Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Če bo to evropska direktiva nima Pirčeva kaj praskati in bomo to žal morali imeti vsi. Sicer v temu ne vidim tako velikega problema, kot vidim problem v čedalje večji moči, ki si jo politika prisvaja nad državljani. Od oktobra imamo policijsko uro, ki po ugotovitvah stroke nima prave koristi, pa je še vedno v veljavi. Kaj bo naslednje?

Povezava do prispevka
iguana reče pred 26 minutami:

Se pravi, če želiš normalno delovati v družbi, se boš moral obvezno cepit z eksperimentalnim cepivom, za katerega ne obstajajo dolgoročne varnostne študije in posledično ne poznamo potencialnih učinkov čez 10 let. 

 

Sounds logical

 

[insert autistic screeching]

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 20 minutami:

a za primer, da zboliš za covidom, pa poznamo potencialne učinke čez 10 let ?

Upam, da bom imel svobodo sam izbrati. 

 

Sem še dokaj mlad in zdrav človek, s solidnim imunskim sistemom, covid smo imeli tudi v družini (tudi stari starši) in ga brez večjih težav preboleli, tako da sm jst bolj za naravno pot, res me ni strah tega virusa, da bi potegnil skrajno potezo in se cepil. 

uredilo bitje iguana
Povezava do prispevka
iguana reče pred 3 minutami:

Upam, da bom imel svobodo sam izbrati. 

če fašeš virus v lokalu in je zaradi necepljenosti potek bolezni težji, bolj težko izbiraš, ne?

 

cepljenje tak ne bo obvezno, sam če boš kam rabil it, boš verjetno moral bit cepljen. sam to pa ni več odvisno samo od naše države

Povezava do prispevka
shure reče pred 57 minutami:

Če bo to evropska direktiva nima Pirčeva kaj praskati in bomo to žal morali imeti vsi. Sicer v temu ne vidim tako velikega problema, kot vidim problem v čedalje večji moči, ki si jo politika prisvaja nad državljani. Od oktobra imamo policijsko uro, ki po ugotovitvah stroke nima prave koristi, pa je še vedno v veljavi. Kaj bo naslednje?

kaj pa tisti, ki se ne morejo cepiti zaradi bolezenskih stanj?cepilni list bi bil mogoč v primeru redne proizvodnje cepil, tako pa...

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 4 minutami:

če fašeš virus v lokalu in je zaradi necepljenosti potek bolezni težji, bolj težko izbiraš, ne?

 

cepljenje tak ne bo obvezno, sam če boš kam rabil it, boš verjetno moral bit cepljen. sam to pa ni več odvisno samo od naše države

Torej bo obvezno, lol

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 4 minutami:

če fašeš virus v lokalu in je zaradi necepljenosti potek bolezni težji, bolj težko izbiraš, ne?

 

cepljenje tak ne bo obvezno, sam če boš kam rabil it, boš verjetno moral bit cepljen. sam to pa ni več odvisno samo od naše države

Ne pričakujem težji potek bolezni, ker ga niso imeli niti moji stari starši, očitno spadajo geni v naši družini v tistih 80% ljudi, ki to bolezen prebolijo brez simptomov oziroma z lažjimi. Sem pa vsekakor pripravljen sprejeti ta rizik, kot pravim, ni me strah virusa, veliko bolj ljudi in njihovih pametnih idej. 

 

Za cepljenje je logicno, da ne more bit obvezno, ampak kaj se dogaja v nekaterih drugih državah in v EU, se mi zdi, da vseeno zelo hitro drvimo v to smer, zato sem postal članek. Če se pa to sprejme, pa upam da se vidimo na ulici, ker potem smo pa res že globoko v fašizmu. 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
iguana reče pred 4 minutami:

Ne pričakujem težji potek bolezni, ker ga niso imeli niti moji stari starši, očitno spadajo geni v naši družini v tistih 80% ljudi, ki to bolezen prebolijo brez simptomov oziroma z lažjimi. Sem pa vsekakor pripravljen sprejeti ta rizik, kot pravim, ni me strah virusa, veliko bolj ljudi in njihovih pametnih idej. 

 

IMO mal pogumna teorija, glede na to da poznam primer, kjer sta starša normalno prebolela bolezen, sin (zdrav) pa moral v bolnico. 

Povezava do prispevka
gorkyporky reče Pravkar:

 

IMO mal pogumna teorija, glede na to da poznam primer, kjer sta starša normalno prebolela bolezen, sin (zdrav) pa moral v bolnico. 

En primer ne bo spremenil mojih pogledov, jasno je, da je bolezen nevarna za starejše in kronične oblike, vsaj to nam statistika zelo nedvomljivo kaže. 

 

Sej nisem a priori proti cepljenju in bi se strinjal z vami, če bi šlo za hujšo bolezen, ki prizadene vse skupine ljudi, tko se pa pac ne morem, ane. 

Povezava do prispevka
iguana reče pred 9 minutami:

Ne pričakujem težji potek bolezni, ker ga niso imeli niti moji stari starši, očitno spadajo geni v naši družini v tistih 80% ljudi, ki to bolezen prebolijo brez simptomov oziroma z lažjimi. Sem pa vsekakor pripravljen sprejeti ta rizik, kot pravim, ni me strah virusa, veliko bolj ljudi in njihovih pametnih idej. 

 

Za cepljenje je logicno, da ne more bit obvezno, ampak kaj se dogaja v nekaterih drugih državah in v EU, se mi zdi, da vseeno zelo hitro drvimo v to smer, zato sem postal članek. Če se pa to sprejme, pa upam da se vidimo na ulici, ker potem smo pa res že globoko v fašizmu. 

 

Kolega fasal covid. Športnik, vsak dan na biciklu, vsak konc tedna v hribih, ni da ni. Je povedal da je bla ta korona nekaj najbolj jebenega kar je dal čez in je ves presran. Komi čaka da se gre cepit.

 

Obvezno cepljenje je že za otroke (otroške bolezni, itd.). Pa tud za avto vozit rabim vozniško dovoljenje. A potemtakem smo že v fašizmu?

 

 

On serious note - recimo da bo hrvaška ena redkih izjem, ki ne bo zahtevala cepilnih potnih listov, naša država pa bo zahtevala. Iz države (Slovenije) greš potem lahko na hrvaško. A potemtakem se ne nauš mogu vrnt nazaj?

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 minuto:

 

Kolega fasal covid. Športnik, vsak dan na biciklu, vsak konc tedna v hribih, ni da ni. Je povedal da je bla ta korona nekaj najbolj jebenega kar je dal čez in je ves presran. Komi čaka da se gre cepit.

 

Vsak dan na biciklu ne prinese nič dobrega za telo. Pretreniranost...

Povezava do prispevka

Hell angel: Žal mi je za tvojega kolega, ampak jaz imam kontra izkušnje, dejansko poznam ogromno ljudi, ki so imeli potrjeno bolezen in niti enega, ki bi moral zaradi tega v bolnico ali imel kakšne hude stranske učinke. Očitno mam srečo al kaj. 

 

Primerjaš vozniško dovoljenje s cepljenjem, zanimivo. Seveda mora družba delovati po pravilih, saj nimam anarhisticnih pogledov, ampak to kar dam v svoje telo, bi pa res mogla bit moja odločitev... 

Povezava do prispevka
iguana reče pred 1 uro:

Se pravi, če želiš normalno delovati v družbi, se boš moral obvezno cepit z eksperimentalnim cepivom, za katerega ne obstajajo dolgoročne varnostne študije in posledično ne poznamo potencialnih učinkov čez 10 let. 

 

Sounds logical

Eksperimentalno, ja.

Povezava do prispevka
iguana reče Pravkar:

Če bi spustil to besedo v svojem zapisu, kaj bi odgovoril? To me bolj zanima kot semantika.

 

Saj jaz vse, ki se želite cepit, podpiram pri vaši odločitvi, da se ne bomo narobe razumeli...

Tolk si že enih nesmislov napisal, da upam, da ti superiorna genetika stoji ob strani.

  • Na jagodo +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
iguana reče pred 27 minutami:

Hell angel: Žal mi je za tvojega kolega, ampak jaz imam kontra izkušnje, dejansko poznam ogromno ljudi, ki so imeli potrjeno bolezen in niti enega, ki bi moral zaradi tega v bolnico ali imel kakšne hude stranske učinke. Očitno mam srečo al kaj.

 

Poznam še dva, ki sta pred leti imela boreliozo in tud kar težek potek bolezni, eden je bil hospitaliziran. Ja, očitno maš srečo.

 

iguana reče pred 27 minutami:

Primerjaš vozniško dovoljenje s cepljenjem, zanimivo. Seveda mora družba delovati po pravilih, saj nimam anarhisticnih pogledov, ampak to kar dam v svoje telo, bi pa res mogla bit moja odločitev... 

 

Sej bo še vedno tvoja odločitev kaj boš dal v svoje telo. Sam če nauš cepljen, ne boš mogel potovat, hodit na koncerte, v restavracije...

 

Podobno kot se je začel v družbi obračat glede prehladov - še lani če si mel mal vročine/prehlad, si šel na šiht i nikome ništa. Zdej je folku že mal bl jasno, da prehlajen/bolan hodit naokol in okužit sodelavce ni kul, si doma. Pa noben ne piska da so mu kršene pravice in svoboda.

Povezava do prispevka

Torej bo obvezno, če mi bo v nasprotnem primeru omejena svoboda? 

 

Sej vse lepo in prav, živeli bomo tako kot se bomo pač odločili, upam samo, da se bomo po tej kovid krizi začeli resneje ukvarjat še z drugimi problemi, ki tarejo človeštvo in sistem v katerem živimo. Sanjati je dovoljeno. 

uredilo bitje iguana
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 20 minutami:

Podobno kot se je začel v družbi obračat glede prehladov - še lani če si mel mal vročine/prehlad, si šel na šiht i nikome ništa. Zdej je folku že mal bl jasno, da prehlajen/bolan hodit naokol in okužit sodelavce ni kul, si doma. 

ena dobrih stvari ki jih je prinesla korona

je utisanje vseh tistih "ze 20 let nisem bil na bolniski"

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...