Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

 

Thousands march in Vienna against coronavirus restrictions

 

Navedek

 

January 16, 2021 - 17:07

 

VIENNA (Reuters) - Thousands of people marched through Vienna on Saturday to protest against restrictions on public life designed to curb the coronavirus pandemic, just as Chancellor Sebastian Kurz's government held talks about extending the measures.

Chanting demonstrators - many without masks - held signs including "Kurz Must Go" and "Make Influenza Great Again" during marches through the city centre.

Austria, a country of 8.9 million people, is in its third lockdown, with only essential shops open. The country has reported https://covid19-dashboard.ages.at/?l=en nearly 390,00 coronavirus cases and almost 7,000 COVID-19 linked deaths since the pandemic began last year.

Public health experts said after meeting government officials that infection rates were too high to consider easing restrictions at this point. The government was due to announce its next steps on Sunday.

 

 

(Reporting by Lisi Niesner, writing by Michael Shields; editing by Louise Heavens)

 

 

 
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 1 uro:

Mene bolj preseneca, da to se ni padlo Ivanu na pamet (vsaj javno ni videti da bi mu, glede na to kako veselo opleta s tisto 50m omejitvijo). 


Seveda mu je. Kak mesec nazaj je na Twitterju shareal objavo nekega novozelandskega ministra (če me spomin ne vara), ki je pisal ravno o nekih covid kampih in podprl idejo.

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Covid-19: Protect us from unlawful killing charges - medics

 

Navedek

 

Doctors and nurses need protection from prosecution over Covid-19 treatment decisions made under the pressures of the pandemic, medical bodies have said.

Groups including the British Medical Association have written to ministers saying medical workers fear they could be at risk of unlawful killing charges.

It comes as the UK's chief medical officers said the NHS could be overwhelmed in weeks.

The government said staff should not have to fear legal action.

 

 

Povezava do prispevka

A Texas trauma surgeon says it's rare that X-rays from any of her COVID-19 patients come back without dense scarring. Dr. Brittany Bankhead-Kendall tweeted, "Post-COVID lungs look worse than any type of terrible smoker's lung we've ever seen. And they collapse. And they clot off. And the shortness of breath lingers on... & on... & on."

"Everyone's just so worried about the mortality thing and that's terrible and it's awful," she told CBS Dallas-Fort Worth. "But man, for all the survivors and the people who have tested positive this is — it's going to be a problem."

Povezava do prispevka

Glih za informacijo, ker nekateri jemljejo covid zlahka. Zadeva ni tako nedolžna, vsekakor ni neka občina viroza. Mogoče za mlade res ni smrtno nevarno, se je pa vsekakor bolje izogniti.

 

Sam sem zadevo skoraj prebolel, jutri končam izolacijo. Vonja še vedno nimam,  apetita tudi bolj malo. V 9 dneh sem shujšal 4 kg. Še vedno pokašljujem in me po večjih naporih duši, še kakšne pol ure po naporu ne morem govoriti, brez, da bi kašljal. Pa sem "mlad" in športen tip, vsak dan zadnjih 6 let se rekreiram najmanj 2 - 3 ure oz. okrog 10 km pa nikdar nisem imel težav. Zdaj se utrudim že, če posesam stanovanje. Očitno so to simptomi, ki bodo ostali še kar nekaj časa.

 

Na začetku prve 3 dni nisem spal nič, prijemali so me krči v noge in trebuh in imel sem zatečen jezik. Občasno tudi slabost, kot, da bi začel padati skupaj in takrat raje počepnem za vsak slučaj.

 

Si ne predstavljam, da bi bil starejši in slabšega zdravja, že tako mi ni niti malo prijetno in je na momente kar strašljivo.

uredilo bitje MorskaGlista
  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 16 urami:

 

 

b) prišlo je poletje in sprostitev ukrepov; debilno je bilo spustit množice ljudi v tujino, pri čemer se je VEDELO ŽE V NAPREJ, kaj se bo zgodilo ob koncu poletja. ne samo Hrvaška, glavne težave so bile Bosna, Srbija, Makedonija (tile mojstri so tudi prinesli virus v DSO-je, za vsaj dva DSO-ja sem slišal iz prve roke, da je bilo tako), ki so ravno poleti doživljale največji razcvet virusa

 

Rad bi videl vlado ki bi čez poletje lastnikom 100.000 stanovanj na hrvaškem preprečila obisk le teh.

 

Navedek

b1) skozi celo poletje je imela vlada čas povečat bolnišnične kapacitete, se posvetovat s strokovnjaki in preuredit ter izboljšat sistem pri obravnavanju covid bolnikov, pa ni bilo volje, časa ali pa znanja

Vlada je povečala kapacitete postelj in naprav, kar lahko vidiš z mejami ki so bile omenjane spomladi in sedaj. Ne more pa iz riti potegniti usposobljenega kadra.

 

Navedek

c) mater vseh neumnosti - neizdajanje odločb; virus se je ravno v tem času tako zelo razširil, da je bilo praktično nemogoče od takrat naprej zaustavit napredovanje širjenja virusa. na tej točki je bil to za nas game over, iz katerega se nismo rešili do danes

Tule so definitivno pogrnili, vendar je po mojem mnenju glavni problem, ker so imeli premalo ljudi za sledenje in pisanje odločb. Z zamudo pa stvari niso uspeli zajeziti.

Navedek

d) sprejemanje vladnih ukrepov; zraven so bili strokovnjaki (ki zdaj niso več v prvih bojnih vrstah), ki so javno povedali, kako poteka to sprejemanje ukrepov; strokovnjaki dajo priporočila, zdravstveni minister ta priporočila podpre, začnejo že dvigati roke v potrditev predlogov, nakar gobec odpre Počivalšek in reče, hopa, to pa zaradi gospodarstva ne bo šlo čez. nakar se sproži val, kjer je vsak minister z nečim nezadovoljen, tako da se na koncu izbere nek (brezvezen!) kompromis med vsemi zainteresiranimi stranmi in potem dobimo ven ukrep, kjer hawa meyta kot fizična oseba 21.12. v Merkurju ne more kupit umetno božično jelko, hawa meyta kot pravna oseba pa lahko. :ododava:

Žal kot kaže ne razumeš kako dela vlada. Namen je uskladiti resorje in težko je povsem zapreti vse in samo poslušati ministrstvo za zdravstvo. Iz vidika zdravstva bi pač mogli vpeljati totalen lockdown že oktobra, samo ko se bodo vsi delodajalci postavili na trepalnice. Po drugi strani imaš podoben primer z vpeljavo mask v šole...

Navedek

e) kot ste že povedali; javno obnašanje vlade, večine njenih predstavnikov, funkcionarjev in govorca, je katastrofalno. naj se gre za nenošnjo mask in držanje distance (medtem ko se folk na cesti dobesedno jebe v glavo),

Tule težko rečem karkoli, ker so vsi - vlada, opozicija, protestniki itd delali bedarije. Siguren sem pa da če dovolj dolgo čakaš lahko vsakega dobiš vsaj enkrat brez maske. Napaka pa je tudi, da se je koronske ukrepe uporabilo za medsebojno obračunavanje pa naj gre to za vlado ali opozicijo.

Povezava do prispevka

Ma ne vidiš, da tip ponavlja floskule iz medijev... ki itak  iz COVIDa ustvarjajo politično agendo s katero skušajo menjati vlado. 

 

Kar se tiče sledenja ljudem. AFAIK je tu zelo omejen manevrski prostor, ker hitro trčiš v varuha za varovanje zasebnih podatkov. V bistvu nevem do kere mere sploh lahko to izvajaš. 

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Nodi reče pred 9 minutami:

Hahahaha itak Janša nič kriv, verjetno edina država na svetu kjer je vse kriva opozicija, Forum 21, Kučan in globoka država ter Udba, stay salty Trtstenjakova boys n8

Seveda je vsega kriva opozicija in neke čirulečarule organizacije, Janez je nezmotljiv borec svetlobe 

 

Slovenska veja Qanona, Qanus

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 urama:

Si ne predstavljam, da bi bil starejši in slabšega zdravja, že tako mi ni niti malo prijetno in je na momente kar strašljivo.

 Ja, ne mores vedet dokler ne dobis.

 

Kolega, debel, pritisk, ce se ne motm ma tud tablete za pritisk - bi si mislu, da ga bo polozilo, pa ga ni. Lezu par dni, okus dobil skoraj takoj nazaj in to je to. 
 

Otroc pa partnerka niso zbolel, pa sta imela dan preden je zbolel aktivnost sex.

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 2 urama:

Hahahaha itak Janša nič kriv, verjetno edina država na svetu kjer je vse kriva opozicija, Forum 21, Kučan in globoka država ter Udba, stay salty Trtstenjakova boys n8

SDS v opoziciji - nič ne moremo, ker smo v opoziciji

 

SDS v vladi - nič ne moremo, ker smo v vladi in opozicija nagaja

Povezava do prispevka

Dodaj še fail s cepivom ko v bolnici v Brežicah niso dobili cepiva kot vsi ostali, ampak 3 dni kasneje ter so tako pred njimi imeli prednost še študenti ki delajo na telefonih ko iščejo stike od obolelih, se pravi prva bojna linija v regiji z daleč najslabšo epidemiološko sliko kjer je direktorica bolnice SDS kader so popušili pri cepivu, clap clap

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

 

 

 

b) prosim obrazloži mi, zakaj so potemtakem oktobra in novembra (in še v začetku decembra!) 3m od glav covid bolnikov na aparatih knaufali pregrade za nove prostore?

 

 

 

Ne da se mi  vse tvoje 24kul nebuloze prebirat... ampak že ki sem šel mimo te enovrstičnice...

 

Spomladi je bilo maximalno ene 40 ljudi na intenzivi. Takrat se je govorilo, da se je doseglo 30% tedanjih kapacitet. To pomeni, da v prvem valu bi sfolgali le 120 folka na intenzivi. Zdaj smo že nekaj mesecev na 200... Do nekje 250 naj bi še šlo, potem verjetno bi cel zdravstveni sistem počasi začel ribat. Tko.. da ne bomo samo neke anekdotalne floskule nabijali o mešanju malte v prostorjih UKCja. 

 

 

Nodi reče pred 1 uro:

Dodaj še fail s cepivom ko v bolnici v Brežicah niso dobili cepiva kot vsi ostali, ampak 3 dni kasneje ter so tako pred njimi imeli prednost še študenti ki delajo na telefonih ko iščejo stike od obolelih, se pravi prva bojna linija v regiji z daleč najslabšo epidemiološko sliko kjer je direktorica bolnice SDS kader so popušili pri cepivu, clap clap

 

Janša je kriu.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 31 minutami:

 

Ne da se mi  vse tvoje 24kul nebuloze prebirat... ampak že ki sem šel mimo to enovrstičnico...

 

Spomladi je bilo maximalno ene 40 ljudi na intenzivi. Takrat se je govorilo, da se je doseglo 30% tedanjih kapacitet. To pomeni, da v prvem valu bi sfolgali le 120 folka na intenzivi. Zdaj smo že nekaj mesecev na 200... Do nekje 250 naj bi še šlo, potem verjetno bi cel zdravstveni sistem počasi začel ribat. Tko.. da ne bomo samo neke anekdotalne floskule nabijali o mešanju malte v prostorjih UKCja. 

 

 

 

Janša je kriu.

Drugače Kučan in Zemljarič 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

- naš PV je neustrašen strateg, borec in bojevnik, samo poglej njegova twitter obračunavanja z evropskimi poslanci, funkcionarji, ali pa celo z bodočimi funkcionarji v Bidenovi administraciji. nobenega strahu. potentna in odrezava drža. torej, ti mi želiš povedat, da se potemtakem boji Jožeta Podgorška iz Trbovelj, ki ne bi mogel peljat na morje svoje družine? ali pa Fikreta iz Jesenic, ki je želel k porodici v Kladušo? nekam čudna diskrepanca je to.

 

- a sedaj je pa vlada dovolj pogumna, da grozi z rigoroznimi ukrepi - 50m od kraja prebivališča za rekreacijo, sicer pa domov in pod ključ?

V bistvu ja- ni šans da kdo naredi tak politični samomor, ker meni pa ne bo nob en vzel dopusta v moji nepremičnini. V tistem trenutku bi imel demonstracije 20k+ Nekaj drugega je spamat twitter, čisto nekaj drugega pa slovencu vzeti od boga dano pravico iti na krk v vikendico.

Navedek

c) imeli smo na tisoče primerov (če ne na desettisoče), kjer je eden izmed partnerjev v gospodinjstvu zbolel, drugi je bil z njim do tedaj v rednem stiku, a temu ni preostalo nič drugega, kakor da vzame dopust ali pa gre morebiti že okužen v službo. verjetno lahko samo ugibava, kako so se manj vesti ljudje odločali...NE ME JEBAT, da v 21 stoletju nismo zmožni pogruntat sistema (sploh, ker so imeli CELO POLETJE časa, da bi se zorganizirali), kjer bi se manjko kadra poznal minimalno. mene (in tebe tudi, verjetno) nihče v službi ne vpraša, ali bom zmogel, pač, išči rešitev, kako boš uredil, kar moraš uredit

Kot kaže še nisi delal javnega naročila ker take stvari kurčevo trajajo, na koncu te pa jebejo za vsako vejico in pogoji, da o pritožbah sploh ne govorim. Tako naročilo traja vsaj 1 mesec, pa priprava tudi. Če ga ne narediš si pa koruptiven. Sedaj pa seštejva. V najboljšem primeru je celo poletje 2 meseca...

Pa kot je Waslich povedal spomladi je bila kapaciteta intenzivne 120, medtem ko so nekjeoktobra govorilo o 250. Številka se ni čudežno povečala sama od sebe.

Navedek

d) ravno nasprotno, zelo jasno mi je, kako deluje vlada oziroma kako potekajo dogovarjanja, usklajevanja in iskanje kompromisov. na neki točki je stvari enostavno treba presekat, ker pretirani kompromisi nikoli - ampak res nikoli - niso pot do rešitve. vso takratno lahkomiselnost smo sedaj pokasirali nazaj - dvokratno

Ohoho? A se počutimo avtokratsko? Tudi Janša ni še tako daleč pa je najbolj centralističen v SLO.

Navedek

tukaj je še enkrat potrebno izpostavit komunikacijo; ogromno sem hodil v tistem času po slovenskih fabrkah in ti iz prve roke lahko povem, da so imele firme tako slaba priporočila o tem kako postopat, da vse skupaj ni bilo podobno ničemur. en dan je bilo tako, drugi dan zjutraj že drugače, tretji dan spet drugače, obvestilo in navodila zdravstvenega ministrstva se niso skladala s tistim, kar je povedal Kacin, eno in drugo se tudi ni skladalo s tistim, kar je twittal Janša. mislim, kako lahko potem sploh delaš?

 

tisti vestni so itak za svoje zaposlene poskrbeli odlično (takoj od začetka epidemije merjenje temperature, testiranja, prilagojeni prostori za odmor oziroma malico, dodatne garderobe,...), ampak kaj, ko je velika večina slovenskih delodajalcev pičkic, ki so jim zaposleni potrošna roba in jim je za njih vseeno. tudi kurčevih mask jim niso hoteli uredit (pa bi jih lahko dobili praktično zastonj od ministrstva), da so si jih morali zaposleni samo kupovat...

Ne vem, kaj si ti delal s podjetji, vendar ti lahko iz strokovnega dela povem, da so večja podjetja postavila sisteme za preprečitev okužb in delovanje v primeru epidemije že marca, če ne februarja.V bistvu je bil odziv takih podjetij hitrejši kot od države. Recimo nuklearka je praktično izolirala zaposlene na kritičnih mestih. Sedaj če so delodajalci p.. do svojih zaposlenih bodo seveda p... do svojih zaposlenih tudi v primeru epidemije.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...