Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

95% vseh antivaxerjev se bo cepilo, ko bo to pogoj za potovanje. Selfiji na plažah ali držanje načel -> ni dvoma kaj zmaga. Pa da ne bo pomote, sem proti pogojevanju cepljenja v te namene. Če se bodo šli to, potem naj Pfeizer, Moderna, itd. ustanovijo še sklad za povračilo tistim redkim primerom, ki so dovolj nesrečni, da imajo težko reakcijo na cepivo.

Povezava do prispevka

Iz zakona o nalezljivih boleznih. 

 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO433

 

VI.A ODŠKODNINSKA ODGOVORNOST ZA ŠKODO, KI NASTANE OSEBI ZARADI OBVEZNEGA CEPLJENJA

53.a člen

Oseba, ki ji je z obveznim cepljenjem po tem zakonu nastala škoda na zdravju, ki se kaže v resnem in trajnem zmanjšanju življenjskih funkcij, ima pravico do odškodnine.

Če oseba iz prejšnjega odstavka umre zaradi posledic obveznega cepljenja, imajo pravico do odškodnine pod pogoji, določenimi v tem zakonu, njen zakonec oziroma partner, s katerim je živela v zunajzakonski skupnosti, njeni otroci in starši.

 

Kot škoda iz prvega odstavka tega člena se ne šteje škoda, ki je posledica strokovne nepravilnosti pri opravljanju cepljenja ali ki je posledica neustrezne kakovosti cepiva v skladu s predpisom, ki ureja zdravila.

 

Kadar je škoda na zdravju ali smrt osebe, ki se je cepila, nastala kot posledica nepravilnega ravnanja strokovnih oseb pri cepljenju ali neustrezne kakovosti cepiva, se za odškodninsko odgovornost oziroma odgovornosti proizvajalca cepiva uporabljajo predpisi civilnega prava.

 

53.b člen

Oseba iz prvega odstavka prejšnjega člena ima pravico do odškodnine po tem zakonu v enkratnem znesku v višini 60.000 eurov.

 

Zakonec oziroma partner, ki je živel v zunajzakonski skupnosti z osebo iz prvega odstavka prejšnjega člena, ali, če gre za mladoletno osebo, njeni starši imajo v primeru njene smrti pravico do odškodnine po tem zakonu v enkratnem skupnem znesku v višini 10.000 eurov.

 

Otroci osebe iz prvega odstavka prejšnjega člena do 18. leta starosti imajo v primeru njene smrti pravico do odškodnine po tem zakonu v enkratnem skupnem znesku v višini 20.000 eurov.

Povezava do prispevka

 

Kot škoda iz prvega odstavka tega člena se ne šteje škoda, ki je posledica strokovne nepravilnosti pri opravljanju cepljenja ali ki je posledica neustrezne kakovosti cepiva v skladu s predpisom, ki ureja zdravila.

 

Kaj to pomeni v danem kontekstu? Da država nosi odgovornost v danih zneskih, za vse ostalo pa obstaja civilna tožba?

 

 

image.png.ce6e8630db02a738930b831678a8d506.png

 

 

 

Povezava do prispevka
shure reče pred 21 minutami:

Pa se ti zdi, da je cepljenje proti Covidu trenutno obvezno in spada v to kategorijo?

 

 

ni

 

ni verjetno, da bo. ali pač?

 

ne da bi se bal cepiv, sej sem bil cepljen za tetanus 3 mesece nazaj. 

 

kakorkoli, bega me dvoumnost člena, saj pravna podlaga vseeno predstavlja del pomirjenosti s cepivi. ali ne? 

 

 

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 28 minutami:

ni

 

ni verjetno, da bo. ali pač?

 

ne da bi se bal cepiv, sej sem bil cepljen za tetanus 3 mesece nazaj. 

 

kakorkoli, bega me dvoumnost člena, saj pravna podlaga vseeno predstavlja del pomirjenosti s cepivi. ali ne? 

Točno to sem hotel izpostaviti, da dokler moraš podpisati, da sam razumeš in sprejemaš vse tveganje bodo tudi antivakserji imeli močnejše argumente. 

Povezava do prispevka

Nekaj ne razumem. Trenutno sem pozitiven na covid z vsemi simptomi, kot se spodobi.

 

Kar mi je čudno je, da ti zdravnik predpiše izolacijo. Trajanje pa je 10 dni, ampak v obdobju, ki si ga sam dolocis (pač kolikor rabiš bolniške).

 

Ne stekam fore, pa tudi je sploh kdo, ki to preverja, saj ne dobiš nobenega papirja ne nič? Vse skupaj je krneki

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
shure reče pred 10 minutami:

Točno to sem hotel izpostaviti, da dokler moraš podpisati, da sam razumeš in sprejemaš vse tveganje bodo tudi antivakserji imeli močnejše argumente. 

Ko sem se nazadnje cepil proti klopnemu menigitisu, ni bilo treba ničesar podpisati. Zakaj je to treba pri covid cepivu, ker proizvajalec ne odgovarja?

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 2 urama:

 

Pač s tem sem mislil ker želijo da cepivo deluje oziroma da imamo imunost potrebujemo imeti 60 al 70% cepljenih... 

 

Kar se ukrepov tiče mi pa povej kaj lahko kot posameznik narediš? 

Kar lahko narediš je, da spoštuješ čim manj (nesmiselnih) pravil in v to prepričaš čim več ljudi. Manj kot bomo spoštovali, prej bo konec. 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 2 urama:

 

Pač s tem sem mislil ker želijo da cepivo deluje oziroma da imamo imunost potrebujemo imeti 60 al 70% cepljenih... 

 

Kar se ukrepov tiče mi pa povej kaj lahko kot posameznik narediš? 

Kar lahko narediš je, da spoštuješ čim manj (nesmiselnih) pravil in v to prepričaš čim več ljudi. Manj kot bomo spoštovali, prej bo konec. 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 2 urama:

 

Pač s tem sem mislil ker želijo da cepivo deluje oziroma da imamo imunost potrebujemo imeti 60 al 70% cepljenih... 

 

Kar se ukrepov tiče mi pa povej kaj lahko kot posameznik narediš? 

Kar lahko narediš je, da spoštuješ čim manj (nesmiselnih) pravil in v to prepričaš čim več ljudi. Manj kot bomo spoštovali, prej bo konec. 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 47 minutami:

Nekaj ne razumem. Trenutno sem pozitiven na covid z vsemi simptomi, kot se spodobi.

 

Kar mi je čudno je, da ti zdravnik predpiše izolacijo. Trajanje pa je 10 dni, ampak v obdobju, ki si ga sam dolocis (pač kolikor rabiš bolniške).

 

Ne stekam fore, pa tudi je sploh kdo, ki to preverja, saj ne dobiš nobenega papirja ne nič? Vse skupaj je krneki

 

Karanteno/bolniško imaš 10 dni od prvega simptoma, oz. +2 dni od zadnjega simptoma, če imaš težje simptome/se vlečejo več kot 10 dni.

Nevem kako bi si lahko sam določil, razen če pač rečeš, da imaš še vedno simptome in bi rad bolniško vlekel.

 

Ziher je kakšen uradnik, ampak jih je v celi državi najbrž 5 in je precej malo možnosti, da te preverjajo, če sploh, glede na to, da ne dobiš odločbe o obvezni karanteni.

 

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 23 minutami:

Nekaj ne razumem. Trenutno sem pozitiven na covid z vsemi simptomi, kot se spodobi.

 

Kar mi je čudno je, da ti zdravnik predpiše izolacijo. Trajanje pa je 10 dni, ampak v obdobju, ki si ga sam dolocis (pač kolikor rabiš bolniške).

 

Ne stekam fore, pa tudi je sploh kdo, ki to preverja, saj ne dobiš nobenega papirja ne nič? Vse skupaj je krneki

tko zgleda boj proti sami bolezni in tud prav je da dobiš zgolj priporočila, brez zamere ampak a si moron ki rabi policaja pred vrati zdej 10 dni? kličeš hudiča s takimi izjavami. celotna družba bi morala ostat pri priporočilih, šli pa so v ukrepe. ne me sprašvat zakaj ker bom dobil ban, kako teško se je ukrepov/okvirov/sistema rešit pa se dokazuje. vsaka država po svoje. pri nas nas bodo pripeljal do tega da bodo bolnišnice posameznih regij odločale kako bomo živel. po moje za vedno, ker folk že v osnovi preveč hodi k zdravnikom, ki od davno kipijo. leta 2017 izrazito pomnim na koliko težav sem naletel pri iskanju osebnega zdravnika. splošno mnenje je takrat veljalo da ga praktično ne morš dobit in to so še dobri stari časi :lol: potem ko je oče pri svojem nekako uspel izsilit da sprejme še mene, sem prvič in edinič ko sem bil tam naletel na list, nalepljen na vratih wcja, ki je djal nekako takole: "wc do nadaljnega zaklenjen, zaradi ponavljajočega podrekanja površin". ko sm ga vprašu, mi je razložu da je nekdo svoj drek večkrat razmazu po vseh stenah, po stropu, po tleh ... zakaj?

 

offtopic, ampak vsi ki smo hodl v srednjo pa že kej prej smo vedl da gre za totaln bullshit, ki nam greni življenje in nima smisla. govorimo o osmih urah bit v neki ustanovi kjer noben ni delu nč, razn fotokopiru izpiske pred preverjanji. bolš da si na netu al pa kej druga delaš, pomagaš delat ventilatorje, ne vem. to je sistem ki je v obstoju in ki ne deluje. mogoče je neki časa deloval, ko so baby boomerji mel garantirane službe, zdej pa nas je preveč, virusiramo en drugega in ne generiramo služb. barikadiranje ljudi v šole da tam odlašajo svojo nezaposlenost je prva stvar ki jo moramo rešit. govorim o tem da sprejmimo že covid razmere za večne in udarimo po mizi z reformami. zapret pekarne kjer ti uizi ena drolja zakašlja v maso za testo pa je 1000 ljudi okuženih, vzgojit v enem letu ful kadra za medicinski idiotizem (se javim, čeprav ne razumem niti kakšnega kadra točno primanjkuje), prepovedat razmnoževanje za 10 let, tudi branjevke na blagajnah naj zamenja elektrika. hiše srednjih šol in fakultet so online only stvar in mamo djabe zgrajene nove covid postojanke če je to res potrebno. neki mamo.

brez tega janševega slepomišenja 14 dni 14 dni, bomo potrpeli, tle trpimo mi, on pa krade denar namenjen za našo pomoč. prestruktur se ne loteva marveč hrani z evropskim denarjem svoje že obstoječe infrastrukture kjer se nahaja večina njegovih volilcev, s kacinom pa se hecata dokler bojo mediji na njihovi strani, zlo enostavno. najprej zagrozi STAju ki noben ni slišu nikol za njih, zdej pa je STA podpisan na vsakem 24ur članku in moleduje za keš s sipanjem clickbait panike. 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 uro:

Ko sem se nazadnje cepil proti klopnemu menigitisu, ni bilo treba ničesar podpisati. Zakaj je to treba pri covid cepivu, ker proizvajalec ne odgovarja?

Točno to, zato sem za sklad v katerega naj vplačajo ti proizvajalci cepiv ALI pa naj jamči država kot za ostala cepiva. Škode bo zagotovo manj kot z vsemi, ki se ne bodo cepili zaradi teh pomislekov.

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 16 minutami:

 

Karanteno/bolniško imaš 10 dni od prvega simptoma, oz. +2 dni od zadnjega simptoma, če imaš težje simptome/se vlečejo več kot 10 dni.

Nevem kako bi si lahko sam določil, razen če pač rečeš, da imaš še vedno simptome in bi rad bolniško vlekel.

 

Ziher je kakšen uradnik, ampak jih je v celi državi najbrž 5 in je precej malo možnosti, da te preverjajo, če sploh, glede na to, da ne dobiš odločbe o obvezni karanteni.

 

 

 

Ja ampak fora je, da sam poveš, kdaj si imel prvi simptom. Lahko rečeš, da si ga imel že pred 8 dnevi in tako imaš potem odrejena samo še 2 dneva izolacije. 

 

Se mi zdi, da je vse skupaj bolj kot preprečevanju širjenja virusa namenjeno temu, da dobiš bolniško in si tako motiviran, da ne hodiš v sluzbo. Ampak ni zdaj služba 100% življenja človeka.

Povezava do prispevka
WoreH reče pred 9 minutami:

tko zgleda boj proti sami bolezni in tud prav je da dobiš zgolj priporočila, brez zamere ampak a si moron ki rabi policaja pred vrati zdej 10 dni? kličeš hudiča s takimi izjavami. celotna družba bi morala ostat pri priporočilih, šli pa so v ukrepe. 

 

Se popolnoma strinjam, ampak na žalost večina ljudi ne razume in potem so potrebne konkretne prepovedi.

Povezava do prispevka
WoreH reče pred 12 minutami:

šli pa so v ukrepe. ne me sprašvat zakaj ker bom dobil ban,

 

Zato:

 

slika.png.4129e0c98f4dc1e035814d7720322aca.png

 

Sredi septembra (pred vsemi ukrepi, ko smo imel še priporočila) se je število okuženih začelo zviševat. Z ukrepi smo bili prepozni, rezultat je pa tole:

 

slika.thumb.png.54d15658b4540d6b4a576e796b4924cd.png

 

  • Groot, ki sir je 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 42 minutami:

 

Zato:

 

slika.png.4129e0c98f4dc1e035814d7720322aca.png

 

Sredi septembra (pred vsemi ukrepi, ko smo imel še priporočila) se je število okuženih začelo zviševat. Z ukrepi smo bili prepozni, rezultat je pa tole:

 

slika.thumb.png.54d15658b4540d6b4a576e796b4924cd.png

ja, sej priznam, mal sm se hecu. tudi ti ukrepi so nujni in jih v večini podpiram, gre za to da se jih rešit ne da brez hudih reform, vsaj IMO. lahko pa čakamo zdej to cepivo. deluje 50 50 če mene vprašaš in ne pozabit članka alojza ihana čredno imunost so si izmislili politiki

Povezava do prispevka
hordak reče pred 6 minutami:

Nisem si mislil, da so Švicarji taki teoretiki zarot, a ne razumejo da gre za njihovo dobro?

 

Swiss to vote in referendum on government’s Covid restrictions

Bern’s power to impose lockdowns increasingly seen at odds with the rights of individuals

 

https://archive.vn/tvEKh

Svica je drzava referendumov, lani so jih mel 9, med drugim o ocetovskem dopustu, nakupu vojaskih letal, lovskemu zakonu, ... kar je men sicer cist ok, ker daje zadeva vecjo “oblast” ljudstvu, sam ne mors pa zdej neke udarne novice narest iz tega, da bo mela Svica referendum lol

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...