Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Marvak reče pred 2 urama:

Brez skrbi da bo marsikdo dobil takšno potrdilo...

 

Kot sem razumel, če imaš pozitiven test (hitri ne velja), pokličeš zdravnika in dobiš potrdilo od dneva testa dalje za naslednjih 6 mesecev. Količina protiteles gor ali dol. Brez testa pa ni potrdila, ker nimaš izvida testa (kar se lahko itak z lahkoto preveri).

Povezava do prispevka

https://www.24ur.com/novice/korona/pozitivne-hitre-teste-bomo-preverjali-se-s-pcr-testi.html

 

Navedek

Od sobote bomo v Sloveniji pozitivne hitre teste preverjali še z zanesljivejšimi PCR-testi, je na vladni novinarski konferenci napovedala državna sekretarka na Ministrstvu za zdravje Marija Magajne. V statistiki bo okužba zabeležena, šele ko bo potrjena tudi s PCR metodo testiranja.

 

Ker zakaj bi služil le MajbertPharm, če lahko hkrati še prodajalci PCR testov, a ne ;)

Povezava do prispevka
raven reče pred 8 minutami:

Imam dve sodelavki in jima je obema naredil Adrialab protitelesa. Ena dobila rezultat 3, druga 162. Pa sta imeli obe kar podobnen potek.

 

Jaz sem šel darovati plazmo v Izolo na transfuzijsko, pa so me najprej kar zavrnili češ, da je ogromno darovalcev in da ima redko kdo dovolj protiteles za uporabno plazmo. Potem na koncu so med sicer vzeli, ker če ne drugega porabijo kri.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Tako nekako. Med okužbo se telo nauči izdelovat protitelesa. Po okužbi protitelesa niso več potrebna, zato njihovo število pade. S časoma lahko pade na zelo nizek, težko merljiv nivo. Ob ponovni okužbi se zaradi obstoječega spomina imunski sistem odzove hitreje in bolj učinkovito.

Po drugi strani virusi z naravno selekcijo razvijajo načine izogibanja imunskemu sistemu in so lahko zelo zmuzljivi. Nekateri namreč ne izzovejo trajnega imunskega odziva, drugi pa lahko vseživljenskega.

 

Zgornja razlaga je seveda zelo površna. Imunski sistem je zelo kompleksen in ima celo množico različnih sestavnih delov ter mehanizmov za obvladovanje okužb, ki jih jaz poznam in razumem zelo slabo.

Povezava do prispevka

Kakor je meni znano, obstajajo tudi primeri, ki so drugo okužbo preboleli dosti lažje. V teoriji bi moralo biti blažjih več, ker je lažje zaznati okužbo pri hudo bolnih, kot pri asimptomatskih ali blago "prehlajenih". Pravzaprav cel svet računa na to, da bodo sekundarne okužbe, oz tiste po cepljenju, blažje.

So pa tudi virusi (npr. Dengue), kjer je sekundarna okužba praviloma težja. Pri takih virusih se tudi dogaja, da kandidati za cepiva namesto preprečevanja povzročijo težjo bolezen. Ne bi si rad predstavljal sveta, kjer bi isto veljalo za novo korono.

Povezava do prispevka

Jst sm ugotovil da sem imel covid, še bolj sem prepričan da je zadeva prenapihnjena

 

bilo je enako kot prehlad, samo da sem malo bolj kašljal, nisem pa imel tako zelo zamašenega nosa
dan 1 - boli me grlo
dan 2 - boli me grlo, sem utrujen, imam malo povišan utrip
dan 3 - grlo me neha bolet, še vedno utrujen, rahlo zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj
dan 4 - zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 5 - zamašen nos, izcedek iz nosa, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 6 - zamašen nos, kašelj, malo hitreje zadihan
dan 7 - zamašen nos, kašelj
dan 8+ - včasih še zakašljam
sploh nisem vedel, da je to korona, šele potem ko je ena oseba, ki se je nalezla od mene bila pozitivna na testu, druga pa izgubila voh, sem pogruntal
 

Povezava do prispevka

Učinkovitost prekuževanja je primerljiva s cepivi:

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.02.08.21251362v1

 

Navedek

We observed a relatively low re-infection rate of SARS-CoV-2 in Austria. Protection against SARS-CoV-2 after natural infection is comparable to the highest available estimates on vaccine efficacies.

 

 

https://www.gov.uk/government/news/past-covid-19-infection-provides-some-immunity-but-people-may-still-carry-and-transmit-virus

 

Navedek

PHE scientists working on the study have concluded naturally acquired immunity as a result of past infections provide 83% protection against reinfection, compared to people who have not had the disease before. This appears to last at least for 5 months from first becoming sick.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...