustiti v vedno manj prosti svet.

 

@HellAngel, a si ti za to, da imamo za potovanje po svetu vsi še veljavna potrdila o nekaznovanosti in rednem plačevanju položnic za elektriko in vodo, kar je na Kitajskem že del njihovega social credit sistema? Da recimo v državo, ki zgledno vzdržuje prometna pravila ne boš smel vstopit, če si v Sloveniji prevečkrat peljal čez omejitev? Ali pa, da v državo s strogimi protialkoholnimi zakoni - Arabski emirati recimo - ne boš smel vstopit, če boš v Sloveniji prevečkrat na teden v trgovini kupil pir?

 

Ker za tak sistem navijaš, pa če se tega zavedaš ali ne.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 urami:

mene realno bolj skrbi, da se ne bomo mogli dovolj hitro cepit

 

nekdo ki ima informacije iz prve roke mi je rekel, da ob trenutnih proizvodnih kapacitetah in ob aktualnih pravilih o razdelitvi cepiv med države članice EU, praktično ni nobenih možnosti, da si Slovenija do poletja zagotovi dovoljšne količine cepiva za 80% populacije.

 

razen, če se dejansko tudi v praksi izkažemo za antivaksersko nacijo, potem je mogoče še šansa. :ninja:

 

upam, da se moti.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 7 urami:

Zakaj bi sploh rabili cepit 70% prebivalstva?

 

Več kot 80% umrlih je 75+. Danes imamo 42 mrtvih. 80% manj bi bilo 8 mrtvih. S tem da so to mrtvi s covidom, kar pomeni da je vsaj nekaj od teh ljudi takih, ki bi umrli v vsakem primeru.  Al pa da smo zihr rečemo 65+, ker od tam pride 95% mrtvih. Ko se enkrat večina teh cepi/prekuži/umre bi bile smrti na ravni prejšnjih let.

 

 

Kako upravičiš ukrepe ko enkrat ni več nobene razlike v smrtih glede na prejšnja leta?

 

Čeprav po drugi strani, ukrepi že zdaj niso upravičeni pa to lockdownerjev očitno ne moti.

 

Pač s tem sem mislil ker želijo da cepivo deluje oziroma da imamo imunost potrebujemo imeti 60 al 70% cepljenih... 

 

Kar se ukrepov tiče mi pa povej kaj lahko kot posameznik narediš? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...