Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

iguana reče pred 17 minutami:

Verjetno je v meni ostalo še marsikaj drugega iz Star treka, česar se ne sramujem, je glede življenjskih tem veliko bolj poučen kot recimo šolski sistem, je pa res, da to niti ni naloga šole :) 

 

Nevem kater star trek si ti gleda, ampak glede na to da trenutno tretjič gledam DS9, mojo najmanj gledano ST serijo od vseh, se mi zdi da ni moral biti isti kot sem ga gledal jaz. 

Povezava do prispevka
Dipling reče pred 3 urami:

Izgovor, zakaj odpirajo občine šele s ponedeljkom, je mimo. To lahko potem leti na vso sproščanje. Čeprav smo že nekaj dni v oranžni fazi. Potem bi "semafor" že prvotno drugače postavili.

Mi ne bomo čakali do ponedeljka in gremo jutri čez par občin po skoraj štirih mesecih.

 

Resno? 4 mesce niste šli iz občine? :D

Povezava do prispevka

Se še kdo spomni kako so pomladi in poleti na veliko govorili kako mnoge firme štancajo cepivo kljub temu, da še nima dovoljenja in da bodo v trenutku ko se cepivo odobri imeli že veliko cepiva na zalogi? Kaj se je zgodilo s tem? Je kdo kje kadarkoli slišal karkoli o tem v zadnjih 2 mesecih? Pa ne mislim na naše "novinarje" ampak v svetu. 

Povezava do prispevka
Navedek

Po novem se sicer ni več potrebno testirati tistim zaposlenim, ki so covid-19 že preboleli in je od potrjene okužbe preteklo najmanj 21 dni in največ 6 mesecev. "Če pa takrat testa niso opravili, zdravnik pri obolelih diagnozo lahko postavil na podlagi klinične slike in epidemiološke povezave. V tem primeru velja tudi potrdilo zdravnika, da je ta oseba v zadnjih 6 mesecih prebolela koronavirus," je pojasnila Magajnejeva. Pri tem se lahko uporablja že objavljeni enotni obrazec, je pa možen tudi običajen format potrdila, ki ga izpolnijo zdravniki. Izdaja potrdila sicer ni del kritja iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja. Po besedah državne sekretarke je tako zelo verjetno, da bodo zdravniki potrdila o prebolevnosti covida-19 zaračunali, tako kot ostala potrdila.

Torej kaj preprečuje osebnemu zdravniku oziroma tako gledano meni, da ga pokličem, rečem da sem prepričan, da sem imel toliko časa nazaj korono in mi izda to potrdilo? Tako da imam potem 6 mesecev mir, kljub temu, da nisem prepričan če sem res imel korono ali ne :D.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 37 minutami:

Torej kaj preprečuje osebnemu zdravniku oziroma tako gledano meni, da ga pokličem, rečem da sem prepričan, da sem imel toliko časa nazaj korono in mi izda to potrdilo? Tako da imam potem 6 mesecev mir, kljub temu, da nisem prepričan če sem res imel korono ali ne :D.

 

Jest bi rekel, da zdrava pamet, sam zadne cajte porajtam veliko pomankanje le te. 

Povezava do prispevka
gorkyporky reče pred 5 minutami:

 

Jest bi rekel, da zdrava pamet, sam zadne cajte porajtam veliko pomankanje le te. 

Could be, samo sem prepričan da bo marsikdo naredil to.

tomazek reče pred 2 minutama:

 

Itak, da ne. Ampak če boš želel potrdilo boš pač moral iti to narediti samoplačniško za 20€, če ne pa potrdila pač ne boš dobil. Simpl ko pasulj. Ne moreš rečt "jaz sumim, da sem že prepolel" in dobit potrdila.

Samo ti testi tudi ne pokažejo 100% več po nekaj časa. Sploh če si imel blažjo obliko ni nujno da še imaš protitelesa po enem mesecu v sistemu.

 

Ne vem, glede na to, da bo ta potrdila tudi treba plačati, bodo nekateri zdravniki te tudi kar tako pisali. Lahko pa da se motim.

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče Pravkar:

Samo ti testi tudi ne pokažejo 100% več po nekaj časa. Sploh če si imel blažjo obliko ni nujno da še imaš protitelesa po enem mesecu v sistemu.

 

Itak, da ne. In če nimaš dovolj protiteles je izdaja potrdila neupravičena in ga ne dobiš. S temi potrdili pa res ne vidim ene same težave, v vsem drugem pa ogromno. Noro mi je, ko nekdo reče samo, da je sumil da ima Covid in prebolel... brez, da bi imel potrjenega, pa sedaj pričakuje, da bo dobil potrdilo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...