Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

lazaRus reče pred 2 minutama:

 

 

Do par dni nazaj se je stelo kot pozitivni test. Zdaj ne vec nujno: https://covid-19.sledilnik.org/sl/posts/20

 

No vsaj nekaj. Čeprav mi je smešno, da se da večjo prednost HAT testu, kot PCR testu, če imaš možne simptome oziroma si bil v stiku z okuženo osebo. Ampak dobro.

 

Me zanima ob kolkih bodo jutri torej znani rezultati.

Povezava do prispevka
osis reče pred 13 urami:

Meni se zdi to, da se ne sme teh strojev popravljat in ostalo, glede na to, da je zdaj več folka doma in se pere več, ... kar problem. Pa se popolnoma zavedam, da so brez tega ukrepa ogroženi tako serviserji kot stranke. 

 

No, men je sred januarja serviser pršu popravt plinsko peč bp.

Povezava do prispevka

Tudi k nam so v celotnem času Corone kar normalno hodili serviserji... me je presenetilo, da spomladi, ko je bilo precej hudo kličejo s Telekoma, da pridejo priklapljat optike... dimnikarji tudi prišli merit plinske peči, nekaj je zajebavala raztezna posoda na njej in je tudi serviser komot prišel... k naši mami hodi pomagat neka iz doma upokojencev 1x tedensko 1 uro, da ji kaj spuca kar sama ne more (to me je najbolj presenetilo, da z domov starejših občanov hodijo še zraven okrog k ljudem)...

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 7 urami:

jutr bo shitshow

 

Potrjeno tudi s strani šolnikov iz Ajdovščine:

https://www.24ur.com/novice/korona/ucitelji-v-ajdovscini-bodo-tudi-v-primeru-negativnega-pcr-testa-morali-ostati-doma.html

 

Navedek

Skupno je bilo pozitivnih 21, zato je epidemiologinja na testiranje s PCR-testi popoldan poslala 20 oseb, 12 od teh je bilo učiteljev iz Osnovne šole Dobravlje. Rezultati PCR-testov so pokazali, da so bili hitri testi lažno pozitivni, vsi odvzeti vzorci so bili namreč negativni.

 

Smo prodani, smo izdani pozitivni, negativni?

Povezava do prispevka

Čak, če si na hitrem testu negativen in se greš potem še testirat s PCR in pokaže da si negativen moreš vseeno bit 10 dni v karanteni? 

 

Jaz sem danes bil na hitrem testu in me je kar malo skrbelo da bom lažno pozitiven. To je res bruka s teh testih, delajo se pa da je vse okej? Jutri bo sigurno zanimivo, ker se bo tolk folka moglo testirat.

Povezava do prispevka

Ne, stroka je že večkrat poudarila, da lažno pozitivnih rezultatov ne bi smelo biti, oz. bi jih moralo biti zelo zelo malo. Definitivno ne slučajno 10 in več procentov skupaj na eni šoli, to bolj nakazuje, da so med testi kakšni škart batchi. Lažno negativni so pa druga pesem.

Povezava do prispevka
Andy reče pred 43 minutami:

Ne, stroka je že večkrat poudarila, da lažno pozitivnih rezultatov ne bi smelo biti, oz. bi jih moralo biti zelo zelo malo. Definitivno ne slučajno 10 in več procentov skupaj na eni šoli, to bolj nakazuje, da so med testi kakšni škart batchi. Lažno negativni so pa druga pesem.

Ne želim opravičevati robe, ki jo je priskrbela novodobna "jara gospoda", ampak glede na to, da se visok delež napak očitno pojavlja na določenih odvzemnih mesti (npr. Ajdovščina) je povsem možno tudi to, da prihaja do napak pri izvajanju testov.

 

Kolega že vrsto let dela na NIJZ in me drugim preverja tudi to, kako po zdravstvenih domovih shranjujejo cepiva (običajna, ne za C19). Baje so v nekaterih ZDji kar šlampasti. 

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 3
Povezava do prispevka

Teorija nekako pade, ker so isti ljudje odvzemali v Dobravljah in Vipavi. Težave se pojavijo samo na enemu mestu, delajo isti ljudje, kdo je potem kriv?

 

Navedek

Direktor Zdravstvenega doma Ajdovščina Egon Stopar je povedal, da je ista ekipa hitre teste opravljala na vseh lokacijah v ajdovski in vipavski občini, veliko odstopanje, kar 15 odstotkov pozitivnih testov, pa so imeli le v Dobravljah. "Kar se tiče strokovnosti odvzema, mislim, da ni bilo težav, saj je ista ekipa brise odvzemala najprej v Dobravljah, potem pa se je preselila še v Vipavo, kjer ni bilo pri opravljenih testih niti enega pozitivnega," je povedal Stopar. Zato je prepričan, da bi morali pri Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) razmisliti o kakovosti uporabljenih hitrih testov.

 

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 1 minuto:

Haha, vsega skupaj samo 357 pozitivnih včeraj. Incidenca je padla na 847 :rofl:. Me zanima kaj bodo rekli na konferenci danes glede tega :D

O rahljanju/zaostrovanju ukrepov se itak samo ob sredah odloca tako da bos dobil nek vague odgovor okoli tega da bo jutri vec znano, oni si bodo kupili cas da bodo videli koliko je na delavnik danes pozitivnih, potem se pa jutri na Brdu pri Kranju vrze zogico v ruleto in kamor pade pade.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 1 minuto:

O rahljanju/zaostrovanju ukrepov se itak samo ob sredah odloca tako da bos dobil nek vague odgovor okoli tega da bo jutri vec znano, oni si bodo kupili cas da bodo videli koliko je na delavnik danes pozitivnih, potem se pa jutri na Brdu pri Kranju vrze zogico v ruleto in kamor pade pade.

Tudi res.

Bomo videli koliko testov bo narejenih danes in koliko od tega bo (lažno) pozitivnih. Vseeno mislim, da bi lahko ta teden padli oziroma, glede na danes, kar ostali v oranžni fazi. 

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 11 minutami:

Haha, vsega skupaj samo 357 pozitivnih včeraj. Incidenca je padla na 847 :rofl:. Me zanima kaj bodo rekli na konferenci danes glede tega :D

Da bodo gledali jutrišnje številke, ker število okužb sicer pada, a se opaža rast in je potrebno biti previden. Danes bo narejenih verjetno najmanj 50k testov.

 

Navedek

Ponavlja se zgodba iz številnih slovenskih krajev, kjer so imeli nemalo težav z organizacijo dela v šolah in vrtcih, saj so imeli pri testiranju zaposlenih kup lažno pozitivnih rezultatov. Danes tako ostaja zaprt vrtec v Cerkljah ob Krki. "Vse delavke vrtca in šole, ki so bile na hitrem testu pozitivne, so bile na PCR-testu negativne," je staršem sporočila tamkajšnja ravnateljica dr. Maja Matrić in dodala, da bo njihov vrtec tako že v sredo spet "normalno" odprt. Vse bolj glasni so pozivi, naj NIJZ razmisli o kakovosti uporabljenih hitrih testov.

Evo, res super tole.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Kako novinarji ne sprašujejo pravih vprašanj. Primer napačnih vprašanj oziroma nebistvenih:

  • Od kod bodo prišli dodatni hitri test? Kdaj bo razpis za novo nabavo in zakaj ga še ni?
  • Zakaj nekateri ZD-ji teste zaračunavajo drugi pa ne?
  • Katera skupina prebivalstva lahko pričakuje v kratkem vabilo k cepljenju?

 

Primeri pravih vprašanj:

  • Zakaj se še vedno HAT testi upoštevajo pri uradni statistiki okuženih, čeprav imamo že 4 primere, ko HAT testi niso bili pravilni?
  • Ali se predvideva protokol potrjevanja HAT testov s PCR testi, kdaj bo tak protokol sprejet in zakaj še ni sprejet?

 

Ampak verjetno je to samo pobožna želja...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...