Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Nodi reče pred 4 urami:

Dodaj še fail s cepivom ko v bolnici v Brežicah niso dobili cepiva kot vsi ostali, ampak 3 dni kasneje ter so tako pred njimi imeli prednost še študenti ki delajo na telefonih ko iščejo stike od obolelih, se pravi prva bojna linija v regiji z daleč najslabšo epidemiološko sliko kjer je direktorica bolnice SDS kader so popušili pri cepivu, clap clap

brežce, razlog da bo JJ do konca 2022 in poj še do 2026. hvala, brežce

 

če maš dukaze za toole kr si napisu, jih dej v medij če ne je to laganje. 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 20 urami:

Glih za informacijo, ker nekateri jemljejo covid zlahka. Zadeva ni tako nedolžna, vsekakor ni neka občina viroza. Mogoče za mlade res ni smrtno nevarno, se je pa vsekakor bolje izogniti.

 

Sam sem zadevo skoraj prebolel, jutri končam izolacijo. Vonja še vedno nimam,  apetita tudi bolj malo. V 9 dneh sem shujšal 4 kg. Še vedno pokašljujem in me po večjih naporih duši, še kakšne pol ure po naporu ne morem govoriti, brez, da bi kašljal. Pa sem "mlad" in športen tip, vsak dan zadnjih 6 let se rekreiram najmanj 2 - 3 ure oz. okrog 10 km pa nikdar nisem imel težav. Zdaj se utrudim že, če posesam stanovanje. Očitno so to simptomi, ki bodo ostali še kar nekaj časa.

 

Na začetku prve 3 dni nisem spal nič, prijemali so me krči v noge in trebuh in imel sem zatečen jezik. Občasno tudi slabost, kot, da bi začel padati skupaj in takrat raje počepnem za vsak slučaj.

 

Si ne predstavljam, da bi bil starejši in slabšega zdravja, že tako mi ni niti malo prijetno in je na momente kar strašljivo.

Če ti ni odveč, bi bil vesel periodičnih updejtov tvojega stanja. Izgleda se boš moral soočit s t.i. dolgim COVID-om (Long term COVID), ki prizadene veliko ljudi, nihče pa se ne ukvarja preveč z njimi. Trenutno večino zanima samo umrl/ni umrl, čeprav kar dosti ljudi še tedne in celo mesece trpi za posledicami. Kako hudo mora biti šele nekomu, ki se je za las izvlekel in se mora rehabilitirati že zaradi dolgega ležanja in celo uporabe ventilatorja.

Povezava do prispevka
Death reče pred 13 urami:

Ne vem, kaj si ti delal s podjetji, vendar ti lahko iz strokovnega dela povem, da so večja podjetja postavila sisteme za preprečitev okužb in delovanje v primeru epidemije že marca, če ne februarja.V bistvu je bil odziv takih podjetij hitrejši kot od države. Recimo nuklearka je praktično izolirala zaposlene na kritičnih mestih.

kako pa zgleda taka izolacija?

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

Če ti ni odveč, bi bil vesel periodičnih updejtov tvojega stanja. Izgleda se boš moral soočit s t.i. dolgim COVID-om (Long term COVID), ki prizadene veliko ljudi, nihče pa se ne ukvarja preveč z njimi. Trenutno večino zanima samo umrl/ni umrl, čeprav kar dosti ljudi še tedne in celo mesece trpi za posledicami. Kako hudo mora biti šele nekomu, ki se je za las izvlekel in se mora rehabilitirati že zaradi dolgega ležanja in celo uporabe ventilatorja.

 

Ni problema, če pozabim ne spomni.

 

Danes (10 dan od pojava simptomov) vročine nimam več nič (36,5), diham pa ne najboljše. Še vedno ne morem dosti govoriti, po večjem naporu me duši. Stalno, tudi v mirovanju imam občutek, da ne morem zajeti zraka, kot da bi imel nekje 50% kapacitete pljuč. Če zajamem zrak na polno kašljam, je občutek, kot da bi imel dim v pljučih. Ni pa nobene bolečine.

 

Ko se popolnoma umirim in diham plitko ni težav. Se me pa občasno, predvsem po naporu in zvečer kar loteva rahla panika, ko ne morem prav zadihati.

uredilo bitje MorskaGlista
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 4
Povezava do prispevka

https://www.24ur.com/novice/dejstva/donosen-drzavni-posel-clanu-svetovalne-skupine-kirugu-bitencu.html

 

Navedek

47.655 testov je od 22. decembra do 13. januarja opravil Zdravstveni zavod Zdravje v lasti kirurga Marka Bitenca. Za vsak hitri test v okviru množičnega testiranja država izvajalcu plača 15 evrov, kar pomeni, da je Bitenc doslej opravil za 715 tisoč evrov testiranj. In koliko je od tega zaslužil? Kot trdijo naši viri, ki so imeli mobilne enote, a se vsi po vrsti zaradi pritiskov in strahu nikakor ne želijo izpostaviti, je strošek na bris okoli pet evrov, "kar pomeni, da so zaslužki megalomanski, 10 evrov na test". To trdijo na podlagi predračunov za vse od osebne varovalne opreme do najema šotorov, ki jih hranimo v uredništvu.

 

http://shrani.si/f/1/Dc/19200OEH/testi.png

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 3 minutami:

Eh ja, spet ni šel keš u taprau žep. To jih boli. Pa ta naša nacionalna mantra da bohnedej da kdo kej zasluž.

Lahko se zasluzi. Ampak ni pa lepo, da se to dela na racun drzave in vojnega dobickarstva. Pa notranjih informacij. 

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 11 minutami:

 

Fukni se po štengah. To že ves čas govorim da covid nekako povezan z krvnim pritiskom in stresom. Ko napade neko tako glisto kot si ti, ki jo panika zagrabi da ne more dihat, se hrani na tej paniki

 

Prvih par dni po pozitivnem testu sem dihal čisto normalno. Sicer pa je seveda možno, da panika naredi svoje. Jaz težko ostanem miren, če ne morem do zraka. Bi si moral izmeriti saturacijo ampak nimam oksimetra doma, pa bi hitro videli, kaj dejansko je.

 

Ti pa polagam na dušo, da ni lepo biti nesramen do nekoga, ki zboli in te bolezni nobenemu ne privoščim. Pa tudi nisem nek hipohonder, glede na to, da sem v zadnjih 11 letih sedaj drugič na bolniški (prvič zaradi hernie ledvenega vretenca, ko sem bil en teden nepokreten). Skratka nisem nek komplikator.

uredilo bitje MorskaGlista
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 10 minutami:

 

Prvih par dni po pozitivnem testu sem dihal čisto normalno. Sicer pa je seveda možno, da panika naredi svoje. Jaz težko ostanem miren, če ne morem do zraka. Bi si moral izmeriti saturacijo ampak nimam oksimetra doma, pa bi hitro videli, kaj dejansko je.

 

Koliko sem bral wikipedijo, ti virus v celico v pljučih vstopi preko encima ki se sprošča na ovojnici celice in ki skrbi za nižanje krvnega pritiska.

 

Zdej ne vem če dejansko to deluje tko iz ure v uro, da bi ti ponoč ko ti naraste pritisk v celice vstopilo več virusa, pol bi pa zjutrej spet padlo al kako

 

 

Ampak te primere ko ljudje hlastajo po zraku, in jim virus napade celotna pljuča si jaz predstavljam tako. Da jih ob pozitivnem testu panika zagrabi, se pritisk dvigne, nakar telo oziroma celice v pljučih začnejo proizvajat te encime za znižanje pritiska in tako se pol kar naenkrat virus razširi po celotnih pljučih

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Angiotensin-converting_enzyme_2

 

Recimo kak potek so imeli v prvem valu v Italiji mi samo potrjujeje hipotezo. Neka nova pljučnica, levo desno, ni dovolj postelj, panika, valda vse panika zajela in virus lahko vstopil v ogromno celic

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

evo na nizozemskem z vodnim topom in konji razganjajo protestnike proti lockdownu

 

keri fucking naziji k se upirajo zahtevam top5  nadute EU drzave in EU institucij.

 

vse je kul ker je vlada razglasila protest za nelegalen.

 

 

Pizda se dobr, da ni to v Belorusiji al pa Rusiji, k bi mogl spet jokat za pogumne protestnike proti diktatorjem, ki arbitrarno prepovedujejo nasprotovanje oblasti.

 

hvala bogu, da s tem nimamo tezav v Evropi, sam s par nazzy-i

Povezava do prispevka

Covid vaccine: WHO warns of 'catastrophic moral failure'

 

Navedek

 

The world is on the brink of "catastrophic moral failure" because of the unequal distribution of Covid vaccines, the head of the World Health Organization (WHO) has warned.

Tedros Adhanom Ghebreyesus said it was not fair for younger, healthy people in richer nations to get the jab before vulnerable people in poorer states.

He said over 39 million vaccine doses had been given in 49 richer states.

This compared with just 25 doses in one low-income country.

 

 

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 9 urami:

bravo! dej paypal račun, da.nakažem 4 evre prispevaš k debati!

 

 

Ker imaš poln nabiralnik ti sporočam tukaj: Ne da sem ti dolžan razlago, ampak vseeno - Marvaka sem pobrisal, ker je žalil drugega uporabnika. Če nameravaš biti salty okrog stvari, ki sploh niso povezane s tabo, bodi pripravljen na to, da se bodo take stvari ustrezno pobrisale. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...